Slovanu vstup do sezóny nevyšiel, na ľade favorita prehral o štyri góly

Hráč Slovana Rudolf Červený. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|2. sep 2018 o 00:00

Magnitogorsk triumfoval 5:1.

KHL - nedeľa:

Metallurg Magnitogorsk - HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Rylov (Varfolomejev, Čibisov), 12. Kuľomin (Moziakin, M. Ellison), 15. Biriukov (Bereglazov), 33. Moziakin (Kuľomin, M. Ellison), 44. Ľubimov (Varfolomejev, Čibisov) - 57. Virta (Liška, Schaus)

Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons, Cypľakov - Gordenko, Zacharov (všetci Rus.)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin - Birjukov, Bobrjašov, Bereglazov, Matuškin, Vereščagin, Ryľov, Olšanskij - Mozjakin, Ellison, Kuľomin - Pakarinen, Rasmussen, Wolski - Varfolomejev, Ľubimov, Čibisov - Nekolenko, Kaletnik, D. Platonov - J. Platonov

Slovan Bratislava: Čiliak - Sersen, Gélinas, Grman, Meszároš, Jánošík, Schaus, Švarný, Hedera - Řepík, Taffe, Červený - Lunter, Chipchura, Lamper - Liška, Rau, Virta - Hrnka, Šimun, Buc

MAGNITOGORSK. Hokejisti HC Slovan Bratislava podľahli na úvod sezóny 2018/2019 v KHL domácim hráčom Metallurgu Magnitogorsk jasne 1:5.

Zverenci Vladimíra Országha pritom súpera prestrieľali 34:25, ale chýbala im kompaktnosť v defenzíve, súpera podržal gólman Vasilij Košečkin.

Štyri góly už v prvej tretine

Slovan po prvý raz inkasoval v ôsmej minúte, keď sa na ľavej strane objavil Jakov Rylov a po presnej prihrávke Pavla Varfolomejeva otvoril skóre.

V 12. minúte bolo 2:0, keď sa presadil pred bránkou navrátilec Nikolaj Kuľomin. Marek Čiliak znovu vyťahoval puk z bránky v pätnástej minúte, tvrdou strelou ho od modrej čiary prepálil Biriukov.

Štvrtý gól do siete Slovana pribudol v 33. minúte, keď po zbytočnej strate a následnom brejku skóroval Moziakin.

Metallurg Magnitogorsk zvýšil svoj náskok v štvrtej minúte tretej tretiny, presadil sa Roman Ľubimov.

Prvý gól Slovana v sezóne strelil Virta

Napokon sa predsa len dočkal i Slovan, prvý gól Bratislavčanov v novom ročníku strelil v 57. minúte fínsky útočník Patrik Virta.

Premiérovú asistenciu v seniorskom hokeji si pripísal mladík Adam Liška.

Hlas po zápase:

(zdroj: HC Slovan)

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Na prvý súťažný zápas sme proti silnému Magnitogorsku nepodali zlý výkon. Začiatok bol z našej strany dobrý. V ďalších minútach súper ukázal, ako veľmi je kvalitný v ofenzíve, keď z minima šancí vyťažil maximum a skóroval trikrát. Pozitívne hodnotím to, že v prostrednej časti sme dokázali ubrániť v krátkej dobe za sebou dve presilovky súpera, gól však neskôr dali opäť domáci. Máme mladé mužstvo, pre viacerých hráčov to bol prvý zápas v KHL, je to pre nich veľká skúsenosť. Tím sa však ani za nepriaznivého stavu nepoložil, nedal súperovi nič zadarmo a bojoval až do konca."

