Obaja maďarskí nováčikovia začali sezónu poriadnymi debaklami

Pozrite si súhrn piatkových zápasov.

Hokejisti HK Nitra.(Zdroj: TASR)

NITRA. Hokejisti HK Nitra prichystali nepríjemnú premiéru v najvyššej slovenskej súťaži hráčom maďarského tímu DVTK Jegesmedvék Miškovec, domáci triumfovali jednoznačne 6:1 v piatkovom stretnutí 1. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Nitra viedla už od 1. minúty gólom Róberta Lantošiho. O polhodinu neskôr vedenie domácich zvýšil Kenney Morrison. V tretej tretine Nitrania pridali ďalšie dva góly, presne mierili Judd Blackwater a Marek Slovák.

Prvý gól DVTK v Tipsport lige strelil v 52. min Rasmus Kulmala a znížil na 1:4. Konečné slovo mali znovu domáci hráči. V 55. minúte sa presadil v presilovke opäť Slovák a 5 sekúnd pred poslednou sirénou uzavrel skóre Lantoši.

Hráči Miškovca nastúpia na druhý súboj medzi slovenskou elitou 16. septembra pred vlastnými divákmi proti hokejistom Žiliny.

HK Nitra odohrá najbližší zápas v rovnaký deň v Nových Zámkoch.

Košiciam sa darilo

Darilo sa hokejistom HC Košice. Do novej sezóny vstúpili víťazstvom nad HKM Zvolen 5:2.

Košičania už šiesty rok po sebe triumfovali v dueli 1. kola. Domáci začali stretnutie vo vysokom tempe a nátlakovou hrou si vypracovali viacero šancí. Jednu z nich premenil v 13. min Jakub Suja, ktorý poslal domácich do vedenia.

Po prestávke sa vyrovnalo dianie na ľade a aj skóre. Presne v polovici riadneho hracieho času strelil gól na 1:1 v presilovke Michal Chovan.

Domácich znovu poslal do vedenia rovnako v početnej výhode Marcel Haščák a pred druhou sirénou naňho ešte nadviazal kapitán Ladislav Nagy.

V úvode tretieho dejstva hostia znížili na rozdiel jediného presného zásahu. Rastislav Špirko prekonal Vladislava Habala v hre piatich proti štyrom,

ale hokejisti z druhého najväčšieho mesta na Slovensku zareagovali opäť úspešnou presilovkou, keď im vrátil v 50. min dvojgólové vedenie fínsky bek Jere Pulli.

Zvolenskí hokejisti v závere vrhli všetky sily do ofenzívy a skúsili aj hru bez brankára, no už nezmenili nepriaznivé skóre.

Trojbodový triumf Košíc spečatil strelou do odkrytej siete Nagy.

Majster začal prehrou

Hokejisti Liptovského Mikuláša získali vo svojom druhom vystúpení v Tipsport lige 2018/2019 skalp hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice, ktorých zdolali 5:4 po samostatných nájazdoch.

Domácich poslal do vedenia už v 3. minúte Tomáš Zigo, ktorý potrestal vylúčenie Mária Kuraliho. Liptáci odpovedali už o dve minúty, keď sa rovnako v presilovej hre presadil Róbert Huna.

V 34. minúte sa dostali do vedenia opäť Bystričania, po prihrávke Karla Slobodu skóroval Brenden Miller.

V štvrtej minúte poslednej časti hostia znovu vyrovnali gólom Jakuba Nemca, zverenci Dana Cemana odpovedali v 50. a 51. minúte gólmi Jána Sýkoru a Benjamina Marshalla.

Obaja skórovali v presilových hrách. Kontaktný gól strelil v 57. minúte takisto v početnej prevahe Michal Uhrík a už o 2 minúty neskôr vyrovnal Richard Huna.

V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Liptovského Mikuláša Uhrík.

Dukla začala úspešne

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali nad hráčmi HK Poprad 4:2. Aktuálni slovenskí vicemajstri sa ujali vedenia už po 30 sekundách, skóre otvoril Mário Bližňák.

V 11. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov veterán Milan Bartovič. V 29. sekunde druhej tretiny využil presilovú hru Marek Zagrapan z HK Poprad, už o 3 minúty opäť poistil vedenie Trenčanov Tomáš Bokroš.

