Hokejisti HK Nitra oslavujú gól v sieti súpera.
Hokejisti HK Nitra oslavujú gól v sieti súpera. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|14. sep 2018 o 00:00

Pozrite si súhrn piatkových zápasov.

NITRA. Hokejisti HK Nitra prichystali nepríjemnú premiéru v najvyššej slovenskej súťaži hráčom maďarského tímu DVTK Jegesmedvék Miškovec, domáci triumfovali jednoznačne 6:1 v piatkovom stretnutí 1. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Nitra viedla už od 1. minúty gólom Róberta Lantošiho. O polhodinu neskôr vedenie domácich zvýšil Kenney Morrison. V tretej tretine Nitrania pridali ďalšie dva góly, presne mierili Judd Blackwater a Marek Slovák.

Tipsport liga 2018/2019: Pozrite si momentky zo zápasu Nitra - Miškovec: fotogaléria

24.2.2019

Prvý gól DVTK v Tipsport lige strelil v 52. min Rasmus Kulmala a znížil na 1:4. Konečné slovo mali znovu domáci hráči. V 55. minúte sa presadil v presilovke opäť Slovák a 5 sekúnd pred poslednou sirénou uzavrel skóre Lantoši.

Hráči Miškovca nastúpia na druhý súboj medzi slovenskou elitou 16. septembra pred vlastnými divákmi proti hokejistom Žiliny.

HK Nitra odohrá najbližší zápas v rovnaký deň v Nových Zámkoch.

Košiciam sa darilo

Darilo sa hokejistom HC Košice. Do novej sezóny vstúpili víťazstvom nad HKM Zvolen 5:2.

Košičania už šiesty rok po sebe triumfovali v dueli 1. kola. Domáci začali stretnutie vo vysokom tempe a nátlakovou hrou si vypracovali viacero šancí. Jednu z nich premenil v 13. min Jakub Suja, ktorý poslal domácich do vedenia.

Po prestávke sa vyrovnalo dianie na ľade a aj skóre. Presne v polovici riadneho hracieho času strelil gól na 1:1 v presilovke Michal Chovan.

Domácich znovu poslal do vedenia rovnako v početnej výhode Marcel Haščák a pred druhou sirénou naňho ešte nadviazal kapitán Ladislav Nagy.

V úvode tretieho dejstva hostia znížili na rozdiel jediného presného zásahu. Rastislav Špirko prekonal Vladislava Habala v hre piatich proti štyrom,

6

krát po sebe odštartovali Košice ročník víťazstvom.

ale hokejisti z druhého najväčšieho mesta na Slovensku zareagovali opäť úspešnou presilovkou, keď im vrátil v 50. min dvojgólové vedenie fínsky bek Jere Pulli.

Zvolenskí hokejisti v závere vrhli všetky sily do ofenzívy a skúsili aj hru bez brankára, no už nezmenili nepriaznivé skóre.

Trojbodový triumf Košíc spečatil strelou do odkrytej siete Nagy.

Majster začal prehrou

Hokejisti Liptovského Mikuláša získali vo svojom druhom vystúpení v Tipsport lige 2018/2019 skalp hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice, ktorých zdolali 5:4 po samostatných nájazdoch.

Domácich poslal do vedenia už v 3. minúte Tomáš Zigo, ktorý potrestal vylúčenie Mária Kuraliho. Liptáci odpovedali už o dve minúty, keď sa rovnako v presilovej hre presadil Róbert Huna.

V 34. minúte sa dostali do vedenia opäť Bystričania, po prihrávke Karla Slobodu skóroval Brenden Miller.

Liptovský Mikuláš uspel po samostatných nájazdoch. Na fotografii vyváža puk Martin Bača (vpravo). (Autor: SITA)

V štvrtej minúte poslednej časti hostia znovu vyrovnali gólom Jakuba Nemca, zverenci Dana Cemana odpovedali v 50. a 51. minúte gólmi Jána Sýkoru a Benjamina Marshalla.

Obaja skórovali v presilových hrách. Kontaktný gól strelil v 57. minúte takisto v početnej prevahe Michal Uhrík a už o 2 minúty neskôr vyrovnal Richard Huna.

V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Liptovského Mikuláša Uhrík.

Dukla začala úspešne

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali nad hráčmi HK Poprad 4:2. Aktuálni slovenskí vicemajstri sa ujali vedenia už po 30 sekundách, skóre otvoril Mário Bližňák.

