Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|19. aug 2018 o 17:19

Podujatie vyhralo Česko.

PIEŠŤANY. Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov neuspela vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji piatich krajín v Piešťanoch.

Zverenci trénera Jána Lipianskeho v nedeľu popoludní podľahli rovesníkom z USA 0:5. O prehre mladých Slovákov rozhodla druhá tretina, v ktorej v rozpätí siedmich minút inkasovali tri góly.

Napriek neúspešnej rozlúčke s podujatím si domáci výber udržal štvrté miesto v tabuľke pred reprezentáciou Švajčiarska.

Helvéti v nedeľu nestačili na celkových víťazov Čechov, s ktorými prehrali 0:5.

Turnaj piatich krajín 2018 (Piešťany)

Česko - Švajčiarsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Slovensko - USA 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Góly: 29. Hanas, 32. Williams (Jimenez), 36. Estapa (Williams), 47. Williams (Ma), 58. Biondi (Crospo)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Stano, M. Novák - R. Výleta, J. Tvrdoň, 298 divákov

Zostava SR "17": J. Sihelský - Putala, Stacha, Ketner, Hajas, Bakala, Fatul, Ejem, Haborák - Kolenič, Nemec, Kašlík - Mastič, Rehák, Lukošik - Tvrdoň, Jamrich, Krajč - Litavec, Ragan, Šimko

Konečná tabuľka:

1.Česko4301012:610 b
2.Nemecko4210117:138 b
3.USA4201119:127 b
4.Slovensko4011212:193 b
5.Švajčiarsko401037:172 b

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci v záverečnom dueli utŕžili debakel a na domácom turnaji skončili predposlední