V úvode tretieho dejstva Popradčania znovu využili početnú výhodu, tentokrát skóroval Samuel Mlynarovič.

Konečný výsledok stanovil 3 sekundy pred záverečnou sirénou do prázdnej bránky domáci útočník Michal Hlinka.

Nedarilo sa ani Budapešti

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili aj vo svojom druhom zápase Tipsport ligy 2018/2019, v Budapešti triumfovali nad tamojším MAC vysoko 7:1 v piatkovom stretnutí.

Hostí poslal do vedenia v 10. minúte Juraj Jurík, a hoci už o minútu neskôr vyrovnal Chris Langkow, ďalej zápas jasne ovládli hostia. Novým Zámkom vrátil vedenie ešte pred prvou sirénou v presilovej hre Branislav Fábry.

Hostia sa dvakrát presadili aj v prostrednej časti hry, na gól Tomáša Pospíšila v 35. minúte nadviazal o 4 minúty neskôr v presilovke Andreas Štrauch.

Gólostroj Nových Zámkov pokračoval aj v treťom dejstve, v 41. minúte sa opäť presadil Pospíšil neskôr skórovali aj opäť Štrauch a kapitán hostí Adam Zbořil.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 1. kolo - piatok:

HC Košice - HKM Zvolen 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 13. Suja (Spilar), 33. Haščák (Pulli, L. Nagy), 38. L. Nagy (Spilar, Suja), 50. Pulli (Šoltés, Suja), 59. L. Nagy (Dudáš, Habal) - 30. Michal Chovan (Špirko, Obrdžálek), 41. Špirko (Vandane, Michal Roman)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel - Gajan, Bogdaň, 3960 divákov

Košice: Habal - Dudáš, Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Michalčin - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Spilar - Šoltés, Galamboš, Haščák - Š. Petráš, Klíma, Hričina

Zvolen: Skapski - Pöyhönen, Drgoň, Michal Roman, Vandane, Ulrych, V. Zeleňák, Hraško, Holovič - Michal Chovan, Kytnár, Obrdžálek - Handlovský, Špirko, Vandas - Zuzin, Lušňák, Demkov - Šišovský, S. Petráš, Andrisík

HC'05 iClinic B. Bystrica - MHk 32 L. Mikuláš 4:5 pp a sn (1:1, 1:0, 2:3, - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Zigo (Faille, Higgs), 34. B. Miller (Karol Sloboda, J. Sýkora), 50. J. Sýkora (T. Surový, Karol Sloboda), 51. Marshall (Asselin, Higgs) - 5. Róbert Huna, 44. J. Nemec (Lichanec, P. Horváth), 43. Uhrík (J. Sukeľ, R. Suchý), 59. Richard Huna (Kriška, J. Sukeľ), rozhodujúci sam. nájazd Uhrík

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Kalina - Smrek, Jobbágy, 2356 divákov

Banská Bystrica: Williams - Marshall, V. Mihálik, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, I. Ďaťelinka, M. Giľák, Biro - Asselin, Faille, Tamáši - A. Šťastný, Higgs, Zigo - J. Sýkora, T. Surový, Róbert Varga - Belluš, Češík, Gabor

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - J. Sukeľ, Piatka, Heikkilä - Števuliak, A. Lištiak, Lichanec - Vybiral, Uhrík, L. Žiak

HK Nitra - DVTK Jégesmedvék Miškovec 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)

Góly: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Lantoši, Rais), 43. Blackwater (Marek Slovák, S. Buček), 48. Marek Slovák (B. Rapáč), 55. Marek Slovák (Mezei), 60. Lantoši (D. Richard) - 52. Kulmala (J. Vas, Szirányi)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - M. Kollár, Rojík, 2758 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, J. Gašparovič, Pupák - S. Buček, Marek Slovák, Blackwater - Lantoši, D. Richard, Mychan - B. Rapáč, Bortňák, Scheidl - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

Miškovec: Adorján - D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó, Láda - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Somogyi, Kulmala, Pance - Loiseau, J. Vas, Harrison - P. Vincze, Hajós, Ritó