V 11. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov veterán Milan Bartovič. V 29. sekunde druhej tretiny využil presilovú hru Marek Zagrapan z HK Poprad, už o 3 minúty opäť poistil vedenie Trenčanov Tomáš Bokroš.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 4:2, 14.9.2018: fotogaléria

14.9.2018

V úvode tretieho dejstva Popradčania znovu využili početnú výhodu, tentokrát skóroval Samuel Mlynarovič.

Konečný výsledok stanovil 3 sekundy pred záverečnou sirénou do prázdnej bránky domáci útočník Michal Hlinka.

Nedarilo sa ani Budapešti

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili aj vo svojom druhom zápase Tipsport ligy 2018/2019, v Budapešti triumfovali nad tamojším MAC vysoko 7:1 v piatkovom stretnutí.

Hostí poslal do vedenia v 10. minúte Juraj Jurík, a hoci už o minútu neskôr vyrovnal Chris Langkow, ďalej zápas jasne ovládli hostia. Novým Zámkom vrátil vedenie ešte pred prvou sirénou v presilovej hre Branislav Fábry.

Hostia sa dvakrát presadili aj v prostrednej časti hry, na gól Tomáša Pospíšila v 35. minúte nadviazal o 4 minúty neskôr v presilovke Andreas Štrauch.

Gólostroj Nových Zámkov pokračoval aj v treťom dejstve, v 41. minúte sa opäť presadil Pospíšil neskôr skórovali aj opäť Štrauch a kapitán hostí Adam Zbořil.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 1. kolo - piatok:

HC Košice - HKM Zvolen 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 13. Suja (Spilar), 33. Haščák (Pulli, L. Nagy), 38. L. Nagy (Spilar, Suja), 50. Pulli (Šoltés, Suja), 59. L. Nagy (Dudáš, Habal) - 30. Michal Chovan (Špirko, Obrdžálek), 41. Špirko (Vandane, Michal Roman)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel - Gajan, Bogdaň, 3960 divákov

Košice: Habal - Dudáš, Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Michalčin - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Spilar - Šoltés, Galamboš, Haščák - Š. Petráš, Klíma, Hričina

Zvolen: Skapski - Pöyhönen, Drgoň, Michal Roman, Vandane, Ulrych, V. Zeleňák, Hraško, Holovič - Michal Chovan, Kytnár, Obrdžálek - Handlovský, Špirko, Vandas - Zuzin, Lušňák, Demkov - Šišovský, S. Petráš, Andrisík

Hlasy po zápase:

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Spočiatku to bolo obojstranne zviazané, hokej sa začal hrať od druhej časti. Mám veľkú radosť z víťazstva, naši hráči podriadili všetko víťazstvu. Podržal nás brankár Habal, ale aj my sme mali šance, aké by sme mali premieňať. Z oboch strán to bol bojovný výkon, oba tímy dali to toho všetko. Sme veľmi šťastní z víťazstva za tri body, pretože zvlášť pred domácim publikom sú víťazstvá dôležité."

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: "Bolo vidno, že to bol prvý zápas. Mali sme veľa nepresností, potom sme dostali skôr náhodný gól. V druhej sme vyrovnali na 1:1 a hoci sme onedlho dostali gól, mali sme ešte v druhej časti dosť veľa šancí. To musíme premieňať. Gól Nagya na 3:1 zrejme rozhodol zápas, lebo aj keď sme v tretej časti znížili na 2:3, znovu sme krátko na to dostali gól. Myslím si, že sme neodohrali zlý zápas."

HC'05 iClinic B. Bystrica - MHk 32 L. Mikuláš 4:5 pp a sn (1:1, 1:0, 2:3, - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Zigo (Faille, Higgs), 34. B. Miller (Karol Sloboda, J. Sýkora), 50. J. Sýkora (T. Surový, Karol Sloboda), 51. Marshall (Asselin, Higgs) - 5. Róbert Huna, 44. J. Nemec (Lichanec, P. Horváth), 43. Uhrík (J. Sukeľ, R. Suchý), 59. Richard Huna (Kriška, J. Sukeľ), rozhodujúci sam. nájazd Uhrík

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Kalina - Smrek, Jobbágy, 2356 divákov

