Cibulková vypadla z US Open po hladkej prehre v osemfinále

Cibulková nestačila na Madison Keysovú. Na US Open končí. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|3. sep 2018 o 00:00

Slovenska má s Američankou Keysovou po prehre bilanciu už 0:5.

ONLINE: Dominika Cibulková - Madison Keysová (US Open 2018) >>

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako dvadsiata deviata nepostúpila do štvrťfinále ženskej dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku.

Zverenka Mateja Liptáka podľahla za 75 minút 1:6, 3:6 v pondelňajšom zápase osemfinále nasadenej štrnástke domácej Madison Keysovej.

Cibulková proti agresívne hrajúcej súperke výrazne zaostala vo víťazných úderoch (7-25), na esá to bolo 0-6. Slovenka využila jedinú príležitosť na brejk, ktorú mala, jej súperka zužitkovala 4 z 11 príležitostí.

US Open: Dominika Cibulková - Madison Keysová: fotogaléria

4.9.2018

Aj nevynútené chyby vyzneli v prospech Keysovej (15-20). Výrazný rozdiel bol aj v bodoch získaných po prvom podaní. Kým Američanka po ňom vybojovala 83 percent bodov, Slovenka iba 49 percent.

Američanka si pripíše do rebríčka 430 bodov a získa nezdanenú prémiu vo výške 475-tisíc amerických dolárov.

Cibulková vybojovala 180 bodov a odmenu 266-tisíc USD.

Víťazku čaká v súboji o postup do semifinále lepšia z duelu medzi Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou a Ruskou Mariou Šarapovovou.

Agresivita na strane Američanky

Bývalá svetová štvorka Cibulková nemala dobrý vstup do stretnutia. Pustila svoju súperku do vedenia 3:0, keď svoje podanie stratila po viac ako 15 minút trvajúcej hre. Ponúkla v nej Keysovej päť brejkbalov, posledný z nich Američanka využila.

Slovenka mala na svojom konte v prvom dejstve viac nevynútených chýb ako jej súperka a nedarilo sa jej vrátiť sa do zápasu.

Američanka svojou agresívnou hrou nepúšťala slovenskú tenistku do výhodných pozícii na zakončenie. Za stavu 5:1 premenila Keysová pri svojom podaní prvý setbal a ujala sa vedenia 1:0 na sety.

Nádejný obrat a rýchly koniec

Cibulová stratila svoj servis aj v prvej hre druhého setu, prehrávala aj 0:2, no zabojovala a otočila na 3:2.

Američanku tento obrat nerozhodil, za stavu 3:3 čistou hrou prelomila servis Slovenky a zrazu viedla 4:3 aj 5:3. Slovenská hráčka sa potom ešte dostala ku gembalu, ale nevyužila ho.

Lanská finalistka Keysová sa po druhom mečbale po roku opäť tešila z postupu do štvrťfinále.

Keysovej vychádzal servis, mohla útočiť

"Je náročné hrať stále útočný tenis a byť pritom aj úspešná. V prvom sete sa mi to darilo. Určite mi pomohlo, že som hrala proti tak energickej súperke ako je Dominika. Prenáša sa to potom aj na mňa a je to vždy lepšie hrať proti niekomu, ako je ona," uviedla Keysová.

"Pri obrate na začiatku druhého setu som si povedala, že sa musím stále sústrediť na svoj prvý servis a čakať na správnu chvíľu na útok. Miestni fanúšikovia mi vždy veľmi pomáhajú, najmä vo vypätých momentoch," skonštatovala Keysová.

Na otázku či si večer pozrie zápas medzi Šarapovovou a Suárezovou-Navarrovou, ktorého víťazka bude jej súperkou vo štvrťfinále, odpovedala s úsmevom: "Myslím, že tentokrát nechám analýzu na trénerov a pôjdem niekam v New Yorku na večeru."

Cibulkovej piata prehra s Keysovou

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (35. v rebríčku WTA) a o šesť rokov mladšia Keysová (14.) odohrali piaty vzájomný duel. Vo všetkých doterajších zápasoch triumfovala Američanka.

Predtým naposledy sa stretli pred dvoma rokmi na koncoročnom šampionáte WTA v Singapure, v základnej skupine triumfovala Keysová 6:1, 6:4.