Dukla Trenčín - HK Poprad 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Bližňák (Starosta), 11. Bartovič (Sádecký), 24. T. Bokroš (Radivojevič, Bližňák), 60. Michal Hlinka (J. Švec) - 21. Zagrapan (L. Kozák, Svitana), 45. S. Mlynarovič (Svitana, Erving)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Kacej, 4186 divákov

Trenčín: Michal Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, R. Jakubec - Michal Hlinka, Bližňák, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, J. Pardavý ml., Tibor Varga - Špankovič, J. Švec, D. Hudec

Poprad: Gračnar - L. Kozák, D. Brejčák, Petran, S. Karlsson, Fabian, J. Ťavoda, Erving, Salija - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - Abdul, Zagrapan, D. Bondra - R. Václav, L. Paukovček, Bjalončík - S. Takáč, R. Heizer, Matúš Paločko

MsHK Doxxbet Žilina -HC 07 Orin Detva 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Góly: 3. Beránek (J. Ručkay), 26. Rudolf Huna (R. Jenčík, Surovka), 37. Beránek (J. Ručkay, Barta), 57. Bagin (R. Jenčík, Rudolf Huna) - 23. J. Milý (J. Tibenský), 26. Kuklev (R. Gašpar, Ščurko), 30. Kuklev (Martin Chovan, Ščurko), 46. Puliš (R. Gašpar), 56. J. Tibenský (F. Fekiač, J. Milý)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano - J. Tvrdoň, M. Orolin, 475 divákov

Žilina: M. Mikoláš - Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, L. Matejka, I. Jankovič, Piegl, Mendrej - R. Jenčík, Surovka, Rudolf Huna - J. Balej, Húževka, Hvila - Beránek, J. Ručkay, Barta - Síkela, F. Ondruš, Fedosejev

Detva: R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, R. Gašpar, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga - J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský - M. Surový, P. Valent, Ľupták

MAC Budapešť - HC Nové Zámky 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Góly: 11. Langkow (Macaulay) - 10. J. Jurík (Zbořil), 13. B. Fábry (H. Ručkay, M. Novák), 35. T. Pospíšil (Štrauch, Videlka), 39. Štrauch (Hruška, Zaťko), 41. T. Pospíšil (Zbořil, Zaťko), 53. Štrauch (T. Pospíšil), 54. Zbořil (H. Ručkay)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec - Šefčík, Gegáň, 750 divákov

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Garát, Vokla, Fejes - Dansereau, Langkow, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Bodó, J. Brown, B. Orbán - Szigeti, Kreisz, Szabad

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, König, A. Hatala - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Nejezchleb, B. Fábry, Rogoň - Bajtek, Videlka, Ondrušek

Online prenos: HK Nitra - DVTK Miškovec (Tipsport liga 2018/2019, 1. kolo)

