Alex Molčan
Alex Molčan (Autor: TASR/Lukáš Grinai)
SITA|8. sep 2018 o 22:42

Úvodný set mal vyrovnaný priebeh.

SEVILLE. Slovenský tenista Alex Molčan neuspel vo svojom premiérovom finále na challengerovom turnaji.

V sobotňajšom finále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Copa Seville v španielskom Seville nestačil na Belgičana Kimmera Coppejansa, ktorému podľahol za 98 minút 6:7 (2), 1:6.

Úvodný set mal vyrovnaný priebeh. Obaja súperi stratili v dvoch prípadoch svoje podanie.

Dvojhra - finále:

Kimmer Coppejans (Belg.) - Alex Molčan (SR) 7:6 (2), 6:1 za 98 minút

O víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom bol úspešnejší belgický tenista. Druhé dejstvo malo jednoznačnejší priebeh.

Coppejans zobral Molčanovi dvakrát podanie a pri svojom podaní za stavu 5:1 premenil hneď prvý mečbal.

Dvadsaťročný Molčan dosiahol napriek finálovej prehre svoj najväčší úspech v doterajšej kariére.

V online poradí rebríčka ATP mu momentálne patrí priebežné 361. miesto. Jeho doterajším maximom bolo 442. miesto z októbra 2017.

Domov»Tenis»Molčan pri svojej finálovej premiére neuspel. Napriek tomu dosiahol najväčší úspech v kariére