Mourinhova frustrácia z prehry. Na novinárku reagoval sarkasticky

Jose Mourinho.
Jose Mourinho. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. aug 2018 o 16:12

Manchester United prekvapujúco prehral s Brightonom.

MANCHESTER. Už v 2. kole anglickej Premier League futbalisti Manchestru United prehrali na trávniku Brightonu (2:3).

Tréner José Mourinho v pozápasovom rozhovore s redaktorkou TV beIN Sports dal zjavne najavo svoju frustráciu.

Kontroverzný Portugalčan dostal od Carrie Brownovej otázku o možnom poškodení vysokej reputácie Manchestru United, na ktorú úsečne odpovedal frázou:

"Urobili sme chyby a zaplatili sme za ne."

Sarkastický Mourinho

Potom sa reportérka spýtala Mourinha, aký je jeho názor na chýbajúcu "chémiu"

medzi hráčmi jeho mužstva na ihrisku a to už 55-ročný rodák zo Setúbalu sarkasticky reagoval.

"Vy zrejme musíte robiť svoju prácu fantasticky, keď z vašej pozície v hľadisku vidíte a hovoríte o chýbajúcej chémii medzi hráčmi," odvetil.

Carrie Brownová sa snažila zostať pokojná, a tak sa ešte raz opýtala na Mourinhov názor na zápas a dočkala sa rovnakej odpovede ako pri prvej otázke: "Urobili sme chyby a zaplatili sme za ne."

Slabá obrana

Tri góly v jednom zápase Premier League inkasoval Manchester United po prvý raz od októbra 2016. Aj preto sa v anglických médiách začala kriticky skloňovať najmä obrana tímu.

"Stred obrany bol slabý a to sa v Premier League nesmie stať. Eric Bailly a Victor Lindelöf boli slabí. A to sú hráči, ktorých si vybral sám Mourinho," postrehol Gary Neville, bývalý reprezentant a dnes expert Sky Sports.

"Defenzívna štvorica ManUtd nemá na to, aby vyhrala Premier League. Medzi stopérmi chýba autorita, všetko sú to voľby z druhej kategórie," dodal Gary Neville.

Tri góly za 20 minút

United dostali tri góly od Brightonu v rozpätí 20 minút prvého polčasu a odpovedali v tom čase len jedným presným zásahom.

V nadstavenom čase druhého polčasu už len z pokutového kopu hostia znížili na konečných 2:3.

Informácie zverejnil aj český web isport.blesk.cz.

Domov»Futbal»Anglicko»Mourinhova frustrácia z prehry. Na novinárku reagoval sarkasticky