Tipsport Liga (SR) 2018/2019
14. September 2018 o 18:00 | Nitra aréna
NitraNitra
6:1
60' minúta
Koniec
DVTK MiškolcDVTK Miškolc
Stats
Góly a asistencie: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Rais, Lantoši), 43. Blackwater (Slovák, McCormack), 48. Slovák (Lantoši), 55. Slovák (Mezei), 60. Lantoši (Richard) – 52. Kulmala (Vass, Sziranyi). Rozhodca: Goga, Jonák – Kollár, Rojík. Diváci: 2758.
Prenos
Nitra po presvedčivom víťazstve 6:1 nad Miškolcom si pripisuje do tabuľky prvé tri body v novej sezóne. Dva góly v stretnutí v domácom drese zaznamenali Slovák s Lantošim, po jednom pridali Blackwater a Morrison. Za hostí strelil jediný gól Kulmala.
Koniec zápasu.
59:55Nitra dala gól!
V závere stretnutia predsa ešte jeden gól po strele RÓBERTA LANTOŠIHO Nitra strieľa šiesty gól v stretnutí. Asistencie: Dylan Richard.
59:15Ako väčšinu tretej tretiny Nitra s pukom v útočnom pásme robí kolotoč hráčom hostí.
58:45Bortňákov ďalší pokus v zápase končí v moci brankára hostí.
58:20Dnešné stretnutie sleduje 2758 divákov.
57:53Ďalšia útočná snaha domácich. Akciu štvrtého domáceho útoku zastavil zákrok brankára hostí.
56:52Veľká šanca domácich po tom čo Hrušík skvelo priral Čaládimu, jeho strelu Adorján vyrazil iba pred seba a dorážka Mychana sa taktiež neujala.
56:37Hostia v plnom počte.
55:01Nitra pokračuje v presilovke a je s pukom v útočnom pásme.
54:43Nitra dala gól!
Využitá presilovka domácich vďaka gólu MAREKA SLOVÁKA, ktorý dorazil nepresnú odrazenú strelu od zadného mantinelu, ktorú vyslal Mezei a prekonal bezmocného brankára hostí. Asistencie: Branislav Mezei.
54:2429 sekúnd si presilovku 5 na 3 zahrá aj Nitra pri vylúčení Szirányiho.
52:53Nitra má šancu pri vylúčení Crawforda streliť ďalší gól.
52:11Vhadzuje sa pred brankárom hostí.
51:40Miškolc dal gól!
Šimboch si čisté konto nakoniec neudržal, Z presilovky ubehlo 7 sekúnd a prvý gól hostí strelil RASMUS KULMALA. Asistencie: Janos Vas, Bence Sziranyi.
51:33Na trestnú lavicu si za hákovanie sadol Versteeg.
51:18Nitra s pukom v útočnom pásme. Hosťom už zrejme dochádzajú sily.
50:02Desať minút pred koncom stretnutia je zdá sa už o víťazovi rozhodnuté.
48:44Hostia boli blízko k zníženie po tom, čo Rito skúšal pretlačil puk za domáceho brankára. Ten si priestor pri tyčke postrážil a stav sa nemení.
47:35Oddychový čas hostí.
47:35Nitra dala gól!
MAREK SLOVÁK si k asistencii pripisuje aj bod za gól po tom, čo dostal nikým nebránený puk na pravú stranu a strelou pod brvno striela štvrtý gól domácich. Asistencie: Branislav Lantoši.
47:20Bortňák sa dostával do úniku, v poslednom momente mu puk zobral jeden z obrancov.
46:30Nitra s pukom v útočnom pásme.
45:01Kulmalov bekendový pokus Šimboch vyráža ramenom.
44:05Ofsajd Nitra.
43:27Vhadzuje sa pred brankárom hostí.
42:09Nitra dala gól!
Nitra po 32 sekundách využíva presilovku po biliardovej akcii prvého útoku kedy MacCormack z medzikružia prihral na ľavú stranu Slovákovi, ten z prvej kríznou prihrávkou našiel JUDDA BLACKWATERA, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku hostí. Asistencie: Marek Slovák, Graeme McCormack.
41:36Nitra si zahrá v úvode tretiny presilovku pri vylúčení Rita
41:30Súboj o puk za domácou bránkou.
40:34McCormack nahodil puk od modrej čiary na Adorjána. Brankár hostí hru prerušil a nasleduje vhadzovanie.
40:10Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.
40:01Začala sa tretia tretina.
Pomer striel v druhej tretine bol 14:7, celkovo 22:20
V druhej tretine sme videli tiež iba jeden gól, postaral sa oň v hre 4 na 4 Kenny Morrison a tak po dvoch tretinách Nitra vyhráva nad Miškolcom 2:0.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:57Domáci v plnom počte.
39:22Bortňák puk odpaluje cez všetky čiary.
39:01Nitra sa nevie dostať k puku, hostia k prekvapivému zakončeniu. Hrá sa však stále v obrannom pásme domácich.
37:56Ďalším hráčom na domácej trestnej lavici je Richard a hostia si v závere tretiny zahrajú presilovku.
37:22Vhadzuje sa v strednom pásme.
36:45Domáci tretí útok šiel v trojici na jedného obrancu hostí. Bortňák to však príliš spomalil a domáci brankára hostí ani neohrozili.
35:00Mychan nepríjemne tečoval Morrisonom pokus, Adorján s námahou vyráža puk až na ochrannú sieť.
34:09Blackwaterova strela švihom označila vyrážačku brankára hostí.
33:43Harrison našiel krížnou prihrávkou na pravej strane Kulmalu, ten si puk pristavil, vystrelil. Šimboch sa stihol včas presunúť a zneškodniť pokus hráča hostí.
33:33Domáci v plnom počte.
32:46Hostia dobre zahrali presilovku, prekombinovali domácich, puk sa už kotúľal do domácej bránky, v poslednom momente sa ho však zmocnil Morrison a odpáil ho cez všetky čiary.
31:56Nitra hrá so štyrmi hráčmi.
31:27Hostia si opäť zahajú 5 na 3 po tom, čo si na trestnú lavicu sadol Čaládi.
31:23Vhadzuje sa pred domácim brankárom.
31:16Hostia v plnom počte.
30:32Nitra dala gól!
V hre 4 na 4 strieľa druhý gól domácich KENNY MORRISON. Asistencie Matúš Rais, Róbert Lantoši.
