Slovan dosiahol prvé víťazstvo v sezóne, Čerepovec zdolal o gól

Brankár Slovana Marek Čiliak zasahuje pred Daniilom Vovčenkom, zo Severstaľu dobiedza aj Jurij Trubačov. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|11. sep 2018 o 00:00

Slovan prvý raz vyhral v piatom zápase sezóny.

KHL - utorok:

HC Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 26. M. Sukeľ (Virta), 40. Liška (Lunter) - 41. Boychuk (Stránský, Ashton)

Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Veriovkin (Čerepovec) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Bondar - Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 5162 divákov

Slovan: Čiliak - Sersen, É. Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, A. Meszároš, Švarný - Řepík, Taffe, Červený - Liška, Chipchura, M. Lunter - Virta, C. Rau, M. Sukeľ - Buc, Šimun, T. Hrnka

Čerepovec: D. Furch - Kulda, Kuľaš, Veriovkin, Kornejev, Kudako, Malevič, Syčuškin - Stránský, Z. Boychuk, Ashton - Geraskin, Trubačov, Vovčenko - Bumagin, O. Jašin, Rybin - Zacharčuk, Karlin, Monachov - Lapin

KHL 2018/2019: Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec: fotogaléria

11.9.2018

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava až v piatom tohtosezónnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dosiahli premiérový triumf.

Zverenci trénera Vladimíra Országha v utorok večer v domácom prostredí zdolali Severstaľ Čerepovec tesne 2:1.

Liška strelil svoj prvý gól v KHL

Po bezgólovej prvej tretine skórovali Bratislavčania dvakrát v druhej časti - v presilovke uspel Matúš Sukeľ a 33 sekúnd pred druhou sirénou premiérovým zásahom v KHL aj Adam Liška.

Najbližší program:

Štvrtok 13. septembra 2018:

Slovan - Dinamo Minsk

V tretej tretine už len znížil niekdajší hráč Slovana Zach Boychuk.

Súboj sledovalo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu iba 5162 divákov.

Ide o najnižšiu návštevu na domácich dueloch Slovana v KHL.

Slovan zostáva predposledný

V tabuľke Západnej konferencie je Slovan stále na predposlednom 11. mieste so ziskom troch bodov a skóre 6:16. Horšie je na tom už iba bieloruské Dinamo Minsk, ktoré ešte nezískalo ani bod.

Najbližšie hrá Slovan opäť doma, vo štvrtok 13. septembra o 18:30 privíta Dinamo Moskva.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Dosiahli sme dôležitý triumf, aj z pohľadu psychiky. Marek Čiliak predviedol výborný výkon.

Na konci sme mali aj trochu šťastia, no aj to patrí k hokeju. Dostali sme ďalší impulz do našej práce.“

Vraveli sme si, že musíme dať hoci aj škaredé góly a dnes nám tam našťastie padlo viac gólov ako súperovi.

Matúš Sukeľ, útočník Slovana

Alexander Guľavcev (tréner Čerepovca): "Dnes rozhodlo, že sme nevyužili svoje šance. Chlapci na ľade neukázali to, čo sme si povedali.“

Adam Liška (útočník Slovana, autor víťazného gólu): "Presne takýto zápas sme potrebovali. Potrebovali sme sa chytiť. Aj keď nás súper občas zatlačil, dali sme do toho všetko.“

Matúš Sukeľ (útočník Slovana): "Tešíme sa z triumfu, je to veľmi dôležité víťazstvo na domácom ľade. Vraveli sme si, že musíme dať hoci aj škaredé góly a dnes nám tam našťastie padlo viac gólov ako súperovi.

