Slovan v Podoľsku bojoval, po dramatickom závere napokon prehral o dva góly

Športové prenosy SME|15. sep 2018 o 00:00

Hostia mali na dosah predĺženie.

KHL 2018/2019 - základná časť:

Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Góly: 13. Makejev (Stoljarov), 16. Rendulič (Aaltonen, Mozík), 29. Makejev (Nikulin, Lazarev), 40. Mozík (Šinkevič, Stoljarov), 48. Aaltonen (Sjomin, Rendulič), 60. Švec-Rogovoj - 28. Červený (Šimun), 46. Rau (Gelinas, Taffe), 52. Liška (Chipchura), 54. Červený (Gelinas)

Rozhodovali: Sidorenko (Biel.), Sojn - Viljugin, Ponamarenko (všetci Rus.), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Viťaz Podolsk: Ortio - Stašenko, Jevsejenkov, Mozík, Golovkov, Šinkevič, Katičev - Stoljarov, Nikulin, Makejev - Sjomin, Aaltonen, Rendulič - Kokarev, Hrivík, Komarov - Lazarev, Švec-Rogovoj, Vyglazov - Mojsejev, Gončarov

HC Slovan Bratislava: Čiliak - Sersen, Gelinas, Grman, Klok, Schaus, Švarný, Bačik - Řepík, Taffe, Lunter - Lamper, Chipchura, Liška - Virta, Rau, M. Sukeľ - Červený, Šimun, Hrnka - Baranov

<>

PODOĽSK. Hráči HC Slovan Bratislava neuspeli v sobotňajšom súboji nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy, keď prehrali na ľade tímu Viťaz Podoľsk 4:6.

V domácom tíme sa z víťazstva tešil aj slovenský útočník Marek Hrivík, ktorý sa však do štatistík nezapísal a nepredĺžil svoju päťzápasovú sériu s minimálne jedným bodom.

Zverenci trénera Vladímira Országha na predmestí Moskvy odštartovali výjazd za súpermi, teraz ich čakajú súboje v Pekingu proti Červenej hviezde Kchun-lun a neskôr vo Vladivostoku a Chabarovsku.

Po sobote má Slovan na svojom konte päť bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí desiate miesto.

Hlasy po stretnutí

/zdroj: hcslovan.sk/

Vladimír Országh, tréner Slovana: Gratulujem domácim k výhre. Vedeli sme, proti komu hráme, Viťaz má dobrý tím, čo dokázal aj v predošlých zápasoch.

Na body nestačí hrať polovicu zápasu ale celých 60 minút. Mužstvo začalo hrať tak ako chceme až v tretej tretine, čo je málo.

Michal Sersen, hráč Slovana: Tento zápas nám nevyšiel, najmä jeho prvých štyridsať minút. Ak by sme hrali celý zápas tak, ako v jeho závere, myslím, že by sme z Podoľska brali body.

K mužstvu som sa po narodení dcérky pripojil až neskoro v noci, ráno som stihol rozkorčuľovanie. Pôrod som nechcel zmeškať, som rád, že klub mi umožnil byť s manželkou, za čo som veľmi vďačný.

Rudolf Červený, hráč Slovana

Presvedčili sme sa, že v tejto lige treba hrať celý zápas, keď chceme byť úspešní. Verím, že to bude pre nás ponaučenie do ďalších duelov.

Rudolf Červený, hráč Slovana: Začiatok nebol taký zlý, no po chybách prišli góly hráčov Viťazu. Snažili sme sa vrátiť do zápasu, strelili sme kontaktné góly, v krátkom čase sme však opäť inkasovali.

Myslím, že aj to zo mňa spadlo, cítil som sa na ľade dobre, uvoľnene. Prvá strela brvno, druhá gól, verím, že v ďalších dueloch na to nadviažem.

