Slovan prehral v Čeľabinsku, strelecky sa nepresadil

Alexej Kručinin z tímu Traktor Čeľabinsk pred bránou Slovana. Ilustračné foto. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)
Športové prenosy SME|4. sep 2018 o 00:00

V druhom zápase novej sezóny KHL Slovan dostal tri góly.

KHL 2018/2019 - základná časť:

Traktor Čeľabinsk - Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 18. Bergström (Gynge, Bailen), 27. Polygalov (Gynge), 59. Polygalov (Bailen).

Rozhodovali: Morozov, Spirin - Dedjuľa, Goljak (všetci Rus.), vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia 0:0. 6950 divákov

Traktor Čeľabinsk: Demčenko - Bailen, Šinin, Borodkin, Riasenskij, Chlystov, Nikitin, Isajev, Želdakov - Szczechura, Gynge, Bergström - Penkovskij, Glinkin, Polygalov - Šolochov, Stoa, Kravcov - Gubarev, Rybakov, Kokujov

Slovan Bratislava: Čiliak - Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Jánošík, Schaus, Hedera, Švarný - Řepík, Taffe, Červený - Liška, Chipchura, Lunter - Virta, Rau, Sukeľ - Buc, Šimun, Hrnka

ČEĽABINSK. Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom zápase novej sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

V utorok vyšli strelecky naprázdno v Čeľabinsku, s domácim Traktorom prehrali 0:3.

Zverenci trénera Vladimíra Országha boli síce v zápase strelecky aktívnejší (32:28), ale brankára domácich Vasilija Demčenka nedokázali prekonať ani raz.

Všetky tri góly inkasoval Slovan v početnej nevýhode, v prvej tretine z hokejky Alexandra Bergströma, v druhej a tretej od Igora Polygalova.

Slovan zakončí prvý trip na klziskách súperov vo štvrtok, keď sa o 16.00 SELČ predstaví na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg.

V nedeľu potom absolvujú domácu sezónnu premiéru, ich súperom bude Lokomotiv Jaroslavľ (17.00 h).

Slovan doplatil na vylúčenia

Už po 77 sekundách putoval na trestnú lavicu Grman za vyhodenie puku, ale domáci presilovku využiť nedokázali. Na druhej strane sa už v rovnovážnom stave dostal do príležitosti Řepík, jeho pokus skončil v lapačke Demčenka.

Slovan bol blízko k otvoreniu skóre v 6. minúte, keď sa Taffe v početnej výhode individuálne predral do gólovej šance, no trafil iba pravú žrď bránky súpera.

Hostia s favoritom držali krok a skóre sa nezmenilo ani v 12. minúte po veľkej šanci Glinkina, ktorý v ideálnej pozícii prestrelil bránku Čiliaka.

Záver prvej tretiny patril Traktoru. Penkovskij síce v dobrej šanci zaváhal, ale v 18. Bergström v presilovej hre trafil z pravej strany presne - 1:0.

Slovan začal druhé dejstvo lepšie, najskôr sa o vyrovnanie pokúsil Řepík a po ňom nenašiel recept na brankára Demčenka ani Virta.

Hostia potom opäť doplatili na nedisciplinovanosť, keď sa na trestnú lavicu za hákovanie posadil obranca Schaus a hostia sa v oslabení znova neubránili.

Pred bránku pustili osamoteného Polygalova, ktorý po kolmej prihrávke od Gyngeho zvýšil na 2:0. Slovan sa nedočkal gólu ani po závare pred bránkou súpera v polovici zápasu, ani po šanci Grmana v 35. minúte.

Tri minúty pred prestávkou zlikvidoval Demčenko betónom aj nájazd Raua z ľavej strany. Stav sa nezmenil ani po ďalšej presilovke Traktora a tak išli hostia do poslednej časti s dvojgólovým mankom.

Szczechura mohol hneď na začiatku tretej tretiny poistiť náskok svojho tímu, no Čiliak spoluhráčov podržal.

Zlomený odpor Slovana

Na druhej strane sa po ideálnom pase od Schaua ocitol pred Demčenkom Sukeľ, ruský bránkár ale naďalej držal čisté konto. V polovici záverečnej periódy mal Slovan výhodu presilovky, ale duel nezdramatizoval, hoci šance na to si pripravili postupne Meszároš, Hrnka i Virta.