KHL - ďalšie nedeľňajšie výsledky:

Avtomobilist Jekaterinburg - Dinamo Riga 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 28. a 55. Sexton, 23. Kučeriavenko, 52. Golyšev - 30. Videll, 35. Myttynen

Traktor Čeľabinsk - CSKA Moskva 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Kaprizov, 33. Vey, 50. M. Grigorenko

Severstaľ Čerepovec - Sibir Novosibirsk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Geraskin, 35. Ashton, 49. Zacharčuk - 1. Peltola, 10. Šarov

Dinamo Moskva - Salavat Julajev Ufa 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 35. Alexejev, 38. Kagarlickij - 55. Kemppainen, 59. Burdasov, 63. Sergejev

Spartak Moskva - Amur Chabarovsk 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Góly: 3. a 28. Maxwell, 5. Daugaviňš, 25. Kuteikin, 43. Karsums, 50. Leščenko - 7. Kondratiev, 29. Dedunov, 35. D. Vorobjov

Lokomotiv Jaroslavľ - Avangard Omsk 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 27. Talbot, 36. Širokov, 37. Fisenko, 60. Zernov

Online prenos: Metallurg Magnitogorsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
02.09.2018 o 14:00
Metallurg Magnitogorsk
5:1
(3:0, 1:0, 1:1)
59' minúta
Ukončený
Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Rylov (Varfolomejev, Čibisov), 12. N. Kuljomin (Mozjakin, Ellison), 15. J. Birjukov (Bereglazov), 33. Mozjakin (N. Kuljomin, Ellison), 44. Ľubimov (Varfolomejev, Čibisov) – 57. Virta (Liška, Schaus). Rozhodca: Andris Ansons, Yury Tsyplakov – Konstantin Gordenko, Daniil Zakharov.
Prenos
Posledná tretia tretina takisto ponúkla presné zásahy, teraz to však bolo na oboch stranách. Ani posledné dejstvo nezačal Slovan zle, sledovali sme vyrovnaný hokej, ale prišla ďalšia hrúbka obrany hosťujúceho celku a tak aj piaty gól v Čiliakovej bránke. Zaslúžený čestný zásah však Slovan predsa len dosiahol, gólový účet v novom ročníku KHL otvoril Patrik Virta, ktorý tak upravil na konečných 5:1! Ťažko sa hodnotí toto stretnutie, výsledok hovorí jasne, ale na ľade tomu tak nebolo. Slovan tak musí výrazne zlepšiť hru v obrane, ak chce začať zbierať body či už doma, alebo u súpera.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
58:51
Ešte jeden zákrok si však pripisuje Čiliak. Pred bránkou sa pokúšal puk tečovať Wolski, ale slovenský brankár bol pozorný. Bude tu ešte vhadzovanie v obrannom pásme belasých.
58:49
Zápas sa tak už len dohráva, ale Slovan sa ešte pokúša niečo vymyslieť, prikrášliť ten konečný výsledok.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak už aj toho stretnutia!
57:53
importantVeľmi dôležitý zákrok si pripisuje Marek Čiliak, čo je pre jeho psychiku veľmi podstatné! Chibisov sa dostal do nájazdu na bránku hostí, ale slovenského brankára neprekonal.
56:30
goalSlovan Bratislava dal gól!