Zvyšné sobotňajšie výsledky

Metallurg Magnitogorsk - Traktor Čeljabinsk 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)
Góly: 8. Pakarinen, 14. Ljubimov, 32. Bereglazov, 34. Jazkov, 41. Pakarinen - 2. Stoa, 7. Kravcov, 22. Polygalov, 25. Szczechura, 37. Gynge, 53. Gynge

Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 3. Kajumov, 23. Nakládal, 56. Kontiola, 60. Loktionov - 33. Stránský

Online prenos: Viťaz Podoľsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
15.09.2018 o 16:30
Viťaz
6:4
(2:0, 2:1, 2:3)
60' minúta
Ukončený
Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Makejev (Stoľarov), 16. Rendulić (M. Aaltonen, Mozík), 31. Makejev (Nikulin, A. Lazarev), 40. Mozík (Šinkevič, Stoľarov), 48. M. Aaltonen (A. Sjomin, Rendulić), 60. Švec-Rogovoj (Makejev) – 28. Červený (Šimun), 46. Rau (Gelinas, Taffe), 52. Liška (Chipchura), 54. Červený (Gelinas). Rozhodca: Sidorenko, Sojn – Viljugin, Ponamarenko.
Prenos
Slovan vyhral tretou tretinu na góly, predviedol v nej jednoznačne svoj najlepší výkon v tomto zápase, ale na body to nestačilo. Hosťom sa podarilo postupne znižovať náskok domácich, až sa Viťaz musel báť o svoje víťazstvo za stavu 5:4. Ani veľký záverečný nápor však vytúžený vyrovnávajúci gól nepriniesol a Viťaz rozhodol o dvoch bodoch gólom do prázdnej bránky. Opäť sa belasí pripravili o body kvôli zbytočným chybám v obrane, jeden presný zásah ide zrejme aj na vrub brankára Čiliaka, ktorý však v ostatných prípadoch svoj tím podržal. Ďalšie stretnutie na klzisku súpera odohrá Slovan v pondelok proti Red Star Kunlun o 13:30 SEČ.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem vám pekný zvyšok sviatočného večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
59:31
goalViťaz Moskovská oblasť dáva gól!
Domáci rozhodujú gólom do prázdnej bránky! Slovan pokračoval vo veľkom nápore, ale vyrovnávajúceho gólu sa napokon nedočkal, pretože ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ posiela puk do odkrytej bránky hosťujúceho celku – 6:4!
Asistencia: Alexej Makejev.
58:52
importantOd modrej prišla nebezpečná strela, ktorú sa pred bránkou ešte snažil tečovať Rau, ale puk tesne míňa domácu bránku!
58:44
Zakázané uvoľnenie domáceho tímu. Slovan hrá so šiestimi korčuliarmi, snaží sa o senzačné vyrovnanie.
58:29
Domáci zachytili puk a snažili sa rozhodnúť strelou do prázdnej bránky, puk však končí tesne vedľa nej.
58:10
importantOddychový čas hostí, po jeho uplynutí zrejme Slovan siahne k hre bez brankára, keďže má k dispozícii buly v útočnom pásme.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny, uvidíme, čo napokon aj celého stretnutia!
56:58
Slovan usadený v útočnom pásme, domáci odolávajú veľkému náporu súpera. Uvidíme, kedy sa hostia rozhodnú pre hru bez brankára.
55:49
Řepíkov pokus sa medzi tri žrde nezmestil, ale Slovan pokračuje vo svojej aktivite. Domáci sa tak razom musia obávať o svoje víťazstvo, ktoré sa už javilo ako jasná vec.
55:05
Belasým sa však teraz nedarí prenikať do útočného pásma, domáci nechcú pripustiť žiadnu senzáciu. Čas sa pomaly kráti, ale stále má Slovan priestor, aby sa postaral o vyrovnanie.
54:31
Viťaz Ice Palace tak bude ešte svedkami poriadne drámy, domáci stratili svoje vedenie o tri góly a vyhrávajú už len o jeden jediný. Slovan sa pokúša aj o vyrovnanie, čo by bolo určite veľkým prekvapením.
53:31
53:31
goalSlovan Bratislava dal gól!

Je znížené na rozdiel jedného gólu! Slovan dokázal využiť druhú početnú výhodu v tomto zápase a dráma je teda predsa len na svete! Gelinas vyslal od modrej puk pred domácu bránku a RUDOLF ČERVENÝ sa dokázal presadiť úspešnou dorážkou – 5:4!
Asistencia: Eric Gelinas.
53:12
Vylúčenie v tíme Viťaz Moskovská oblasť (Nikolaj Stasenko – 2 min., hrubosť).
52:41
Opäť je to o dva góly, do konca tretej tretiny nejaký ten čas ostáva. Žeby sme boli svedkami prípadného veľkého prekvapenia?
51:52
Oddychový čas domácich.
51:52
51:52