V 54. minúte mohol definitívne zlomiť odpor hostí Rybakov, no bekhendom trafil iba brvno Čiliakovej bránky.

Slovan sa v závere ešte chcel pokúsiť o hru bez brankára, no jeho snahu pribrzdilo vylúčenie Schausa a Traktor pridal v presilovke tretí gól, jeho autorom bol opäť Polygalov.

Hlas:

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Musím povedať, že máme za sebou kvalitný zápas. Výsledok 0:3 nie je taký, aký sme si predstavovali, ale Traktor je veľmi dobrý tím. V istých činnostiach boli od nás lepší, v iných šťastnejší. Aj my sme mali dobré okamihy, ale šance sme nepremenili. Veľmi dôležitý bol gól súpera v druhej tretine, ten udal tón zvyšku stretnutia. My sme nehrali zle, no Traktor hral s rozumom. Neprišiel impulz, ktorý by nás nakopol. Práve preto Traktor zvíťazil."

Online prenos: Traktor Čeľabinsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
04.09.2018 o 16:00
Čeljabinsk
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 18. Bergström (Gynge, Bailen), 27. Polygalov (Gynge), 59. Polygalov (Bailen). Rozhodca: Sergej Morozov, Viktor Spirin – Ivan Dedulja, Dmitrij Goljak.
Prenos
Hokejisti Slovana Bratislava si pripisujú na konto druhú prehru v sezóne. Tentokrát nestačili na Traktor Čeljabinsk, ktorému podľahli 0:3. Belasí doplatili na nevyužité šance a takisto na svoju nedisciplinovanosť. Všetky góly dostali v početnej nevýhode. Skóre zápasu otvoril Alexander Bergström a následne sa dvakrát presadil Igor Polygalov. Slovan si bude chcieť napraviť reputáciu vo štvrtok, keď prvý trip sezóny ukončí na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
59:18
Prebieha posledná minúta zápasu, ktorý Slovanu prvé body v sezóne neprinesie. Hra je ešte vykázaná do stredného pásma, pretože jeden z hráčov Traktoru Čeljabinsk neudržal puk na modrej čiare.
58:52
Už za rozhodnutého stavu sa ešte domáci snažili vylepšiť si skóre. Nikita Chlystov vystrelil z pravého kruhu na vhadzovanie, ale tentokrát si Marek Čiliak s týmto pokusom poradil.
58:20
goalTraktor Čeljabinsk dal gól!
Sto sekúnd pred koncom zápasu strieľa domáci celok tretí gól. Opäť sa mu podarilo veľmi rýchlo využiť presilovú hru. Nick Bailen vystrelil od modrej čiary a IGOR POLYGALOV sa prezentoval výborným tečom. Asistencia: Nick Bailen.
58:12
Aktivita Slovana Bratislava netrvala dlho. Bohužiaľ, belasí si záver duelu komplikujú zbytočným vylúčením. Na trestnú lavicu za podrazenie smeruje zámorský obranca Nicholas Schaus.
58:00
importantSlovan Bratislava hrá bez brankára! Marek Čiliak odišiel na hráčsku lavicu a bude dúfať, že sa jeho spoluhráčom ešte podarí zdramatizovať priebeh nepriaznivo vyvíjajúceho sa zápasu.
56:42
Mário Lunter spoločne s Adamom Liškom bojovali pri mantineli, ale napokon sa im nepodarilo vybojovať puk. Traktor Čeljabinsk dobre bráni a smeruje za premiérovým víťazstvom v sezóne.
56:00
Už len štyri minúty zostáva do konca tretej tretiny. Vasilij Demčenko stále neinkasoval a vyzerá to tak, že Slovan prehrá aj druhý zápas sezóny. V závere by to však ešte mohol skúsiť pri hre bez brankára.
55:27
Rudolf Červený si prebral puk v obrannom pásme a následne rozvinul individuálnu akciu. Proti presile súperových obrancov mal však minimálnu šancu na úspech, čo sa aj potvrdilo.
54:18
Do dobrej pozície sa dostali aj Slovanisti, ale Vasilij Demčenko predviedol reflexívny zákrok betónom. Následne puk kryje pod svoju lapačku, a tak sa bude vhadzovať v útočnom pásme bratislavského celku.
53:42
