Slovan rozhodol šláger kurióznym gólom, Trnava prehrala so Žilinou

Futbalisti Slovana sa radujú po jednom z gólov.
Futbalisti Slovana sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|15. sep 2018 o 00:00

Šporarov gól je unikátom.

BRATISLAVA. Šláger sobotňajšieho ôsmeho kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou sa skončil tesným triumfom domáceho tímu 3:2.

Bratislavský klub si upevnil pozíciu lídra Fortuna ligy a vedie práve pred Dunajskou Stredou už s náskokom piatich bodov.

Rozhodol kuriózny gól

Duel rozhodol kuriózny moment, keď v 73. minúte kanonier Slovana Andraž Šporar dosiahol gól, ktorý prekvapil všetkých divákov, no najviac brankára hostí Martina Jedličku.

Šporar si nabehol na prihrávku do ofsajdovej pozície, čo signalizoval asistent rozhodcu, hlavný Dušan Sedlák však hru neprerušil.

Brankár hostí Jedlička vzápätí poslal loptu priamo na Šporara v domnienke, že sa bude rozohrávať z miesta priestupku, ale Šporar ju poslal do prázdnej bránky.

"Čakal som, že budeme kopať priamy kop, zrazu skončila lopta v sieti. Zostali sme prekvapení. Ale hrá sa pokiaľ rozhodca nezapíska, takže to bola naša chyba," povedal tréner hostí Peter Hyballa.

Tréner domácich Vladimir Radenkovič zostal prekvapený tiež, celú situáciu si však musí pozrieť na videu.

"Ja som sa v tej chvíli rozprával s asistentom, videl som loptu až v sieti. Neviem teda v tejto chvíli celú vec komentovať, musím si to pozrieť."

Majstrovi generálka na Európsku ligu nevyšla

Futbalisti Spartaka Trnava sa na úvodné vystúpenie v Európskej lige proti Anderlechtu Brusel nenaladili ideálne, v súboji ostatných dvoch majstrov prehrali doma 1:2 so Žilinou.

Tréner Trnavy Radoslav Látal pred štvrtkovým úvodným vystúpením v Európskej lige nechal oddychovať niektoré opory a zápas mal dlho ospalé tempo.

Prvú strelu do priestoru medzi žrďami vyslal až v 66. minúte Žilinčan Ivan Díaz.

Lenže už o dve minúty sa po čiare uvoľnil Erik Grendel a ideálne prihral na premiérový gól novej trnavskej akvizícii Poliakovi Patrykovi Maleckému.

Hostia nepriaznivý stav otočili aj s riadnou dávkou šťastia, v 77. minúte centroval do šestnástky Benson Anang a Andrej Kadlec nasmeroval loptu do vlastnej siete - 1:1.

Víťazný gól strelil Michal Škvarka, ktorého pokus sa obtrel o Martina Tótha.

Žilina pokračuje v úspešnom ťažení proti Trnave, naposledy proti svojmu dnešnému súperovi neuspela v apríli 2016.

Pozrite si momentky zo zápasu Trnava - Žilina: fotogaléria

16.9.2018

Nováčik opäť vyhral

Futbalisti Trenčína zvíťazili na pôde Senice 2:0 a v tabuľke súťaže sa posunuli na tretie miesto za vedúce duo Slovan Bratislava a Dunajská Streda.

Senica si pripísala druhú prehru za sebou a patrí jej predposledná jedenásta priečka fortunaligovej tabuľky.

Futbalisti Podbrezovej zvíťazili 3:2 nad Nitrou. O výhre domácich rozhodol Poliak Jakub Wiezik, ktorý najprv zariadil obe žlté karty pre obrancu hostí Pavla Farkaša a napokon po rohovom kope hlavičkoval do nitrianskej siete.

Futbalisti Serede získali všetky tri body za víťazstvo 2:1 nad Michalovcami. Duel sa hral v Nitre. Nováčikovi ligy zo Serede patrí po sobote siedma priečka fortunaligovej tabuľky, Michalovčania sú naďalej poslední.