Po spomenutej prehre dokázala Cibulková zvíťaziť v ďalších troch stretnutiach a ako prvá Slovenka v histórii triumfovala vo dvojhre na koncoročnom šampionáte WTA.

Fedcupová reprezentantka SR Cibulková sa tento rok predstavila jedenástykrát v hlavnej súťaži US Open.

V 1. kole si poradila s kvalifikantkou Arantxou Rusovou z Holandska 4:6, 6:2, 6:3. V 2. kole zvíťazila po tuhom boji nad Chsieh Su-wej z Taiwanu 7:6 (3), 4:6, 6:4.

V súboji o postup do osemfinále narazila na víťazku tohtoročného Wimbledonu a nasadenú štvorku Nemku Angelique Kerberovú, ktorú zdolala v troch setoch 3:6, 6:3, 6:3.

V roku 2010 sa skúsená Slovenka dostala vo Flushing Meadows do štvrťfinále, čo naďalej predstavuje jej kariérne maximum na tomto turnaji.

Online prenos: Dominika Cibulková - Madison Keysová (US Open 2018, osemfinále)

US Open - ženy Osemfinále 2018
03.09.2018 o 18:15
Keysová
2:0
(6:1, 6:3)
Cibulková
Dominika Cibulková ani v piatom vzájomnom meradle síl nedokázala zdolať Madison Keysovú z USA. Slovensko tak už nemá ani jedného zástupcu na tohtoročnom US Open. Dominika Cibulková to však dotiahla naďalej a bola najlepším slovenským zástupcom na poslednom grandslame sezóny. Podarilo sa jej vyradiť aj svetovú štvorku z Nemecka Kerberovú a určite sa tak nemusí za svoje výkony hanbiť. Toto osemfinálové stretnutie jej však vôbec nevyšlo a musí naň čo najrýchlejšie zabudnúť, vziať si z neho ponaučenie.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Za pozornosť vám ďakuje Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
6:3
importantGEM, SET, ZÁPAS Madison Keysová! Slovenská tenistka ukončila toto stretnutie dvadsiatou nevynútenou chybou a tak prehráva druhý set pomerom 3:6! Začalo to však vyzerať po prvom zbabranom sete už lepšie, dokonca Dominika prerazila aj podanie súperky, ale v rozhodujúcej chvíli prišli opäť zbytočné chyby či slabý pohyb na kurte a tak minuloročná finalistka US Open Madison Keysová postupuje medzi najlepšiu osmičku po výhre 2:0 na sety!
A-40
importantMadison Keysová získava druhý mečbal!
40-40
Dominika umiestnila forhend presne na čiaru a tak odvracia túto hrozbu. Ešte tak teda v zápase pokračujeme, kto vie však dokedy.
A-40
importantDevätnásta nevynútená chyba našej tenistka, je tu prvý mečbal pre Keysovú!
40-40
Ostáva takisto nevyužitý, presúvame sa na ďalšiu zhodu.
40-A
Forhend od Američanky zastavila páska, tretí gembal pre slovenskú tenistku na udržanie sa v zápase.
40-40
Nevynútená chyba z rakety našej tenistky, takže sa presúvame na zhodu 40:40!
30-40
Prvý sa však našej tenistke využiť nepodarilo, return súperky dopadol presne na čiaru.
15-40
Sú tu dva gembaly na udržanie sa v zápase.
15-30
Dominika si pomohla kvalitným podaním a vracia sa tak do vedenie o jeden fiftín, tento servis je pre ňu nesmierne dôležitý.
15-15
Prichádza víťazný úder z rakety Keysovej, ktorá vyrovnáva na 15:15.
0-15
Začala úspešne, po nevynútenej chybe súperky získava na úvod podania fiftín.
5:3
importantPriamym bodom z podania ukončila Keysová tento gem a opäť nedarovala našej tenistke ani jeden fiftín! Američanka vyhráva v druhom sete 5:3 a Dominika Cibulková bude podávať na udržanie sa v tohtoročnej edícii US Open!
40-0
Return našej tenistky putoval do autu, Keysová s ďalšou šancou na čistú hru.
30-0
Následne si na svoje konto pripisuje aj šiesto eso!
15-0
Na úvod podania predviedla domáca tenistka výborný nábeh na sieť a získava tak fiftín.
4:3
Koniec prestávky, podávať bude Madison Keysová.
4:3
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3
importantAmeričanka na nič nečakala, ukončila tento gem víťazným úderom a čistou hrou prerazila našej tenistke podanie! Madison Keysová vyhráva v prvom sete 4:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.
40-0
importantMadison Keysová si pomohla skráteným úderom a získava tri brejkbaly!
30-0
Musíme konštatovať, že aj táto dlhšia výmena ide v prospech domácej tenistky, ktorá pri podaní našej hráčky vedie o dva fiftíny.
15-0
Úvod tohto podania Dominike nevyšiel, súperka sa prezentovala víťazným úderom.
3:3
importantAmerická tenistka si pripisuje druhú čistú hru v tomto zápase a tak vyrovnáva stav druhého setu na 3:3! Vyzerá to ešte na drámu, ale stať sa môže naozaj čokoľvek.
40-0
Keysová musela cez druhé podanie, čo však zvládla a má šancu aj na čistú hru.
30-0
Aut z rakety našej tenistky, takže podávajúca hráčka vedie o dva fiftíny.
15-0
Keysová zahájila túto hru priamym bodom z podania.
2:3
2:3
2:3
importantVýborne! Už aj Keysová konečne začala chybovať, tento gem ukončila štrnástou nevynútenou chybou a tak sa Dominika ujíma vedenia 3:2 v druhom sete!
15-40
Po kvalitnom servise prichádzajú aj dva gembaly na potvrdenie brejku.
15-30
Teraz to je však aut z rakety našej tenistky, ale stále je Dominika v dobrej pozícii.
0-30
Presne umiestnená loptička na čiaru od našej tenistky, ktorá vyhráva na ceste za potvrdením brejku o dva fiftíny.
0-15
Začína úspešne, výmenu ukončila víťazným úderom a tak získava fiftín.
2:2