Marek Čiliak zasa chytal výborne a aj s jeho prispením sme mali v závere šťastie a vybojovali si dva body.“

Ďalšie utorňajšie výsledky KHL:

HK Sibir Novosibirsk - Avtomobilist Jekaterinburg 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 49. Piganovič - 11. Golyšev, 20. Kučeriavenko, 43. Popov, 60. Golyšev

Traktor Čeljabinsk - Metallurg Magnitogorsk 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 58. Penkovskij - 26. Ellison, 62. Ellison

CSKA Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 45. Kaprizov - 14. Jelesin, 26. Nakládal, 28. Kozun

HC Dinamo Riga - Dinamo Moskva 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 14. Myttynen, 33. Maione, 39. Šulenin, 45. Videll - 1. Tarasov, 42. Nikulin

Online prenos: Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec (KHL 2018/2019, hokej)

KHL  2018/2019
11.09.2018 o 18:30
Slovan
2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
60' minúta
Čerepovec
Góly a asistencie: 26. Sukel' (Virta), 40. Liška (Lunter, Grman) – 41. Boychuk (Stránský, Ashton). Rozhodca: Hofman, Bondar – Sadovnikov, Sazonov. Diváci: 5.162.
Slovan dnes potešil svojich fans, keď základ víťazstva položil v druhej tretine. Hostia v tej tretej znížili pri hre štyroch proti trom, naviac sa však nezmohli. Čiliak dnes vychytal dva body, raz mu pomohla žrď, aj keď treba pochváliť celý tím v belasých dresoch. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Zach Boychuk a Marek Čiliak. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 4:12, celkom 20:29. Hostia odišli do šatne za potlesku tribún a diváci si teraz užijú tradičnú ďakovačku so svojim tímom. Dobrú noc z Bratislavy želá Vladimír Korduliak.
59:59
Vhadzujeme v strednom pásme, je po zápase.
59:42
importantAshton sa z pravej strany natlačil s pukom až na Čiliaka, zoči-voči brankárovi belasých neuspel, Čiliak ho vychytal!
59:39
importantFurch opäť na striedačke.
59:23
Slovan poslal puk do stredného pásma, hostia späť pod tlakom a vyrobili ofsajd. Furch sa vrátil medzi žrde.
58:59
importantFurch na striedačke, Severstaľ hrá power-play bez gólmana.
58:59
importantOddychový čas hostí, ktorí sa snažia čo to vymyslieť na záver tretej tretiny.
58:36
Slovan drží hostí na dištanc od Čiliaka, Severstaľ sa nevie dostať von z obranného pásma.
57:35
Karlin zahral s pukom pri signalizovanom ofsajde a čiarový to správne posúdil ako úmyselné hranie, vhadzujeme po pravej ruke Furcha.
57:09
Slovan poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Čiliaka.
56:53
Emócie na tribúnach, puk už bol v strednom pásme, ofsajd hostí, ktorí sa snažia dostať belasých pod tlak.
56:08
Kulda nahadzoval puk pred bránku, Stránsky bol tiesnený a puk skončil v rohu klziska.
55:16
Klok poslal puk na tribúnu, vylučovať nebudeme, hlavný tam videl teč hráča v bielom drese.
54:48
Švarný s prehľadom, najskôr založil akciu belasých, ktorú nepresnou prihrávkou pokazil Virta, potom Ivan na ľavom kruhu pred Čiliakom zobral puk Vovčenkovi.
53:10
Gélinas vystrelil od modrej, Furch puk zrazil dole na ľad pred seba, pritiahol si ho hokejkou a schoval pod svoju rukavicu.
52:04
Zacharčuk sa natlačil z pravej strany s pukom až do bránkoviska a vystrelil, Čiliak poslal puk späť do hry a defenzíva domácich poslala Zacharčuka na ľad.
50:52
importantVovčenko od modrej a následne z ťažkého uhla z ľavej strany Geraskin, ktorý trafil pravú žrď Čiliakovej bránky!
50:47
Teraz už hostia mierili medzi tri žrde, Čiliak v pokľaku pri ľavej žrdi puk kryje vo svojom náručí.
50:21
50:21
importantBoychuk z ľavej strany nabil po ľade na tutovku Ashtonovi, ktorý minul odkrytú časť Čiliakovej bránky!
49:21
Nahodený puk od modrej Čiliak poslal na ochranné sklo, hostia bojujú o puk v zóne domácich.
47:56
Domáci v plnom počte, Slovan to prežil bez ujmy a drží nádej na zisk dvoch bodov.
47:47
Vovčenko pálil z ľavého kruhu, Čiliak puk vyrazil pred seba a následne hlavný hru prerušil, ani sám neviem, prečo. Vhadzujeme po pravici Čiliaka.
46:55
