Na snímke vľavo Alexander Rybakov (Traktor) v súboji s Colbym Genowayom. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|6. sep 2018 o 00:00

V Jekaterinburgu prehral po nájazdoch.

KHL 2018/2019 - základná časť:

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Da Costa (Dawes), 25. Belousov (Paré), 65. Golyšev (Dawes, Višnevskij) - 13. Sersen (Liška, Chipchura), 60. Taffe (Sersen, Rau).

Rozhodovali: Gamalej, Kislov - Maximovskij, Osipov (všetci Rus.). vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4562 divákov

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář - Trjamkin, Vasilevskij, Mamkin, Mišarin, Gurkin, Višnevskij, Valitov - Česalin, Kučerjavenko, Krikunov - Golyšev, Da Costa, Dawes - Sexton, Paré, Belousov - Litovčenko, Popov, Rassejkin - Obidin

Slovan Bratislava: Štěpánek - Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Schaus, Jánošík, Bačik, Švarný - Řepík, Taffe, Červený - Liška, Chipchura, Lunter - Buc, Rau, Sukeľ - Šimun, Hrnka

JEKATERINBURG. Hokejisti HC Slovan Bratislava získali v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prvý bod. Vo svojom treťom zápase prehrali vo štvrtok na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:3 po predĺžení.

Rozhodujúci gól inkasovali sekundu pred koncom extračasu od Anatolija Golyševa.

Za Slovan sa strelecky presadil obranca Michal Sersen v prvej tretine, duel poslal do predĺženia v poslednej minúte riadneho času pri hre bez brankára vyrovnávajúcim zásahom na 2:2 Jeff Taffe.

Slovanisti sa museli v zápase zaobísť bez zranených Patrika Lampera a Patrika Virtu.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zakončili trip na klziskách súperov, v nedeľu absolvujú domácu sezónnu premiéru proti Lokomotivu Jaroslavľ (17.00 h).

Štěpánek mal premiéru

Premiérovo v sezóne sa do bránky Slovana postavil Štěpánek a už v prvej minúte musel pravým betónom riešiť koncovku po nebezpečnej akcii Kučerjavenka s Dawesom.

Domácim patril úvod stretnutia a ich aktivita vyústila do gólu v 7. minúte - Dawes šikovne od ľavého mantinelu našiel pred bránkou voľného Da Costu a ten otvoril skóre.

Slovan postavilo na nohy vylúčenie Gurkina v polovici prvej časti, tesne po skončení početnej výhody vystrelil od modrej čiary Sersen a puk skončil za chrbtom brankára Kovářa - 1:1.

Hostia ešte pred prestávkou ustáli oslabenie a neskôr i šancu Mamkina, do kabín išli za nerozhodného stavu.

Vyrovnanú pasáž na začiatku druhej časti vystriedala zvýšená aktivita favorita a Avtomobilist dostal odmenu v 25. minúte. Nahodený puk Parého od modrej čiary sa pred bránkou dostal k Belousovovi a ten poslal svoj tím opäť do náskoku - 2:1.

Slovan mohol odpovedať rovnako už o chvíľu neskôr po pohľadnej akcii Chipchuru, po jeho strele sa ale ukážkovým tzv. semaforom prezentoval Kovář. Český brankár domácich vyšiel úspešne aj z ďalších mikrosúbojov proti Lunterovi a Sukeľovi a krátky tlak Slovana vyrovnanie nepriniesol.

Snahu hostí potom pribrzdilo vylúčenie Řepíka, ktoré jeho tím prežil bez ujmy, ale stále naháňal tesné manko.

Slovanu o sekundu ušli nájazdy

Tretiu tretinu odštartoval Slovan presilovkou, Kovář v nej zlikvidoval nebezpečný pokus Taffeho i delovku Gelinasa od modrej čiary. Slovan sa smerom dopredu snažil, defenzíva domácich však odolávala aj s pomocou častého kúskovania hry.

Na druhej strane mohol Avtomobilist poistiť svoj náskok v polovici tretej časti, spoluhráčov ale zákrokmi podržal Štěpánek a Sexton vo veľkej príležitosti trafil iba žrď odkrytej bránky.