Predsa len sme ešte svedkami presného zásahu! Slovan sa po peknej kombinácii presunul do útočného pásma, Chipchura nahadzoval puk pred domácu bránku a tam sa dokázal gólovo presadiť ADAM LIŠKA – 5:3!
Asistencia: Kyle Chipchura.
51:42
Dlhšiu dobu sme nevideli nič zaujímavé, domáci hokejisti volia postupnú rozohrávku, nemajú sa kam ponáhľať. Uvidíme, čo nás ešte čaká do konca tretej tretiny.
50:35
Bodovo sa zatiaľ v tomto zápase neprezentoval Marek Hrivík. Možno sa mu to ešte podarí a vylepší si tak svoje celkové osobné štatistiky.
50:10
Viťaz s pukom úspešne kombinuje v útočnom pásme a zbiera teda veľmi cenný čas pred koncom tretej tretiny. Efektivita a chyby v obrane dnes rozhodli toto stretnutie.
49:26
Belasí sa ešte pokúšajú niečo vymyslieť, aspoň teda kozmeticky upraviť konečný výsledok. Taffe pred domácou bránkou však úspešný nebol a domáci vyrážajú do rýchleho brejku.
48:20
Do konca tretej tretiny ešte nejaký ten čas ostáva, ale domáci znova navýšili svoje vedenie a víťazstvo z najväčšou pravdepodobnosťou ostane doma vo Viťaz Ice Palace.
47:20
47:20
Domáci hokejisti opäť vyhrávajú o tri góly! Viťaz dokázal takisto presne zakombinovať v útočnom pásme, k puku sa dostal MIRO AALTONEN a ten už nemal problém trafiť odkrytú časť brány – 5:2!
Asistencia: Alexandr Sjomin, Borna Rendulić.
46:57
Pohroziť teraz dokázali aj domáci hokejisti, Sjominov pokus však Čiliak kryje. Vyzerá to ešte na zaujímavý zvyšok tretej tretiny, domáci sú však stále v lepšej pozícii.
45:50
importantAdam Liška mohol dosiahnúť tretí gól svojho tímu! Slovan sa znova usadil v útočnom pásme, puk sa dostal na hokejku spomínaného Lišku, ale Ortio výborným zákrokom podržal domácich!
45:03
45:03

Hosťujúci celok využíva presilovku a znižuje tak na rozdiel dvoch gólov! Slovan sa dobre usadil v útočnom pásme, na konci presnej kombinácie stál CHAD RAU, ktorý úspešne prestrelil Ortia a znižuje tak na 4:2!
Asistencia: Eric Gelinas, Jeff Taffe.
44:27
Vylúčenie v tíme Viťaz Moskovská oblasť (Borna Rendulić – 2 min., sekanie).
43:21
Navyše musel zasahovať aj Čiliak, domáci založili nenápadný útočný výpad a po strele od Nikulina si slovenský brankár pripisuje ďalší úspešný zákrok.
43:08
Hostia sa teraz ťažko dostávajú až do útočného pásma. Viťaz dobre bráni stredné pásmo a súpera tak k ničomu nepúšťa. Slovan by potreboval čo najskôr skórovať, aby z toho bola aspoň malá iskierka nádeje.
42:43
Stále však domáci bezproblémovo kontrolujú dianie na ľadovej ploche a smerujú za plným bodovým ziskom. Hosťujúce plány narušili tie dva rýchle góly v druhej polovici prvej tretiny.
41:20
Na druhej strane musel zasahovať aj brankár Ortio, úspešne si však poradil so strelou od Řepíka. Slovan ešte získava buly v útočnom pásme, môže skúsiť niečo vymyslieť.
41:05
Znova tu bola zbytočná strata puku hosťujúceho celku, od modrej čiary postupoval na bránku súpera Rendulić, ale jeho pokus kryje brankár Čiliak. Našťastie pre hostí bol domáci hokejista z uhla.
40:21
Slovan sa usadil v útočnom pásme, ale presné zakončenia na bránku domácich z toho neboli. Viťaz sa po zisku puku naopak nikam neponáhľa.
40:10
Posledná tretia tretina sa tak už naplno rozbehla, buly v prospech hosťujúceho tímu, pred ktorým stojí veľmi náročná úloha. Domáci si však už zrejme tento náskok udržia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Aj po druhej tretine panuje lepšia nálada na domácej strane a vyzerá to, že o osude stretnutie je už aj rozhodnuté! Slovan síce dosiahol kontaktný gól z hokejky Červeného, ale domáci rýchlo odpovedali vďaka Makejevi a jeho nenápadnej strele z uhla. Aby toho nebolo málo, domáci dosiahli aj gól do šatne, keď si hostia nešťastne zrazil Mozíkov pokus od modrej do vlastnej siete a tak Viťaz vyhráva po dvoch tretinách nad Slovanom Bratislava 4:1!

