Maďarský nováčik odčinil debakel z prvého zápasu. Šiestimi gólmi zdolal Žilinu

Hokejisti Banskej Bystrice.
Hokejisti Banskej Bystrice. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME, SITA|16. sep 2018 o 00:00

Trenčín znížil v závere, na remízu to nestačilo.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v repríze minuloročného finále play off na vlastnom ľade Duklu Trenčín 2:1 v nedeľňajšom stretnutí 2. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Skóre otvoril až v závere druhej tretiny v presilovke Andrej Šťastný. V početnej prevahe sa domáci presadili aj pred poslednou sirénou, keď skóroval v 50. minúte sekundu pred koncom trestu Petra Frühaufa obranca Karol Sloboda.

Tipsport liga 2018/2019: Banská Bystrica - Dukla Trenčín (Najlepšie momentky): fotogaléria

16.9.2018

Trenčania v poslednej minúte znížili pri hre bez brankára gólom Branka Radivojeviča, hráči Banskej Bystrice si však už víťazstvo ustrážili.

Banská Bystrica najbližšie nastúpi v utorok 18. septembra v Budapešti proti miestnemu MAC.

Hráči Dukly Trenčín v rovnaký deň vyzvú na vlastnom ľade hokejistov Liptovského Mikuláša.

Nové Zámky potvrdili dobrú formu

Hokejisti Nových Zámkov triumfovali na domácom ľade nad Nitrou jasne 4:0. Skóre otvoril v presilovej hre v 11. min 35-ročný útočník Nových Zámkov Henrich Ručkay.

Skúsený krídelník pridal v v 29. min aj druhý gól. Na 3:0 upravil v 46. min Peter Ordzovenský, konečný výsledok stanovil sekundu pred záverečnou sirénou Tomáš Pospíšil.

Nové Zámky sú zatiaľ v aktuálnej sezóne stopercentní a vládnu tabuľke Tipsport ligy, Nitra má po dvoch zápasoch na konte tri body.

Nové Zámky vstúpili do novej sezóny skvelo.
Nové Zámky vstúpili do novej sezóny skvelo. (Autor: TASR)

Maďarský nováčik opäť prehral

Hokejisti HK Poprad zdolali maďarský MAC Budapešť 3:1. Podtatranci sa ujali vedenia v 16. min gólom Samuela Mlynaroviča.

Tím z hlavného mesta Maďarska nemienil dopustiť ďalší debakel ako proti Novým Zámkom (1:7) a 12 sekúnd pred prvou sirénou vyrovnal Keegan Danserau.

Víťazný gól strelil v 36. min v presilovke Patrik Koyš, poistku pridal 24 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky kapitán Štefan Fabian.

Miškovec si napravil chuť

Hokejisti Miškovca si napravili chuť po úvodnom nezdare a v 2. kole Tipsport ligy 2018/2019 triumfovali na domácej pôde nad Žilinou jasne 6:2 v nedeľňajšom zápase.

O zásahy domácich sa postaralo šesť odlišných strelcov. Úvodný gól strelil už v 13. sekunde Bálint Magosi, druhý pridal v 3. min Roland Hajós.

V druhej tretine na zásah Rasmusa Kulmalu nadviazal niekdajší obranca HK Nitra Jameson Milam. Jeho gól vyhnal z bránky hostí Maroša Mikuláša, ktorého nahradil Ľuboš Horčička.

V 35. min sa dočkali aj hostia, presne mieril skúsený Lukáš Hvila. Ich radosť netrvala dlho, vedenie domácich znovu zvýšil už o 42 sekúnd Daniel Kiss.

