Juniorky vyhrali svoj posledný zápas na MS, obsadili 19. priečku

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Autor: TASR)
SITA|16. aug 2018 o 12:17

Argentínu zdolali až v záverečnom rozstrele.

KIELCE. Slovenské hádzanárky sa na záver VII. majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov v poľskom meste Kielce (7. - 19. 8. 2018) dočkali radosti.

Svoje účinkovanie na šampionáte zakončili víťazstvom, keď vo štvrtkovom stretnutí o umiestnenie remizovali v riadnom hracom čase s Argentínčankami 24:24 (11:8), ale v rozstrele ich zdolali 5:4 a vybojovali si konečnú 19. priečku.

Je to najhoršie umiestnenie z doterajších troch účastí na MS tejto vekovej kategórie.

V roku 2016 obsadili kadetky v Bratislave pod vedením Jána Beňadika spomedzi 24 tímov konečnú 13. priečku.

V roku 2008 skončili zverenky Róberta Popluhára tiež v domácom prostredí metropoly SR v 16-člennom štartovom poli na 7. pozícii.

Zverenky kouča Rasmusa Rygaarda Poulsena odohrali na MS 2018 sedem stretnutí, po 60 minútach hry dokázali zdolať iba Angolčanky v závere základnej skupiny.

Slovenky ušli rýchlo do vedenia 2:0, ale Argentínčanky v 8. min vyrovnali a držali krok do stavu 4:4. Potom prišla trojgólová šnúra tímu SR a v 24. min zvýšenie rozdielu na 10:5.

Juhoameričanky však v závere I. polčasu znížili na 8:10, ale posledné slovo pred prestávkou mala Mészáros z pokutového hodu (11:8).

Slovenské kadetky o svoj náskok rýchlo prišli. Argentínske hráčky v 34. min vyrovnali na 11:11, v 46. min sa dostali do vedenia (17:16), ktoré v 54. min (22:18) i 56. min (23:19) bolo už štvorgólové.

Slovenky to však nezabalili, vysunutou obranou donútili súperky ku chybám a vynútili si rozstrel, keď vyrovnávajúci gól na 24:24 dosiahla 13 sekúnd pred koncom z pokutového hodu Trepáčová, ktorá bola aj s Mészárosovou najlepšou kanonierkou v bielom drese.

V rozstrele boli úspešné všetky slovenské strelkyne, z Argentínčaniek zaváhala jedna, a tak sa po premenenom pokuse Horváthovej tešili zverenky Poulsena.

Hlas:

Rasmus Rygaard Poulsen (tréner SR "18"): "Chceli sme šampionát zakončiť pozitívne. Nebolo to počas zápasu optimálne, lebo sme museli naháňať výsledok. Dnes však bolo v našej hre viac vášne. Sme radi za víťazstvo, lebo penaltový rozstrel je vždy lotéria. Vďaka úspechu v ňom sa nám podarilo priaznivo rozlúčiť s turnajom."

MS kadetiek v Poľsku - o 19. miesto:

Slovensko - Argentína 24:24 (11:8), na strely zo značky pok. hodu 5:4Zostava a góly SR: Oláhová, Opátová - Belušková, Michálková 1, Marcinčáková, Ratvajská 5, Galková, Kóšová 2, Pastoreková, Manczal 1, Mészáros 6/3, Kakaščíková 1, Trepáčová 6/1, Holincová 2, Chovanová, HorvátPok. hody: 5/4 - 5/5, vylúčené: 5 - 5, ČK: 60. Irribarriová (Arg.), rozhodovali: Alzayyat a Eial (obaja Jord.), 100 divákov

Ďalšie výsledky - Prezidentský pohár

o 17. miesto: Čierna Hora - Čile 30:16 (15:7)

o 19. miesto: Slovensko - Argentína 24:24 (11:8), na strely zo značky pok. hodu 5:4

o 21. miesto: Angola - Čína 22:18 (13:7)

o 23. miesto: Egypt - Kazachstan 31:25 (15:13)

Konečné poradie na 17. - 24. mieste: 17. Čierna Hora, 18. Čile, 19. Slovensko, 20. Argentína, 21. Angola, 22. Čína, 23. Egypt, 24. Kazachstan

Domov»Ďalšie športy»Juniorky vyhrali svoj posledný zápas na MS, obsadili 19. priečku