Slovan napokon vyrovnal v hre bez brankára, 49 sekúnd pred koncom sa bekhendom presadil Taffe a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe domácich Golyšev sekundu pred sirénou.

V ňom rozhodol o triumfe domácich Golyšev sekundu pred sirénou.

Hlas po stretnutí:

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas proti silnému súperovi. Náš tím je síce mladý, ale máme aj skúsených hráčov. Nehrali sme zle, dva strelené góly ma potešili a priniesli nám prvý bod. V celom súboji bolo dosť veľa pekných kombinačných akcií. Čo hovorím na nový systém bodovania? Najmä pre slabšie tímy je to výhoda. Systém ich stimuluje k tomu, aby bojovali do úplného konca. Nezáleží na tom, či v riadnom hracom čase alebo v predĺžení. Považujem to za dobrý systém."

Online prenos: Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava (KHL 2018/2019, hokej)

KHL  2018/2019
06.09.2018 o 16:00
Jekaterinburg
3:2
(1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
65' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 7. S. Da Costa (Dawes), 25. Belousov (Paré), 65. Golyšev (Dawes, Višnevskij) – 13. Sersen (Liška, Chipchura), 60. Taffe (Sersen, Rau). Rozhodca: Gamalei, Kislov – Maksimovskij, Osipov.
Prehra po predĺžení znamená pre Slovan prvý bod do tabuľky v aktuálnej sezóne. Škoda, mohli to byť aj dva, Slovan predviedol najmä v tretej tretine zlepšený výkon a dokonca prevýšil svojho súpera. Musí sa však uspokojiť aj s jedným, ktorý mu zabezpečil v poslednej minúte tretej tretiny Jeff Taffe.

Najbližšie sa bratislavský Slovan predstaví pred svojimi fanúšikmi v nedeľu 9. septembra, keď privíta Lokomotiv Jaroslavľ.
64:59
goalJekaterinburg dal gól!
Veľká smola pre Slovan, ktorý inkasuje len sekundu pred koncom predĺženia. O rozhodujúci presný zásah sa postaral ANATOLY GOLYŠEV.

Asistencie: Nigel Dawes, Ivan Višnevskij.
64:59
importantJekaterinburg dosiahol gól, no Vladimír Országh si vyžiadal challenge a teda ešte sa bude diskutovať, či gól platí. Reklamuje sa zrejme postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.
64:18
Dawes vypálil, Štěpánek sklopil betóny a jeho strelu vyrazil.
63:48
Vasilevskij zlomil hokejku a odchádza striedať.
63:27
Tak to je nepríjemné, Slovan hral vo štvorici a bude pykať. Na trestnú lavicu si sadá Sukeľ.
63:16
Puk nepríjemne skočil pred Štěpánkom, ale Kučeriavenko ho netrafil.
62:47
Řepík mal pred bránou Taffeho, no rihrávku mu poslal pruskú, taký futbalový center a Kovář zasahuje.
62:35
Paré bránu netrafil, Slovan ukľudňuje situáciu.
61:48
Slovan v predĺžení dominuje, strieľal Liška, Kovář rýchlo rozohral a bolo z toho prečíslenie domácich, no hostia sa ubránili.
61:01
Červený bol vytlačený z útočného pásma, ale zostáva pri puku.
60:19
Gelinas si našprintoval, bol v dobrej pozícii, no z ľavého kruhu Kovářa neprekonal.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Gól Taffeho zo 60. minúty znamená, že o malú chvíľu uvidíme predĺženie. Slovan tak má jeden bod už istý.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:50
importantEšte jedna šanca domácich, puk po strele končí tesne vedľa žŕdky! Neuveriteľné, Slovan môže byť rád, že teraz neinkasoval.
59:30
importantČo sa to deje v poslednej minúte! Slovan mohol inkasovať, ale Štěpánek bol proti, ani nevie ako, vyrážačkou vytlačil puk a ten spadol tesne vedľa bránkovej čiary!
59:11
59:11
goalSlovan Bratislava dal gól!
Hrdina JEFF TAFFE vyrovnáva v poslednej minúte tretej tretiny. Dobre to urobil Rau, ktorý celú akciu začal, posunul puk Sersenovi na modrej, ktorý bez váhania páli, puk sa poodrážal a našiel si ho práve Taffe, ktorý ho posiela do odkrytej brány.