29:51Pomer síl na ľade sa vyrovnáva po tom, čo si na trestnú lavicu sadol Blackwater.
29:10Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Szirányiho.
28:49Vhadzuje sa pred brankárom hostí.
28:44Somogyi sa dostával do úniku keď si prebral puk na útočnej modrej čiare. Jeho snahu zastavil hvizd čiarového rozhodcu pre ofsajd.
27:01Hostia v úniku 2 na 1. Harrison skusil strelu po ľade,Šimboch jeho pokus vyráža pravým betónom.
26:42Bortňákova dorážka po Rapáčovom zakončení rozvlnila iba bočnú sieť.
26:20Hostia v plnom počte.
25:47Magosi sa s pukom v oslabení dostal až pred Šimbocha, atakovaný domácou obranou posunul domácu bránku a hra je prerušená.
24:55Hostia odpalujú puk až k Šimbochovi.
24:12Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Slováka za podrazenie.
24:01Slovák posunul puk Bučekovi medzi obranu hostí, ten tiesnený dokázal zakončiť a ohroziť brankára Adorjána.
23:17Hostia s pukom za vlastnou bránkou, Nitra strieda počas hry.
22:07Zakázané uvoľnenie Miškolc.
21:05Raisovu tvrdú strelu z prvej od modrej zblokovala obrana hostí.
20:09Slovák skúsil pozornosť brankára Adorjána v úvode tretiny príklepovou strelou. Brankár hostí bol pozorný a puk vyrazil pravým ramenom.
20:01Začala sa druhá tretina.
Pomer striel po prvej tretine je 8:13.
V prvej tretine sme videli rýchly otvárací gól, ktorý vďaka Lantošimu strelili domáci hráči. V druhej polovici tretiny boli aj vďaka presilovkám aktívnejší hráči Miškolca, ktorí niekoľkokrál opečiatkovali tyčky domácej bránky.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:33Ofsajd Nitra. Hostia sa dopustili viacerých nedorozumení pred vlastným brankárom. Nitra to nedokázala využiť.
18:17Obdobná situácia ako pri prvom góle ,tentokrát si dal Adorján pozor pri pri Čaládiho zakončení.
17:57Vhadzuje sa pred Šimbochom. Hostia sú v posledných minútach aktívnejší.
17:21Loiseau strieľa z pravého kruhu, Šimboch vyráža pred seba. Dorážku Vasa následne brankár domácim vyrazil do bezpečia.
16:53Hráči Miškolca zoreli domácich pred vlastným brankárom. Akciu ukončila tvrdá strela Somogyiho a pohotový zákrok domáceho brankára.
15:24Sziranyiho strelu od modrej Šimboch chytá a ako už niekoľkýkrát v zápase hru prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.
14:22Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia. Hra sa strieda zo strany na stranu avšak bez výraznejšieho ohrozenia oboch brankárov.
12:35Hostia sa dostávali do prečíslenia 2 na 1. Versteeg sa však včas vrátil a zmocnil sa puku.
12:21Zakázané uvoľnenie Miškolc. Vhadzuje sa pred Adorjánom.
12:12Vhadzuje sa pred brankárom hostí. Nitra sa početnej nevýhode ubránila. Versteeg po boly naskočí na ľad z trestnej lavice.
10:55Nitrania hrajú vo štvorici.
10:50Ďalšia tyčka zvoní za domácim brankárom, dorážku Ladu Šimboch zneškodnil ľavým betónom.
10:39Somogyi strieľa z prvej a domáci brankár bez problémov chytá.
10:13Hostia si zahrajú 37 sekúnd 5 na 3 pri vylúčení Versteega za podrazenie.
09:45Čaládi puk odpaluje až k Adorjánovi a obe mužstvá striedajú počas hry.
09:01Milamova strela z prvej a Šimboch kryje puk do svojej moci a hru prerušuje.
08:49Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú hostia pri vylúčení Blackwatera za seknutie.
07:52Ofsajd Miškolc.
07:43Šimboch si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.
07:32Signalizovaný ofsajd hostí. Domáci pri puku a hra sa neprerušuje.
06:30Aktívny Lantoši si teraz nakorčuloval na modrú čiaru, dostal prihrávku, vystrelil z prvej a Adorján jeho pokus na dvakrát skryl do svojej moci.
05:17Čaládiho strela narobila problémy brankárovi Adorjanovi.
04:48Puk za bránkou hostí, obe mužstvá striedajú počas hry.
04:20Pance si pristavil puk a nebezpečne vystrelil.
03:31Za Šimbochom po strele Galanisza zazvonila tyčka.
02:57Slovák sa s pukom preštrikoval do útočného pásma, prihral na pravú stranu Bučekovi, ktorého pokus tesne minul bránku hostí.
02:24Vhadzovanie pred brankárom hostí. Domáci sú pri chuti.
00:58Nitra dala gól!
Nitra vyhrala buly pred vlastným brankárom, puk sa po ľavej strane dostal za obranu hostí. Svoju rýchlosť preukázal RÓBERT LANTOŠI a jednou rukou bekendom pomedzi betóny brankára hostí otvoril skóre dnešného stretnutia. Asistencie: Jesse Mychan.
00:39Prvú strelu v zápase si pripisujú hostia z hokejky Miskolcziho.
00:05Úvodné buly pre domácich.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Dozneli nám hymny a stretnutie nám môže začať.
Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik za potlesku tribún symbolicky ďakujú Jamiemu Milamovi za predchádzajúce sezóny odohrané v nitrianskom drese. Na kocke sa premietajú naj momenty z Milamovej kariéry pod Zoborom.
Na ľade sú už všetci aktéri zápasu.
5 minút pred úvodným buly novej sezóny su tribúny slušne zaplnené a domáci fanklub spieva oslavné chorály.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Gašparovič – Blackwater, Slovák, Buček, Mychan, Richard, Lantoši, Scheidl, Bortňák, Rapáč, Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