Posledná tretia tretina sa začne približne o 18:19.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
39:39
Gól do šatne teraz inkasuje hosťujúci celok a toto už nevyzerá so Slovanom dobre! Na modrej čiare sa dostal k puku VOJTĚCH MOZÍK, ktorého tvrdú strelu tečoval pred vlastným brankárom niekto z obrancov svojou korčuľou – 4:1!
Asistencia: Ilja Šinkevič, Gennadij Stoljarov.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:09
Útočné výpady sa ešte striedajú na oboch stranách, ale dlhšiu dobu neprišlo žiadne zakončenie. Pozícia pre domácich sa tak zatiaľ nemení ani pred druhou prestávkou, stále to je o dva góly.
37:35
Viťaz ešte dlho kombinoval v útočnom pásme, ale strelecký pokus od Rendulića bol už nepresný a k puku sa dostávajú hostia. Blíži sa záver druhej tretiny, stále je to veselšie na domácej strane.
37:02
Dlho netrvalo a Čiliak musel opäť zasahovať. Poradil si však aj so strelou od Golovkova, domáci ešte ostávajú v útočnom pásme. Slovenský brankár je teraz veľkou oporou svojho tímu, ale pri treťom góle nemôže mať čisté svedomie.
36:49
Slovan úspešne ubránil aj toto oslabenie a ihneď vyrazil do útočného pásma. Řepíkov pokus bol tečovaný na zadný mantinel, domáci získavajú puk na svoje hokejky.
36:16
Hostia v plnom počte.
35:28
Čiliak je teraz doslova v jednom ohni. Znova musel zasahovať pri nebezpečnej strele od Stoljarova a hra je teda opäť prerušená. Viťaz sa tak snaží vylepšiť si svoju pozíciu prd treťou tretinou.
35:07
Makejev po presnej prihrávke pálil veľmi nebezpečne, ale Čiliak bol úspešný a hru prerušuje. Slovan sa ešte bude musieť stále brániť v početnej nevýhode.
34:26
Technický priestupok na strane hostí, domáci tak prakticky zadarmo získavajú presilovku. Blíži sa záver druhej tretiny, čo Viťazu určite vyhovuje, že ho môže hrať v početnej výhode.
34:16
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Eduard Šimun.
33:19
Domáci teraz pohodlne kontrolujú dianie na ľadovej ploche, držia si svoje vedenie o dva góly. Na nejaké predčasné závery je ešte priskoro, stále je čas, aby to Slovan dokázal ešte cele zvrátiť.
32:59
Nahodenie od modrej Čiliak kryje, radšej následne hru prerušil pred dotierajúcim Aaltonenom. Viťaz tak ešte získava buly v útočnom pásme.
32:40
importantTeraz to bola veľmi dobrá pasáž hry v podaní hosťujúceho celku, k puku sa dostal Sukeľ, ale jeho pokus ide len tesne vedľa domácej bránky! Ortio sa len obzrel za týmto pokusom.
32:10
Taffe našiel presnou prihrávkou na modrej Švarného, ale jeho tvrdý pokus kryje brankár Ortio. Slovan stále ostáva usadený v útočnom pásme, snaží sa znova stiahnuť náskok súpera.
31:55
Opäť teda domáci celok vedie o dva góly. Slovan už neraz doplatil na chyby v obrane, či na nie zrovna najistejšie zákroky brankára. Uvidíme, či sa ešte hosťujúcemu tímu podarí niečo vymyslieť.
30:55
30:55
Radosť hosťujúceho tímu však teraz dostáva svoje trhliny! Viťaz ubránili tlak súpera a založil rýchly útočný výpad do súperovej tretiny. Z uhla sa dostal k strele ALEXEJ MAKAJEV a nenápadnou strelou prekonáva Čiliaka – 3:1! Puk sa odrazil od hornej tyčky a hra chvíľu plynula ďalej, napokon však hlavný rozhodca ukázal, že to bol gól.
Asistencia: Alexandr Nikulin, Anton Lazarev.
28:35
Belasí sa snažia aj o svoj druhý presný zásah, častejšie sú teraz pri puku a darí sa im aj kombinovať v útočnom pásme. Súper je však už pozornejší v obrane, nechce si pripustiť vyrovnanie.
27:35
27:35

