Slováci získali na domácich ME už štyri medaily, na zlato však stále čakajú

Slovenský reprezentant v kategórii K1 mužov Jakub Grigar.
Slovenský reprezentant v kategórii K1 mužov Jakub Grigar. (Autor: TASR)
SITA|17. aug 2018 o 17:39

Počas víkendu sa pôjdu individuálne súťaže.

BRATISLAVA-ČUNOVO. Slovensko na domácich majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome získalo v piatok popoludní štyri medaily.

V piatkovej popoludňajšej súťaži hliadok sa o prvé striebro postarala trojica kanoistiek Soňa Stanovská, Emanuela Luknárová a Mahuliena Ďurecová.

Na druhej pozícii skončili aj kajakári Jakub Grigar, Andrej Málek a Jakub Stanovský v kategórii do 23 rokov, nad ich sily boli len Slovinci.

Striebro brali aj kanoisti Marko Mirgorodský, Martin Dodok a Marko Gurecka medzi mužmi do 23 rokov, lepší od nich boli iba českí pretekári.

Bronz získali kajakárky Simona Glejteková, Simona Maceková a Monika Škáchová v kategórii do 23 rokov.

Po skončení súťaže síce figurovali na štvrtom mieste, ale po dodatočných penalizáciách poskočili na tretí stupienok.

Počas víkendu sú na programe semifinálové a finálové jazdy v individuálnych disciplínach, z kvalifikácií postúpilo 20 z 24 slovenských lodí.

ME juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome 2018 (Bratislava-Čuňovo)

Hliadky juniorov (3xK1M):

6.Slovensko(M. Pašek, M. Štaffen, P. Juríček)118,14 (12)

Hliadky junioriek (3xC1Ž):

2.Slovensko(S. Stanovská, E. Luknárová, M. Ďurecová)151,93 (8)

Hliadky juniorov (3xC1M):

7.Slovensko(Ľ. Macúš, J. Mráz, F. Červenka)132,56 (8)

Hliadky junioriek (3xK1Ž):

7.Slovensko(S. Stanovská, L. Murzová, K. Ďurecová)143,76 (14)

Hliadky pretekárov do 23 rokov (3xK1M):

2.Slovensko(J. Grigar, A. Málek, J. Stanovský)100,13 (2)

Hliadky pretekárok do 23 rokov (3xC1Ž):

3.Slovensko(S. Glejteková, S. Maceková, M. Škáchová)150,77 (8)

Hliadky pretekárov do 23 rokov (3xC1M):

2.Slovensko(M. Mirgorodský, M. Dodok, M. Gurecka)109,26 (4)

Hliadky pretekárok do 23 rokov (3xK1Ž):

8.Slovensko(E. Mintálová, M. Haššová, L. Murzová)192,43 (62)

Domov»Ďalšie športy»Slováci získali na domácich ME už štyri medaily, na zlato však stále čakajú