V záverečnej tretine opäť znížil vo vlastnom oslabení Michal Barta. Finálnu podobu výsledku dal v 54. min kanadský center Miškovca Alexis Loiseau.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 2. kolo - nedeľa:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 38. A. Šťastný (Tamáši, T. Surový), 50. Karol Sloboda (T. Surový) - 60. Radivojevič (Starosta, Bližňák)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Michal Hlinka (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Jonák - J. Tvrdoň, Gegáň, 2401 divákov

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, V. Mihálik, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, I. Ďatelinka, Košecký, Biro - Asselin, Faille, Tamáši - Belluš, Higgs, Zigo - Róbert Varga, T. Surový, A. Šťastný - Kabáč, Češík, Gabor

Trenčín: Michal Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, M. Hudec - Michal Hlinka, Bližňák, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, J. Pardavý ml., Smolka - Špankovič, J. Švec, D. Hudec

Hlasy po zápase:

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Zlepšili sme sa pred oboma bránkami, viac sme napádali, boli aktívnejší ako zápas predtým. Presilovky nám opäť dopriali góly, no radšej by som bol, keby sme sa presadili aj pri plnom počte. V presilovkách si vytvárame šance, v oslabeniach sme sa ubránili a v tejto činnosti som bol v tomto zápase spokojný."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Prvé dve tretiny sme v útočnom pásme dobre nehrali. Navyše sme mali strašne veľa vylúčených, to dosť ovplyvnilo zápas. V závere sme znížili, no čas na vyrovnanie už nebol."

MHC Nové Zámky - HK Nitra 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 11. H. Ručkay (Zbořil, J. Jurík), 29. H. Ručkay (J. Jurík, Zaťko), 46. Ordzovnský (Rogoň), 60. T. Pospíšil (Štrauch)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Lane Schield (Nitra) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, M. Novák - Kacej, Synek, 1569 divákov

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, König, A. Hatala - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Nejezchleb, B. Fábry, Rogoň - Bajtek, Videlka, Ondrušek

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, J. Gašparovič, Pupák - S. Buček, Marek Slovák, Blackwater - Lantoši, D. Richard, Mychan - B. Rapáč, Bortňák, Scheidl - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Zaslúžene sme vyhrali, boli sme lepší. Zápas bol dynamický, hralo sa hore-dole. Vyšli nám presilovky, z ktorých sme dali dva góly. Ideme od zápasu k zápasu, už sa pripravujeme na ten utorňajší so Žilinou."

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: "Nezostáva nám nič iné, len zagratulovať domácim. Bol to vyrovnaný zápas, ale neboli sme schopní streliť gól ani z vyložených šancí. Domáci vydržali hrať vo vysokom tempe do poslednej minúty."

HK Poprad - MAC Budapešť 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. S. Mlynarovič (P. Koyš, Svitana), 36. P. Koyš (Svitana), 60. Fabian (Svitana, R. Heizer) - 20. Danserau (Langkow, T. Klempa)

Vylúčení: 2:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner - Stanze, M. Smrek, 1628 divákov

Poprad: Gračnar - Erving, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, Fabian, J. Ťavoda, S. Karlsson, Salija - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - Abdul, Zagrapan, Macík - R. Václav, L. Paukovček, Bjalončík - S. Takáč, R. Heizer, Matúš Paločko

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Garát, Vokla, Fejes - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Dansereau, Langkow, T. Klempa - Bodó, J. Brown, B. Orbán - Szigeti, Kreisz, Szabad

Roman Stantien, tréner Popradu: "Čakali sme ťažký zápas, ale nemysleli sme si, že až takto. Hostia hrali koncentrovane, brankár chytal fantasticky. Trápime sa s efektivitou, víťazstvo je o to dôležitejšie, že mali veľmi silné protiútoky. Dnes nás opäť podržal brankár Gračnar."

Gergely Majoross, tréner Budapešti: "Myslím si, že to bol dobrý zápas. Hrali sme lepšie ako v piatok. Toto je cesta, ako musíme hrať v tejto lige, aby sme boli úspešní. V slovenskej lige sa hrá na inej úrovni. Musíme pridať viac korčuľovania a techniky."

