10.Fabio AruTalianskoUAE Team Emirates+ 39
157.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 31:50 min

Vuelta a Espaňa 2018 - 14. etapa (Priebeh)

V úvode etapy sa sformoval šesťčlenný únik, do ktorého sa dostali Michal Kwiatkowski (Sky), Brent Bookwalter, Nicolas Roche (obaja BMC), Iván García (Bahrain-Merida), Thomas de Gendt (Lotto Soudal) a Michael Woods (EF-Drapac).

Prvé tri horské prémie Puerto de San Isidro (2. kategória, dĺžka 11 km, sklon 3 %), Alto de la Colladona (1. kat., 5,3 km, 8,1 %) a Alto de la Mozqueta (1. kat., 6,5 km, 8,7 %) sa stali korisťou Belgičana De Gendta, do vrchárskej súťaže si pripísal 25 bodov a dostal sa už na druhé miesto o 10 bodov za vedúceho Luisa Ángela Matého.

V zjazde z Alto de la Mozqueta mal však mechanické problémy a jeho pobyt v úniku sa skončil. Problémy sa nevyhli ani Woodsovi, ktorý spadol.

Poliak Kwiatkowski sa 24 km pred cieľom osamostatnil, pred prenasledovateľmi mal 49-sekundový náskok, Herrada zaostával už o 3:20 min.

Vedúci jazdec o niečo neskôr vyhral prémiu na vrchole Alto de la Falla de los Lobos (3. kat., 5,3 km, 6,4 %). Sólo jazdca tímu Sky sa definitívne skončilo 5,2 km pred cieľom.

V záverečných štyroch kilometroch cyklisti stúpali do cieľa na Alto les Praeres, ktorý v sebe zahŕňal aj pasáž so 17-percentným sklonom. Skupinu favoritov viedol Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), Holanďan dokonca na chvíľu ušiel svojím súperom, 2,3 km pred koncom ho však dostihli.

V najstrmšej sekcii zaútočil Quintana, ale ani tento ťah nebol úspešný. Kolumbijčan neskôr atakoval znovu, spolu s ním išiel krajan López, ale ani tentoraz sa im nepodarilo ujsť.

V závere mal najlepšie nohy Yates a vybojoval druhé víťazstvo na Vuelte v kariére.

Domov»Cyklistika»Vuelta a Espaňa»VIDEO: Peter Sagan skončil na 157. mieste v 14. etape na Vuelta a Espaňa 2018