Kiki Bertensová.
Kiki Bertensová. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. aug 2018 o 22:38

Víťazstvo Holanďanky je prekvapením.

CINCINNATI. Nenasadená holandská tenistka Kiki Bertensová triumfovala vo dvojhre na turnaji WTA Premier 5 v americkom Cincinnati v Ohiu.

Vo finále zdolala svetovú jednotku a najvyššie nasadenú Rumunku Simonu Halepovú 2:6, 7:6 (6), 6:2 za 125 minút.

Cincinnati - finále:

Kiki Bertensová (Hol.) - Simona Halepová (Rum.-1) 2:6, 7:6 (6), 6:2

/za 125 minút/

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Bredy získala šiesty turnajový titul v kariére na hlavnom ženskom okruhu, no prvý raz ovládla podujatie úrovne WTA Premier 5.

Favoritkou v súboji o titul bola Halepová, ktorá ťahala šnúru deviatich víťazných duelov za sebou na zámorských 'hardoch'.

V rámci nej dosiahla prvenstvo na minulotýždňovom turnaji v kanadskom Montreale.

Domov»Tenis»Turnaj v Cincinnati vyhrala nenasadená hráčka. Bertensová vo finále zdolala Halepovú