Futbalisti Zlatých Moraviec hrali nerozhodne 1:1 s Ružomberkom. Zlaté Moravce-Vráble si v tejto sezóne pripísali premiérovú remízu.

Ružomberčan Tihomir Kostadinov (vľavo) sa pokúša rozohrať loptu pred Jozefom Menichom zo Serede. (Autor: TASR)

Fortuna liga 2018/2019 - 8. kolo:

Slovan Bratislava - Dunajská Streda 3:2 (2:0)

Góly: 19. a 73. Šporar, 15. Moha - 76. Bayo, 81. Herc

ŽK: 89. De Kamps - 21. Kalmár, 31. E. Davis, 82. Bayo, ČK: 89. Bayo (Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Sedlák - Benko, Bobko, 3919 divákov

Slovan: Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Rundič (59. Laczkó) - Nono, De Kamps - Čavrič (74. V. Savičevič), Dražič (90.+ Hološko), Moha - Šporar

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Šatka, T. Huk, E. Davis - Kalmár, M. Vida (84. S. Koné) - Pačinda (72. Tretiakov), Herc, K. Vida (60. Divkovič) - Bayo

Hlasy po stretnutí:

Vladimir Radenkovič, tréner Slovana Bratislava: "Som rád, že sme zvíťazili a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Mrzí ma, že za stavu 3:0 sme sa dostali do akejsi paniky, nestalo sa nám to po prvý raz. Musíme na tom popracovať. Zápas bol férový, nič mu nechýbalo. Tri body sú pre nás dôležité."

Peter Hyballa, tréner DAC Dunajská Streda: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu, ale podľa mňa prehral lepší tím. Na svojich hráčov som hrdý. Mali sme v zápase problémy, keď sa ukázala kvalita Slovana, ale chalanom som povedal cez polčas, že hráme dobre. V druhom polčase sme hru otvorili, ale chýbala nám finálna fáza. Tretí gól súpera bol komediálny. Vsadili sme všetko na jednu kartu, mohli sme napokon vyrovnať na 3:3. Tento výsledok by zápasu svedčal viac. Záver bol hektický."

Trnava - Žilina 1:2 (0:0)

Góly: 68. Malecki - 77. A. Kadlec, 84. Škvarka

ŽK: 28. Martin Tóth - 38. Kaša, rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, Bednár, 5583 divákov

Trnava: Chudý - A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka - Kulhánek - Malecki, E. Grendel (78. Ghorbani), Rada - Marek Bakoš, Schirtladze (55. Miesenböck)

Žilina: D. Holec - Anang, Kaša, Králik, B. Sluka - I. Díaz - Škvarka (88. Pečovský), Fazlagič, Káčer - M. Tomič (77. Holúbek), Boženík (71. Balaj)

Radoslav Látal, tréner Trnavy: "Zápas bol vyrovnaný, bol o jednom góle a jednej chybe. Podarilo sa nám ísť do vedenia a dali sme aj druhý gól, žiaľ, niekto ho nevidel. V opačnom prípade by bolo po zápase. Urobili sme dve chyby, dali sme si vlastný gól a o chvíľu sme inkasovali aj druhýkrát. Chlapcom ťažko môžem niečo povedať, zápas sme zvládli, no žiaľ, niekto z toho urobil komédiu."

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Videli sme vyrovnaný zápas v dobrom tempe a nasadení. Kvalita trávnika nie je taká, aby sa na ňom dal hrať kombinačný futbal. Prvý polčas bol medzišestnástkový, oba tímy dominovali v obrane. V druhom polčase sme boli aktívnejší, paradoxne sme však dostali gól, keď sa súper presadil po našej ľavej strane. Hráči nezložili zbrane, išli za víťazstvom a otočili stav. Náš výkon bol nadpriemerný, je na čom stavať."

