Hrivík rozhodol o víťazstve svojho tímu, v závere pridal aj asistenciu

Marek Hrivík.
Marek Hrivík. (Autor: TASR)
SITA|12. sep 2018 o 22:03

Nedarilo sa Júliusovi Hudáčkovi.

MOSKVA. Slovenský útočník Marek Hrivík sa podieľal jedným gólom i asistenciou na domácom triumfe tímu Viťaz Podoľsk nad HK Soči 3:1 v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Dvadsaťsedemročný útočník v 54. minúte skóroval na 2:1 a jeho gól sa ukázal ako víťazný. Hrivík v závere pri hre súpera bez brankára prihral spoluhráčovi Alexejovi Makejevovi a ten 32 sekúnd pred koncom duelu spečatil výsledok.

Brankár Július Hudáček si v drese Spartaka Moskva pripísal pätnásť úspešných zásahov, hostia však v Minsku ťahali za kratší koniec (1:3).

Tretí gól domácich z hokejky Alexandra Pavloviča padol v čase 59:37 minúte už do prázdnej bránky moskovského tímu.

Až ôsma séria samostatných nájazdov rozhodla o víťazstve domáceho Avangardu Omsk nad Ak Bars Kazaň, v riadnom hracom čase aj po predĺžení bol nerozhodný stav 1:1.

Napokon sa o víťazstvo domácich postaral Sergej Širokov.

KHL 2018/2019 - základná časť:

Chabarovsk - Vladivostok 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Góly: 7. Rudenkov, 10. T. Zohorna, 27. Gorškov - 16. Koňkov

Astana - Nižnekamsk 4:5pp (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 18. a 35. Starčenko, 2. Dietz, 33. Valk - 8. Ruohamaa, 22. Alexej Michnov, 42. P. Kulikov, 59. Nattinen, 62. A. Polášek

Ufa - Nižnij Novgorod 4:3 (0:0, 3:0, 1:3)

Góly: 23. a 35. Soloduchin, 36. Kugryšev, 45. Burdasov - 44. Sergijenko, 50. Galuzin, 59. Calof

Omsk - Kazaň 2:1sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Čudinov, rozhodujúci sam. nájazd Širokov - 12. Sekáč

Minsk - Spartak Moskva 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 6. J. Kovyršin, 51. Howden, 60. Pavlovič - 33. Truňov

/Brankár Július Hudáček (Spartak Moskva) si pripísal 15 úspešných zásahov/

SKA Petrohrad - Helsinki 4:3pp (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 16. a 25. Prochorkin, 22. Zub, 64. Hersley - 17. Jormakka, 24. N. Jensen, 53. S. Manninen

Podoľsk - Soči 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Černov, 54. HRIVÍK, 60. A. Makejev (HRIVÍK) - 39. K. Kapustin

Domov»Hokej»KHL»Hrivík rozhodol o víťazstve svojho tímu, v závere pridal aj asistenciu