Tréner Trenčína: Chýbal nám jediný hráč, ktorý si to vie v obrane dirigovať

Trenčín musí streliť gól aj v odvete.

ŽILINA. Do Žiliny, kde má Trenčín v európskych pohároch prenajatý štadión, prišlo 6107 ľudí, čo je na trenčianske pomery slušná návšteva.

Najviac burácali v 55. minúte, keď po šikovnej strele skóroval Holanďan Joey Sleegers.

Futbalisti AS Trenčín v prvom zápase play off Európskej ligy remizovali s cyperským AEK Larnaka 1:1.

Tréner Larnaky, Španiel Anonio Hidalgo Morilla, postavil základnú jedenástku opäť bez cyperských hráčov. Šiestich Španielov dopĺňali dvaja Macedónci, Brazílčan, Grék a Holanďan.

Bol to súboj mladých Trenčanov s vekovým priemerom 22 rokov so skúsenými veteránmi zväčša so skúsenosťami z prvej a druhej španielskej ligy.

Trenčania ukázali smerom dopredu niekoľko dobrých akcií, ale senzačný výkon ako proti Feyenoordu Rotterdam nezopakovali.

Larnaka pôsobila zrelším a taktickejším dojmom, mala viac šancí. V tejto sezóne inkasovala vôbec prvýkrát.

Prečítajte si tiež: Trenčín remizoval s Larnakou, na postup musí v odvete streliť aspoň gól

Trenčanom chýbal stopér James Lawrence a bolo to cítiť. Obrana slovenského tímu nepôsobila isto a robila chyby. Po jednej z nich vyrovnal Acorán. Tridsaťpäťročný útočník dal gól kedysi aj slávnemu Realu Madrid.

"Lawrence nám v obrane citeľne chýbal, dúfam, že o týždeň bude naspať. On je u nás jediný, ktorý to vie vzadu dirigovať, vie si zakričať," priznal Ricardo Moniz, tréner Trenčína.

"Z hľadiska priebehu zápasu sme mali problémy s dlhými nakopávanými loptami a aj šťastie, že sme nedostali gól už v prvom polčase," pokračoval.

"Larnaka ukázala svoju silu v kombináciách s loptou, nedovolila nám vyvinúť súvislejší tlak. My sme zvyknutí pressovať súpera, ale dnes sme to nedokázali. Svoju úlohu zohrala aj únava. Máme stále veľkú šancu postúpiť, ale bez súvislejšieho tlaku v ofenzíve to nepôjde," dodal Moniz.