Senica - Trenčín 0:2 (0:0)

Góly: 56. Čatakovič, 64. Antonio Mance

ŽK: 49. R. Dias - 27. Yem, 39. El Mahdioui, 78. Corryn, rozhodovali: P. Hrčka - Slyško, Galo, 631 divákov

Senica: Taborda - J. Herrera, Otrísal, R. Dias, Krč (68. Solano) - Deretti, Asmah, Ségbé Azankpo, Tešija (57. Zezinho) - Petshi, Castaňeda

Trenčín: Šemrinec - Yem (63. M. Šulek), Paur, Kleščík, Skovajsa - El Mahdioui - Bukari, Sleegers (77. Corryn), Ubbink - Čatakovič (83. Zubairu), Antonio Mance

Frederico Ricardo, tréner Senice: "Vedeli sme, že budeme hrať proti kvalitnému súperovi, Trenčín je jeden z najlepších tímov vo Fortuna lige. Možno sme mohli kopať v prvom polčase penaltu, ale taký je futbal. V prvom polčase sme boli veľmi dobre organizovaní, po prestávke a po inkasovaní prvého gólu išlo naše sebavedomie dole. Trenčín potom mohol pridať ďalšie góly, takže víťazstvo si zaslúžil, k čomu mu gratulujem. My musíme pokračovať v našej práci a dúfame, že sa nám to podarí už v ďalšom zápase."

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Analyzoval som si súpera v predchádzajúcich dvoch zápasoch a videl som, že Senica bude silný súper. Osobnosti v jej tíme sa prejavili, bolo to vidieť najmä v prvom polčase, keď bola Senica o niečo lepšia a vypracovala si aj viac šancí, ale našťastie nedala gól. My sme sa dlhšie zohrávali, mali sme viacero hráčov v reprezentáciách. V druhom polčase sme otočili priebeh zápasu a po úvodnom góle sme ovládli dianie na ihrisku. Mohlo to skončiť aj oveľa vyšším víťazstvom. Musíme však stáť pevne nohami na zemi, máme pred sebou ďalšie zápasy, aj dohrávku v Nitre a práve úspech v tomto stretnutí nás môže posunúť v tabuľke až na druhé miesto. Sme šťastní za tri body."

Podbrezová - Nitra 3:2 (2:1)

Góly: 23. D. Leško, 28. Obročník, 84. Wiezik - 18. T. Vestenický (z pok. kopu), 64. Abdulrahman Taiwo

ŽK: 50. D. Leško, 58. M. Kuciak, 63. Viazanko - 52. R. Križan, 71. Pavol Farkaš, ČK: 84. Pavol Farkaš (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: I. Kružliak - T. Somoláni, E. Weiss, 1128 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - Viazanko, M. Baran, M. Bartoš, Matúš Turňa - Obročník - Bernadina (68. Wiezik), Edge (46. J. Sedláček), D. Leško, Breznaník (90.+ Lepieš) - Matúš Mikuš

Nitra: Hroššo - Chobot (79. Machovec), R. Križan, Pavol Farkaš, J. Chovanec - T. Kóňa (90.+ Kotrík), Šimončič - Charizopulos, A. Fábry, Čeredničenko (53. Abdulrahman Taiwo) - T. Vestenický

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Obe mužstvá ponúkli vynikajúci futbal, ja som šťastný preto, že nás prvý i druhý gól súpera nakopol k veľmi dobrému výkonu. Padlo aj viac gólov ako bolo zvykom pri našich vzájomných zápasoch. Bolo to na vážkach a ja dávam klobúk dole pred našimi hráčmi, ktorí vložili do hry svoje srdce, vnútornú silu. Lepšiu reklamu futbalu už pre divákov urobiť nemôžeme."

Ivan Galád, tréner Nitry: "Futbal sa hrá pre divákov, body, víťazstvá, hráme síce pre divákov, no body nám unikajú. Musíme sa zlepšiť, aby sme ich získavali. Možno budeme musieť zlepšiť ofenzívny prejav, lebo nám efekt neprináša. Práca s loptou je fajn, no bez lopty už menej."