DVTK Jegesmedvék Miškovec - MsHK Doxxbet Žilina 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 1. Magosi (Crawford), 3. Hajós (D. Kiss), 32. Kulmala (J. Vas, Szirányi), 34. J. Milam (Loiseau), 36. D. Kiss (J. Vas), 54. Loiseau (J. Vas, Crawford) - 35. Hvila (J. Balej, Žilin), 47. Barta (Beránek)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: T. Orolin, Kalina - Výleta, Šefčík, 1310 divákov

Miškovec: Adorján - D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó, Láda - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Somogyi, Kulmala, Pance - Loiseau, J. Vas, Harrison - P. Vincze, Hajós, Ritó

Žilina: M. Mikoláš (34. Horčička) - Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, I. Jankovič, L. Matejka, Piegl, Pastor, Mendrej - Rudolf Huna, Surovka, R. Jenčík, - J. Balej, Húževka, Hvila - Beránek, J. Ručkay, Barta - Síkela, F. Ondruš, Hrazdíra

Glen Hanlon, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Som hrdý na výkon môjho tímu. Pred domácimi divákmi sme chceli dokázať svoju kvalitu a to sa nám darilo počas celého zápasu. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, ktoré nám dodá sebadôveru."

Pavel Paukovček, tréner MsHK Žilina: "Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Po dlhej ceste autobusom sme prehrávali už v 3. minúte 0:2. Prvá tretina sa niesla v réžii domáceho mužstva, v druhej sme boli v mnohých úsekoch lepším tímom, ale neprejavili sme to gólovo. Za stavu 4:0 sme ešte dali jeden gól, na okamih sme sa vzchopili, ale hneď vzápätí sme dostali piaty gól. Ako tím sme sa stretli takto pohromade len pred týždňom a je to ešte poznať. Je veľa vecí, na ktorých musíme pracovať."

HC 07 Detva - HC Košice 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 1. R. Gašpar (Ščurko, Kuklev) - 12. L. Nagy (Pretnar), 42. L. Nagy, 44. Kafka (Netík), 51. Hričina (Klíma, Dudáš)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Daniel Gachulinec (Detva) 10 min za napadnutie krku a hlavy, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Fridrich, Stano - M. Kollár, Rojík, 555 divákov

Detva: R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, R. Gašpar, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga - J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský - M. Surový, P. Valent, Král

Košice: Habal - Dudáš, Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Michalčin - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Spilar - Šoltés, Galamboš, Haščák - Š. Petráš, Klíma, Hričina

Online prenos: HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín (Tipsport liga 2018/2019, 2. kolo)