Asistencie: Michal Sersen, Chad Rau.
58:36
importantŠtěpánek odkorčuľoval na striedačku!
58:15
Buc našiel Schausa, ten posielal prihrávku pred bránu presne medzi Hrnku a Sukeľa, škoda tejto situácie.
57:20
Jekaterinburg vyhadzuje cez všetky čiary, sekundy rýchlo plynú.
56:50
Slovan sa musel rýchlo vrátiť, Gelinas skočil do strely.
56:18
importantGelinas našiel pri tyčke Řpíka, ktorý bol voľný, no zblízka neprekonal Kovářa. Gelinas vystrelil, hra je prerušená. Dobre to Slovan teraz zahral.
55:42
Vylúčenie v tíme Avtomobilist Jekaterinburg (Iľja Krikunov – 2 min., vrazenie na mantinel).
55:42
Chipchura bol narazený Krikunovom na mantinel a potom sa na ľade strhla mela. Bude sa vylučovať.
55:30
Z ľavého kruhu zakončil Kučeriavenko a hosťujúci brankár sa musel mať na pozore.
55:00
Ćervený sa náhli za pukom, no nestihol ho za súperovou bránou. Pozor na Golyševa, ale nestrieľa presne, získal však pásmo po zákroku Štěpánka lapačkou.
53:45
Liška našiel spätnou prihrávkou Luntera, ten nezakončil, ale puk sa dostal k Meszárošovi, ktorý tvrdo vystrelil, Kovář vyráža a Lunter znovu z dorážky neuspel. Slovan sa derie do zakončenia.
53:01
Červený posiela puk na bránu po prihrávke Řepíka, strela išla mimo brány, no Kovář ju skryl do lapačky.
52:45
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary, už hrajú na istotu.
52:10
Dobrá možnosť pre Slovan, no Kovář chytá spoľahlivo, teraz nedovolil skórovať Schausovi.
50:46
Dawes sa snažil prekĺznuť po pravej strane, čo sa mu nepodarilo, nemal tam nikoho zo svojich spoluhráčov a trojica hráčov Slovana mu puk bez problémov zobrala.
50:20
Řepík uspel v súboji s Česalinom za vlastnou bránou. Pred nami je posledných 10 minút tretej tretiny.
50:07
50:07
Gelinas chcel po buly prekvapiť Kovářa, strieľal z veľkého uhla z ľavého kruhu.
49:16
importantŠtěpánek drží svojimi fantastickými zákrokmi svoj celok nad vodou! Už mohlo byť rozhodnuté po strelách Mamkina a Sextona, koncovka druhého menovaného skončila na žrdi!
48:43
Sexton sa od mantinelu predral do šance, jeho rana skončila tesne vedľa ľavej tyčky.
48:23
Slovan uspel na buly a hneď z toho bola šanca Buca po nahodení Švarného.
47:41
Taffe chcel puk prestrčiť na Červeného, čo však prečítala domáca obrana a Slovan začína ďalší útok z vlastného obranného pásma. Kovář zasiahol voči Jánošíkovej strele.
46:33
importantŠtěpánek sa musel mať na pozore po tom, čo Da Costa obkrúžil bránu a zakončoval vedľa pravej žŕdky!
46:04
Červený prešiel z obranného pásma do stredného a nahodil puk na zadný mantinel, puku sa zmocnili domáci hráči, no nerozumeli si pri zakladaní útoku a tak sa hra presúva opäť pred Kovářa.
45:20
Slovanu sa čas na vyrovnanie kráti čo si hráči aj uvedomujú a tlačia sa čoraz viac dopredu.
44:55
Chipchura vyhral buly, Švarný páli len do Kovářa. Brankári sú ozdobou dnešného stretnutia.
44:13
Situácia 2 na 2, Řepík videl Taffeho a adresoval mu prihrávku, ten strieľal z prvej, puk zastavil Kovářov pravý betón.
42:56
Chipchura udržal puk v pásme, dával ho Jánošíkovi, proti ktorému však vystúpil hráč a zablokoval ho. Následne si Chipchura vytvoril priestor a zakončoval sám pri žrdi. Pekné momenty zo strany Slovana.
41:41
Rau hľadal Gelinasa na modrej, tomu však puk preskočil hokejku a Slovanu sa tak nepodarí využiť túto presilovku.
40:55
Slovan sa usadil v útočnom pásme, rozostavil sa, pálil Gelinas, Kovář chytá, škoda však, že pred bránou nik nestál.
40:20
