Hrbatý: Kližan má úžasný talent a potenciál

Dominik Hrbatý pomohol Martinovi Kližanovi opäť sa dostať medzi širšiu svetovú śpičku. (Autor: Sme - Jozef Jakubčo)
Miloslav Šebela|15. aug 2018 o 11:43

Ako tréner je s Kližanom spokojný.

Rozhovor pre denník SME:

Neočakávame zázraky, nemáme čarovný prútik. Bude to tvrdá makačka, hovoril Dominik Hrbatý pred prvým tréningom s tenistom Martinom Kližanom.

Za pár mesiacov dokázal z hráča, ktorý podával nevyrovnané výkony, vykresať profesionála, ktorý vyhral dva turnaje. „To je najvyššia odmena, ktorú môže tréner získať," hovorí Hrbatý.

Kližanovi sa podarilo po dvoch rokoch získať titul na okruhu ATP. Ako ste spokojný s jeho hrou v posledných týždňoch?

„Tenis je o stabilite výkonov. Keď sme s Martinom začínali, môj cieľ bol, aby do US Open bol v prvej stovke. Na začiatku našej spolupráce bol okolo 150. miesta, no potom ešte nejaké body stratil a klesol až na 180. miesto.

Teraz sa nám podarilo tento cieľ splniť. Dokonca sme trochu nad plán. (Kližan je momentálne na 72. mieste - pozn. red.). Výsledky prišli len a len jeho zásluhou. Hru sme systematicky zlepšovali. Sú tam prvky, ktoré v jeho hre neboli.

To ho posunulo tam, kde je teraz, a zvýšilo mu to potenciál byť v budúcnosti ešte vyššie.“

Kližan nemal dobrú povesť. Zmenil sa po povahovej stránke?

Domov»Tenis»Hrbatý: Kližan má úžasný talent a potenciál