Tak predsa len sa Slovan dočkal zaslúženého gólu! Sledovali sme pekný prienik do útočného pásma, Schaus si všimol dobre postaveného Lišku pred bránkou súpera, ten však presnou prihrávkou z otočky našiel PATRIKA VIRTU, ktorý peknou strelou pod brvno otvára gólový účet belasých v novej sezóne – 5:1!
Asistencie: Adam Liška, Nicholas Schaus.
55:49
Ale znova sa hokejisti Magnitogorsku dostali pred Čiliakovu bránku, ale zakončenia domáceho tímu boli nepresné a puk už má defenzíva hosťujúceho celku.
55:31
Domáci hokejisti získali po nahodenom puku na bránku buly v útočnom pásme, ale to vyhral Slovan a tak ešte belasí skúšajú niečo vymyslieť.
54:29
Ostáva už dohrať len veľmi málo z tretej tretiny, je jasné, že dnes sa predlžovať nebude. Aspoň ten jeden gól by si Slovan zaslúžil, ale ako to už vyzerá, naň si budú musieť počkať do ďalšieho stretnutia.
53:55
Magnitogorsk sa na krátku dobu usadil v útočnom pásme, ale k strele na Čiliaka už nedošlo. Slovenský brankár by tiež najradšej na toto stretnutie zabudol, obrana mu takisto moc nepomohla.
53:05
Na strely teraz vyhráva Slovan 29:19! Skóre 5:0 však hovorí v prospech domáceho tímu a to je ten podstatný ukazovateľ, ktorý rozhoduje o osude každého stretnutia.
52:26
Řepík sa prezentoval pekným individuálnym prienikom, ale nepodarilo sa mu už pred bránkou súpera zakončiť. Nasledoval rýchly brejk domácich, ktorý však skončil v strednom pásme.
51:06
Už v utorok sa Slovan predstaví na ľade Čeljabinsku a čo treba zlepšiť, to slovenský zástupca veľmi dobre vie. Obraná fáza bola dnes katastrofálna, chce to aj lepšiu koncovku.
50:28
importantĎalšia chyba belasej obrany a mohol z toho byť aj šiesty gól. Mozjakin z uhla našiel pred bránkou presnou prihrávkou Ellisona, ktorý bol opäť zle pokrytý, ale puk za Čiliaka nedostal!
49:41
Zaujímavým spôsobom to skúšal na bránu súpera Grman, ale jeho nahodenie bolo tečované a Košečkin hru úspešne prerušil. Slovan tak ešte získava buly v útočnom pásme.
48:14
Teraz máme možnosť sledovať útočné výpady na oboch stranách, ale dlhšiu dobu sme nevideli žiadne zakončenie na jednu či druhú bránku. Uvidíme, čo ešte ponúkne zvyšok tohto stretnutia.
47:24
To však Slovan ešte skúša útočiť a zaznamenať aspoň čestný zásah, určite by si ho zaslúžil. Domáci dnes však hrajú úspešne v oboch smeroch a smerujú sa výborným vstupom do novej sezóny.
46:49
Na druhej strane sa na pozore musela mať aj defenzíva slovenského zástupcu, ale súpera do zakončenia nepustila. Domáci ubrali z tempa a nepúšťajú sa tak často do útočných akcií.
46:19
Gelinas to vyskúšal od modrej, jeho pokus ešte niekto tečoval, ale puk končí len za Košečkinovou bránou. Slovan však ešte ostáva usadený v útočnom pásme.
45:09
Dlhšiu dobu sme však nič zaujímavého nevideli, čo však hokejistom Magnitogorsku nijak neprekáža. Slovan potrebuje čo najskôr na toto stretnutie zabudnúť, obrovské chyby v obrane ho stáli dobrý výsledok na ľade veľkého favorita.
44:48
Slovan sa presunul do útočného pásma a snaží sa o kozmetickú úpravu tohto výsledku. Domáci sa budú snažiť udržať čisté konto na úvod novej sezóny.
44:06
Obrana bude teda veľký problém pre slovenského zástupcu v novej sezóne. Zatiaľ to nevyzerá ideálne ani v ofenzíve, ale šance si Slovan dokáže vypracovať, rovnako aj pritlačiť súpera.
43:05
goalMetallurg Magnitogorsk dal gól!