Konečne! Hosťujúci celok sa dočkal kontaktného gólu a je tak späť v hre. Slovan podnikol rýchly útočný výpad do tretiny súpera, Šimun poslal puk na RUDOLFA ČERVENÉHO, ktorý parádnou strelou švihom prekonáva Ortia – 1:2!
Asistencia: Eduard Šimun.
26:37
Sledovali sme peknú kombináciu hosťujúceho celku, keď Sersen našiel presnou prihrávkou Chipchuru, ale ani on nemieril presne, puk končí na ochrannej sieti.
26:12
Máme tu reklamnú prestávku, obaja tréneri tak môžu rozdať svojim zverencom potrebné pokyny.
26:04
Postupune začínajú pribúdať strelecké pokusy na domácu bránku, ale ani Sukeľ nepotešil svojich spoluhráčov presnou strelou. Belasí však ešte môžu pokračovať v útočnom pásme.
25:32
Zakrátko sa tam však belasí vracajú, snažia sa teda nadviazať na úvod prvej tretiny, keď diktovali tempo hry a mali k gólu azda najbližšie.
24:47
Nedosiahol ho však teraz ani Taffe, ktorému nesadla ideálne strela z prvej a hostia strácajú aj útočné pásmo. Viťaz sa nemá kam ponáhľať, stále vedie o dva góly.
24:10
Belasí teda ustáli toto oslabenie a okamžite sa už presúvajú do útočného pásma. Kontaktný gól musí prísť čo najskôr, ak chcú hostia ešte pomýšľať aj na prípadný obrat v zápase.
23:56
23:16
Výrazná šanca domácich v početnej výhode však neprichádza, dva ľahšie zákroky si pripisuje Čiliak a hostia sa opäť dokázali oslobodiť.
22:26
Slovan vystihol prihrávku súpera pred svoju bránku a okamžite dostáva puk do bezpečia. Belasí tak nazbierajú cenné sekundy, čoskoro však domáci budú opäť operovať v útočnom pásme.
22:06
Viťaz sa už usadil v útočnom pásme a rozbieha tak svoju kombináciu. Slovan tak čakajú veľmi náročné chvíle, prípadný tretí gól by už narobil vážne problémy.
21:56
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., podrazenie).
21:56
importantRendulić zachytil nepresnú rozohrávku hosťujúceho tímu a už postupoval sám na Čiliaka. Klok zatiahol ručnú brzdu a domáci budú hrať v početnej výhode!
20:50
Domáci v plnom počte.
20:41
Krátku kombináciu hosťujúceho celku si domáci postrážili a dostávajú puk do bezpečia. Ani druhú presilovku tak Slovan využiť nedokázal.
20:10
Druhá tretina tohto stretnutia sa už teda naplno rozbehla, Slovan ešte dohráva v početnej výhode a pokúša sa usadiť v útočnom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Slovan mal výborný vstup do stretnutia, hral aktívne a prvá polovica prvej tretiny bola v jasnej réžii belasých. Tá druhá polovica však hosťujúcemu tímu vôbec nevyšla, po chybe obrany skóroval Makajev a v presilovke sa potom presadil Rendulić. Nič však ešte nieje stratené, hostia vedeli pohroziť pred bránkou súpera a určite tak ešte majú šancu to celé napraviť. Druhú tretinu budu začínať s dohrávanou presilovkou, prostredné dejstvo sa začne približne o 17:24.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:55
Toto môže belasým pomôcť, v závere prvej tretine hrajú v početnej výhode. Gól do šatne by bol priadnou vzpruhou, zatiaľ sa však Slovan v útočnom pásme neusadil.
18:50
Vylúčenie v tíme Viťaz Moskovská oblasť (Alexej Makejev – 2 min., hákovanie).
18:26
Záver prvej tretiny sa blíži, hostia prehrávajú o dva góly. Potrebujú už bez ujmy dohrať prvé dejstvo a následne popremýšľať, čo treba zlepšiť do ďalšej časti zápasu.
17:28
Psychika domácich tak bola pozdvihnutá a hokejisti Viťazu sa neboja púšťať aj do ďalších útočných akcií. Hostia sa tak musia v závere prvej tretiny brániť, Slovanu vôbec nevyšla druhá polovica prvého dejstva.
16:38