importantÁno, je tomu naozaj tak! Dominika Cibulková prvýkrát v tomto zápase prerazila súperke podanie, čo môže byť kľúčový fakt druhého setu. Jeho stav je vyrovnaný 2:2, Dominika tak potrebuje brejk potvrdiť.
30-40
importantKonečne je tu brejkbal pre slovenskú tenistku! Dúfajme, že ho Dominika dokáže využiť.
30-30
Dvadsiaty víťazný úder v podaní Keysovej, ktorá tak vyrovnáva na 30:30! Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Priamy bod z podania pre domácu hráčku, ktorá tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Keysová si chcela pomôcť skráteným úderom, ale ten jej nevyšiel a tak Dominika vyhráva o dva fiftíny pri podaní súperky.
0-15
Dominika sa prezentuje presným returnom a na úvod tejto hry získava fiftín.
2:1
2:1
2:1
importantPriamym bodom z podania ukončila Dominika túto hru a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:2! Snáď to našu tenistku naštartuje, nutne teraz potrebuje preraziť podanie súperky.
40-A
Konečne je tu aj agresívnejšie podanie hry od našej tenistky, ktorá si tak vybojovala druhý gembal.
40-40
Ktorý však ostáva nevyužitý, Dominikin úder padol za základnú čiaru.
30-40
Dominika Cibulková predviedla kvalitný druhý servis, forhend súperky bol nepresný, takže tu je gembal.
30-30
Tento prechod na sieť v podaní domácej tenistky nebol úspešný, po 30 na oboch stranách. Tak sme teda zvedaví, čo bude ďalej nasledovať.
30-15
Slovenská tenistka musela cez druhé podanie, po ktorom Keysovej pri returne pomohla aj páska.
15-15
Aut z rakety Keysovej, po 15 na oboch stranách.
15-0
Ďalšia dlhšia výmena v prospech domácej tenistky, kedže tu je nevynútená chyba od Dominiky, ktorá tak nezačala úspešne ani toto podanie.
2:0
importantĎalší víťazný úder domácej tenistky, ktorá tak dominuje v tejto štatistike a po úspešnom potvrdení brejku vedie 2:0 v druhom sete! Dominika musí rýchlo zabrať, aby sa vrátila späť do tohto stretnutia.
40-30
Víťazný úder číslo osemnásť pre domácu tenistku, ktorá tak získava gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Čo už neplatí, tvrdý úder domácej tenistky dopadol presne na čiaru a je to po 30 na oboch stranách.
15-30
Keysová si pomohla priamym bodom z podania, stále to je však lepšia pozícia pre Dominiku.
0-30
Aj tento fiftín pripíšeme na konto našej tenistky, ktorá zvládla prechod na sieť, čo v prvom sete nebolo zvykom.
0-15
Dominika vyťahuje presný forhend na čiaru, súperka tak nezačala cestu za potvrdením brejku úspešne.
1:0
importantKtorá sa aj naplnila! Opäť naša tenistka nezvládla dlhšiu výmenu a úderom do autu stráca úvodné podanie druhého setu! Verme však, že to nebude znamenať definitívne naklonenie misky vah na stranu domácej tenistky.
40-30
Aj druhý brejkbal je minulosťou po kvalitnom podaní, stále je tu však jedna hrozba v podobe stratu podania.
40-15
Prvú hrozbu naša tenistka odvrátila, pomohla si rovnakým úderom ako jej súperka.
40-0
importantŠestnásty víťazný úder v podaní Keysovej, ktorá tak v úvode druhého setu získava tri brejkbaly!
30-0
Nasleduje presný return domácej tenistky, ktorá tak pri podaní našej hráčky vedie o dva fiftíny.
15-0
Jedenásta nevynútená chyba našej tenistky odštartovala druhý set.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
0:0
6:1
importantPätnástym víťazným úderom v tomto zápase ukončila Madison Keysová prvý set, ktorá ovládla jednoznačným pomerom 6:1 a zaslúžene sa tak v tomto stretnutí ujíma vedenia 1:0 na sety! Dominike prvé dejstvo vôbec nevyšlo, spravila až 10 nevynútených chýb a na agresívnu hru súperky proste nestačila. Má však pred sebou druhý set, kde sa všetko môže zmeniť. Predsa len to dokazuje počas tohtoročného pôsobenia na US Open, že má pomalší rozbeh, ale parádny finish.
40-15
importantA aj piate eso v zápase, ktoré prináša dva setbaly!
30-15
Štvrté eso v zápase na konte domácej tenistky, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.
15-15
Dominika následne úspešne returnovala a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Začína najlepšie ako sa dá, na svoje konto si pripisuje druhé eso.
5:1
importantDeviata nevynútená chyba našej tenistky na sieti ukončila tento gem, takže Dominika znova stráca svoje podanie a jej súperka vyhráva 5:1 v prvom sete! Madison Keysová má servis na ukončenie prvého setu.
40-15
importantDlhý forhend našej tenistky končí v aute, dva brejkbaly pre Keysovú a to je už alarmujúci stav!
30-15
Tento úder slovenskej hráčky sa však nedostal cez pásku a tak Keysová znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Ten pripíšeme aj našej tenistke, ktorá teraz využila chybu súperku.
15-0
Nezačína však svoje podanie úspešne, Keysová dobre returnovala a tak získava prvý bod tejto hry.
4:1
4:1
4:1
importantAj sa tak stáva, prvá čistá hra v tomto zápase putuje na konto Keysovej, ktorá tak vyhráva v prvom sete 4:1! Dominika musí teraz zvládnuť svoj servis a potrebuje potom následne brejknúť svoju súperku.
40-0
Keysová predvádza veľmi agresívnu hru a z nej pramenia chyby našej tenistky. Domáca hráčka má prvýkrát v zápase šancu na čistú hru.
30-0
Ďalší forhendový winner od Keysovej, ktorá tak vyhráva na podaní o dva fiftíny.
15-0