importantDomáci hokejisti mohli definitívne rozhodnúť dnešný duel. Alexandr Rybakov sa krásnou kľučkou zbavil Érica Gélinasa, vystrelil bekhendom a puk nasmeroval do hornej žrde brány Mareka Čiliaka.
53:24
Marek Čiliak vyrazil puk po nenápadnej strele jedného z domácich hráčov. Následne sa puk dostal von z obranného pásma Slovana a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
53:00
Slovanu sa nedarí v koncovke. Bohužiaľ, ukázalo sa to aj v tomto prípade. Belasí sa dostali do brejku troch proti dvom, celú akciu zakončil Éric Gélinas, ale mám pocit, že trafil len masku brankára Vasilija Demčenka.
52:11
Adam Jánošík prešiel do útočného pásma, ale jeho následne nahodenie nesmerovalo do priestoru brány. Hráči v čiernych dresoch si následne puk našli a vyviezli ho mimo obranného pásma.
51:24
Bohužiaľ, belasí nevyužili presilovú hru a čas na vyrovnanie sa kráti. Navyše, opäť sa na hokejkách slovenského tímu kopia nepresnosti, čo vyhovuje defenzíve Traktoru Čeljabinsk.
50:05
Belasým sa kráti čas na využitie presilovej hry. Teraz sa samostatne snažil presadiť Éric Gélinas, ale jeho zakončenie doputovalo až na ochrannú sieť za bránou stopercentného Vasilija Demčenka.
49:31
Veľká škoda. Andrej Meszároš vystrelil z prvej, Vasilij Demčenko jeho bombu len vyrazil pred seba, no puk nedokázali upratať do brány ani Tomáš Hrnka, ani šikovný fínsky útočník Patrik Virta.
49:15
Slovan sa v úvode presilovky nedostal do nejakej šance. Po zblokovanej strele Jeffa Taffa však bude pokračovať vo svojej útočnej aktivite v obrannom pásme súpera.
48:43
Bratislavský Slovan dostáva veľkú šancu na strelenie kontaktného gólu. Na trestnú lavicu totiž smeruje Ryan Stoa za zbytočne dohranie súboju. Američan dostáva dve minúty za hrubosť.
47:33
Marek Čiliak si opäť vylepšil percentuálnu úspešnosť zákrokov. Tentokrát ukázal rýchle betóny pri strele Marcela Šolochova z priestoru pravého krídla. Následná dorážka Vitalijho Kravcova bola nepresná.
46:52
importantTraktor bol blízko k streleniu tretieho gólu. Hostia zabudli na modrej čiare na číhajúceho Alexandra Bergströma. Ten dostal prihrávku do jazdy, smeroval takmer sám na bránu, ale tiesnený Éricom Gélinasom mieril len do Čiliaka.
46:22
Adam Liška je dnes pri streleckej chuti. Na ľade Magnitogorsku zaznamenal svoj prvý bod v KHL, ale na premiérový gól si ešte musí počkať. Teraz jeho strelu z ľavej strany vyrazil Vasilij Demčenko.
45:42
Štvrtá útočná formácia domáceho tímu podkúrila zverencom Vladimíra Országha. Semjon Kokujov sa dostal do zakončenia z tesnej blízkosti, ale tentokrát musíme pochváliť slovenského brankára a pokarhať obrancov belasých.
44:25
Arťom Penkovskij prešiel do útočného pásma po pravej strane. Následne ako ľavák pomohol strieľať cez brániaceho hráča Slovana, ale našiel len pripravenému vyrážačku Mareka Čiliaka.
43:38
Vhadzovať sa teraz bude po ľavej ruke domáceho brankára. Vasilij Demčenko totiž nemal veľké problémy so strelou Michala Řepíka spoza brániaceho obrancu. Puk skončil v lapačke.
42:42
Dobrý hokej v záverečnom dejstve pokračuje ďalej. Tentokrát narobil problémy belasej obrane Alexandr Rybakov, ale z tesnej blízkosti už nedokázal blafákom prekonať Čiliaka. Puk mu totiž skĺzol z čepele hokejky.
42:05
importantVeľká šanca na strane Slovana. Výborne to urobil Nicholas Schaus, ktorý obišiel bránu a pred ňou našiel osamoteného Matúša Sukel'a. Ten strieľal z priestoru medzi kruhmi, ale trafil betóny ruského brankára.
41:33
