Manchester United šokujúco prehral, majster deklasoval súpera

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. aug 2018 o 16:52

Hráči City sú lídrami súťaže.

LONDÝN. Anglický futbalový majster Manchester City vyhral aj v druhom kole Premier League, keď v nedeľu na domácej pôde nedal šancu hráčom Huddersfield Town a deklasoval ich 6:1.

Dvomi gólmi v prvom polčase poslal domácich za plným bodovým ziskom argentínsky útočník Sergio Agüero, ktorý v druhom polčase zavŕšil hetrik.

Do listiny strelcov sa za Manchester City zapísali aj Brazílčan Gabriel Jesus a Španiel David Silva, hosťujúci Holanďan Terence Kongolo si dal v závere vlastný gól.

Manchester City od minulého ročníka neprehral už ôsme ligové stretnutie za sebou a víťazstvom sa posunul na čelo tabuľky.

Naopak, nedarilo sa Manchestru United, ktorý prehral na pôde Brightonu 2:3. Domáci využili slabú hru hostí v prvom polčase a potrestali takmer každú ich chybu v obrane.

Zverenci trénera Josého Mourinha tak majú na konte jednu výhru a jednu prehru.

Premier League - 2. kolo:

FC Burnley - FC Watford 1:3 (1:1)
Góly:
6. Tarkowski - 3. Gray, 48. Deeney, 51. Hughes

Manchester City - Huddersfield Town 6:1 (3:1)
Góly:
25., 35. a 75. Agüero, 31. Jesus, 48. Silva, 84. Kongolo (vlastný) - 43. Stankovič

Brighton - Manchester United 3:2 (3:1)
Góly:
25. Murray, 27. Duffy, 44. Gross (z 11 m) - 34. Lukaku, 90.+4 Pogba (z 11 m)

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester United šokujúco prehral, majster deklasoval súpera