Grék si penaltu obháji, ale v Anglicku by asi faul Škriniarovi nepískali

Milan Škriniar (vpravo)
Milan Škriniar (vpravo) (Autor: TASR)
Pavol Spál|10. sep 2018 o 01:40

Kozák tvrdí, že Ukrajina to už zvládne.

ĽVOV. Futbalisti Slovenska vo svojej premiére v Lige národov prehrali na pôde Ukrajiny 0:1. Veľké diskusie vyvolala penalta, ktorá rozhodla. Jej úspešným exekútorom bol v 80. minúte Andrij Jarmolenko.

Vybrali sme päť otázok, ktoré ponúkol zápas vo Ľvove.

Mala penalta platiť?

Bol to moment, ktorý zásadne ovplyvnil celý zápas. A zrejme aj vývoj v 1. skupine B-divízie Ligy národov. Obranca Milan Škriniar zdvihol ruky a prekvapene sa díval.

Dvanásť minút pred koncom stretnutia po súboji Škriniara s Ukrajincom Viktorom Cygankovom odpískal grécky rozhodca Anastasios Sidiropoulos penaltu.

Ani na okamih nezaváhal, Škriniar protestoval márne.

„Určite som ho nepodkopol ani neťahal. Podľa mňa to na penaltu nebolo, ale možno, keď si záber pozriem, zmením názor. Cygankov si posunul loptu a dostával sa predo mňa, ja som iba roztiahol ruky a on cezo mňa prepadol,“ vysvetľoval Škriniar.

Z kabíny vyšiel pred médiá zo všetkých hráčov ako prvý. Chcel vyjadriť svoje pocity. „Som obranca a nemôžem ísť do súboja na päťdesiat percent, ale naplno,“ dodal stopér Slovákov.

Ani z opakovaných záberov nie je celkom jasné, či sa penalta mala pískať. „V Lige národov nie je ešte zavedený videorozhodca, tak sotva niečo mohol zmeniť,“ dodal slovenský stopér.

Škriniar vystrel ruku a Cygankov to využil, spadol veľmi ochotne.

Rozhodca si penaltu obháji, ale v anglickej Premier League by ju zrejme neodpískali. Na druhej strane, v Španielsku by mali možno opačný názor.

Kde mali Slováci rezervy?

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Grék si penaltu obháji, ale v Anglicku by asi faul Škriniarovi nepískali