Sereď - Michalovce 2:1 (0:1)

/hralo sa v Nitre/

Góly: 48. a 89. Gatarič - 14. I. Žofčák (z pok. kopu)

ŽK: 13. Nwolokor, 61. Morong - 33. I. Žofčák, 64. Ch. Diarra, ČK: 70. Morong (Sereď) po druhej ŽK, rozhodovali: Očenáš - Pozor, Žákech, 308 divákov

Sereď: Nwolokor - Sus, Djiby Ba, Ľ. Michalík, T. Hučko (28. Mečiar) - Adekuoroye - Ľ. Ulrich (82. Subotič), Ventúra, Pankaričan (76. Richnák), Gatarič - Morong

Michalovce: Kira - Rota, Kavka, J. Carrillo, Vojtko - Turik - Vaščák (61. Ch. Diarra), I. Žofčák, Regáli, P. Kolesár (75. Harutjunjan) - Kurminowski (61. Sulley)

Zlaté Moravce-Vráble - Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 67. J. Švec - 55. T. Kostadinov

ŽK: 65. Banovič, 78. Casado - 48. Kunca, rozhodovali: Smolák - Ádám, F. Ferenc, 827 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč - Čögley, Banovič, Karlík, Chren - Casado (81. Richtárech) - Orávik, Ďubek (60. J. Švec), Ewerton Paixao da Silva, Brašeň - Duga (60. Ľ. Urgela)

Ružomberok: Macík - Jonec, M. Kochan (76. Qose), Twardzik, Madleňák - E. Daniel, D. Takáč (90. M. Kmeť), T. Kostadinov (80. Gerec), Gál-Andrezly - Kunca - Tandir

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Vedeli sme, že Ružomberok má kvalitné mužstvo, na dnešný zápas sme sa dobre pripravili. V závere polčasu nás podržal Krnáč, v druhom polčase sme dostali gól, paradoxne, po štandardnej situácii. Teší ma, že mladý Švec vstúpil dobre do zápasu a napokon skóroval. Chceli sme vyhrať, ale remízu považujem za spravodlivú."

David Holoubek, tréner Ružomberka: "Prvý polčas sme dobýjali kompaktný blok súpera. Mali sme jednu veľkú šancu, tú sme však nepremenili. V druhom polčase sme chceli hru zrýchliť a podarilo sa nám dať rýchly gól. Vyhrať chceli obaja, čo sa mne osobne páči, remíza je však zaslúžená."

Online prenos: ŠK Slovan Bratislava - FC DAC Dunajská Streda (Fortuna liga 2018/2019, 8. kolo)