Hra je prerušená, pretože puk opustil hraciu plochu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme, teda ďaleko od oboch brankárov. Tým úspešnejším je dnes rozhodne Vasilij Demčenko.
41:08
Tretia tretina sa začala skutočne vo vysokom tempe. Richard Gynge sa takisto dostal do dobrej šance, ale tiesnený Michalom Řepíkom trafil len ľavý betónom slovenského brankára.
40:27
Na začiatku tretej tretiny sme videli šance na oboch stranách. Najskôr Paul Szczechura netrafil puk po prihrávke Richarda Gyngeho a následne zasahoval Vasilij Demčenko po strele Rudolfa Červeného.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina dnešného stretnutia sa práve skočila. Podobne ako v tej prvej padol jeden gól a opäť do brány Slovana. V presilovej hre skóroval Igor Polygalov, keď dostal až príliš veľa priestoru od belasých obrancov. Dobré šance mal aj Slovan, no opäť trafil žrď a vo veľkej príležitosti neuspel ani Chad Rau. Pozitívne je aspoň to, že sa hostia v závere prostrednej tretiny ubránili presilovke súpera pri vylúčení Mária Grmana. Verme, že ich tento moment nakopne a ešte dokážu zápas zdramatizovať.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:36
Domáci fanúšikovia sa tešili z tretieho gólu svojich miláčikov, no ten nemohol platiť. Vitalij Kravcov zakončoval v čase, keď Ryan Stoa ležal v bránkovisku a bránil pohybu slovenskému brankárovi.
39:02
Už len necelá minúta zostáva do konca druhej tretiny. Domáci hokejisti pred chvíľou zatlačili súpera a Marek Čiliak sa musel mať na pozore. Teraz je však puk mimo obranného pásma.
38:33
Šikovné ruky ukázal mladý a talentovaný Vitalij Kravcov. Obišiel brániach hráčov Slovana, následne poslal prihrávku pred bránu, ale našťastie nenašiel nikoho v čiernom drese.
38:00
Slovan Bratislava sa bude musieť opäť brániť početnej prevahe súpera. Snáď netreba pripomínať, ako dopadli predošlé presilovky Traktoru. Tento raz je vylúčeným hráčom Mário Grman za podrazenie.
37:41
Opäť veľmi dobrý úsek zverencov Vladimíra Országha. Tentokrát si vylepšil palebnú pozíciu Jeff Taffe, vystrelil z priestoru medzi kruhmi, ale jeho zakončenie opäť vyráža Vasilij Demčenko.
37:18
importantSlovan mohol znížiť náskok svojho súpera. Američan Chad Rau sa pretlačil do zakončenia, ale z priestoru ľavého krídla jeho strelu reflexívne vyrazil betónom brankár Demčenko.
36:55
Aj teraz sa bude vhadzovať v stredom pásma. Ak sa nemýlim, tak teraz bola dôvodom prerušenia prihrávka rukou jedného z hráčov v bielom drese. Záver je tak trošku rozkúskovaný.
36:21
Hráči bratislavského v krátkom čase dvakrát porušili pravidlo o ofsajde. V záverečnej päťminútovke druhej časti sa tak opäť bude vhadzovať v stredom pásme, bližšie k Vasilijovi Demčenkovi.
35:34
Aktivita Slovana neutíchala. Od modrej čiary vystrelil Michal Sersen, následne ho napodobnil aj obranný kolega Mário Grman, no v oboch prípadoch uspel brankár Vasilij Demčenko.
34:48
Druhý útok hostí sa snažil o strelenie gólu. Kyle Chipchura vystrelil z priestoru medzi kruhov, jeho pokus ešte chcel tečovať Adam Liška, ale napokon puk skončil za domácou bránou.
34:07
Po reklamnej prestávke sa dostal do zakončenia Richard Gynge. Švéd má na konte už dve asistencie a je očividne pri chuti. Jeho prekvapujúca strela spoza Érica Gélinasa ale našla pripraveného Čiliaka.
33:26
Prvý útok belasých sa usadil v útočnom pásme. Rudolf Červený hľadal pred bránou svojho krajana Michala Řepíka, ale ten bol dobre bránený obrancami.
32:41