Veľmi nešťastné stretnutie pre hosťujíci celok, ktorý vôbec nehrá zle, ale čo to Slovan dnes stvára v obrane je už nemožné! Opäť si obrana belasých nedala pozor, ponechala veľa priestoru pre ROMANA ĽUBIMOVA a ten zaznamenáva piaty gól Magnitogorsku v tomto zápase! Asistencie Pavel Varfolomejev, Andrej Čibisov.
42:58
Opäť sa tak striedajú útočné výpady na oboch stranách, Slovan stále túži aspoň po jednom góle, šance naň v druhej tretine mal. Uvidíme, čo nám ponúkne posledná dvadsaťminútovka tohto stretnutia.
41:39
Slovan teraz dokázal dostať súpera pod tlak, ale následne za bránkou Magnitogorsku získavajú puk domáci hokejisti. Aj úvod tretej tretine je tak veľmi živý na oboch stranách.
40:56
Posledná tretia tretina je už teda v plnom prúde, o osude stretnutia sa zdá byť rozhodnuté, ale nepoznáme konečnú podobu výsledku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Aj v druhej tretine sme boli svedkami presného zakončenia, ale opäť sa oň postarali len domáci hokejisti. Slovan však hral v druhej tretine so súperom viac než vyrovnanú partiu, ale opäť prišlo zbytočné zaváhanie obrany a Metallurg Magnitogorsk vyhráva po dvoch tretinách 4:0! O víťazstve domácich tak už pochýb nieje, ale Slovan by si strelený gól zaslúžil. Tak sme teda zvedaví, či sa to hosťom podarí v poslednej tretej tretine, ktorá sa začne približne o 15:44.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:06
importantVynikajúci zákrok Mareka Čilika! Pakarinen sa dostal k puku a následne sám pred brankárom súpera zakončoval, ale Čiliaka sa mu prekonať nepodarilo. Toto bola ďalšia veľká chyba obrany hosťujúceho celku, Pakarinen mal dostatok času aby si premyslel, čo s pukom spraví, ale slovenský brankár si pripisuje veľmi dôležitý zákrok, ktorý mu určite pomôže.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:56
Na druhej strane sa do zakončenia dostal Ellison, ale nepodarilo sa mu Čiliaka prekvapiť a slovenský brankár prerušuje hru. Magnitogorsk ešte získava buly v útočnom pásme.
37:59
importantObrovská šanca pre Slovan! Lamper našiel pred domácou bránkou výborne postaveného Luntnera, ale ten nedokázal zaznemnať prvý gól v novej sezóne!
37:28
Stále sledujeme vyrovnané stretnutie, skóre však hovorí o niečom inom. Ťažká skúška pre Slovan na úvod novej sezóny, hlavne v obrane to poriadne škrípe a to musí slovenský zástupca do ďalších zápasov vylepšiť.
36:41
Štvrtá formácia hosťujúceho celku sa prezentovala peknou hrou v súperovej tretine. Buc spoza bránky prihrával na Hrnku, ale jeho slabé zakončenia sa za Košečkina nedostalo.
35:56
Aj sa tak stáva, Kuljominem pálil po dobrej prihrávke z prevej, ale lapačka slovenského brankára bola úspešná. Magnitogorsk ešte získava buly v útočnom pásme.
35:26
Ťažké stretnutie je to aj pre slovenského brankára Mareka Čiliaka. Zatiaľ však má trénerovu dôveru a v bránke ostáva, potrebuje si pripísať aj dôležité zákroky pre svoju psychiku.
34:17
Zdá sa tak byť o osude tohto stretnutia rozhodnuté, domáci vyhrávajú o štyri góly a smerujú za prvými troma bodmi v novej sezóne. Slovan by si však určite gól zaslúžil a bude sa snažiť aspoň o kozmetickú úpravu skóre.
33:59
Ani sa nechce veriť, že je skóre také aké je. Ten kto len sleduje predbežné skóre tak si povie, že je to jasná nadvláda domáceho tímu. Slovan hrá však v druhej tretine lepšie ako jeho súpera a o nič horšie to nebolo ani v prvej tretine. Hrá sa však na góly a tie dnes domácim padajú jedna radosť.
32:55
32:55