Taffe pálil nebezpečne a tvrdo z ľavého kruhu, Kovář vytiahol bleskurýchly zákrok lapačkou, treba povedať, že mal odkrytý výhľad, o to to bolo pre neho ľahšie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine bol jediným úspešným strelcom hráč Jekaterinburgu Belousov a tak domáci vyhrávajú nad Slovanom Bratislava tesne 2:1. Pred treťou tretinou však nie je nič stratené, navyše Slovanisti budú mať k dispozícii presilovú hru. Či sa im podarí vyrovnať, uvidíme približne od 17:42.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
Vylúčenie v tíme Avtomobilist Jekaterinburg (Nigel Dawes – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
39:25
Tlak domácich v poslednej minúte druhej tretiny, Da Costa nahadzoval pred bránu, kde sa nikomu v červenom nepodarilo puk tečovať, ale ani Slovanu sa nedarí vyhodiť.
38:44
Jekaterinburg kombinuje v útočnom pásme, strela skončila na zadnom mantineli. Hráči Slovana majú dlhé striedanie, prišla však strela z uhla a Štěpánek prerušuje hru.
37:23
Slovan sa ubránil, pozor si však musel dať na Golyševa, ktorý chcel zakončovať spoza brány.
36:21
Sexton našiel Litovchenka, ten nabil Vasilevskijmu a Štěpánek mal po jeho prudkej strele prácu, našťastie puk nevyrazil pred seba, kde už bolo husto a hráči pripravení na dorážku.
35:52
Belasí sa dobre bránia, Rusov vyhnali až za ich vlastnú bránu.
34:54
Trjamkin pálil do stredu brány, Štěpánek pozorný, ukryl puk v lapačke, pred bránou nikto nedorážal.
34:38
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., hákovanie).
34:10
Na Buca smeroval ťažký puk, nespracoval ho, ale aspoň udržal pásmo. Schaus strieľal od modrej, Kovář nemusel zasahovať.
33:10
Řepík mal rýchlosť, aj vystrelil, ale namieril len tesne vedľa pravej žrde.
32:45
Trjamkinovo nahodenie skončilo v húštine tiel, Sexton ešte zachytil puk z hokejky Švarného, ale Řepík je už späťna ľade a to je to najpodstatnejšie.
31:56
Tlak domácich pokračuje, strelu Višnevskijho vytesnil Štěpánek ramenom nad bránu a Slovanu sa podarilo oslobodiť sa.
31:12
Vasilevskij strieľal, Krikunov sa dostal k puku pri bránke, no nedokázal ho usmerniť za čiaru.
30:40
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Řepík – 2 min., sekanie).
30:02
Slovan svojím dobrým pohybom zamedzil útoku ruského tímu, Slovan oproti prvej tretine pridal, teraz si však opäť musel dať pozor na dobiedzajúceho Golyševa pred bránou, ktorého hľadal Vasilevskij.
29:36
Chipchura pretláčal puk na Hrnku, čo sa nepodarilo a Slovan sa musí rýchlo vrátiť nazad.
29:02
Nebezpečenstvo pred bránou Slovana, puk bol zrazený Štěpánkom mimo brány.
28:16
Golyšev nabil na modrú Višnevskijmu, ten sa do strely poriadne oprel a z prvej prinútil Štěpánka k zákroku.
27:58
Řepík to zobral na seba, nevšimol si na druhej strane voľného Červeného, ale aj tak zamestnal gólmana domácich. Slovan si ale musí dávať pozor na rýchle brejky, na konci ktorého bol teraz Česalin.
27:45
Pekné momenty zo strany bratislavského Slovana. Gelinas posielal puk pred bránu, Kovář puk prikryl a prerušuje hru, nakoľko tam už boli pripravení hráči na dorážku.
27:05
importantKovář sklopil betóny po nebezpečnej strele Luntera, výborný zákrok českého brankára. Následne strieľal Sukeľ, dostal sa aj k dorážke svojej strely, no fantastický Kovář sa rýchlo hodil k pravej tyčke a pravdepodobne zabránil gólu.
25:45
Chipchurova rana letela od mantinelu, Řepík dobiedzal pred bránou, ale z tohto mráčika nezapršalo, Slovan to musí neustále skúšať.
24:34
Paré nahadzoval puk na bránu, na teč Sextona dokázal Štěpánek ešte zareagovať, no puk vyrazil len pred seba, kde jeho spoluhráči neustrážili GEORGYHO BELOUSOVA, ktorý po ľade poľahky zasunul puk za Štěpánkov chrbát.