Úspešný forhend po čiare v podaní domácej tenistky, ktorá začala tento servis úspešne a to ziskom fiftínu.
3:1
importantKonečne! Po treťom víťaznom údere získava Dominika Cibulková prvý gem v tomto osemfinálovom zápase a znižuje stav prvého setu na 1:3! Tento moment snáď našu tenistku naštartuje.
30-40
Dlhšiu výmenu zakončila domáca tenistka úderom do pásky, Dominika získava gembal.
30-30
Na druhej strane musíme pripísať deviaty víťazný úder v zápase pre Keysovú a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Dominika si teraz pomohla kvalitným servisom a opäť teda vedie o jeden fiftín.
15-15
Prichádza však aj ďalšia nevynútená chyba a tak je to po 15 na oboch stranách.
0-15
Ešte len druhý víťazný úder na konte našej tenistky, ktorá tak začala druhý servis v zápase úspešne.
3:0
3:0
3:0
importantPo šiestej nevynútenej chybe našej tenistky teda Keysová úspešne potvrdila brejk a ujíma sa tak vedenia 3:0 v prvom sete! To je už veľmi nepríjemná situácia pre Dominiku Cibulkovú, ale verme, že v prvom sete ešte naša hráčka nepovedala posledné slovo.
40-15
Po ďalšom priamom bode z podania však Keysová získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
Dobrý return z forhendu od našej tenistky, ktorá tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Pridáva ôsmy víťazný úder v tomto zápase a vyhráva tak na podaní o dva fiftíny.
15-0
Domáca tenistka začína priamym bodom z podania, cestu za potvrdením brejku započala úspešne.
2:0
importantSiedmym víťazným úderom ukončila Keysová tento veľmi dlhý gem a prerazila teda našej tenistke hneď úvodné podanie! Američanka sa ujíma vedenia 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.
A-40
importantMadison Keysová po dobrom nábehu na sieť donútila našu tenistku chybovať a získava tak piaty brejkbal!
40-40
Priamym bodom z podania ho Dominika odvracia, Keysová už tomu ani sama neverí. Dávno mohla preraziť slovenskej tenistke podanie, ale Dominika statočne bojuje.
A-40
importantMadison Keysová vyťahuje presný dropšot a tak získava štvrtý brejkbal!
40-40
Nekončíme! Dominika teraz umiestnil forhend presne na čiaru a odvrátila aj tretie nebezpečenstvo. Náročný a hlavne veľmi dlhý druhý gem prvého setu tak stále pokračuje.
A-40
importantÚder do autu od podávajcej tenistky a tak aj tretí brejkbal pre Keysovú!
40-40
Dlhšie výmeny však slovenská tenistka zatiaľ nezvládla, je tu tretia nevynútená chyba a tak stráca ďalšiu možnosť na ukončenie gemu.
40-A
Priamy bod z podania, keď return Keysovej letel do autu. Štvrtý gembal pre slovenskú tenistku!
40-40
Ktorý však ostáva nevyužitý, Keysová si pripisuje na konto šiesty víťazný úder.
40-A
Presne umiestnený úder Dominiky Cibulkovej na čiaru a získava tak tretí gembal.
40-40
Sledovali sme dlhšiu výmenu, na konci ktorej domáca tenistka zahrala forhend do pásky a stráca tak aj druhý brejkbal.
A-40
importantNa sieti teraz lepšie zapracovala Keysová a získava tak aj druhý brejkbal v zápase!
40-40
Dominika zaznamenala priamy bod z podania a tak odvrátila túto hrozbu! Dramatický druhý gem prvého setu tak ešte bude pokračovať.
A-40
importantVíťazný úder domácej tenistky teraz z opačnej strany a je tu prvý brejkbal v zápase, Keysová má šancu preraziť našej tenistke podanie!
40-40
Keysová zahrala víťazný forhend po čiare a tak odvrátila aj druhý gembal našej tenistky.
40-A
Ďalšia nevynútená chyba od Keysovej a teda aj druhý gembal pre slovenskú tenistku.
40-40
Prvá dvojchyba v tomto zápase putuje na konto našej tenistky, takže sa dostávame prvýkrát na zhodu 40:40!
30-40
Nevynútená chyba od Keysovej a je to teda gembal pre Dominiku Cibulkovú.
30-30
Výborný nábeh na sieť od domácej tenistky, ktorá potom svoj úder umiestnila presne na čiaru. Po 30 na oboch stranách a sme zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Znova vedie podávajúca hráčka o jeden fiftín, aj súperka sa prezentovala dlhý úderom za základnú čiaru.
15-15
Teraz sme už boli svedkami aj dlhšej výmeny, Dominika však zahrala forhend do autu a je to po 15 na oboch stranách.
0-15
Dominika musela na úvod cez druhé podanie, čo však zvládla a jej súperka reagovala len úderom do pásky.
1:0
importantEsom na záver ukončil Madison Keysová tento gem a udržala si teda svoje úvodné podanie. Prvýkrát v tomto stretnutí pôjde na servis Dominika Cibulková.
40-30
Prvý gembal súperky Dominika odvracia po kvalitne zahranom forhendovom returne.
40-15
Madison Keysová si pripisuje prvé eso v tomto zápase a získava teda dva gembaly.
30-15
Prvá dlhšia výmena tohto zápasu, po nej zahrala podávajúca hráča forhend po čiare a získava tak druhý fiftín v rade.
15-15
Už aj Keysová získava prvý bod, stalo sa tak po kvalitnom servise. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Úvod podania domácej tenistke nevyšiel, po returne našej tenistky zahrala loptičku len do tesného autu. Prvý fiftín v zápase pre slovenskú tenistku.
0:0
Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom, po nej sa tak toto osemfinálové stretnutie môže začať. Držme teda Dominike palce, aby sa jej prvýkrát v histórii podarilo zdolať Madison Keysovú a postúpila tak do štvrťfinále.