Domáci hokejisti dnes trestajú všetky chyby súpera a svoje veľké šance dokážu premeniť v gól! Slovan hral s pukom v útočnom pásme, ale prišla zbytočná strata a tak aj rýchly brejk Magnitogorsku. Presnú prihrávku dostal na svoju hokejku SERGEJ MOZJAKIN, ktorý dostal až príliš veľa priestoru a pohodlne prekonáva Čiliaka – 4:0!
Asistencie Nikolaj Kuljomin, Matt Ellison.
31:32
Pred domácu bránku si výborne nakorčuloval Červený, ale prihrávka na tohto hokejistu bola zrazená do bezpečia. Slovan opäť začína zvierať súpera, ale gól je stále len vytúženou métou.
30:16
Aj na druhej strane sme mali možnosť sledovať pokus o zakončenie, ale Čiliak mal dobrý výhľad a túto strelu úspešne kryje. Hra má teraz veľmi rýchly spád, Slovan by si už ten gól zaslúžil.
29:56
Následne ešte Slovan zvieral svojho súpera pred bránkou, ale sledovali sme len nepresné zakončenia. Dlhšiu dobu sa už neprerušovalo, výrazne to ožíva na oboch stranách.
29:21
importantVeľká šanca pre Slovan! Sledovali sme peknú kombináciu slovenského zástupcu, Virta zakončoval pred domácou bránkou, už aj prekonal Košečkina, ale puk sa za bránkovú čiaru nedostal!
28:15
Gelinas sa natlačil pred bránkou a skúšal to zakončením z bekhendu, ale puk končí len pri domácich obrancoch. Magnitogorsk sa pokúša o rýchly protiútok.
27:09
Podstatné je však predbežné skóre a to hovorí v prospech domáceho celku, ktorý bol pred týmto stretnutím pasovaní do úlohy favorita. Škoda, že prvá tretina nedopadla pre Slovan lepšie, mohlo to byť ešte veľmi zaujímavé.
26:49
Vladimír Országh aj trocha pomenil útoky a ihneď sa hra jeho zverencov zlepšila. Aj keď hral Slovan v úvode druhej tretiny dve početné nevýhody, mal už príležitosti na skórovanie.
26:30
Slovan získal buly v útočnom pásme a skúsil to strelou na Košečkina Rau. Jeho pokus bol však obranou súpera tečovaný a tak až na bránku neprešiel. Postupne sa hra vyrovnáva, ale hostia stále čakajú na úvodný gól v novej sezóne.
25:47
A bolo tu ďalšie zakončenie z hokejok slovenského zástupcu KHL. Hedera sa pokúsil páliť z prvej, ale minul bránu súpera. Úvod druhej tretiny tak bol veľmi zaujímavý, domáci hrali štyri minúty v početnej výhode, ale pohrozili už aj hostia.
25:05
Slovan ustál aj toto oslabenie, Švarný je späť na ľade a opäť tak sledujeme hru pri rovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche.
24:49
importantDokonca v oslabení teraz hostia zaútočili, pred bránkou sa dostával do zakončenia Červený, ale napokon bol obranou včas odstavený a jeho zakončenie sa za Košečkina nedostalo!
24:05
Aj polovica z tohto oslabenia uplynula, táto presilovka domácim takisto moc nevychádza a Čiliak dlhšie zasahovať nemusel. Stále však ešte Magnitogorsk má k dispozícii nejaký ten čas v početnej výhode.
23:48
Magnitogorsk má však teraz problémy s prechodom do útočného pásma, hostia znova vyhadzujú puk do bezpečia. Domácim to však až tak vadiť nemusí, stále je ich vedenie veľmi pohodlné.
23:15
Nuž a Slovan hrá opäť v početnej nevýhode. Ihneď sa však hosťujúcemu tímu podarilo vyhodiť puk do bezpečia, ale belasí budú čeliť ďalšiemu tlaku súpera.
23:05
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., držanie).
22:16
Zvládli to však úspešne, Červený je späť na ľade a Slovan hrá v plnom počte. Pri puku sú však stále domáci hokejisti, ktorý po tom treťom góle definitívne ovládajú dianie na ľadovej ploche.
21:25
Polovica z oslabenia hosťujúceho tímu už uplynula, Slovan zatiaľ všetko zvládla, aj keď Čiliak musel dvakrát vážen zasahovať. Belasí majú pred sebou ešte náročný zvyšok oslabenia.
21:18
Matuškin nepríjemne pálil z pomedzi kruhov, ale Čiliak bol pozorný a puk vyráža do bezpečia. Magnitogorsk v početnej výhode už vyvíja veľký tlak.
20:25
Náročný vstup hosťujúceho celku do druhej tretiny, ktorý ihneď čelí početnej výhode súpera. Slovan však zatiaľ domácich do zakončenia na bránku nepustil.
20:16
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rudolf Červený – 2 min., podrazenie).
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Skončila sa prvá tretina nového ročníka pre oba celky, výrazne spokojnejší sú teda domáci hokejisti, ktorí vyhrávajú 3:0! Slovan nevstúpil do zápasu zle, jeho herný prejav bol zaujímavý, ale domáci zo štyroch striel na Čiliaka zaznamenali tri góly a zdá sa tak byť o zápase rozhodnuté, ale ostáva dohrať dve tretiny a tak ešte netreba hostí odpisovať. Dva góly boli výrazným pochybením obrany a žiaľ ten tretí bol po veľkej chybe slovenského brankára. Snáď sa teda Slovan do druhej tretiny otrasie a skúsi ešte zdramatizovať toto stretnutie.