Vasilij Demčenko si pripisuje na konto jeden z tých jednoduchších zákrokov. Od modrej čiary vystrelil Nicholas Schaus, ale domáci brankár jeho pokus vyrazil mimo nebezpečného priestoru.
32:08
Štvrtá formácia bratislavského tímu sa dostala do zakončenia. Eduard Šimun strieľal z náročného uhla, no nedokázal nájsť miesto medzi betónmi ruského brankára Vasilija Demčenka.
31:44
Traktor mohol tretí raz v dnešnom zápase skórovať. Ryan Stoa dostal vynikajúcu prihrávku pred bránu od Vitalijho Kravcova. Obrancovia Slovana si ho nevšímali, a tak pomohol až zákrok Mareka Čiliaka.
30:25
Podobne ako v prvej tretine postupom času preberajú iniciatívu do svojich rúk domácich hokejisti. Teraz musel zasahovať Marek Čiliak, keďže na ľavej strane dostal veľa priestoru Ryan Stoa.
29:42
Hra je prerušená, pretože sa píska ofsajdové postavenie domáceho tímu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bráne reprezentačného gólmana Slovenska Mareka Čiliaka.
28:36
importantVeľká smola pre bratislavský celok. Od modrej čiary vystrelil jeden z hráčov Slovana, zrejme Adam Jánošík. Následne sa puk pred bránou všelijako poodrážal, no puk napokon skončil na hornej žrde brány Čeljabinsku.
27:45
Domácim hokejistom sa darí dobre odtláčať súperových hráčov mimo nebezpečných priestorov. Vasilij Demčenko zatiaľ nemusel riešiť veľa nepríjemných situácii pred svojim bránkoviskom.
27:13
Belasí mohli znížiť náskok súpera. Brejkovú situáciu troch proti dvom zakončoval Michal Řepík, ale z dobrej pozície mieril švihom len do brankára Vasilija Demčenko. Nasledovať bude reklamná prestávka.
26:37
Slovan podobne ako v predošlých sezónach dopláca na svoju nedisciplinovanosť. Aj druhý gól inkasoval v čase, keď boli jeho hráči na ľadovej ploche len vo štvorici. Každopádne, stále majú čas na vyrovnanie.
26:11
26:11
Bohužiaľ, domáci hokejisti druhýkrát v zápase skórujú. Belasí nevyhodili puk z obranného pásma, IGOR POLYGALOV ho dostal tesne pred bránu súpera a cez Ivana Švárneho zasunul puk do siete. Asistencia: Richard Gynge.
25:15
Po krátkej úprave bratislavskej brány sa môže pokračovať v hre. Domáci hokejisti hrajú v početnej prevahe, no novú útočnú akciu musia začínať až z hĺbky svojho obranného pásma.
24:51
Bratislavský Slovan bude hrať tretíkrát v dnešnom zápase v oslabení. Marcel Šolochov prenikal po ľavej strane do zakončenia, až ho za cenu hákovania zastavil Nicholas Schaus.
24:22
Peknú útočnú akciu sme videli aj na druhej strane. Arťom Penkovskij prešiel do pásma po pravej strane, pripravil si to na bekhendové zakončenie, no jeho strelu zblokoval Andrej Meszároš.
23:44
Slovan začal druhú tretinu opäť veľmi dobre a je aktívnejším mužstvom. Teraz však jeho snaha o vyrovnanie bude narušená vhadzovaním v strednom pásme, pretože puk skončil mimo hracej plochy.
22:23
importantPekná akcia hokejistov z hlavného mesta Slovenska. Matúš Sukel' našiel krásnou zadovkou pred bránou Patrika Virtu, ale fínsky útočník z tesnej blízkosti mieril do Vasilijho Demčenka.
21:42
Vhadzovať sa bude v strednom pásme, pretože jeden z čiarových rozhodcov si všimol ofsajdové postavenie jedného z bratislavských hráčov. Na ľad sa dostáva tretia útočná formácia hostí.
21:13
Marek Čiliak teraz pomohol svojim spoluhráčom v rozohrávke. Slovenský brankár zatiaľ nemá v KHL na ružiach ustlané, no veríme, že v ďalšom priebehu sezóny bude oporou bratislavského celku.
20:34