Severstaľ nezvládol prechod do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie.
46:23
Slovan vyhodil puk von z pásma, hostia budú musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.
45:56
Taffe za podrazenie dve minúty, hostia dostali ponuku na vyrovnanie.
45:10
Malevič to skúsil od modrej a potom Geraskin z ľavého kruhu, oba puky Čiliak pohodlne poslal späť do hry.
43:25
Hrnka spoza kruhov svojim pukom opečiatkoval len ochranné sklo, Slovan naďalej v pásme hostí.
42:18
Akcia belasých zastavená na modrej pre ofsajd.
42:00
Oba tímy s plným počtom hráčov.
41:01
Puk skončil na striedačke hostí, hra musela byť prerušená.
40:42
40:42
goalSeverstaľ Čerepovec dal gól!
Severstaľ posadil domácich na kolotoč a na puk ZACHA BOYCHUKA, ktorý strieľal z pravého kruhu, bol Čiliak prikrátky. Asistencie: Matej Stránsky a Carter Ashton.
40:04
Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty pre Gélinasa, Slovan ide do troch.
40:01
Červený a Kuľaš po dve minúty za hrubosť, keď sa pobili po klaksóne, tretinu začíname štyria proti štyrom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:17.
V druhej tretine sme videli dva góly a oba do siete hostí, pričom ten druhý musel potvrdiť videorozhodca duelu. Hostia reklamovali zrejme kontakt Grmana s Furchom, ten však prišiel v okamihu, keď už bol puk v sieti. Slovan hral pozorne v defenzíve a Severstaľ sa snažil tvoriť hru. Belasí sa ujali vedenia gólom v presilovke, aby potom pridali po krásnej akcii aj druhý puk do siete Furcha. Po klaksóne sa pobili Červený a Kuľaš, obaja inkasujú po dvojke. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 9:8.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:27
39:27
goalSlovan Bratislava dal gól!
Krásna akcia belasých, Lunter z pravej strany puk poslal za kruh, odkiaľ pálil ADAM LIŠKA a puk od korčule Maleviča skončil v sieti Furcha. Budeme však telefonovať do Moskvy. Po porade gól platí. Asistencie: Mário Lunter a Mário Grman.
38:40
Chipchura nabil od kruhu na modrú Gélinasovi, ktorý vystrelil príklepom, Furch poslal puk späť do hry.
37:48
Slovan hrá na istotu, Severstaľ musí tvoriť hru, zatiaľ sa mu to veľmi nedarí.
35:46
35:46
Slovan pozorný v defenzíve, Trubačov zakončil kombinačnú akciu hostí strelou z medzikružia, Čiliak puk poslal na ochrannú sieť.
33:59
Hrnka vystrelil príklepom z ľavého kruhu, Furch vykorčuľoval z bránky a cez svoju hruď poslal puk späť do hry.
33:46
Domáci v plnom počte, zmena skóre sa neudiala.
32:50
Červený zachytil puk v obrannom pásme, vytiahol ho do útočného a získal pre domácich cenné sekundy z oslabenia.
31:55
Chipchura v individuálnej akcii neuspel z pravej strany od kruhu, Furch poslal puk späť do hry a Severstaľ vyrazil do akcie.
31:46
Za vyhodenie puku na trestnú usadol Hrnka, presilovka pre hostí.
31:40
Malá skrumáž pred Čiliakom, Ashton neuspel a tak sa zmena skóre neudeje.
28:48
Domáci v plnom počte, Severstaľ hral dobre svoju presilovku, Slovan mu efektný palebný priestor neposkytol.
27:54
Dvakrát preveril Kornejev Čiliaka, ten druhý pokus z ľavého kruhu mal oči, Čiliak puk cez hokejku poslal späť do hry.
26:48
Grman za držanie Rybina inkasuje dvojku, hostia dostali zadarmo presilovku, keďže bol puk v útočnom pásme belasých na hokejke domácich a faul v obrannom pásme. Aj samotný Grman sa svojmu vylúčeniu začudoval.
25:12
25:12
Slovan využíva svoju presilovú hru, z ľavého kruhu poslal puk pred bránku Virta, hráč hostí chcel puk poslať do bezpečia, no od hokejky MATÚŠA SUKEĽA puk končí v bránke Furcha. Asistencia: Patrik Virta.
24:29
Prerušenie hry a vhadzujeme v strednom pásme, predtým sme videli prihrávku Červeného ponad bránku spoza bránky pred bránkovisko, správneho adresáta však nenašla.
23:12
Za útok na hlavu a krk Veriovkin inkasuje dve minúty a osobný trest, presilovka pre Slovan.
22:41
importantZacharčuk vystrelil od kruhu z ľavej strany, Čiliak puk vyrazil pred seba, aby vzápätí zlikvidoval dorážku Boychuka, Slovan dostal puk pod kontrolu.
21:58
21:58
