Weiss potvrdil formu, v štvrtom zápase sezóny strelil svoj tretí gól

Vladimír Weiss.
Vladimír Weiss. (Autor: TASR)
SITA|1. sep 2018 o 13:00

Slovák prispel k jasnému víťazstvu svojho tímu.

DAUHA. Slovenský futbalista v službách katarského klubu Al-Gharafa Vladimír Weiss prispel k presvedčivému víťazstvu 4:0 na ihrisku Al Ahli v piatkovom dueli 4. kola tamojšej najvyššej dlhodobej súťaže Stars League 2018/2019.

Stars League - 4. kolo:

Al Ahli - Al-Gharafa 0:4 (0:1)

Góly: 12. W. Sneijder (11 m), 59. Taremi, 63. Jassim Mohamed (vlastný), 69. Weiss

/Vladimír Weiss (Al-Gharafa) odohral celý zápas a v 69. minúte skóroval/

Dvadsaťosemročný krídelník sa presadil v 69. minúte a spečatil hladký triumf hosťujúceho tímu.

Skóre stretnutia otvoril v 12. minúte holandský internacionál Wesley Sneijder z pokutového kopu. Po zmene strán pridal druhý gól Iránec Mehdi Taremi, v 63. minúte si domáci Jassim Mohamed dal vlastný gól a produktívnu gólovú desaťminútovku Al-Gharafy zavŕšil Vladimír Weiss, ktorý pre zranenie nútene pauzoval v prvom polroku 2018.

Zo štyroch zápasov neskóroval len v jednom

Pre rodáka z Bratislavy je to už tretí zásah v tejto ligovej sezóne. Skóroval aj 11. augusta pri domácom víťazstve nad tímom Al Sailiya (2:1) a aj 19. augusta pri remíze 1:1 na trávniku mužstva Al-Sadd.

V doterajších štyroch odohraných kolách absolvoval slovenský stredopoliar vždy celú zápasovú porciu, strelecky sa nepresadil iba v ligovej ouvertúre 4. augusta pri domácej prehre s mužstvom Qatar SC (1:3).

Tím Al-Gharafa po neúplnom štvrtom kole figuruje v dvanásťčlennej tabuľke na štvrtom mieste so siedmimi bodmi (bilancia: 2 - 1 - 1, skóre 8:5).

Priebežný líder klasifikácie Al Sailiya získal o dva body viac.

Gól Vladimíra Weissa si môžete pozrieť v čase 2:03 na videu.

Weiss sa vracia do reprezentácie

Účastník majstrovstiev sveta v JAR 2010 i majstrovstiev Európy vo Francúzsku 2016 Vladimír Weiss sa po zranení vracia do slovenskej reprezentácie.

Je v nominácii trénera A-tímu Jána Kozáka na dve septembrové stretnutia: medzištátny prípravný zápas proti Dánsku (hrá sa v stredu 5. 9. o 20.45 h v Trnave) a duel proti Ukrajine (v nedeľu 9. 9. o 15.00 h SELČ v Ľvove) v 1. skupine v rámci B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019.

Naposledy sa v národnom tíme predstavil 8. októbra 2017 v domácom stretnutí v Trnave proti Malte (3:0) v kvalifikácii MS 2018.

Weiss dosiaľ nastúpil v najcennejšom drese 64-krát a strelil 7 gólov.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Weiss potvrdil formu, v štvrtom zápase sezóny strelil svoj tretí gól