Začiatok druhej tretiny bol v znamení aktivity na oboch stranách. Šancu na vyrovnanie mal Michal Řepík, ktorý prešiel po pravej strane do útočného pásma, ale následne prudkou strelou minul bránu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Hokejisti Slovanu Bratislava vyhrali prvú tretinu na strelecké pokusy 11:6, no napriek tomu prehrávajú. Jediným úspešným strelcom doterajšieho priebehu stretnutia je Švéd Alexander Bergström, ktorý prudkou strelou vyhnal Andreja Meszároša z trestnej lavice. Z pohľadu slovenského klubu je škoda najmä šance navrátilca Jeffa Taffa, ktorý v presilovej hre mieril do pravej žrde. Druhá tretina sa začne o 16:52 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
V závere úvodného dejstva sa dostal do ďalšieho zakončenia Adam Liška. Mladý bratislavský útočník strieľal spoza obrancu, ale puk poslal len do náručia ruského brankára Vasilijho Demčenka.
18:49
V predposlednej minúte úvodnej časti sa hostia dostali do brejku. Jeff Taffe však príliš dlho váhal so zakončením či prihrávkou. Napokon zvolil druhú možnosť, ale jeho pas na Michala Řepíka nebol vydarený.
18:00
Slovan sa okamžite snažil reagovať na presný zásah svojho súpera. Éric Gélinas dostal peknú krížnu prihrávku do voľného priestoru, vystrelil z ľavého kruhu na vhadzovanie, ale Vasilij Demčenko bol pozorný.
17:37
17:37
Domáci hokejisti expresne rýchlo využili presilovú hru a otvárajú skóre zápasu. Švédsky útočník ALEXANDER BERGSTRÖM zbytočne nešpekuloval, vystrelil z pravého kruhu na vhadzovanie a prudkou strelou prekonal Mareka Čiliaka. Asistencie: Richard Gynge a Nick Bailen.
17:18
Slovan sa bude musieť brániť ďalšej početnej prevahe svojho súpera. Tentokrát sa voči hokejovým pravidlám previnil Andrej Meszároš a dostáva dve minúty za vrazenie na mantinel.
16:50
Rozohrávka teraz Slovanu vôbec nevychádza. Hokejisti v bielych dresoch sa nevedia na dlhší čas usadiť v obrannom pásme súpera a dostať sa do nejakých nebezpečných pozícii.
16:23
importantŠanca na strane domáceho tímu. Éric Gélinas chyboval pri rozohrávke za vlastnou bránou, následne smerovala prihrávka pred ňu, ale Igor Polygalov prudkou strelou prestrelil bránu.
15:39
Prvá tretina sa pomaly chýli k svojmu záveru. Aktivita bratislavského celku opadla a čoraz viac sa začínajú presadzovať hráči v čiernych dresoch. V novej sezóne ale zatiaľ čakajú na prvý presný zásah.
14:54
Vitalij Kravcov sa predviedol peknou individuálnou akciou. Prešiel stredom hracej plochy, ale jeho následná strela spoza obrancu bola zblokovaná na ochrannú sieť za Marekom Čiliakom.
14:30
Na ľade sa teraz trošku pritvrdilo. Domáci fanúšikovia si pýtali nedovolený zákrok po strete Kyla Chipchuru so súperovým hráčom, no pomer síl sa na ľadovej ploche meniť nebude.
13:15
Nasleduje druhá reklamná prestávka úvodnej časti hry. Po nej sa bude vhadzovať v strednom pásme, pretože Andrej Meszároš strelou od modrej čiary našiel len ochrannú sieť za domácou bránou.
12:56
Marek Čiliak teraz musel zasahovať po strele od pravého mantinelu. Puk napokon vytlačil mimo svojej brány. Dopredu už môžu ísť aj zverenci bývalého banskobystrického kouča Vladimíra Országha.
12:20
Hokejisti Slovana si teraz nerozumeli v rozohrávke a sami sa dostávajú pod tlak. Zatiaľ však majú šťastie, pretože hokejisti Čeljabinsku v úvode sezóny márne hľadajú streleckú fazónu.
11:36
Traktor zvýšil svoju aktivitu a s troškou šťastia sa dostal do šance. Na odrazený puk reagoval Anton Glinkin, ale z priestoru medzi kruhmi mieril nad bránu slovenského reprezentanta Mareka Čiliaka.
11:17