importantZ pravej strany od bránkovej čiary dostal puk na palicu pred bránkovisko Rybin, vystrelil z prvej, Čiliak v pokľaku puk kryje do náručia.
20:43
importantLunter sa mohol zapísať do listiny strelcov, jeho pohotový puk z medzikružia Furch predsa len poslal na pravú stranu k mantinelu.
20:33
Úvodné nahodenie hostí do brejku a zakázané uvoľnenie, sťahujeme sa pred Furcha.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:21.
V prvej tretine sme gól nevideli, Čiliak však ukázal pár pekných zákrokov, ktorými podržal domácich. Hrali sme aj presilovky a to na oboch stranách, hostia dve, Slovan jednu, bez zmeny skóre. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 7:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
19:59
V závere tretiny sa domáci postarali o vzruch na tribúnach, Furch zmenu skóre nepripustil a ideme do šatní.
19:14
Teraz sa proti pravidlám previnili hostia, vhadzujeme v strednom pásme.
18:43
Geraskin sa zatočil s pukom v pásme domácich a po veľkom oblúku vystrelil z vrcholu ľavého kruhu švihom, Čiliak v pokľaku puk poslal späť do hry a napokon to belasí v defenzíve zvládli.
16:37
Slovan do akcie nemohol, čiarový ju zastavil pre ofsajd.
15:40
Z medzikružia Malevič prestrelil bránku domácich, puk skončil na ochrannom skle, hostia stále s pukom v pásme domácich.
15:06
Vzduchom letiaci puk smerom k bránke domácich Čiliak ihneď schoval do svojej lapačky.
14:43
Zacharčuk vystrelil z ľavého kruhu a puk smeroval medzi tri žrde, pohotový Čiliak ho poslal späť do hry, Karlin sa však k dorážke už nedostal, pokryla ho defenzíva v belasých dresoch.
14:20
Hostia v plnom počte, ani Slovan sa o zmenu počas početnej výhody nepostaral.
14:14
Hostia sa vybrali do útoku, strela od modrej bola nepresná, Čiliak sa prizeral, ako puk míňa jeho bránku.
13:42
Gélinas si to namieril s pukom na hokejke vpred, od modrej vystrelil príklepom, Furch cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť.
12:46
Domáci v plnom počte, Slovan to pokojne ubránil, ba naopak, mohol aj skórovať.
12:20
Kornejev dostal dvojku za držanie, hrať budeme štyria proti štyrom.
12:20
12:20
Slovan sa dostal do brejku a akciu zakončil strelou z vnútornej strany ľavého kruhu Klok, Furch ho vychytal, no budeme vylučovať.
11:49
Ďalší puk až za bránkou hostí, po prestriedaní pôjde do akcie Severstaľ.
11:24
Slovan vyhral buly a puk poslal von cez všetky čiary, získal tak sekundy zo svojho oslabenia.
11:18
importantStránsky mal gól na palici, vystrelil z medzikružia, Čiliak natiahol ruku a puk schoval vo svojej lapačke.
11:18
10:46
Meszároš opustil hraciu plochu na dve minúty za vrazenie, Severstaľ bude hrať presilovku.
10:37
Trochu nepresností sme videli v tejto fáze hry, a to na oboch stranách, brankári prácu nemali.
08:32
Slovan kombinoval s pukom v zóne súpera, nepresnou prihrávkou od bránkovej čiary smerom na modrú sa sám pripravil o útočné pásmo.
07:22
Kudako poslal po ľade puk od ľavého kruhu na Čiliaka, Marek cez hokejku poslal puk za svoju bránku a tam zvádzajú oň boj chlapci z oboch táborov.
06:59
Šimun vystrelil švihom spoza pravého kruhu, Furch natiahol ruku a puk schoval vo svojej rukavici.
06:05
Videli sme rýchlu akciu Severstaľu, zakončenie však bolo nepresné, aj keď prihrávka z pravého kruhu pred bránku nemala chybu.
05:46
Červený sa dostal s pukom cez útočnú modrú, jeho puk zablokoval hráč hostí a hostia sa poľahky zmocnili puku.
04:37
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie pohodlne ubránil.
04:14
Vovčenko od kruhu našiel diagonálou na modrej Maleviča, ten vystrelil švihom, Čiliak svojou hokejkou puk poslal do rohu klziska.
03:16
Druhé vyhodenie puku z obranného pásma belasých, od Furcha bude začínať akcia hostí.
02:37
Vzájomné spoznávanie sa na ľade máme za sebou, prvé prerušenie hry a trest pre hráčsku lavičku, trest odsedí Buc, presilovka pre hostí v úvode zápasu.
00:01
Príjemný podvečer z Arény Ondreja Nepelu vám želám, dnes to Slovan rozbalí proti Severstaľu, kto z koho? To budeme vedieť cca. za 150 minút.

