Hollandová vyhrala Svetovú sériu, Gajdošová obsadila v Austrálii 40. miesto

Slovenka Romana Gajdošová obsadila 27. priečku.
Slovenka Romana Gajdošová obsadila 27. priečku. (Autor: TASR)
TASR|15. sep 2018 o 10:37

Pre Britku ide o premiérový titul.

GOLD COAST. Britka Vicky Hollandová oslavuje zisk premiérového titulu majsterky sveta vo Svetovej triatlonovej sérii ITU.

Ten si definitívne zabezpečila druhým miestom na finálovom podujatí v austrálskom Gold Coast (1,5 km plávanie, 38 km cykl. časť, 10 km beh), na ktorom zvíťazila časom 1:52:00 hodiny domáca pretekárka Ashleigh Gentleová.

Hollandová za ňou zaostala o dve sekundy, čo však bolo pre ňu dôležitejšie, nechala za sebou konkurentku v boji o titul Katie Zaferesovú. Američanka dobehla na tretej pozícii s odstupom 33 sekúnd na víťazku.

Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová skončila v Gold Coast na 40. priečke so stratou 7 minút a 18 sekúnd na Gentleovú. V celkovom poradí obsadila so ziskom 267 bodov 52. miesto.

52.Romana GajdošováSlovensko267 b

Domov»Ďalšie športy»Hollandová vyhrala Svetovú sériu, Gajdošová obsadila v Austrálii 40. miesto