Banská Bystrica: Williams - Marshall, V. Mihálik, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, I. Ďaťelinka, M. Giľák, Biro - Asselin, Faille, Tamáši - A. Šťastný, Higgs, Zigo - J. Sýkora, T. Surový, Róbert Varga - Belluš, Češík, Gabor

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - J. Sukeľ, Piatka, Heikkilä - Števuliak, A. Lištiak, Lichanec - Vybiral, Uhrík, L. Žiak

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Mali sme problémy pred bránkou, súper bol pred našou lepší. Slabí sme boli bez puku, neuvoľňovali sme sa, chýbal väčší pohyb. Odohrali sme predtým ťažké zápasy v Lige majstrov, no nemôžeme si dovoliť relaxovať. Súper hral dobre, rýchlo a uštedril nám lekciu, z ktorej sa musíme poučiť."

Anton Tomko, tréner L. Mikuláša: "S výsledkom sme samozrejme spokojní, no doplatili sme na vylúčenia, a to nie je dobré. Za stavu 1:1 sme nastrelili žŕdku, potom sme inkasovali, no stále sme si verili, aj pri dvojgólovej strate. Z víťazstva na ľade majstra sa radujeme, hlavne preto, že domáci hrali pekný kombinačný hokej. Dnes zvíťazila bojovnosť a nasadenie našich hráčov."

Michal Uhrík, strelec rozhodujúceho gólu v sam. nájazdoch: "Skromne sme šli do zápasu, ako v každom. Som rád, že sme sa za nepriaznivého stavu nezlomili, kolektív bol dôležitý, aj bojovnosť a srdiečko. Rýchly gól v oslabení nás nezlomil, pokračovali sme v tempe a vyplatilo sa. Musíme mať stále hlavy tak, aby sme hrali podobný hokej aj naďalej."

HK Nitra - DVTK Jégesmedvék Miškovec 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)

Góly: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Lantoši, Rais), 43. Blackwater (Marek Slovák, S. Buček), 48. Marek Slovák (B. Rapáč), 55. Marek Slovák (Mezei), 60. Lantoši (D. Richard) - 52. Kulmala (J. Vas, Szirányi)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - M. Kollár, Rojík, 2758 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, J. Gašparovič, Pupák - S. Buček, Marek Slovák, Blackwater - Lantoši, D. Richard, Mychan - B. Rapáč, Bortňák, Scheidl - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

Miškovec: Adorján - D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó, Láda - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Somogyi, Kulmala, Pance - Loiseau, J. Vas, Harrison - P. Vincze, Hajós, Ritó

Glen Hanlon, tréner Miškovca: "Chcel by som v prvom rade pogratulovať trénerovi domácich k výhre. Myslím si, že Nitra hrala výborne a diváci museli byť spokojní. Domáce mužstvo hralo veľmi tvorivo. Myslím si, že nám bude trvať ďalších 55 zápasov, kým sa dostaneme na takú úroveň. Veľmi dôležité bolo, že domáci svoje presilové hry využili a nám sa nepodarilo využiť presilovku o dvoch hráčov."

Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra): "S výsledkom sme spokojní. Tešili sme sa na štart sezóny. Zápas nebol jednoduchý, veľmi nám pomohol gól v prvej minúte. Hrali sme aktívne, nechceli sme hosťom dovoliť, aby chodili do prečíslení. Zlomil ich najmä tretí gól. Súper v závere odchádzal i kondične. Hostia mali nebezpečné presilovky, brankár Šimboch však všetky zložité situácie zvládol výborne."

Dukla Trenčín - HK Poprad 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Bližňák (Starosta), 11. Bartovič (Sádecký), 24. T. Bokroš (Radivojevič, Bližňák), 60. Michal Hlinka (J. Švec) - 21. Zagrapan (L. Kozák, Svitana), 45. S. Mlynarovič (Svitana, Erving)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Kacej, 4186 divákov

Trenčín: Michal Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, R. Jakubec - Michal Hlinka, Bližňák, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, J. Pardavý ml., Tibor Varga - Špankovič, J. Švec, D. Hudec

Poprad: Gračnar - L. Kozák, D. Brejčák, Petran, S. Karlsson, Fabian, J. Ťavoda, Erving, Salija - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - Abdul, Zagrapan, D. Bondra - R. Václav, L. Paukovček, Bjalončík - S. Takáč, R. Heizer, Matúš Paločko

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Organizácia našej hry bola od začiatku dobrá. Prvé zápasy bývajú veľmi ťažké. Víťazstvo je plne zaslúžené a tešíme sa z neho. Komplexne sme hrali vynikajúco."