Fortuna liga  2018/2019
15.09.2018 o 16:45
Slovan Bratislava
3:2
(2:0, 1:2)
90+7 minúta
D. Streda
Góly: 15. Moha, 19. Šporar (Moha), 73. Šporar – 76. Bayo, 81. Herc. ŽK: 89. de Kamps (SBA) – 21. Kalmár (DUN), 31. Davis (DUN), 82. Bayo (DUN). 2.ŽK=ČK: 89. Bayo (DUN). Rozhodca: Sedlák – Benko, Bobko.
Z jasného zápasu pre Slovan to bola napokon poriadna dráma, po tom čo sa Dunajskej Strede podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Belasí ale už svoje vedenie z rúk nepustili a tešia sa z troch bodov.
90+7
90+6
Hlavný rozhodca necháva hru stále plynúť. Slovan rozohráva štandardku.
90+5
importantEšte jedna akcia hostí a vôbec nie márna, Greif zachraňuje svoj tím po tom, čo sa mu podarilo loptu vyraziť na roh!
90+4
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dejan Dražić, prichádza Filip Hološko.
90+3
Nono bol faulovaný a toto nahráva Slovanu, ten bude navyše ešte striedať.
90+2
Poskakujúcu loptu trafil Saláta a rezolútne ju odkopáva kamsi preč.
90
V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút.
90
DAC teda dohrá zápas s desiatimi mužmi, čo mu výrazne komplikuje cestu za vyrovnaním.
89
redCardAfterYellowDruhú žltú a následne červenú kartu dostáva Vakoun Issouf Bayo (FC DAC Dunajská Streda).
89
yellowCardŽltú kartu dostáva Joeri de Kamps (ŠK Slovan Bratislava).
89
Už sa hodnú chvíľu nehrá, o to viac rozhodca nadstaví nad rámec riadneho hracieho času.
87
importantNa ihrisku vznikla roztržka, uvidíme, či hlavný rozhodca udelí nejaké karty.
86
Moha prenikol až do 16-tky, kde hľadal Savičeviča, ten loptu netrafil ideálne, no opäť o ňu zabojoval a poslal center do ohňa.
84
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Máté Vida, prichádza Souleymane Koné.
84
Ošetrovaný musel byť Dražič, nevyzeralo to veľmi dobre, ale napokon sa zdá, že to nebude nič vážne a Dražič je už na nohách.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Vakoun Issouf Bayo (FC DAC Dunajská Streda).
81
goalDunajská Streda dala gól!
Zaujímavé veci sa začali diať na bratislavských Pasienkoch. Z pohodlného vedenia 3:0 pre Slovan je zrazu po góle CHRISTIÁNA HERCA znížené na rozdiel jediného gólu – 2:3! Po rohovom kopu sa k Hercovi dostala odrazená lopta, mal priestor aj čas pripraviť sa a stálo to za to, vyslal poriadnu ranu, po ktorej sa Greif márne hádzal!
80
importantBayo opäť v akcii, hlavičkoval z nie ideálnej pozície, no napriek tomu malo jeho zakončenie gólové parametre! Greif loptu vyškriabal na roh.
79
Hostia sa snažia pridať ďalší gól, ale zatiaľ si gólovú šancu nevypracovali, lieta to okolo brány, no Greif poväčšine len kontroluje lopty.
77
Slovanu sa určite vybavujú spomienky na zápas s Trenčínom, keď tiež vyhrávali 3:0, no napokon z toho bola len remíza 3:3.
76
76
Ale pozor, zápas sa dramatizuje! Na center do pokutového územia si nabehol VAKOUN ISSOUF BAYO a klasicky hlavou posiela loptu k vzdialenejšej žrdi, veľmi pekný moment.
74
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Vukan Savičevič.
73
73
goalSlovan dal gól!