Asistencie: Francis Paré.
24:34
24:19
Hra sa prelieva zo strany na stranu, málo sa prerušuje. Obaja brankári musia byť v pohotovosti.
23:16
Buc vybojoval puk, no Jánošíkovu prihrávku zachytil Trjamkin, ktorý posúval na Česalina a Slovan sa musel mať na pozore.
22:01
Sexton sa dostal do dobrej pozície medzi kruhy a spoza obrancu skúsil šťastie, puk presvišťal tesne vedľa žrde.
21:25
Liškova aktivita slávila úspech, nabil potom Meszárošovi, ktorý preveril Kovářovu lapačku.
20:50
Sersen si postrážil útočiaceho hráča a posiela puk dopredu. O malú chvíľu sa už ale Slovan musel brániť a Štěpánek si pripisuje ďalší úspešný zákrok.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovan drží po prvej tretine sľubný výsledok 1:1. Najprv inkasoval z hokejky Da Costu, následne sa v hre 5 na 5 podarilo vyrovnať Sersenovi delovkou od modrej čiary. Opticky mali navrch domáci, Slovan ale bojoval a darilo sa mu narúšať herné kombinácie Avtomobilistu, dobre zachytal aj Štěpánek.

Druhá tretina sa začne približne o 16:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
importantV závere tretiny si Avtomobilist vypracoval sľubnú šancu, ktorá mohla skončiť aj gólom. Strelu Mamkina však Štěpánek pokryl.
19:06
Domáci sú pri puku, vytvárajú si tlak, Višnevskij pálil, jeho spoluhráči sa snažili dorážať, puk nepríjemne poskakoval pred bránkoviskom, Štěpánek úspešne zasiahol za pomoci spoluhráčov.
18:25
Skrumáž pred Štěpánkom, ktorý má teraz viac práce, český brankár vyšiel z tohto súboja úspešne.
18:20
Kombinačná akcia domácich, Mamkin sa dostal k puku a preveril Štěpánka strelou od mantinelu, brankár Slovana si poradil a prerušuje hru.
17:39
Dawes to zobral na seba, nahodil puk za bránu, tam ale bol rýchlejšie Sersen. Liška je už na ľade, Slovan prežil oslabenie.
16:47
Řepík vyhodil puk aspoň do stredného pásma. Následne Jekaterinburg zavrel svojho súpera v obrannej tretine a Štěpánek musel po tvrdej strele zasahovať.
15:55
Slovan si vyskúša aj hru v oslabení. Podarilo sa mu vyhodiť puk, no už sa musí brániť strele Parého.
15:22
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Adam Liška – 2 min., podrazenie).
14:52
Slovan sa snaží, ale v presilovej hre nedokázal nič nebezpečné vymyslieť. Ani druhú presilovú hru tak nevyužije.
14:21
Taffeovi sa nepodarilo z ľavej strany prihrať presne na hráča pred bránou, čo Jekaterinburg využil na to, aby zaútočil, pri puku je už však Meszároš.
13:22
Vylúčenie v tíme Avtomobilist Jekaterinburg (Alexander Kučeriavenko – 2 min., nedovolené bránenie).
12:49
12:49
Už v hre 5 na 5 sa do puku na modrej čiare oprel MICHAL SERSEN a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Pred bránou bolo husto, no zdá sa, že puku sa nikto nedotkol. Kapitán belasých tak zrovnáva na 1:1.