Roman Stantien, tréner Popradu: "Trenčín mal výborný nástup do zápasu, čo sme aj očakávali, no veľmi rýchlo sme prehrávali 0:2. Hru sme neskôr vyrovnali a v druhej a tretej tretine sme mali možno aj viac gólových šancí ako Trenčania. Zakončenie nám však nejde ako by sme si predstavovali."

MsHK Doxxbet Žilina -HC 07 Orin Detva 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Góly: 3. Beránek (J. Ručkay), 26. Rudolf Huna (R. Jenčík, Surovka), 37. Beránek (J. Ručkay, Barta), 57. Bagin (R. Jenčík, Rudolf Huna) - 23. J. Milý (J. Tibenský), 26. Kuklev (R. Gašpar, Ščurko), 30. Kuklev (Martin Chovan, Ščurko), 46. Puliš (R. Gašpar), 56. J. Tibenský (F. Fekiač, J. Milý)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano - J. Tvrdoň, M. Orolin, 475 divákov

Žilina: M. Mikoláš - Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, L. Matejka, I. Jankovič, Piegl, Mendrej - R. Jenčík, Surovka, Rudolf Huna - J. Balej, Húževka, Hvila - Beránek, J. Ručkay, Barta - Síkela, F. Ondruš, Fedosejev

Detva: R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, R. Gašpar, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga - J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský - M. Surový, P. Valent, Ľupták

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: "Ak dáme doma štyri góly a prehráme zápas, tak je to veľmi zlé. V obrannej fáze stredného pásma sme urobili veľa systémových chýb a budeme mať veľmi veľa práce s ich naprávaním. Niektoré chyby boli školácke a musíme ich odstrániť čo najskôr, pretože to bolo naozaj zlé."

Josef Turek, tréner Detvy: "Podali sme veľmi dobrý výkon podporený výkonom brankára Petríka. Aj keď sme prvú tretinu prehrali, bolo rozhodujúce, že sme prečkali presilovku domácich 5 na 3. V druhej tretine sme prevýšili súpera, dobre sme sa pohybovali až do konca zápasu. Chcel by som hráčov pochváliť za ťažko vydreté víťazstvo. Vedeli sme, že Žilina má veľa skúsených hráčov, ktorí pôsobili vo svetových ligách, aj preto som rád za túto výhru."

MAC Budapešť - HC Nové Zámky 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Góly: 11. Langkow (Macaulay) - 10. J. Jurík (Zbořil), 13. B. Fábry (H. Ručkay, M. Novák), 35. T. Pospíšil (Štrauch, Videlka), 39. Štrauch (Hruška, Zaťko), 41. T. Pospíšil (Zbořil, Zaťko), 53. Štrauch (T. Pospíšil), 54. Zbořil (H. Ručkay)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec - Šefčík, Gegáň, 750 divákov

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Garát, Vokla, Fejes - Dansereau, Langkow, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Bodó, J. Brown, B. Orbán - Szigeti, Kreisz, Szabad

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, König, A. Hatala - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Nejezchleb, B. Fábry, Rogoň - Bajtek, Videlka, Ondrušek

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Prvá tretina ukázala, že to bolo veľmi náročné. Sú tu iné rozmery ihriska ako u nás. Zlomový moment boli oslabenia, ktoré sme zvládli, my sme presilovky naopak využili. Našim fanúšikom chcem poslať odkaz, že boli fantastickí."

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: "Súhlasím s trénerom Jančuškom, že rozhodli presilovky. Ale pre nás je tento zápas odkazom, že musíme byť lepší."

Online prenos: HK Nitra - DVTK Miškovec (Tipsport liga 2018/2019, 1. kolo)