Slovan sa po zakázanom uvoľnení dokázal vymaniť spod tlaku domácich hráčov. O pár sekúnd neskôr ale musel opäť zasahovať Marek Čiliak, keďže od pravého mantinelu švihom pálil Ryan Stoa.
10:33
Domáci hokejisti sa usadli v útočnom pásme a Marek Čiliak musel zasahovať. Jeho brankárske kvality preveril strelou od modrej čiary americký obranca Nick Bailen.
09:50
Spomínaná reklamná prestávka prichádza na rad až na konci desiatej minúty. Stalo sa tak po individuálnej akcii Adama Lišku. Ten vystrelil z ľavej strany, ale dobrý zákrok lapačkou predviedol Vasilij Demčenko.
09:15
Na hracej ploche vidíme množstvo osobných súbojov, aktuálne viac-menej v strede hracej plochy. Zatiaľ sa príliš veľa neprerušuje, a tak si na prvú reklamnú pauzu ešte musíme počkať.
08:27
Tretí útok bratislavského celku sa síce dokázal usadiť v útočnom pásme, ale z rohov klziska sa góly nedávajú. Musíme teraz pochváliť dobre bránenie domácich hokejistov Čeljabinsku.
07:42
Do dlhej dobe sa dostali k slovu aj domáci hráči. Pred bránou zostal trošku nestrážený Ryan Stoa, ale jeho zakončenie smerovalo vedľa brány. Následne sa Slovan dopustil zakázaného uvoľnenia.
06:23
Peknou individuálnou akciou sa teraz prezentoval obranca Mário Grman. Prešiel po pravej strane do útočného pásma, vystrelil bez brániaceho hráča, ale dobrý zákrok predviedol gólman Demčenko.
05:42
V závere presilovej hry sa ešte dostal k streleckému pokusu Michal Řepík. Českému hokejistovi ale strela z ľavej strany vôbec nevyšla, a tak bez väčších problémov prerušuje hru brankár Vasilij Demčenko.
04:59
importantNa konci piate minúty mohli hostia otvoriť skóre dnešného zápasu. Americký útočník Jeff Taffe sa krásne predral stredom obrany domáceho tímu, vystrelil švihom, ale trafil pravú žrď brány Vasilijho Demčenka.
04:33
Belasým zatiaľ presilová hra vôbec nevychádza. Domáci hokejisti sa bránia bez najmenších problémov a už druhýkrát dokázali vyhodiť puk zo svojho obranného pásma. Na ľad prichádza druhá formácia hostí.
03:48
Prvú presilovú hru si v novej sezóne zahrajú aj hokejisti Slovana Bratislava. Na trestnú lavicu smeruje domáci útočník Danil Gubarev, ktorý sa previnil podrazením.
03:26
Slovan Bratislava sa dokázal ubrániť presilovej hre súpera. Mário Grman už skončil na hraciu plochu a pomohol svojim spoluhráčom v obrannej práci.
02:44
Slovan dokázal v oslabení aj zaútočiť. K strele od ľavého mantinelu sa dostal Kyle Chipchura, ale mieril len do brankára Vasilijho Demčenka. Ten okamžite rozohráva akciu Traktoru.
01:51
Domáci hráči zatlačil Slovan do tesnej blízkosti slovenského brankára. Nick Bailen vystrelil od modrej čiary, ale nedokázal sa zapísať do listiny strelcov. Následne hostia vyhodili puk von z obraného pásma.
01:17
Slovan Bratislava bude hrať už v druhej minúte v početnom oslabení. Na trestnú lavicu smeruje obranca Mário Grman, ktorý nešťastne vyhodil puk mimo hracej plochy bez dotyku plexiskla.
00:45
Domáci hokejisti sa dokázali usadiť v útočnom pásme, ale do zakončenia sa nedostali. Slovenský brankár Marek Čiliak si tak musí ešte počkať na svoj prvý úspešný zákrok v zápase.
00:14
Hneď po štrnástich sekundách musel zasahovať domáci brankár Vasilij Demčenko. Jeho spoluhráči chybovali v rozohrávke, od modrej čiary vystrelil Michal Sersen, ale mieril len do stredu brány.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin (C), Borodkin, Riasenskij, N. Chlystov, Nikitin, Isajev, Želdakov – Szczechura (A), Gynge (A), Bergström – Penkovskij, Glinkin, Polygalov – Šolochov, Stoa, Kravcov – Gubarev, Rybakov, Kokujov.