Čo z toho, že Slovan začal stretnutie aktívne, keď už inkasoval dva rýchle góly. Jeden bolo po chybe v obrane a ten druhý počas oslabenia. Do konca stretnutia je však ešte veľmi veľa času, všetko sa dá ešte zvrátiť.
15:38
15:38
Domácim hokejistom sa podarilo využiť ich prvú presilovku v tomto zápase a krátko pred koncom prvej tretiny idú do vedenia o dva góly! Viťaz úspešne kombinoval v útočnom pásme, puk sa dostal na hokejku BORNA RENDULIĆA a ten presnou strelou prekonáva Čiliaka – 2:0!
Asistencia: Miro Aaltonen a Vojtěch Mozík.
15:09
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., nedovolené bránenie).
14:39
Strelený gól však domácim veľmi pomohol a už aj Viťaz dokáže nebezpečne pohroziť a pritlačiť súpera. Rogovojov pokus je však opäť ľahkou korisťou pre Čiliaka, ktorému začínajú pribúdať povinnosti.
14:00
Na druhej strane sa však dostali do zakončenia domáci hokejisti. Hrivík sa zatiaľ len zastreľuje, aj tento jeho pokus Čiliak dokázal pokryť. Hostia sú si určite vedomí skvelej formy domáceho kapitána.
13:46
Dlho netrvalo a hostia znova kombinovali v útočnom pásme. V tomto prípade sa im však už nepodarilo nijak ohroziť Ortia, ktorý si zatiaľ drží čisté konto, ale viackrát mal už namále.
13:37
Stále sa však nič nedeje, ak Slovan bude pokračovať v predvedenej hre aj naďalej, vyrovnať by mohol ešte do konca prvej tretiny. Chybám v obrane sa však pochopiteľne musí vyvarovať.
12:37
Aktívnejší hostia inkasujú prvý gól v tomto stretnutí! Belasí teraz zaváhali vo svojom obrannom pásme, keď nechali preniknúť puk až pred svoju bránku, kde stál ALEXEJ MAKEJEV, ktorý parádnou strelou prekonáva Čiliaka, ktorý bol absolútne bez šance – 1:0!
Asistencia: Gennadij Stoljarov.
12:06
Po dlhšej dobe sme sledovali zakončenie aj z domácej hokejky, postaral sa oň Makejev, ale nemieril presne. Slovan sa tak už snaží vrátiť k svojej hre a presunúť sa teda s pukom do útočného pásma.
11:27
Tlak hosťujúceho celku stále narastá, Ortio po úspešnom zákroku tak radšej hru prerušil, aby si jeho spoluhráči mohli vydýchnuť. Viťaz hrá veľmi pozorne v obrane, ale je pod neustálym tlakom.
10:42
Slovan opäť poriadne zasypáva domácu bránku svojimi projektilmi. Obrana domácich sa však obetavo vrhá do striel a tak si puk stále nenašiel miesto v sieti.
09:28
Na malú chvíľu dostali domáci hokejisti puk zo svojho pásma, ale Slovan od svojej bránky zakladá ďalší útočný výpad. Čo chvíľa by sa tak Viťaz mal ocitnúť pod ďalším tlakom.
09:02
importantVeľa nechýbalo a Slovan mohol ísť do zaslúženého vedenia! Po výbornej prihrávke sa do zakončenia dostal Virta, ale jeho strelecký pokus kryje skvelým zákrokom brankár Ortio!
08:25
Aj domáci brankár Ortio bol teraz pod paľbou striel súpera, ale ani jedna z nich si nenašla priestor medzi troma žrďami. Belasí si stále vytvárajú veľký tlak, gól je už hádam na spadnutie.
08:10
Slovan sa opäť usadil v útočnom pásme a vytvára si ďalší tlak na bránku domácich. Zatiaľ je to veľmi aktívna hra hosťujúceho celku v prvej tretine, ale na gól stále čakáme.
07:49
Čiliak mal opäť plné ruky a nohy práce, keďže hostia stratili puk vo svojom pásme, čoho sa domáci snažili ihneď využiť. Slovenského brankára sa im však prekonať nepodarilo.
06:58
Mali sme možnosť sledovať slovenský minisúboj. Vo výbornej forme hrajúci Hrivík sa dostal až pred Čiliaka, ale brankára súpera sa mu prekonať nepodarilo. Viťaz ešte získava buly v útočnom pásme.
06:48
Máme tu prvú reklamnú prestávku v prvej tretine. V médiach dnes rezonovala správa, že Vladimír Országh nebude pokračovať ako asistent pri reprezentačnom tímu, keďže má teraz povinnosti ako hlavný tréner Slovanu Bratislava.