Tipsport Liga (SR)  2018/2019
14.09.2018 o 18:00
Nitra
6:1
(1:0, 1:0, 4:1)
60' minúta
DVTK Miškolc
Góly a asistencie: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Rais, Lantoši), 43. Blackwater (Slovák, McCormack), 48. Slovák (Lantoši), 55. Slovák (Mezei), 60. Lantoši (Richard) – 52. Kulmala (Vass, Sziranyi). Rozhodca: Goga, Jonák – Kollár, Rojík. Diváci: 2758.
Nitra po presvedčivom víťazstve 6:1 nad Miškolcom si pripisuje do tabuľky prvé tri body v novej sezóne. Dva góly v stretnutí v domácom drese zaznamenali Slovák s Lantošim, po jednom pridali Blackwater a Morrison. Za hostí strelil jediný gól Kulmala.
59:55
goalNitra dala gól!
V závere stretnutia predsa ešte jeden gól po strele RÓBERTA LANTOŠIHO Nitra strieľa šiesty gól v stretnutí. Asistencie: Dylan Richard.
59:15
Ako väčšinu tretej tretiny Nitra s pukom v útočnom pásme robí kolotoč hráčom hostí.
58:45
Bortňákov ďalší pokus v zápase končí v moci brankára hostí.
58:20
Dnešné stretnutie sleduje 2758 divákov.
57:53
Ďalšia útočná snaha domácich. Akciu štvrtého domáceho útoku zastavil zákrok brankára hostí.
56:52
importantVeľká šanca domácich po tom čo Hrušík skvelo priral Čaládimu, jeho strelu Adorján vyrazil iba pred seba a dorážka Mychana sa taktiež neujala.
56:37
Hostia v plnom počte.
55:01
Nitra pokračuje v presilovke a je s pukom v útočnom pásme.
54:43
Využitá presilovka domácich vďaka gólu MAREKA SLOVÁKA, ktorý dorazil nepresnú odrazenú strelu od zadného mantinelu, ktorú vyslal Mezei a prekonal bezmocného brankára hostí. Asistencie: Branislav Mezei.
54:24
29 sekúnd si presilovku 5 na 3 zahrá aj Nitra pri vylúčení Szirányiho.
52:53
Nitra má šancu pri vylúčení Crawforda streliť ďalší gól.
52:11
Vhadzuje sa pred brankárom hostí.
51:40
goalMiškolc dal gól!
Šimboch si čisté konto nakoniec neudržal, Z presilovky ubehlo 7 sekúnd a prvý gól hostí strelil RASMUS KULMALA. Asistencie: Janos Vas, Bence Sziranyi.
51:33
Na trestnú lavicu si za hákovanie sadol Versteeg.
51:18
Nitra s pukom v útočnom pásme. Hosťom už zrejme dochádzajú sily.
50:02
Desať minút pred koncom stretnutia je zdá sa už o víťazovi rozhodnuté.
48:44
importantHostia boli blízko k zníženie po tom, čo Rito skúšal pretlačil puk za domáceho brankára. Ten si priestor pri tyčke postrážil a stav sa nemení.
47:35
Oddychový čas hostí.
47:35
MAREK SLOVÁK si k asistencii pripisuje aj bod za gól po tom, čo dostal nikým nebránený puk na pravú stranu a strelou pod brvno striela štvrtý gól domácich. Asistencie: Branislav Lantoši.
47:20
Bortňák sa dostával do úniku, v poslednom momente mu puk zobral jeden z obrancov.
46:30
Nitra s pukom v útočnom pásme.
45:01
Kulmalov bekendový pokus Šimboch vyráža ramenom.
44:05
Ofsajd Nitra.
43:27
42:09
Nitra po 32 sekundách využíva presilovku po biliardovej akcii prvého útoku kedy MacCormack z medzikružia prihral na ľavú stranu Slovákovi, ten z prvej kríznou prihrávkou našiel JUDDA BLACKWATERA, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku hostí. Asistencie: Marek Slovák, Graeme McCormack.
41:36
Nitra si zahrá v úvode tretiny presilovku pri vylúčení Rita
41:30
Súboj o puk za domácou bránkou.
40:34
McCormack nahodil puk od modrej čiary na Adorjána. Brankár hostí hru prerušil a nasleduje vhadzovanie.
40:10
Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Pomer striel v druhej tretine bol 14:7, celkovo 22:20
V druhej tretine sme videli tiež iba jeden gól, postaral sa oň v hre 4 na 4 Kenny Morrison a tak po dvoch tretinách Nitra vyhráva nad Miškolcom 2:0.
39:01
Nitra sa nevie dostať k puku, hostia k prekvapivému zakončeniu. Hrá sa však stále v obrannom pásme domácich.
37:56
Ďalším hráčom na domácej trestnej lavici je Richard a hostia si v závere tretiny zahrajú presilovku.
37:22
Vhadzuje sa v strednom pásme.
36:45
importantDomáci tretí útok šiel v trojici na jedného obrancu hostí. Bortňák to však príliš spomalil a domáci brankára hostí ani neohrozili.
35:00
Mychan nepríjemne tečoval Morrisonom pokus, Adorján s námahou vyráža puk až na ochrannú sieť.
34:09
Blackwaterova strela švihom označila vyrážačku brankára hostí.
33:43
Harrison našiel krížnou prihrávkou na pravej strane Kulmalu, ten si puk pristavil, vystrelil. Šimboch sa stihol včas presunúť a zneškodniť pokus hráča hostí.
33:33
32:46
importantHostia dobre zahrali presilovku, prekombinovali domácich, puk sa už kotúľal do domácej bránky, v poslednom momente sa ho však zmocnil Morrison a odpáil ho cez všetky čiary.
31:56
Nitra hrá so štyrmi hráčmi.
31:27
Hostia si opäť zahajú 5 na 3 po tom, čo si na trestnú lavicu sadol Čaládi.
31:23
Vhadzuje sa pred domácim brankárom.
31:16
30:32
V hre 4 na 4 strieľa druhý gól domácich KENNY MORRISON. Asistencie Matúš Rais, Róbert Lantoši.
29:51