Druhá tretina sa začne približne o 14:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:31
Marek Čiliak však teraz vytiahol dva veľmi dobré zákroky. Zakončenie od Kaletnika radšej ukryl do svojej lapačky a tak ešte Metallurg Magnitogorsk získava buly v útočnom pásme.
17:27
importantŘepík sa dostal do zaujímavej príležitosti na skórovanie, ale obrana súpera mu to znemožnila a tak si Slovan na svoj prvý gól v novej sezóne KHL musí počkať!
16:49
Metallurg Magnitogorsk tak krátko pred koncom prvej tretiny vyhráva 3:0 a má teda pohodlný náskok. Domáci môžu byť s prvou tretinou určite spokojný, štyri strely na bránku znamenali tri góly.
16:18
Ale stále treba skonštatovať, že herný prejav Slovana v útočnom pásme vôbec nieje zlý. Dva góly sa však podpísali na hrubej nepozornosti a nedôslednosti obrany a ten jeden ide žiaľ na vrub slovenského brankára.
15:14
Osobne som očakával, že Čiliak pôjde na striedačku a do bránky sa postaví Štěpánek. Tréner Vladimír Országh však ponechal Čiliaka v bránke, pred Slovanom stojí už veľmi ťažká úloha.
14:14
14:14

Štvrtá strela na bránku hosťujúceho celku a je tu tretí gól Magnitogorsku! Za prvé dva góly Marek Čiliak určite nemohol, ale tento gól je výraznou chybou slovenského brankára. JEVGENIJ BIRJUKOV si prebral úspešnú prihrávku a jeho strela od mantinelu nedokázal Čiliak udržať vo svojej výstroji a puk nešťastne prepadol za jeho chrbát – 3:0!
Asistencia: Alexei Bereglazov.
13:26
Domáci začínajú postupne preberať iniciatívu hry na svoje hokejky a zavreli súpera v obrannom pásme. Tu je vidno, ako veľmi pomohli tie dva góly Magnitogorsku.
12:58
Odrazený puk smeroval pred bránku hosťujúceho celku, ale Čiliak ho včas ukryl do svojej lapačky. Slovan je teraz pod menšín náporom súpera a potrebuje ho bez ujmy ustáť.
12:09
Slovan sa pokúsil o rýchly prechod do útočného pásma, ale je z toho len zakázané uvoľnenie. Magnitogorsk sa tak ešte vráti pred Čiliakovu bránu.
11:38
Nemôžme hovoriť o výraznom tlaku domácich či nejakej prevahe, ale skóre tomu nasvedčuje. Predvedená hra hostí nieje zlá, ale v obrane to je horšie. Z dvoch šancí padli dva góly, Slovan tak čaká náročná úloha.
11:05
11:05

Tak to je neuveriteľné! Prakticky len druhá zaujímavejšia príležitosť pre domácich a je z toho aj druhý gól tohto zápasu. Spoza bránky smerovala presná prihrávka od Mozjakina na hokejku NIKOLAJA KULJOMINA a ten presnou strelou prekonáva Čiliaka – 2:0! Chipchura bol veľmi nedôsledný pri bránení Kuljomina.
Asistencia: Sergej Mozjakin, Matt Ellison.
09:48
Osem striel sa už podarilo vyslať hosťom na bránu súpera. Hrá sa však na góly a predbežné skóre hovorí v prospech domáceho tímu. Po inkasovanom góle sa však Slovan pod výrazným tlakom neocitol.
09:24
Ešte tu však boli pokusy domáceho tímu o zakončenie, ale výborným defenzívnym zákrokom sa prezentoval Schaus. Magnitogorsk si ide pre puk za svoju bránku.
09:14
Teraz si už Čiliak pripisuje úspešný zákrok, strela od modrej bola nepríjemne tečovaná, ale slovenský brankár bol pozorný a dostáva puk do bezpečia.
08:43
Stále sa však ešte nič nedeje, do konca stretnutia je dostatok času. Slovan nezačal stretnutie zle, ale stačilo jedno menšie zaváhanie a ihneď bol z toho gólu domáceho tímu.
07:43
07:43

