Je prvým súperom Slovenska. Ukrajina v Lige národov vyhrala v Česku

Momentka zo zápasu Česko - Ukrajina.
Momentka zo zápasu Česko - Ukrajina. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. sep 2018 o 18:02

Ukrajinci sú prvými súpermi Slovákov.

BRATISLAVA. Futbalisti Nemecka remizovali v šlágri štvrtkového programu Ligy národov UEFA 2018/2019 s Francúzskom 0:0.

Duel 1. skupiny A-divízie v Mníchove bol súbojom majstrov sveta z dvoch uplynulých šampionátov.

V 1. skupine B-divízie, v ktorej účinkujú aj slovenskí futbalisti, Ukrajina vyhrala v Uherskom Hradišti nad Českom 2:1 gólom v nadstavenom čase.

Francúzov podržal brankár

Očakávaný súboj gigantov divákom v prvom polčase veľa krásy neukázal. Nemci boli o kúsok aktívnejší, Francúzi sa z defenzívnej ulity do nebezpečných pozícií na polovici súpera dostávali sporadicky.

Brankár domácich Manuel Neuer musel prvýkrát zasahovať až v 36. minúte po hlavičke Oliviera Girouda, pred prestávkou ho potom ešte z priameho kopu ohrozil Kylian Mbappé.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Francúzom, oba tímy ale mali problém finalizovať akcie. V 64. minúte brankár hostí Alphonse Areola s námahou zlikvidoval pokus Marca Reusa z hranice šestnástky.

Nemci v záverečnej štvrťhodine mohli rozhodnúť, no Areola zmaril šance Matsa Hummelsa i Matthiasa Gintera.

Ukrajina dávala góly v nadstavenom čase

Duel Česka s Ukrajinou odštartoval s približne 15-minútovým oneskorením, pretože na štadióne v Uherskom Hradišti mali problémy s osvetlením.

Už vo štvrtej minúte sa domáci tešili z gólu - Patrik Schick dostal veľa priestoru na ľavej strane a prudkou strelou po individuálnej akcii otvoril skóre.

Dve veľké príležitosti potom na druhej strane nepremenil Jaremčuk a brankár Tomáš Vaclík zneškodnil aj pokus Marlosa spoza šestnástky.

Aktívnejší Ukrajinci ale vyrovnali gólom Jevhena Konopljanku v nadstavenom čase prvého polčasu.

Aj po zmene strán mali hostia viac šancí, ale Čechov podržal Vaclík. O triumfe hostí napokon v 93. minúte rozhodol striedajúci Oleksandr Zinčenko.

V nasledujúcom dueli tejto skupiny sa Slováci v nedeľu predstavia v Ľvove proti domácej Ukrajine (15.00 h).

Weissovo Gruzínsko uspelo

Wales si v stretnutí B-divízie v Cardiffe poradil s Írskom suverénne 4:1.

V dueli Slovinsko - Bulharsko (1:2) proti sebe nastúpili dvaja hráči bratislavského Slovana - na domácej strane útočník Andraž Šporar a na bulharskej obranca Vasil Božikov. O triumfe hostí rozhodol dvoma gólmi Božidar Krajev.

Nóri si doma poradili s Cyprom 2:0.

Gruzínska futbalová reprezentácia pod taktovkou slovenského trénera Vladimíra Weissa vstúpila do zápolení v D-divízii výhrou 2:0 nad domácim Kazachstanom.

Lotyši iba remizovali s Andorrou bez gólov a Gibraltár prehral s Macedónskom 0:2. Arméni štvrťhodinu pred koncom rozhodli o víťazstve 2:1 nad Lichtenštajnskom.

Ján Kozák (vľavo) v debate s Vladimírom Weissom.
Ján Kozák (vľavo) v debate s Vladimírom Weissom. (Autor: TASR)

Góly: 4. Schick - 45.+1 Konopljanka, 90.+3 Zinčenko

Zostava Česka: Vaclík - Gebre Selassie, Kalas, Brabec - Kadeřábek, Hušbauer, Souček, Sýkora (90.+2 Hořava), Bořil - Krmenčík (46. Zmrhal), Schick (83. Tecl)

Zostava Ukrajiny: Pjatov - Karavajev, Rakickij, Kryvcov, Matvijenko - Jarmolenko (66. Zinčenko), Malinovskij, Stepanenko, Konopljanka (77. Cygankov) - Jaremčuk (85. Selezňov), Marlos

Kazachstan - Gruzínsko 0:2 (0:0)
Góly: 69. Čakvetadze, 74. Malij (vlastný)

4.Macedónsko10010:20 b

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Je prvým súperom Slovenska. Ukrajina v Lige národov vyhrala v Česku