Tipsport Liga (SR)  2018/2019
16.09.2018 o 16:00
B. Bystrica
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
60' minúta
Trenčín
Góly a asistencie: 38. Šťastný (Tamáši, Surový), 50. Sloboda (Surový) – 60. Radivojevič (Starosta, Bližňák). Rozhodca: Daniel Konc st., Peter Jonák – Jozef Tvrdoň, Tomáš Gegáň – Martin Chudada.
Banská Bystrica sa v záverečných sekundách ubránila a nepripustila stratu bodov. Podľa môjho názoru zostávajú doma zaslúžené tri body, pretože Banskobystričania boli dnes lepším celkom.
59:29
Záverečné sekundy budú ešte poriadne zaujímavé, pretože vhadzovať sa bude pred bránkou Banskej Bystrice.
59:10
59:10
goalTrenčín dal gól!
Gól strelil BRANKO RADIVOJEVIČ, ktorý dokázal prepasírovať možno aj s dávkou šťastia puk za chrbát domáceho brankára. Asistencie: Tomáš Starosta, Mário Bližňák.
58:45
Trenčania hrajú už bez brankára Michala Valenta.
57:29
Trenčania sa snažia o vytvorenie záverečného tlaku, no domáci hokejisti ich výborne k tomu nepúšťajú.
55:09
importantObrovská trma vrma pred bránkou Banskej Bystrice, no ani tentokrát sa Trenčania nebudú tešiť z presného zásahu.
54:26
Nahodený puk na Valentovu bránku napokon trenčiansky brankár chytá.
53:21
importantV zapätí sa do obrovskej šance dostal Ján Pardavý, ale Williams jeho zakončenie pokryl a pripísal si tak veľmi dôležitý zákrok.
53:17
Banskobystričania sa dokázali ubrániť početnej nevýhode a už sú v plnej sile.
52:47
Radivojevič sa síce dostal k zakončeniu, no jeho strela troskotá len na hrudi Williamsa.
51:17
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Martin Belluš – 2 min., napadnutie).
49:52
49:52
goalBanská Bystrica dala gól!
Gól strelil KAROL SLOBODA, ktorý dokázal dve sekundy pred koncom presilovky prestreliť všetko co mu stálo v ceste a pohodlne tak zvyšuje náskok svojho tímu. Asistencia: Tomáš Surový.
48:47
Banskobystričania síce držia puk v tretine súpera, no k priamemu, respektíve nebezpečnejšiemu ohrozeniu sa nedopracovali.
47:12
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Peter Frühauf – 2 min., hákovanie).
46:09
Mihalik zrazil strelu na ochrannú sieť, a preto bude hra prerušená.
45:13
Bystrickí hráči nedokázali zachytiť dlhú prihrávku, a tak sa píska zakázané uvoľnenie.
44:44
Sľubne vyzerajúca šanca hosťujúceho tímu troskotá na ofsajdovom postavení.
43:41
Šťastný sa snažil o zakončenie spoza bránky, ale kvôli málo času sa mu nepodarilo puk zdvihnúť na hokejku.
42:50
importantGábor mohol zvýšiť stav zápasu. Po výbornom preniknutí po pravom krídle sa dostal domáci útočník až pred bránku, kde však výborným zákrokom Valent zamedzuje zvýšeniu vedenia Bystrice.
42:14
Bokroš pálil od modrej, no jeho zakončenie Williamsovi nenarobilo vrásky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť dnešného zápasu je úspešne za nami. Druhá tretina sa síce niesla v pomerne menšom tempe ako tá prvá, no pred malou chvíľkou sme mohli vidieť prvý presný zásah, o ktorý sa postarali domáci hokejisti. Do záverečnej časti zostáva však všetko otvorené, a tak sa môžeme rozhodne na čo tešiť.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:32
Starosta sa výborne presadil cez Slobodu, no k dobrému zakončeniu sa už nedostal.
37:32
37:32
Gól strelil ANDREJ ŠŤASTNÝ, ktorý aj s dávkou šťastia dokázal prepasírovať Michalovi Valentovi za chrbát. Gól ešte musel odobriť video rozhodca Martin Chudada. Asistencie: Alex Tamáši, Tomáš Surový.
36:34
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Juraj Cebák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
35:56
Bartovič síce dokázal vystreliť cez Mihalika, avšak jeho zakončenie si cestu do priestoru troch žrdí nenašlo.
34:34
importantVarga mal teraz výbornú šancu na otvorenie skóre. Gól však ani po jeho strele nepadá.
33:26
Puk sa nepríjemne odrazil od mantinelu pred bránku Valenta, ktorý puk na istotu chytá.
32:24
Trenčínu sa podarilo vymaniť spopod tlaku, a tak sa opäť hra presúva mierne do stredného pásma.
29:55
Prečíslenie 2 na 1 zahrali domáci výborne, no so zakončením sa príliš poponáhľali. Asselin si totižto mohol ešte puk zastaviť, no volil strelu z prvej, ktorá míňa trenčiansku bránku.
29:09
Asselin dostával výbornú prihrávku, ktorú sa snažil zakončiť do protismeru brankára Valenta, no hosťujúca obrana v hodine dvanástej puk vypichla.
27:53
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., krosček).
27:53