Hostia doslova darujú súperovi gól. Jedlička bol mimo brány, obrana tiež nikde no a voľný ANDRAŽ ŠPORAR posiela loptu do opustenej brány. Nevedno presne, čo sa v tejto situácii udialo, či hráči D. Stredy čakali prerušenie hry a prestali hrať.
72
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Erik Pačinda, prichádza Maksym Tretiakov.
71
importantPekná akcia hostí na jeden dotyk, no nebola dotiahnutá, dobre zakročil Saláta. Mohlo byť nedáš-dostaneš, po tom čo unikol Šporar, mal priestor na strelu, no volil prihrávku na obsadeného Čavriča.
70
D. Streda stále nenachádza recept na prekonanie defenzívy Slovana. Pačinda bol faulovaný a príležitosť hostia dostanú aspoň prostredníctvom priameho kopu. Ten bol však zahraný veľmi nepresne, Greif sa len obhliadol za loptou, ktorá smerovala vysoko nad.
68
Moha zamestnal dvojicu brániacich hráčov a vypýtal si faul od Herca. Tak napokon faul to nie je, iba roh pre Slovan.
66
Slovan hrá predsa len už pozornejšie a zo zabezpečenej obrany a spoliehať sa bude najmä na rýchle protiútoky, jeden sa rodil, ale to by musel Šporar lepšie naložiť s loptou. Na druhej strane mal spoluhráča, no loptu trafil veľmi nepresne a tá sa dostala len k Jedličkovi.
63
Hostia začínajú svoj útok od vlastnej brány, no Slovan dobre vykrýva priestor a tak sa D. Streda spoľahla na nakopávanú loptu. Pačinda rozohráva blízko rohovej zástavky, nakoľko sa domáci dopustili faulu.
61
Dunajská Streda strieda útočníka za útočníka, uvidíme, v akom svetle sa ukáže tento chorvátsky mladík.
60
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Kristopher Vida, prichádza Marko Divković.
60
Koštrna odcentroval na pravom krídle cez Apaua, ale pred bránou našiel len hlavu Bajriča, ktorý posiela loptu preč od vlastnej brány.
59
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Milan Rundič, prichádza Adam Laczkó.
58
Sektor hostí je naplnený priaznivcami D. Stredy, možno práve títo ľudia dotlačia svojich miláčikov k nejakému gólu.
57
V hre sa už pokračuje, Greif kryje strelu jedného z hosťujúcich hráčov, ku ktorému sa odrazila lopta.
55
V pokutovom území Slovana zostáva na zemi ležať Rundič a toto vyzerá na striedanie domáceho hráča. Rundič je odnášaný na nosítkach.
53
Čavrič sa svojou rýchlosťou odpútal od Koštrnu, tlačil sa do 16-tky, ale nemal tam nikoho a tak zakončoval sám z uhla, Jedlička na zemi jeho pokus kryje.
52
Nakopávaná lopta zo stredu poľa dopredu na Pačindu úspech neslávila.
51
Druhý polčas zatiaľ nenadchol, čakáme na vážnejšiu šancu na jednej či druhej strane.
49
Obrana DAC odvracia, ale len na kopačku Bajriča, ktorý skúsil pokus z diaľky a bránu prestrelil.
48
Rundič dostal úder dohlavy od Davisa, v hre sa pokračovalo ďalej, Čavričov zblokovaný center z ľavej strany znamenal roh pre Slovan a následne aj ďalší z druhej strany.
46
Center letiaci do pokutového územia domácich stiahol Greif.
46
Začal sa druhý polčas.
Veľký šláger vyznieva po prvom polčase zatiaľ pre Slovan, ktorý gólovo udrel dvakrát v rozpätí piatich minút. Najprv z priameho kopu skóroval Moha, o druhý gól sa strelou k žrdi po prihrávke Mohu postaral Šporar.

