Filip Hološko máva fanúšikom Slovana.
Filip Hološko máva fanúšikom Slovana. (Autor: TASR)
Pavol Spál|16. aug 2018 o 23:42

Slovan v Európe dohral.

VIEDEŇ. Viedenčania vytvorili búrlivú atmosféru, rozhodcu i hráčov bratislavského Slovana sa snažili dostať pod tlak. Spievali chorály, bučali, pískali.

A nakoniec oslavovali postup.

Futbalisti Slovana odchádzali z ihriska so sklonenými hlavami. Odvetu tretieho predkola Európskej ligy nezvládli, na pôde Rapidu Viedeň prehrali 0:4.

S európskym pohárom číslo dva sa lúčia už v kvalifikácii, výhra v prvom zápase 2:1 im nestačila.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Rapid Viedeň - Slovan Bratislava: fotogaléria

22.8.2018

Školácke chyby

„Chlieb sa lámal v druhom polčase, keď sme nepremenili dve šance. V Európe ich musíme premieňať. Potom sme museli riskovať a súperovi sa otváral priestor. Mali sme iný cieľ. Nebolo nám to dopriate,“ vravel smutne Martin Ševela, tréner Slovana.

Čo sa ešte v článku dozviete?

• Boli kontroly vo Viedni prehnané?
  • Fanúšikovia Slovana údajne spôsobili výtržnosti. Aké?
  • Prečo podá Slovan sťažnosť na UEFA?
  • Ako na celú situáciu reagoval tréner Ševela?

Najslávnejší slovenský tím začal zle, náskok z prvého zápasu stratil už v tretej minúte, keď vbehol do šestnástky Christoph Knasmüllner a prekonal brankára Dominika Greifa.

Bolo to po zaváhaní obrany hostí.

„Chyby, ktoré sme urobili, boli školácke. V našej lige nie sme za ne potrestaní, ale v Európe áno. Chceli sme byť nebezpeční, ale súper dobre bránil. Som sklamaný aj z efektivity,“ dodal Ševela.

Potrebujú rýchlejšie premýšľať

Hráči Slovana potom pôsobili nervózne, vzájomne si vyčítali chyby. Napriek tomu si dokázali vytvoriť šance. A mohli zápas zvrátiť, ale nedokázali streliť gól.

Domov»Futbal»Európska liga»Priaznivci Slovana mali robiť výtržnosti, ďalších čakalo nemilé prekvapenie