Viktória Kužmová (vľavo) gratuluje Viktorii Azarenkovej.
Viktória Kužmová (vľavo) gratuluje Viktorii Azarenkovej. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. aug 2018 o 05:13

Favoritka postúpila bez straty setu.

NEW YORK. Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v prvom kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open.

Vo vyrovnanom zápase prehrala s bývalou svetovou jednotkou a newyorskou finalistkou z rokov 2012 a 2013 Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou 3:6, 5:7.

Aj vlani pri premiére v hlavnej súťaži ženského singla vo Flushing Meadows zanechala sympatický dojem, s Američankou Venus Williamsovou prehrala až po trojsetovom boji.

US Open - 1. kolo:

Viktoria Azerenková (Biel.) - Viktória Kužmová (SR) 6:3, 7:5

/za 88 minút/

O osude prvého setu duelu medzi Kužmovou a Azarenkovou na zrenovovanom štadióne Louisa Armstronga rozhodol šiesty gem, v ktorom Bieloruska premenila podanie talentovanej Slovenky.

V druhom dejstve sa Kužmová prezentovala odvážnou útočnou hrou a prevýšila favoritku v počte winnerov. Azarenková však vo výmenách takmer vôbec nekazila a trpezlivo čakala na svoju príležitosť.

Za stavu 5:5 aj vďaka trom nevynúteným chybám Kužmovej súperku brejkla a v dvanástom geme premenila hneď prvý mečbal.

"Viktória hrala veľmi dobre. Podanie je jej obrovská zbraň. do loptičiek udiera s veľkou razanciou. Pri svojom servise mi v každom geme súkala esá, čo sa mi zvyčajne nestáva," vravela Azarenková po stretnutí.

"Snažila som sa ju dostať pod čo najväčší tlak a využiť každú možnosť brejknúť ju," pokračovala.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Viktória Kužmová - Viktoria Azarenková: fotogaléria

28.8.2018

"Myslím si, že som podala naozaj dobrý výkon. Hrala som agresívne, s oveľa väčším sebavedomím ako v predchádzajúcich dueloch a najmä som sa opäť bavila tenisom. Som veľmi šťastná, že po trojročnej prestávke môžem byť znovu v New Yorku," dodala dvojnásobná šampiónka Australian Open.

Azarenková sa v druhom kole stretne s naturalizovanou Austrálčankou Dariou Gavrilovovou.

Domov»Tenis»US Open»Kužmová potrápila bývalú svetovú jednotku, na US Open ale skončila