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Sukueľ – Buc, Šimun, Hrnka

Severstaľ Čerepovec:

Furch (Artamkin) – Kulda, Kuľaš (A), Veriovkin, Kornejev, Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránsky, Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačov (A), Vovčenko – Bumagin, Jašin, Rybin (C) – Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lapin

Rozhodca:

Hofman, Bondar – Sadovnikov, Sazonov.
HC Slovan HC Slovan svoj úvodný domáci zápas v novej edícii KHL nezvládol a podľahol hráčom Lokomotivu Jaroslavľ 1:4, na rad prichádza Severstaľ Čerepovec a pre belasých možnosť na reparát.

Severstaľ Čerepovec – hokejový klub datuje vznik v roku 1956. Dvakrát menil svoj názov, súčasný Severstaľ platí od roku 1994. V histórii klubu hráči vybojovali v najvyššej súťaži roku 2001 bronzové medaily, o dva roky neskôr, v roku 2003 skončili na striebornej priečke. KHL hráva klub od jej vzniku, v prvých dvoch ročníkoch sa do play-off súťaže neprebojoval. V ďalších dvoch ročníkoch sa hráči ruského klubu do play-off prebojovali, no svoje účinkovanie ukončili v prvom kole, v oboch sezónach boli nad ich sily hráči Atlant Mytišči, obe série skončili 2:4 na zápasy. V piatej sezóne zaznamenal klub svoj najväčší úspech, v play-off v prvom kole prešiel hladko cez Lokomotiv Jaroslavľ, sériu zvládol 4:1 na zápasy. V druhom kole ich čakal silný protivník, SKA Petrohrad zvíťazil v sérii 4:0 na zápasy. Severstaľ tak obsadil v jednotlivých ročníkoch KHL postupne 17., 18., 10., 11. miesto. V piatej sezóne Severstaľ zaznamenal najväčší úspech klubu a bolo z toho pekné 8. miesto. V šiestej aj siedmej sezóne to však bolo opäť bez účastí v play-off súťaže a konečné účtovanie znamenalo 18. priečku. V ďalších dvoch o nič lepšie, opäť bez play-off a v konečnom hodnotení klubov 27. a 23. miesto. V ostatnej edícii KHL sa Severstaľ prebojoval do play-off súťaže, v prvom kole však bol nad jeho sily armádny SKA Petrohrad a séria skončila 0:4 na zápasy. V konečnom hodnotení klubov Čerepovec zaknihoval 16. miesto.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Severstaľ Čerepovec a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.