06:26
Hostia však pokračujú vo svojej aktivite. Šimun sa rozhodol pre individuálnu akciu, po menšom zaváhaní domácej obrany sa dostal až do zakončenia, ale ani on v tomto prípade nemieril presne.
06:12
05:58
Puk je teraz za bránkou hosťujúceho tímu, ktorý tak už zrejme túto presilovku nevyužije. Nezahral ju zle, chcelo to len presnú streľbu.
05:05
Slovan sa znova usadil v útočnom pásme, nedarí sa mu však vyslať presnú strelu, ktorou by ohrozil brankára Ortia. Práve vďaka jeho technickému prehrešku hrajú belasí presilovku.
04:30
Napokon z toho bol menší zmätok pred Čiliakom, ale brankár hosťujúceho tímu všetko vyriešil a hra je tak prerušená. Viťaz získava buly v útočnom pásme, čo je pri oslabení veľmi dôležité.
04:23
Strelu na domácu bránku vyslal Taffe, ale jeho tvrdý pokus zblokovali domáci do bezpečia a sami teraz zakladajú rýchly protiútok aj v oslabení. Slovan sa musí rýchlo vrátiť do svojho pásma.
04:15
Je tu prvá presilovka v tomto zápase, k dispozícii ju má Slovan. Hostia sa ihneď usadili v útočnom pásme, majú teda šancu na strelenie úvodného gólu tohto stretnutia.
04:12
Vylúčenie v tíme Viťaz Moskovská oblasť (Joni Ortio – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).
03:47
Domáci hokejisti sa na malú chvíľu vymanili z tlaku a založili tak rýchly protiútok. Dobrú prácu predviedol v obrannom pásme Řepík, ktorý už presúva hru naspäť pred Ortia.
02:41
Slovan predviedol aj úspešnú prácu vo svojej tretine a presúva sa už opäť do tej súperovej. Domáci sú teraz pod menším tlakom, zaujímavý začiatok stretnutia vo Viťaz Ice Palace.
02:05
Sympatický úvod hosťujúceho tímu, ktorí dokázal už aj pohroziť v útočnom pásme. Teraz sa však belasí musia sťahovať pred svojho brankára, rovnakou mincou sa snaží odpovedať ich súper.
01:34
Ďalší strelecký pokus v podaní hosťujúceho celku, keď od modrej nebezpečne pálil Švarný, ale Ortio včas spojil svoje betóny a predviedol aj úspešnú prácu s hokejkou.
00:36
Registrujeme prvý strelecký pokus tohto stretnutia, postaral sa oň hosťujúci Taffe. Mieril však len do miest, kde stál pripravený brankár Ortio, ktorý navyše stihol rýchlo puk rozohrať na svojich spoluhráčov.
00:15
Prvá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, úvodné buly v prospech domácich, ktorí odohrajú toto stretnutie v červených dresoch. Slovan sa o ďalšie body do tabuľky pobije v dresoch bielej farby.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne. Ešte sú na programe štátne hymny a po nich bude vhodené úvodné buly. Prajem vám teda príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné sviatočné popoludnie! Fanúšikovia hokeja sa dnes môžu tešiť na porciu troch zápasov v nadnárodnej KHL, v tomto prenose spoločne zavítame na štadión Viťaz Ice Palace, kde domáci celok privíta celok z Bratislavy. Belasí podávali v posledných domácich zápasoch výborné výkony a týmto zápasom odštartujú ďalšiu sériu na klziskách súperov. V tomto zápase navyše narazia na priameho konkurenta v boji o play-off, takže cieľom je jednoznačne bodovať a nadviazať tak na domáce výkony. V zostave domáceho tímu sa nachádza aj zatiaľ druhý najproduktívnejší hráč celej KHL, konkrétne Slovák Marek Hrivík, ktorý má parádnu formu a v tomto stretnutí bude plniť aj úlohu kapitána. V bránke hosťujúceho celku dnes dostáva príležitosť Marek Čiliak, zatiaľ si podrobne prezrite zostavy oboch celkov, o malú chvíľu začíname.
Úvodné zostavy:

Viťaz Moskovská oblasť: Ortio (Samonov) – Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Mozík, Katičev, Šinkevič, Gončarov – Makejev, Nikulin, Stoľarov – Rendulić (A), M. Aaltonen (A), A. Sjomin – N. Komarov, Hrivík (C), Kokarev – Vyglazov, Švec-Rogovoj, A. Lazarev – Mojsejev

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Gelinas, Sersen (C), Klok, Grman, Švarný (A), Schaus, Bačik, Baranov – Lunter, Taffe, Řepík (A) – Liška, Chipchura, Lamper – Sukel', Rau, Virta – Hrnka, Šimun, Červený

Rozhodca: Sidorenko, Sojn – Viljugin, Ponamarenko
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Viťaz Moskovská oblasť a HC Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 16:30.

Nadnárodná KHL plynule pokračuje ďalšími zápasmi a slovenského zástupcu HC Slovan Bratislava čaká druhý trip v novej sezóny. Po úspešne zvládnutých domácich stretnutiach, keď belasí vyťažili z troch zápasov štyri body, ich čakajú súboje na ľade Viťazu, Kunlunu a Chabarovsku.

Viťaz Moskovská oblasť:
Domáci hokejisti odohrali zatiaľ šesť zápasov a to s vyrovnanou bilanciou, keď tri z nich dokázali vyhrať a v troch prípadoch odchádzali ako porazené mužstvo. Na svojom konte majú teda šesť bodov, čo ich radí na predbežnú 9. priečku v Západnej konferencii. Viťaz začal sezónu na ľade súperov, najprv zdolal Nižnekamsk 1:0 a následne si poradil aj s Bars Kazaň 5:3. Prvý trip však už zakončil prehrou, keď podľahol Nižnijmu Novgorod 1:4. Následne Viťaz započal sériu na domácom ľade tesnou prehrou 2:3 so Spartakom Moskva, ale v druhom domácom stretnutí už bol úspešný, keď zdolal Soči 3:1. Viťaz čakajú dva zápasy po sebe, keďže v piatok odohrali domáce stretnutie s Jokeritom, ktorému domáci podľahli 1:4. V drese domácich sa zatiaľ výborne darí slovenskému hokejistovi Marekovi Hrivíkovi, ktorý je s 8 bodmi za 5 gólov a 3 asistencie zatiaľ druhým najproduktívnejším hráčom celej KHL.

HC Slovan Bratislava:
Belasí takisto odštartovali novú sezónu na ľade súperov. V prvom zápase sa zrodila prehra s Magnitogorskom 1:5, ale výsledok bol až moc krutý pre Slovan, keďže súpera dokázal v každej tretine prestrielať, ale doplatil na nedisciplinovanosť a hlavne veľké chyby v obrane. O nič lepšie to však ani nebolo na ľade Čeljabinsku, kde slovenský zástupca prehral s domácim tímom 3:0. Prvý trip v novej sezóne však Slovan zakončil úspešne, keď dokázal vyťažiť prvý bod po prehre v predĺžení s aktuálne vedúcim tímov Východnej konferencie, konkrétne Jekaterinburgom. Prvé domáce stretnutie slovenskému tímu nevyšlo, keď podľahlo Lokomotivu Jaroslavľ 1:4, ale následne prišli prvé dve víťazstvá v novej sezóne. Najprv sa zrodila výhra s Čerepovecom 2:1 a potom senzačné víťazstvo nad Dynamom Moskva 3:2, keď belasí využili veľmi zlý začiatok tohto celku do novej sezóny.

Ako už bolo spomenuté, Slovan teraz čakajú tri zápasy u súpera. Všetko sú to však tímy, ktoré by mali byť konkurentmi v boji o play-off a tak je potrebné, aby tam slovenský celok dokázal bodovať. Uvidíme, či teda Slovan nadviaže na svoje výkony z domáceho ľadu a dokáže si pripísať ďalšie veľmi potrebné body do tabuľky.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan v Podoľsku bojoval, po dramatickom závere napokon prehral o dva góly