DVTK Miškolc: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó – Miskolczi, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Somogyi, Harrison, Vas, Loiseau, Ritó, Hajós, Vince

Rozhodca: Goga, Jonák – Kollár, Rojík.
V piatok 14.9.2018 o 18:00 odštartuje v Nitra aréne nový ročník hokejovej Tipsport Ligy. Veľkou novinkou oproti predchádzajúcim sezónam je štart dvoch tímov z Maďarska. Jeden z nich, DVTK Jegesmedvék Miškovec, sa predstaví proti víťazovi základnej časti z predchádzajúcej sezóny a celkovo tretiemu mužstvu HK Nitra.
Káder Corgoňov prešiel cez leto veľkou obmenou na všetkých postoch. Z minulej sezóny zostalo v meste pod Zoborom iba 8 hráčov. V bránke sa budú Corgoni spoliehať na svojho odchovanca Juraja Šimbocha. V obrane si veľa sľubujú od zámorských novicov McCormack, Morrison. V útoku sa nádeje vkladajú do dalšieho odchovanca Samuela Bučeka.
Hráči maďarského nováčika z Miškolca majú nového trénera, na Slovensku dobre známeho, Glena Hanlona, ktorý viedol našu reprezentáciu počas majstrovstiev sveta v roku 2011. Najznámejšou tvárou v drese Miškovca je v Nitre obľúbený Jason Milam. Jediný Slovák v drese DVTK je Tomáš Slovák. Ďalšími zahraničnými menami sú napríklad Slovinec Žiga Pance alebo Alexis Loiseau.
Kto vstúpi do novej sezóne úspešnejšie sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.