Aaron Wan-Bissaka (vpravo) dostal v zápase červenú kartu.
Aaron Wan-Bissaka (vpravo) dostal v zápase červenú kartu. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. aug 2018 o 10:30

Futbalisti Liverpoolu vyhrali 2:0.

LONDÝN. Program druhého kola anglickej najvyššej futbalovej súťaže Premier League uzavrel pondelňajší večerný duel medzi Crystal Palace a Liverpoolom, v ktorom triumfoval favorizovaný Liverepool.

O ich víťazstve 2:0 rozhodli presnými zásahmi James Milner a Sadio Mané.

Milner premenil pokutový kop

Tréner domácich Roy Hodgson sa však v pozápasovom rozhovore posťažoval na verdikty hlavného rozhodcu Michaela Olivera.

Ostrieľanému 71-ročnému koučovi sa nepáčilo najmä penaltové rozhodnutie v závere prvého polčasu.

Po faule Mamadoua Sakha na Mohameda Salaha v šestnástke nariadil arbiter pokutový kop, ktorý premenil liverpoolsky kapitán Milner a poslal hostí do vedenia.

Naopak, v podobnej situácii na opačnej strane Oliver nedoprial "jedenástku" domácim, keď posúdil atak Virgila van Dijka na striedajúceho Maxa Meyera ako čistý.

Červená karta pre Wan-Bissaku

"Sakho je obranca a iba sa snažil zabrániť gólu, čo sa mu podľa môjho názoru aj veľmi dobre podarilo," povedal Hodgson o situácii z úvodného dejstva pre Sky Sports.

"Na konci zápasu sme však mali kopať penalty my, keďže van Dijk jasne zastavil Meyera, ktorý sa snažil získať loptu. Sme preto veľmi nešťastní z týchto rozhodnutí," pokračoval.

Ďalším dôležitým momentom zápasu bolo vylúčenie obrancu Aarona Wan-Bissaku v 75. minúte. Mladý bek nedovolene zastavil rozbehnutého Salaha v samostatnom úniku a dostal ihneď červenú kartu.

Futbalisti Crystal Palace preto dohrávali iba desiati a v závere si nevytvorili tlak potrebný na vyrovnanie. V nadstavenom čase navyše inkasovali po brejku od Maného.

Liverpool je aktuálne druhý

"Snažil sa ho dostihnúť a nemyslím si, že chcel Salaha úmyselne zložiť na trávnik.

Fauloval však v pozícii posledného brániaceho hráča, keď išiel súper sám na brankára.

Preto považujem tento verdikt za správny," vyjadril sa bývalý tréner Liverpoolu alebo anglickej reprezentácie.

Crystal Palace figuruje po dvoch kolách Premier League na desiatej priečke tabuľky so ziskom troch bodov a vyrovnaným skóre 2:2, keďže v úvodnom súboji sezóny dosiahlo víťazstvo 2:0 na trávniku Fulhamu.

Liverpool je aktuálne druhý s plným bodovým ziskom a bez inkasovaného gólu. Napriek prehre s ašpirantom na titul Hodgson svojich hráčov pochválil za dobrý výkon.

"Považujem za nešťastné, že kľúčové verdikty rozhodcu išli proti nám, ale oveľa viac ma zaujíma to, že sme hrali 95 minút veľmi dobre," dodal niekdajší obranca.

Domov»Futbal»Anglicko»Penalta aj červená karta. Tréner Crystal Palace je nešťastný z verdiktov rozhodcu