Dunajská Streda si tiež vypracovala veľkú gólovú šancu, narozdiel od Slovana ju nedokázala premeniť. Bayo zoči-voči Greifovi zaváhal.

Budeme v druhom polčase svedkami veľkého obratu, alebo si Slovan už zápas postráži a dovedie ho do víťazného konca? To sa dozvieme približne od 17:50.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Sme už v nadstavenom čase, loptu do hry pošle Jedlička.
44
Center smerujúci do voľného priestoru Apau hlavou sklepol svojmu brankárovi, ktorý vykopáva dopredu na Šporara, s ktorým si poradil Huk.
43
Zápasu by určite pomohol kontaktný gól hostí, počkajme si ale, ako sa napokon stretnutie bude vyvíjať.
42
Na Pačindov oblúčik z ľavej strany si nik nenabehol, ľahký zákrok pre Greifa.
41
Priamy kop bol zahraný na prednú žrď, kde loptu pozorná belasá obrana odvrátila. D. Streda ale opäť vrhá všetko do útoku, určite by bolo pre ňu ideálne, keby sa jej ešte do prestávky podarilo znížiť.
40
Nono si vyšliapol na Kalmára, uvidíme štandardku D. Stredy.
39
Nono zahrával rohový kop Slovana, ale iba do priestoru, kde vo vzduchu kraľoval brankár Jedlička.
38
Ani jedno z mužstiev teraz nedokáže dlhšie podržať loptu, vidíme množstvo nepresností, aj keď D. Streda sa snaží byť aktívnejšia, Slovan skôr vyčkáva.
36
D. Streda z diaľky nakopáva lopty smerom do pokutového územia, tieto lopty ale väčšinou neprechádzajú.
34
Hráči D. Stredy získavajú priamy kop, ale je to ďalej od brány. Prišiel však center, ktorý narobil problémy domácej obrane. Saláta sa vo vzdušnom súboji zrazil s protihráčom, píska sa útočný faul.
33
Séria osobných súbojov na polovici ihriska, hlavný rozhodca prisudzuje loptu Slovanu.
31
yellowCardŽltú kartu dostáva Erick Davis (FC DAC Dunajská Streda).
31
Moha poslal pas na Šporara, ten sa s loptou otočil a už hľadal Čavriča, ale toto bol jasný ofsajd.
30
Bajrič aj so šťastím prečítal kolmú prihrávku D. Stredy a na zemi sa mu podarilo loptu zastaviť. Greif pošle loptu do hry.
28
Belasí išli v trojici dopredu, otváral sa im priestor, Šporar bol zase voľný, no našťastie pre D. Stredu sa Mohovi nepodarilo odcentrovať.
27
Slvan v strede poľa stratil loptu, Kalmár ušiel o ľavom krídle, tam ho ale skrižoval Apau a loptu mu zobral.
25
Pačinda vysúval Baya, dobre zasiahol Bajrič. Na zemi sa po súboji ocitol Moha, hra je prerušená.
24
Kalmárovi sa podarilo odcentrovať z ľavej strany, našiel však len hráča v belasom, ktorý posiela loptu do bezpečia.
23
Rohový kop DACu hlavou predĺžil Davis na Baya, ktorý bol na päťke, ale loptu netrafil dobre a tá skončila mimo brány.
22
Tento priamy kop Slovana nebezpečenstvo pre hosťujúcu bránu neznamenal, Jedlička pohodlne schoval loptu do svojich rukavíc.
21
yellowCardŽltú kartu dostáva Zsolt Kalmár (FC DAC Dunajská Streda).
19
19
19
Nevedno, nad čím rozmýšľala dunajskostredská obrana, ale nedostatočne pokryla Mohu, ktorý adresoval spätnú prihrávku voľnému ANDRAŽOVI ŠPORAROVI a ten spoza dvojice hráčov umiestnil loptu k ľavej žrdi.
17
Síce D. Streda začala zápas presvedčivejšie, je to však práve Slovan, ktorý vyhráva 1:0. Zápas týmto gólom dostane určite ešte väčší náboj, máme sa na čo tešiť.
15
15
Belasí sa ujímajú vedenia po góle MOHAMMEDA KADFIHO, teda Mohu, ktorý loptu z priameho kopu zakrútil presne do pravého horného rohu Jedličkovej brány, ten sa do tohto priestoru síce hádzal, no na loptu už nedosiahol.
13
Moha išiel sám, potom sa rozhodol prihrať Šporarovi do malého vápna, ktorý bol pravdepodobne v ofsajde, lenže pri lopte bol ako prvý Jedlička.
12
Pačinda zakrútil loptu do pokutového územia presne na hlavu Baya, ktorý hlavičkoval k vzdialenejšej žrdi, tam bol Rundič a hruďou sklepáva loptu Greifovi.
10
Hostia potiahli útočnú akciu po pravom krídle, opäť to bol Saláta, ktorý sa zmocnil lopty, ale prihrávkou zahnal Greifa, ktorý odkopáva zase do autu.
8
Hráči D. Stredy opäť ľahko prenikali cez súperových hráčov, všetko ale svojím dôrazom vyriešil Saláta. Dopredu mohol ísť Čavrič, ale najprv nepresne centroval, potom si neporadil s protihráčom v súboji 1 na 1.
7
Šporar prihrával z krídla mierne dozadu, kde nabiehal Nono, ale bol tiesnený a nedokázal zakončiť.
5
5
importantDunajská Streda mohla vyhrávať! Herc vysunul prihrávkou do stredu obrany Baya, ktorý sa ocitol sám zoči-voči Greifovi, no namieril len presne do stredu brány a tak mal Greif uľahčenú pozíciu, napriek tom si zaslúži pochvalu, že svoj tím výrazne podržal.
4
Greif si predkopol loptu príliš pred seba, čo sa snažil využiť K. Vida, táto situácia napokon dopadla lepšie pre domáci tím.
3
Čavrič sa nenechal odzbrojiť ani dvojicou hráčov, avšak potom už mu nezostali sily na to, aby odcentroval do šestnástky.
2
Center z pravej strany, na ktorý skákal Bayo, no hlavou na loptu nedosiahol, navyše loptu zo vzduchu bez problémov schmatol Greif.
1
Úvodný výkop Dunajskej Stredy odštartoval dnešný šláger. Akcia DACu rýchlo skončila, pri lopte je Greif, ktorý však nepresne vykopol loptu do autu.
1
V Bratislave aj svieti slnko, aj sa obloha zatiahla oceľovosivými mrakmi, každopádne pršať by dnes nemalo.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta (C), Bajrić, Rundič – de Kamps – Nono, Dražić – Čavrić, Šporar, Moha.
Náhradníci: Šulla – Laczkó, Holman, Savičevič, van Haaren, Cmiljanić, Hološko.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Huk (C), Davis – Kalmár, Vida, Herc – Pačinda, Bayo, K. Vida.
Náhradníci: Slančík – Koné, Bilenkyi, Záhumenský, Divković, Tretiakov, Bednár.

