Trenčínu nestačili na výhru ani tri góly, Slovan uspel v Ružomberku

Momentka zo zápasu Ružomberok - Slovan Bratislava.
Momentka zo zápasu Ružomberok - Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|19. aug 2018 o 20:16

Mance potvrdil skvelú formu.

RUŽOMBEROK. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava si zlepšili náladu po vypadnutí z Európskej ligy, keď v Ružomberku zvíťazili 2:0 v nedeľňajšom stretnutí piateho kola Fortuna ligy.

Už v prvom polčase videli diváci dve červené karty, keď sa najprv po faule zozadu a druhej žltej karte nechal vylúčiť domáci Tihomir Kostadinov, no už onedlho ho napodobnil aj Aleksandar Čavrič.

Slovanisti napokon strhli víťazstvo na svoju stranu v záverečnej 15-minútovke.

Najskôr obranca Mitch Apau dostal v šestnástke peknú prihrávku pätičkou od Vukana Savičeviča a nezaváhal.

Druhý gól pridal Andraž Šporar, keď si ho pri priamom kope Mohu nik nevšímal a loptu odrazenú brankárom Macíkom nemal problémy dopraviť do siete.

Ružomberok si pripísal sezóne prvú prehru.

Futbalisti Trenčína remizovali 3:3 s Dunajskou Stredou. Hráči zo Žitného ostrova po prvom polčase viedli, keď Christián Herc v šestnástke našiel defenzívneho záložníka Tomáša Huka a ten nezaváhal.

Do druhého polčasu nastúpil na ihrisko chorvátsky útočník Antonio Mance a štvorgólový kanonier z dvojzápasu s Feyenoordom Rotterdam ukázal, že má stále streleckú chuť.

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda: fotogaléria

19.8.2018

Dvoma gólmi v priebehu piatich minút zariadil obrat, na oba mu prihral Osman Bukari.

DAC sa nezlomil a Herc vyrovnal. Trenčín išiel opäť do vedenia, keď Desley Ubbink premenil priamy kop, no ani on sa nestal hrdinom. Po rohu stanovil konečný výsledok hlavou Bayo.

Dunajská Streda zostáva v súťaži bez prehry.

Fortuna liga 2018/2019 - 5. kolo:

Ružomberok - Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Góly: 76. Apau, 79. Šporar

ŽK: 28. T. Kostadinov, 39. Urdinov - 9. Čavrič, ČK: 33. T. Kostadinov po druhej ŽK - 39. Čavrič po druhej ŽK, rozhodujú: Marhefka - Žákech, Jenčura, 2489 divákov

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov - Qose (46. Jonec) - E. Daniel, D. Takáč, T. Kostadinov, Gál-Andrezly - Tandir (80. Š. Gerec)

Slovan Bratislava: Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Božikov - De Kamps - Čavrič, Holman (64. V. Savičevič), Dražič (90. Cmiljanič), Moha (84. Hološko) - Šporar

Hlasy po stretnutí:

David Holoubek, tréner Ružomberka: "Vstup do stretnutia sme mali trošku lepší ako súper. Potom sme dostali úplne zbytočnú červenú kartu, ktorá zápas ovplyvnila. Ak chceme hrať vyrovnaný zápas s takým súperom ako je Slovan, musíme byť v poli desiati. Nemôžeme sa nechať takto hlúpo vylúčiť a všetci hráči musia podať nadpriemerný výkon, čo sa nestalo.

Možno sme pôsobili sympatickým dojmom, že sme behali. Súper je veľmi kvalitný, my sa mu s naším kádrom nemôžeme rovnať. Všetci hráči by museli zahrať výborne. Slovanu gratulujem, myslím si, že vyhral zaslúžene."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Pre nás bolo dôležité, aby sme zachytili úvod stretnutia, pretože vo štvrtok sme vo Viedni hrali ťažký zápas, ktorý nám nevyšiel. Aj naladenie do tohto ligového duelu bolo dôležité.

Súper mal na začiatku viac z hry, boli tam nejaké náznaky šancí. My sme sa mu postupne vyrovnali. Potom sa hra rozkúskovala červenými kartami. V poli sa hralo deväť na deväť, bolo viac priestoru. Cez prestávku bol v kabíne aj zvýšený hlas, lebo sme potrebovali dať do tímového výkonu ešte väčšie srdce. V druhom polčase sme my boli efektívnejší, príležitosti mali aj domáci. Prišli sme si pre víťazstvo, ktoré nás samozrejme teší. Navyše neinkasovali sme ani gól."

Trenčín - Dunajská Streda 3:3 (0:1)

/hralo sa v Myjave/

Góly: 51. a 56. Antonio Mance, 81. Ubbink - 30. T. Huk, 70. Herc, 87. Bayo

ŽK: 4. Ubbink, 38. Šulek, 76. Skovajsa, 86. Sleegers, 90.+ Bukari - 38. Šimčák, 62. Kalmár, 74. T. Huk, 80. Koštrna, rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Chládek, 964 divákov

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Mašovič, Lawrence, Skovajsa - Zubairu, Paur (68. Čatakovič), Ubbink - Bukari, Umeh (46. Antonio Mance), Sleegers

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Šatka, S. Koné (60. M. Vida), Šimčák (41. Záhumenský, 85. Bilenkyj) - Kalmár, T. Huk - Herc, Pačinda, K. Vida - Bayo

Peter Hyballa, tréner DAC: "Najprv gratulujem Trenčínu k postupu cez Feyenoord, je to dobré pre slovenský futbal. Prajem mu šťastie aj v ďalšom priebehu Európskej ligy. K dnešnému zápasu - Trenčín bol lepší, napriek tomu sme viedli. V druhom polčase to bol protiútok na protiútok, domáci boli lepší na lopte. Musíme sa zlepšiť v obrane, v ofenzíve je to dobré. Pre divákov to bol výborný zápas, pre mňa dosť náročný na srdce."

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Nie sme spokojní, sme sklamaní. Mali sme viacero unavených hráčov, preto sme dali šanci iným, ale nie všetci sa toho zhostili ako mali. Druhý gól súpera bol z môjho pohľadu zrejme z ofsajdu. Ale musím si to ešte pozrieť. Som hrdý, ako sme hrali a bojovali, otočili sme nepriaznivý stav. Čaká nás náročný zápas s Larnakou, môžeme písať históriu. Budú to zápasy nášho života."

Domov»Futbalnet»Trenčínu nestačili na výhru ani tri góly, Slovan uspel v Ružomberku