Asistencie: Adam Liška, Kyle Chipchura
12:39
Da Costa odzbrojil Sukeľa, ktorý sa snažil vniknúť do útočného pásma. Presilovka je na konci a Kovář sa moc nezapotil.
11:47
Gelinas strieľal od modrej,pred bránou sa snažil dorážať Řepík, no neuspel.
11:18
Jekaterinburgu sa po buly podarilo na chvíľu oslobodiť, Řepík bol s pukom v pásme, no pošmykol sa, čo domáci využívajú na ďalšie vyhodenie puku cez všetky čiary.
10:44
Vylúčenie v tíme Avtomobilist Jekaterinburg (Jefim Gurkin – 2 min., nedovolené bránenie).
10:13
Sukeľ naháňal puk, no nepodarilo sa mu ho získať. Rau posielal prihrávku naslepo pred bránu, kde sa puku ujal len domáci hráč.
08:49
Hrnka posielal puk na bránu, no Kovář zasahovať nemusel. Zatiaľ je to také nemastné-neslané zo strany hostí.
08:08
Slovan opäť nezačal dobre, má problémy v obrannej tretine a aj v prechode stredným pásmom, navyše opäť inkasuje rýchly gól. Uvidíme, čo s tým belasý celok urobí.
06:36
06:36
Dawes našliapol popri mantineli, naviazal na seba hráčov a poslal prudkú prihrávku pred bránkovisko, kam si nakorčuľoval STEPHANE DA COSTA a jemne usmernil puk za Štěpánkov chrbát!

Asistencia: Nigel Dawes
05:55
Hra sa takmer vôbec neprerušuje, hrá sa rýchlo zo strany na stranu, aj keď prevažne v obranom pásme Slovana, ktorý má problém dostať puk spred Štěpánka. Belasým sa ale podarilo dostať dopredu a prinútili Kovářa k zákroku.
04:45
Schaus nevyhodil, Trjamkin prihrával pred bránu, kam vložil hokejku Buc.
03:35
Sukeľ dobre napádal, Rau posiela puk za ruskú bránku, tímy striedajú.
02:35
Taffe sa ocital v šanci, no jeho strela spoza hráča bola zrazená a Kovář napokon zasahovať nemusel.
00:44
importantŠtěpánek zneškodnil pravým betónom veľkú šancu domácich. Po prihrávke Kučeriavenka sa nikým nekrytý ocitol pred Štěpánkom Dawes a našťastie pre Slovan sa táto príležitosť gólom nekončí.
00:25
Oba tímy sa oťukávajú, hráči Jekaterinburgu sa dopustili zakázaného uvoľnenia a tak sa hra sťahuje pred českého gólmana Kovářa.
00:01
V miestnej Uralec Aréne už znejú štátne hymny, o malú chvíľu sa zápas začne.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Tryamkin (C), Vasilevsky, Mamkin, Misharin, Gurkin, Vishnevskiy, Valitov – Chesalin, Kucheryavenko, Krikunov (A) – Golyshev, Da Costa, Dawes (A) – Sexton, Pare, Belousov – Litovchenko, Popov, Rasseikin

HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen (C), Gelinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Buc, Sukeľ, Rau – Hedera, Šimun, Hrnka.
Hokejisti HC Slovan Bratislava nastúpia dnes o 16:00 na svoj tretí zápas sezóny 2018/2019. Hokejky si skrížia s mužstvom Avtomobilist Jekaterinburg.

JEKATERINBURG začal sezónu na výbornú. Uspel v oboch predchádzajúcich zápasoch, nachádza sa na druhom mieste Východnej konferencie so 4 bodmi a so skóre 7:3. Vo svojom úvodnom zápase sezóny zvíťazil nad Dinamom Riga 4:2, potom zdolal na svojom ľade giganta CSKA Moskva 3:1.

V úplne opačnej situácii sa nachádza slovenský zástupca v KHL – bratislavský SLOVAN. Po dvoch odohraných zápasoch svieti na jeho konte v kolónke bodov 0 a so skóre 1:8 je na poslednom mieste Západnej konferencie a aj celej KHL. Zverenci trénera Vladimíra Országha nestačili najprv na Metallurg Magnitogorsk (1:5), následne odchádzali porazení aj z ľadu Traktoru Čeľabinsk (0:3).

Zatiaľ jediným úspešným strelcom Slovana je Patrik Virta, ktorému na gól prihrávali Adam Liška a Nicholaus Schaus. Verme, že po dnešku sa do streleckej listiny zapíšu aj ďalší hráči.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.