Rozhodca: Sedlák – Benko, Bobko.
Po reprezentačnej prestávke je na programe opäť naša najvyššia domáca súťaž a jej ôsme kolo si pre nás pripravilo hneď na začiatok veľký šláger medzi ŠK Slovan Bratislava a FC DAC Dunajská Streda.

Tento súboj má prívlastky ako priama bitka o prvé miesto, duel dvoch zatiaľ nezdolaných tímov, zápas dvoch ofenzívne ladených a produktívnych tímov.

SLOVAN vedie fortunaligovú tabuľku so 17-timi bodmi, zo siedmich zápasov päť vyhral, dvakrát remizoval a ani raz neprehral a má aktívne skóre 16:6. Belasí sa musia vyrovnať aj s disciplinárnymi sankciami pre trénera Martina Ševelu, hráča Marina Ljubičiča a vedúceho mužstva Jána Švehlíka. Vedením mužstva počas zápasu tak bude poverený asistent trénera Vladimir Radenkovič. V minulom kole Slovan zvíťazil v Žiline tesne 1:0 po góle Kornela Salátu.

DAC sa nachádza na druhom mieste tabuľky s počtom bodov 15, na vedúci Slovan teda stráca dva. V siedmich doterajších zápasoch štyrikrát vyhral, trikrát remizoval a nezaznamenal žiadnu prehru, má aktívne skóre 19:9, strelil najviac gólov spomedzi všetkých fortunaligových mužstiev. V minulom kole DAC rozdrvil nováčika zo Serede a nasúkal mu 5 gólov. Dva strelil Kristopher Vida, po jednom Zsolt Kalmár a Maksym Tretiakov, jeden gól si hostia strelili sami.

Posledných 5 vzájomných stretnutí vo Fortuna lige:

08.04.2017 – DAC-Slovan 1:0, gól Šafranko, 7139 divákov
13.08.2017 – Slovan-DAC 1:1, góly Mareš – Pačinda, 3022 divákov
03.11.2017 – DAC-Slovan 2:1, góly Pačinda, Kalmár – Hološko, 10 226 divákov
18.03.2018 – Slovan-DAC 2:0, góly Holman, Moha, 2850 divákov
12.05.2018 – DAC-Slovan 0:1, gól Božikov, 10 226 divákov

Stretnutie sa začína o 16:45 na bratislavských Pasienkoch a povedie ho rozhodcovská trojica Sedlák – Benko, Bobko.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:45.