Sobota, 24. august, 2019 | Meniny má Bartolomej

Trikrát prezúvala tenisky. Cibulková bojovala nielen proti kvalifikantke

Slovenka sa stretne s Chsieh Su-wej.

Dominika Cibulková.Dominika Cibulková.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako dvadsiata deviata postúpila do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open 2018.

V utorňajšom stretnutí úvodného kola zdolala úspešnú kvalifikantku Aranthu Rusovú z Holandska za 140 minút 4:6, 6:2, 6:3.

Cibulkovej maximum je štvrťfinále

Slovenka sa v 2. kole stretne s Chsieh Su-wej z Taiwanu, ktorá vyradila rovnako nenasadenú Rusku Jekaterinu Alexandrovovú.

Ak slovenská tenistka postúpi ďalej, môže to znamenať konfrontáciu so štvrtou nasadenou Nemkou Angelique Kerberovou.

Zverenkyňa Mateja Liptáka Cibulková sa v roku 2010 dostala na US Open do štvrťfinále, čo predstavuje jej kariérne maximum na tomto turnaji.

Cibulková mala z postupu do 2. kola veľkú radosť. "Po dlhej pauze som potrebovala vyhrať takýto zápas. Nastúpiť v prvom kole na grandslame proti hráčke, ktorá je rozbehnutá z kvalifikácie, nikdy nie je ľahké.

Cibulková bojovala aj s počasím

Prvý set mi nevyšiel podľa predstáv, aj keď som cítila, že som lepšia. Stála som príliš ďaleko za základnou čiarou a po jej liftovaných úderoch do môjho bekhendu som zahrala veľa tesných autov.

Prečítajte si tiež: Kvitová na úvod US Open nestratila ani set, darilo sa aj Kerberovej či Ostapenkovej Čítajte

V druhom sete som zmenila stratégiu, viac som si vstúpila do kurtu a začala som jej to sklepávať.

Stále som verila, že tento zápas môžem otočiť, že môžem pridať a zlepšovať sa. Veľmi sa teším, že sa mi to podarilo," povedala pre TASR zverenka trénera Mateja Liptáka, ktorá sa dokázala vyrovnať s veľkým teplom.

"Bojovala som nielen s Rusovou, ale aj s počasím. V New Yorku bola veľká horúčava a tak som sa potila, že som si musela trikrát prezúvať tenisky.

Teraz ma čaká zápas so Hsieh, ktorý bude úplne iný ako duel s Rusovou. Holanďanka je ľaváčka, zatiaľčo Taiwančanka je praváčka, ktorá hrá priamky.

Nečaká ma nič jednoduché. Vo Wimbledone som mala čo robiť, aby som zlomila jej odpor.

Budem sa snažiť zobrať si sebavedomie zo stretnutia proti Rusovej a čo najlepšie sa na pripraviť na ďalšiu súperku."