Ako prvá začne na servise domáca tenistka Madison Keysová, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný tenisový podvečer! Posledný grandslam sezóny, teda US Open sa už presúva do svojej ďalšej fázy, v ženskom singli budeme svedkami osemfinálového stretnutia, alebo teda 4. kola. Na veľkú radosť Slovenska sa tam prebojovala aj Dominika Cibulková, ktorú čaká veľmi náročná prekážka a to Madison Keysová z USA, ktorá je minuloročnou finalistkou tohto podujatia v jej rodnej krajine. Slovenská tenistka ešte doposiaľ v kariére Keysovú nezdolala a aj v tomto stretnutí bude v pozícii papierového favorita práve mladá Američanka. My však verme, že sa Dominika vyhecuje k ďalšiemu skvelému výkonu, a podarí sa jej vyrovnať jej kariérne maximum na US Open, ktorým je štvrťfinále.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Madison Keysová a Dominika Cibulková. Predbežný začiatok je naplánovaný na 18:00!

Posledný grandslam sezóny, teda US Open sa presúva do svojej ďalšej časti, na programe sú osemfinálové stretnutia, teda štvrté kolo. Slovensko má stále dôvod na radosť, pretože svojimi vynikajúcimi výkonmi sa na podujatí v USA stále drží aj Dominika Cibulková! Slovenská tenistka tak už vylepšila svoje minuloročné účinkovanie na US Open, keď v roku 2017 prenikla len do druhého kola.