Pomer síl na ľade sa vyrovnáva po tom, čo si na trestnú lavicu sadol Blackwater.
29:10
Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Szirányiho.
28:49
28:44
Somogyi sa dostával do úniku keď si prebral puk na útočnej modrej čiare. Jeho snahu zastavil hvizd čiarového rozhodcu pre ofsajd.
27:01
Hostia v úniku 2 na 1. Harrison skusil strelu po ľade,Šimboch jeho pokus vyráža pravým betónom.
26:42
Bortňákova dorážka po Rapáčovom zakončení rozvlnila iba bočnú sieť.
26:20
25:47
Magosi sa s pukom v oslabení dostal až pred Šimbocha, atakovaný domácou obranou posunul domácu bránku a hra je prerušená.
24:55
Hostia odpalujú puk až k Šimbochovi.
24:12
Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Slováka za podrazenie.
24:01
Slovák posunul puk Bučekovi medzi obranu hostí, ten tiesnený dokázal zakončiť a ohroziť brankára Adorjána.
23:17
Hostia s pukom za vlastnou bránkou, Nitra strieda počas hry.
22:07
Zakázané uvoľnenie Miškolc.
21:05
Raisovu tvrdú strelu z prvej od modrej zblokovala obrana hostí.
20:09
Slovák skúsil pozornosť brankára Adorjána v úvode tretiny príklepovou strelou. Brankár hostí bol pozorný a puk vyrazil pravým ramenom.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Pomer striel po prvej tretine je 8:13.
V prvej tretine sme videli rýchly otvárací gól, ktorý vďaka Lantošimu strelili domáci hráči. V druhej polovici tretiny boli aj vďaka presilovkám aktívnejší hráči Miškolca, ktorí niekoľkokrál opečiatkovali tyčky domácej bránky.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:33
Ofsajd Nitra. Hostia sa dopustili viacerých nedorozumení pred vlastným brankárom. Nitra to nedokázala využiť.
18:17
Obdobná situácia ako pri prvom góle ,tentokrát si dal Adorján pozor pri pri Čaládiho zakončení.
17:57
Vhadzuje sa pred Šimbochom. Hostia sú v posledných minútach aktívnejší.
17:21
Loiseau strieľa z pravého kruhu, Šimboch vyráža pred seba. Dorážku Vasa následne brankár domácim vyrazil do bezpečia.
16:53
Hráči Miškolca zoreli domácich pred vlastným brankárom. Akciu ukončila tvrdá strela Somogyiho a pohotový zákrok domáceho brankára.
15:24
Sziranyiho strelu od modrej Šimboch chytá a ako už niekoľkýkrát v zápase hru prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.
14:22
Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia. Hra sa strieda zo strany na stranu avšak bez výraznejšieho ohrozenia oboch brankárov.
12:35
Hostia sa dostávali do prečíslenia 2 na 1. Versteeg sa však včas vrátil a zmocnil sa puku.
12:21
Zakázané uvoľnenie Miškolc. Vhadzuje sa pred Adorjánom.
12:12
Vhadzuje sa pred brankárom hostí. Nitra sa početnej nevýhode ubránila. Versteeg po boly naskočí na ľad z trestnej lavice.
10:55
Nitrania hrajú vo štvorici.
10:50
importantĎalšia tyčka zvoní za domácim brankárom, dorážku Ladu Šimboch zneškodnil ľavým betónom.
10:39
Somogyi strieľa z prvej a domáci brankár bez problémov chytá.
10:13
Hostia si zahrajú 37 sekúnd 5 na 3 pri vylúčení Versteega za podrazenie.
09:45
Čaládi puk odpaluje až k Adorjánovi a obe mužstvá striedajú počas hry.
09:01
Milamova strela z prvej a Šimboch kryje puk do svojej moci a hru prerušuje.
08:49
Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú hostia pri vylúčení Blackwatera za seknutie.
07:52
Ofsajd Miškolc.
07:43
Šimboch si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.
07:32
Signalizovaný ofsajd hostí. Domáci pri puku a hra sa neprerušuje.
06:30
Aktívny Lantoši si teraz nakorčuloval na modrú čiaru, dostal prihrávku, vystrelil z prvej a Adorján jeho pokus na dvakrát skryl do svojej moci.
05:17
Čaládiho strela narobila problémy brankárovi Adorjanovi.
04:48
Puk za bránkou hostí, obe mužstvá striedajú počas hry.
04:20
Pance si pristavil puk a nebezpečne vystrelil.
03:31
importantZa Šimbochom po strele Galanisza zazvonila tyčka.
02:57
Slovák sa s pukom preštrikoval do útočného pásma, prihral na pravú stranu Bučekovi, ktorého pokus tesne minul bránku hostí.
02:24
Vhadzovanie pred brankárom hostí. Domáci sú pri chuti.
00:58
Nitra vyhrala buly pred vlastným brankárom, puk sa po ľavej strane dostal za obranu hostí. Svoju rýchlosť preukázal RÓBERT LANTOŠI a jednou rukou bekendom pomedzi betóny brankára hostí otvoril skóre dnešného stretnutia. Asistencie: Jesse Mychan.
00:39
Prvú strelu v zápase si pripisujú hostia z hokejky Miskolcziho.
00:05
Úvodné buly pre domácich.
00:01
Dozneli nám hymny a stretnutie nám môže začať.
Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik za potlesku tribún symbolicky ďakujú Jamiemu Milamovi za predchádzajúce sezóny odohrané v nitrianskom drese. Na kocke sa premietajú naj momenty z Milamovej kariéry pod Zoborom.
Na ľade sú už všetci aktéri zápasu.
5 minút pred úvodným buly novej sezóny su tribúny slušne zaplnené a domáci fanklub spieva oslavné chorály.

