Futbalisti FC Liverpool sa radujú po jednom z gólov.
Futbalisti FC Liverpool sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. sep 2018 o 15:43

Newcastle nezískal ani bod.

LONDÝN. Futbalisti Newcastle United prehrali v sobotňajšom zápase piateho kola anglickej Premier League na domácom ihrisku s Arsenalom Londýn 1:2.

V drese domácich odchytal celé stretnutie Slovák Martin Dúbravka, ktorého prekonal v 49. minúte Granit Xhaka a o necelých desať minút neskôr Mesut Özil.

FC Liverpool vyhral v šlágri kola vo Wembley nad Tottenhamom Hotspur 2:1.

Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa nestratili zatiaľ ani bod a v doterajšom priebehu ligy inkasovali len dvakrát.

Stopercentnú bilanciu si drží aj londýnska Chelsea, ktorý vďaka hetriku Edena Hazarda zvíťazila nad Cardiffom City 4:1.

Manchester United zvíťazil vo Watforde 2:1, keď v jeho drese skórovali Romelu Lukaku a Chris Smalling. Domáci si pripísali prvú ligovú prehru v sezóne.

Premier League - 5. kolo:

Tottenham Hotspur - FC Liverpool 1:2 (0:1)

Góly: 90.+3 Lamela - 39. Wijnaldum, 54. Firmino

FC Bournemouth - Leicester City 4:2 (3:0)

Góly: 19. a 37. Fraser, 41. King (z 11 m), 81. Smith - 88. Maddison (z 11 m), 89. Albrighton

ČK: 69. Morgan (Leicester)

Huddersfield Town - Crystal Palace 0:1 (0:1)

Gól: 38. Zaha

Chelsea Londýn - Cardiff City 4:1 (2:1)

Góly: 37., 44. a 80. Hazard (tretí z 11 m), 83. Willian - 16. Bamba

Manchester City - FC Fulham 3:0 (2:0)

Góly: 2. Sane, 21. Silva, 47. Sterling

Newcastle United - Arsenal Londýn 1:2 (0:0)