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Gélinas, Sersen (C), Grman, Meszároš (A), Jánošík, Schaus, Hedera, Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Súkeľ – Buc, Šimun, Hrnka.

Rozhodcovia: Sergej Morozov, Viktor Spirin – Ivan Dedulja, Dmitrij Goljak.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislavský Slovan dnes čaká druhý zápas sezóny, opäť na ľade súpera. Zverenci Vladimíra Országha si zmerajú sily s Traktorom Čeljabinsk. Zápas sa začne o 16:00 hod.

TRAKTOR ČELJABINSK

Hokejisti Čeljabinsku majú za sebou veľmi vydarenú sezónu. Postúpili až do konferenčného finále, v ktorom nestačili na neskoršieho víťaza AK Bars Kazaň. Jedným z hlavných strojcov tohto úspechu bol brankár Pavel Francouz, ktorého kroky následne viedli do zámorskej NHL. Mužstvo opustil aj Švéd Linus Videll, ktorý z predošlom ročníku nazbieral 34 bodov. Novými posilami sú pre zmenu Ryan Stoa, Alexander Bergström, Jevgenij Lapenkov či brankár Alexander Sudnitsin. Do sezóny 2018/19 vstúpil Traktor Čeljabinsk náročným súbojom s CSKA Moskva. Prvé body si však nepripísal, pretože prehral pomerom 0:3. Zverenci Germana Titova sa zmohli len na 16 streleckých pokusov, čo je pomerne málo. Slovan Bratislava je však súperom, ktorému sa v Ledovaja arene príliš nedarí. V šiestich zápasoch tu belasí nazbierali dokopy len štyri body a len raz strelili v zápase viac než dva góly.

SLOVAN BRATISLAVA

Bratislavský Slovan vstúpil do svojej siedmej sezóny v KHL prehrou na ľade Magnitogorsku 1:5. Výsledok možno vyznieva jednoznačne, no belasí rozhodne nepodali zlý výkon. Favorizovaného súpera jednoznačne prestrieľali, ale zlyhali v koncovke. Naopak, domáci boli mimoriadne efektívni a Marek Čiliak pri premiére v KHL inkasoval hneď z prvých dvoch striel na bránu. Následne ešte chyboval pri strele Jevgenijho Birjukova od modrej čiary, čo definitívne zlomilo bratislavský celok. Ten sa v porovnaní s predošlým ročníkom výrazne posilnil. Novými akvizíciami sú Patrik Virta, Chad Rau, Dávid Buc, Éric Gélinas a do mužstva sa vrátili Kyle Chipchura s Jeffom Taffeom. Trénerského kormidla sa ujal Vladimír Országh, ktorý doviedol Banskú Bystricu k dvom ligovým titulom v rade. Pred rokom odštartovali hokejisti s orlom na hrudi sezónu troma prehrami na ľade silných súperov, no ich fanúšikovia veria, že sa história nebude opakovať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.