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Gašparovič – Blackwater, Slovák, Buček, Mychan, Richard, Lantoši, Scheidl, Bortňák, Rapáč, Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

DVTK Miškolc: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó – Miskolczi, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Somogyi, Harrison, Vas, Loiseau, Ritó, Hajós, Vince

Rozhodca: Goga, Jonák – Kollár, Rojík.
V piatok 14.9.2018 o 18:00 odštartuje v Nitra aréne nový ročník hokejovej Tipsport Ligy. Veľkou novinkou oproti predchádzajúcim sezónam je štart dvoch tímov z Maďarska. Jeden z nich, DVTK Jegesmedvék Miškovec, sa predstaví proti víťazovi základnej časti z predchádzajúcej sezóny a celkovo tretiemu mužstvu HK Nitra.
Káder Corgoňov prešiel cez leto veľkou obmenou na všetkých postoch. Z minulej sezóny zostalo v meste pod Zoborom iba 8 hráčov. V bránke sa budú Corgoni spoliehať na svojho odchovanca Juraja Šimbocha. V obrane si veľa sľubujú od zámorských novicov McCormack, Morrison. V útoku sa nádeje vkladajú do dalšieho odchovanca Samuela Bučeka.
Hráči maďarského nováčika z Miškolca majú nového trénera, na Slovensku dobre známeho, Glena Hanlona, ktorý viedol našu reprezentáciu počas majstrovstiev sveta v roku 2011. Najznámejšou tvárou v drese Miškovca je v Nitre obľúbený Jason Milam. Jediný Slovák v drese DVTK je Tomáš Slovák. Ďalšími zahraničnými menami sú napríklad Slovinec Žiga Pance alebo Alexis Loiseau.
Kto vstúpi do novej sezóne úspešnejšie sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Obaja maďarskí nováčikovia začali sezónu poriadnymi debaklami