Hokejisti Jokeritu Helsinki.
Hokejisti Jokeritu Helsinki. (Autor: TASR)
TASR|3. sep 2018 o 20:17

Fínsky klub prekonal súpera z Číny šesťkrát.

MOSKVA. Jokerit Helsinki zvíťazil v pondelkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Červenou hviezdou Kchun-lun 6:3.

Hokejisti Viťazu Podoľsk s Markom Hrivíkom v zostave triumfovali nad hráčmi domáceho Neftechimiku Nižnekamsk.

Slovenský útočník nastúpil v druhej formácii a dve minúty sedel na trestnej lavici za zdržovanie hry. Jediný gól zápasu strelil v úvode tretej tretiny Arťom Švec-Rogovoj.

Hviezdny SKA Petrohrad prekvapivo neuspel na ľade Torpeda Nížnij Novgorod 3:4.

Sumáre KHL:

Jokerit Helsinki - Červená hviezda Kchun-lun 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Góly: 5. Stollery, 24. Moses, 25. Joensuu, 30. Manninen, 52. Regin, 57. Manninen - 3. Bartley, 44. Beck, 48. Gragnani

Ak Bars Kazaň - Dinamo Minsk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Postma, 29. Azevedo

Neftechimik Nižnekamsk - Viťaz Podoľsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 41. Švec-Rogovoj

Torpedo Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Góly: 26. Sabolič, 37. Galuzin, 57. Šenfeld, 58. Paršin - 1. N. Gusev, 20. Chafizullin, 35. V. Tichonov

HK Soči - Admiral Vladivostok 4:5 po sam. nájazdoch (1:3, 1:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Jokipakka, 34. Collins, 49. Pogorišný, 56. Točickij - 5. Mereskin, 18. Butuzov, 18. V. Strelcov, 46. K. Voronin, rozhod. sam. nájazd: Vicharev