importantObrovská trma vrma pred bránkou Banskej Bystrice! Gól z toho však napokon nie je. Trenčania nahodili puk na Williamsa, ktorému však vypadol a následne domáci brankár nevedel kde sa puk nachádza. Trenčania sa bohužiaľ pri snahe dotlačiť puk do bránky dopúšťajú faulu.
26:46
Bystričania sa opäť dostávajú do tlaku. Asselinova strela opäť troskotá na Valentovi.
26:28
Asselin sa snažil tečovať Marshallovu strelu, no puk v sieti nekončí.
24:21
V hre možno sledovať väčšie množstvo nepresností, a preto sa hrá doteraz bez nebezpečnejších šancí.
22:43
Druhá tretina sa zatiaľ odohráva vo veľkom pokoji, keď sa hrá najmä v strednom pásme.
21:25
Trenčania si počas zbytku presilovej hry nedokázali vypracovať absolútne žiadnu šancu, a tak stav pretrváva bezgólový stav.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je už minulosťou. Banská Bystrica bola jednoznačne lepším tímom, no gól sa im zatiaľ nepodarilo streliť aj napriek trom presilovým hrám. Trenčín má v bránke zatiaľ výborne chytajúceho Michala Valenta, ktorý svoj tím podržal nejedným výborným zákrokom. V každom prípade sme svedkami dobrého hokeja, ktorého rozuzlovanie bude opäť pokračovať po prestávke.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Karol Sloboda – 2 min., hákovanie).
18:08
importantBiro sa dostal do výbornej šance, kde pálil na vzdialenejšiu žrď, no opäť tam bol výborne pripravený Valent.
17:06
Asselin prečkal najlepšiu šancu na zakončenie, a tak musel voliť len prihrávku. Následná strela od modrej bola bez problémov pokrytá.
15:22
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
14:36
Na opačnej strane sa domáci rútili do brejku, no bekendové zakončenie Higgsa si nenašlo cestu za chrbát Valenta.
14:20
Tečovaný puk Rýgla sa nevtesnal do priestoru troch žrdí.
13:08
Počet mužov na ľadovej ploche je opäť vyrovnané, a teda domácemu celku sa nepodarilo využiť ani druhú presilovú hru.
12:30
Brenden Miller napriahol od modrej, no jeho strela končí bez problémov v lapačke Michala Valenta.
12:01
importantPri Trenčanoch teraz stáli všetci svätí. Banskobystričania ani tentokrát na niekoľkokrát gól nestrieľajú.
11:08
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Michal Hlinka – 2 min., vrazenie na mantinel).
11:08
Sloboda bol veľmi nepríjemne narazený o mantinel od hosťujúceho Hlinku. Domáci hráč zostal otrasený na ľade, no po chvíľke sa, našťastie, postavil na vlastné. Na opačnej strane rozhodcovia signalizujú vylúčenie.
10:29
Po dlhšej dobe sa do tretiny súpera dostali aj Trenčania.
09:40
Trenčanom sa podarilo vyslobodiť a dokonca nie na úkor zakázaného uvoľnenia, a preto môžu aj striedať.
08:48
Domáci hokejisti vytvárajú aj naďalej nepríjemný tlak, proti ktorému zatiaľ hostia výborne vzdorujú. Ak budú Bystričania takto pokračovať, tak gól visí na vlásku.
08:14
Sľubne vyzerajúca príležitosť Banskej Bystrice troskotá na ofsajdovom verdikte.
08:01
Nahodený puk Bokroša troskotá na prvom brániacom hráčovi, a tak sa k puku dostávajú domáci.
07:18
Sily na ľade sú upäť vyrovnané.
07:16
Valent opäť zasahuje. Krátko pred koncom presilovky trenčiansky brankár zneškodňuje zakončenie Higgsa.
06:35
Tlak Bystrice v druhej minúte presilovky narastá, keď musel Valent opäť zasahovať.
06:14
importantDomáci hokejisti teraz predviedli výbornú kombinačnú hru, ktorá takmer skončila gólom! Surový však napokon mieril len tesne do bočnej siete.
05:18
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Martin Rýgl – 2 min., nedovolené bránenie).
05:10
Bystričania sa teraz usadili v tretine súpera, kde si hráči v tmavých dresoch vymieňajú prihrávky.
04:29
Strela Mihalika bola tečovaná, následne puk opustil hraciu plochu. Vhadzovať sa teda bude po pravici Valenta.
03:47
Diváci v Banskej Bystrici môže zatiaľ sledovať hokej, ktorý sa odohráva najmä v strednej tretine s výnimkou úvodnej šance.
03:01
Gábor sa snažil presadiť 1 na 1, no skúsený Frühauf ho za svoj chrbát nepustil.
02:11
Identická situácia s rozdielom vhadzovania na opačnej strane. Trenčín mohol vystriedať, a tak má miernu výhodu.
01:53
Zakázanie uvoľnenie presúva hru pred bránku Banskej Bystrice.
00:59
importantHneď prvé zakončenie mohlo byť gólové! Asselin sa po chybe Trenčína rútil sám na bránku, no Valent si pripísal veľmi dôležitý zákrok.
00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka (Y), Sloboda, Biro, Košecký – Tamáši, Faille (A), Asselin – Zigo, Higgs, Belluš – Šťastný, Surový (C), Varga – Gabor, Češík, Kabáč

Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Starosta (A), Cebák, Frühauf (A), Bohunický, Holenda, Hudec, Bokroš – Radivojevič (C), Bližňák, Hlinka – Bartovič, Sádecký, Hecl – Smolka, Pardavý, Mikula – Hudec, Švec, Špankovič

Rozhodca: Daniel Konc st., Peter Jonák – Jozef Tvrdoň, Tomáš Gegáň – Martin Chudada.
Vážení diváci, vítam Vás pri sledovaní druhého kola našej najvyššej hokejovej súťaže, konkrétne pri zápase medzi domácim tímom HC´05 iClinic Banská Bystrica, proti ktorému nastúpi Dukla Trenčín.

Banská Bystrica absolvovala v piatkovom prvom kole zápas s Liptovským Mikulášom. Hneď v úvode sa do vedenia dostali domáci Bystričania, následne však hostia stav vyrovnali. Prostredná časť sa vyvíjala veľmi podobne. V tretej tretine sa Bystričanom podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov, avšak hráči Liptovského Mikuláša stihli do konca riadneho hracieho času skóre vyrovnať. O víťazovi zápasu sa rozhodlo až po samostatných nájazdoch, v ktorých „barani“ ťahali za kratší koniec, a tak si zo zápasu odniesli len jeden bod.

Trenčania vstúpili do sezóny víťazným zápasom s Popradom. Hokejisti Dukly si počas prvej tretiny vytvorili dvojgólový náskok. V úvode druhej dvadsaťminútovky Popradčania využitím presilovej hry o dvoch hráčov stav znížili, následne však Trenčín odskočil opäť na rozdiel dvoch presných zásahov. V záverečnej časti ešte hostia z Popradu znížili, keď opäť využili hru v početnej výhode, avšak v záverečnej hre bez brankára opäť inkasovali, a tak si Trenčín pripísal po víťazstve 4:2 prvé tri body do tabuľky.

Dukla Trenčín – HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:5

Pod Urpínom budeme sledovať zápas, v ktorom proti sebe nastúpia tímy z minulosezónneho finále. Kto sa bude tešiť z víťazstva Vás pozývam sledovať prostredníctvom nášho online prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Maďarský nováčik odčinil debakel z prvého zápasu. Šiestimi gólmi zdolal Žilinu