Zaváhanie belasej obrany a Metallurg Magnitogorsk otvára skóre tohto stretnutia! Belasí sa vôbec prvýkrát ocitli pod menším tlakom a inkasujú z toho prvý gól v novej sezóne. Varfolomejev si všimol nepokrytého JAKOVA RYLOVA, ktorý pohodlne dostáva puk do belasej bránky. Bola to vôbec prvá strela na bránu Mareka Čiliaka a hneď končí aj gólom, ťažký začiatok pre brankára hosťujúceho celku ale aj celý jeho tím – 1:0!
Asistencia: Pavel Varfolomejev, Andrej Čibisov.
07:06
Magnitogorsk sa usadil v útočnom pásme, hostia sa teraz budú musieť brániť. Škoda, že predchádzajúca situácia neskončila gólom, Slovanu by to veľmi pomohlo.
06:23
importantToto bol prvý náznak nebezpečenstva pred domácou bránou! Rau sa už dostával do nádejného zakončenia, ale na dlhšiu prihrávku dočiahol svojou hokejkou skorej brankár Košečkin.
05:47
Slovan sa takisto presunul do útočného pásma, ale tečované nahodenie na bránu domácich končí u pozorného brankára Košečkina. Belasí ešte získavajú buly v útočnom pásme.
05:03
Teraz sa domácim podarilo na malú chvíľu zavrieť súpera v obrannom pásme, ale ani v tomto prípade Čiliak výraznejšie zasahovať nemusel. Štvrtá formácia hrala už veľmi dlho, ale všetko zvládla výborne.
04:16
Ofsajd zastavil teraz aj domáci celok, takže sa znova presunieme do stredného pásma. Pomaličky začínajú ožívať aj domáce tribúny Magnitogorsk má veľkú podporu v hľadisku.
03:17
Dlhšiu dobu sme nevideli zakončenie na jednu či druhú bránku, každé jedno striedanie sa však snaží hrať aktívne. Ako som však spomínal, v úvode prvého stretnutia v novej sezóne sú tu aj menšie nepresnosti.
02:34
Belasí sa pokúsili o ďalší útočný výpad, ale Grmanova snaha je prerušená kvôli ofsajdu. Vhadzovať sa teraz bude v strednom pásme, domáci však ihneď čo i len pri náznaku akcie napádajú svojho súpera.
01:49
V úvode stretnutia je tu troška nepresností na oboch stranách, ale domáci a aj hostia sa pokúšajú o útočné výpady. Zatiaľ sa však nieje kam ponáhľať, prvá tretina sa ešte poriadne nerozbehla.
01:21
Marek Čiliak s prvým zákrokom v KHL! Pohodlne si však poriadil s týmto zakončením od modrej a tak Magnitogorsk ešte získava buly v útočnom pásme.
00:57
Košečkin si takisto pripisuje prvý zákrok v tomto zápase, schoval nahodenie do svojej lapačky a hra je tak prerušená. Slovan získava buly v útočnom pásme, môže tak skúsiť ešte niečo vymyslieť.
00:25
Mozjakin nahadzoval puk na Čiliaka, ale toto nahodenie nebolo nijak nebezpečné a pri puku je už Slovan. Belasí sa pokúšajú o prienik do útočného pásma.
00:15
Prvá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, buly vyhrali domáci hokejisti, ktorí odohrajú toto stretnutie v modrých dresoch. Slovenský zástupca a teda hosťujúci celok v bielych.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na rad prídu ešte hymny oboch krajín a úvodnému buly už nebude nič brániť!
Začiatok zápasu sa troška posunie, na ľade ešte prebieha menší ceremoniál. Na strop štadióna bude vyvesený dres číslo 4 s menom Chriss Lee.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu nastúpené na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne. Prajem príjemný športový zážitok!
Do začiatku stretnutia na ľade Arény Metallurg už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Andris Ansons, Yury Tsyplakov – Konstantin Gordenko, Daniil Zakharov. Tesne pred úvodným buly sa znova prihlásime.
Úvodné zostavy:

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Bobrjašov, J. Birjukov, Bereglazov, Matuškin, Vereščagin, Rylov – Mozjakin, Ellison, Wolski – Pakarinen, Rasmussen, Varfolomejev – Ľubimov, Čibisov, Několenko – Kaletnik, Platonov

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen, Meszároš, Grman, Schaus, Jánošík, Švarný – Řepík, Červený, Lunter – Lamper, Chipchura, Rau – Virta, Šimun, Hrnka – Buc

Rozhodca: Andris Ansons, Yury Tsyplakov – Konstantin Gordenko, Daniil Zakharov
Prajem príjemné hokejové popoludnie! Včera sa prvým zápasom rozbehol nový ročník nadnárodnej KHL a dnes sa už do diania zapojí aj slovenský zástupca v tejto súťaži – Slovan Bratislava. Belasí tak začnú písať svoju siedmu kapitolu v KHL a budú sa snažiť vybojovať účasť v pla-off. Hneď v prvom zápase ich však čaká jedna z najťažších prekážok, ašpirant na zisk Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk. Tak sme teda určite zvedaví, ako pre oba celky dopadne prvé vystúpenie v novej sezóne, môžme byť svedkami aj prekvapení.

Práve posledné vzájomné stretnutie dopadlo lepšie pre Slovan Bratislava, na začiatku roku 2018 doma Slovan zvíťazil 4:3. Favoritom tohto stretnutia však bude domáci celok, ale hostia môžu skúsiť prekvapiť.
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Metallurg Magnitogorsk a HC Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 14:00.

Fanúšikovia hokeja a obzvlášť KHL sa konečne dočkali. Nadnárodná súťaž bude písať svoj ďalší ročník a opäť si tak priaznivci tejto súťaže prídu na svoje. V tomto prenose zavítame do Arény Metallurg, kde sa o slovo prihlási aj jediný slovenský zástupca v tejto súťaži.

Metallurg Magnitogorsk:
Domáci celok bude patriť tradične medzi najväčších ašpirantov na celkové prvenstvo v súťaži. Postup do play-off by mala byť ľahká záležitosť, ciele tohto tímu však budú ako som spomínal len tie najvyššie. V minulom ročníku obsadil Magnitogorsk vo Východnej konferencii piate miesto, ale v play-off vypadol už vo štvrťfinále. Nad jeho sily boli hráči Kazane. Pred dvoma rokmi však tento celok vyhral Gagarinov pohár a určite chce v novej sezóne pridať do svojej zbierky ďalší. Od novej sezóny povedie Metallurg Magnitogorsk český tréner Josef Jandač, ktorý ukončil pôsobenie pri českej reprezentácii a presunul sa na lavičku tohto ruského celku.

HC Slovan Bratislava:
Slovenský zástupca pôsobí v KHL od sezóny 2012/2013. Najväčšími úspechmi Slovana sú dve účasti v play-off a tento cieľ je vždy vysnenou métou bratislavského klubu. V minulom ročníku sa však Slovanu vôbec nedarilo a v Západnej konferencii obsadil konečné predposledné miesto a sezóna sa tak pre Slovan skončila veľmi rýchlo. Klub má aj tradične finančné problémy a už sa aj špekulovalo o jeho konci v KHL, ale nikdy k tomu napokon nedošlo. Od novej sezóny ho povedie asistent pri slovenskej reprezentácii Vladimír Országh, ktorý dokázal s Banskou Bystrickou získať titul a so Slovanom sa tak bude pokúšať preniknúť do play-off.

Kedže sa jedná o prvé stretnutie v novej sezóne, ťažko s určitosťou niekoho favorizovať. Stávkové kancelárie však v tom majú jasno, pochopiteľne favorizujú na víťazstvo domáci celok. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovanu vstup do sezóny nevyšiel, na ľade favorita prehral o štyri góly