Madison Keysová:
23-ročná americká tenistka ešte stále patrí medzi mladé nádeje, ale vo svetovom rebríčku sa už nachádza na solídnom 14. mieste. Keysová má pred sebou veľmi náročnú úlohu, kedže obhajuje minuloročnú finálovú účasť na US Open. S preniknutím do štvrtého kola nemala domáca tenistka žiadne väčšie problémy, doposiaľ stratila len jeden set a to v minulom zápase s Krunicovou, keď prehrala úvodný set, ale potom súperke dovolila uhrať len tri gemy a zaslúžene tak postúpila do osemfinále.

Dominika Cibulková:
29-ročná tenistka je našim posledným želiezkom v ohni, čo je už taká tradícia na takýchto veľkých podujatiach. Dominika absolvovala náročnú cestu do osemfinále, všetky tri stretnutia boli trojsetovou drámou. Podľa očakávania malo byť tretie kolo pre našu tenistku konečnou stanicou na tohtoročnom US Open, pretože za súperku mala svetovú štvorku Nemku Kerberovú. Prvý set napokon Dominika prehrala 3:6, ale následne zvyšné dva sety vyhrala opačným pomerom a po veľkom boji zaslúžene postúpila do osemfinále! Najväčšou métou našej tenistky na US Open je štvrťfinále a tak sme zvedaví, kam to dotiahne tento rok.

Vzájomné zápasy a favorit stretnutia:
Doposiaľ sa proti sebe tieto tenistky stretli štyrikrát a Dominika vždy ťahala za kratší koniec. Slovenská tenistka má tak čo svojej súperke vracať, ale aj v tomto zápase favorizujú stávkové kancelárie pochopiteľne Keysovú. My však verme, že sa Dominika hecne k ďalšiemu fenomenálnemu výkonu a dokáže vyrovnať svoje kariérne maximum na US Open. Určite sa tak môžme tešiť na zaujímavé stretnutie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.