Slovan premárnil dvojgólový náskok a v Číne prehral po nájazdoch

Športové prenosy SME|17. sep 2018 o 00:00

Slovan u súperov stále nevyhral.

KHL 2018/2019 - základná časť:

ČH Kunlun - HC Slovan Bratislava 4:3sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 37. Savinainen (Palola, V. Lajunen), 48. V. Lajunen, 54. Palola, rozh. nájazd premenil Yip - 18. Řepík (Taffe, Virta), 22. Řepík (Sersen, Rau), 42. Řepík (Rau, Taffe)

Rozhodcovia: Beljajev, Birin - Šalagin, Šišlo, vylúčení: 10:8 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Kunlun: Lazušin - Parlett, Tam, Vitásek, Kundrátek, Lajunen, Gragnani - Jaw, Squires, Kane - Savinainen, Palola, Mertl - Sundström, Beck, Lundh - Yip, Latta, Nicholls

Slovan Bratislava: Štěpánek - Sersen, Gelinas, Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Švarný, Hedera - Řepík, Taffe, Virta - Sukeľ, Rau, Červený - Lamper, Chipchura, Liška - Hrnka, Šimun, Lunter

ŠANGHAJ. Hráči HC Slovan Bratislava prehrali v pondelok v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na klzisku Červenej hviezdy Kunlun 3:4 po samostatných nájazdoch.

Slovan v stretnutí dvakrát viedol o dva góly, ale domáci dokázali vyrovnať a napokon v nájazdoch triumfovali. Hetrikom sa v drese hostí prezentoval Michal Řepík.

V treťom stretnutí v rámci štvorzápasového výjazdu nastúpi Slovan v stredu 19. septembra o 11.30 na ľade Amuru Chabarovsk.

Opäť bude mať šancu na prvý tohtosezónny triumf na ľade súpera.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh, hlavný tréner Slovana: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu a v celej jeho prvej polovici sme boli lepším mužstvom. Ešte na začiatku tretej tretiny sme viedli o dva góly. Náskok sme chceli udržať, čo sa nám žiaľ nepodarilo. Celkove bol dnešný zápas poznačený viacerými vylúčeniami. Každý bod v tejto fáze je dôležitý, dnes sme mohli a mali brať dva, no musíme sa už sústrediť na ďalší zápas a ísť ďalej."

Michal Řepík, hráč Slovana: "Začali sme veľmi dobre, takmer nič sme im nedovolili a dali sme góly z presiloviek, čo je dobré, pretože v samom začiatku sezóny sa nám v tejto činnosti príliš nedarilo. Myslím, že v tretej tretine nám trochu ubúdali sily, začali sme sa báť o výsledok. V útoku sme už veľa šancí nemali a súper nám napokon dokázal dať dva góly, pričom ten vyrovnávajúci patrí do kategórie šťastných. V nájazdoch sa nám nepodarilo vziať bod navyše, oni boli o ten jeden gól lepší. Toto bol môj druhý hetrik v krátkom čase, v závere vlaňajšej sezóny som dal jeden za Spartu."

Zvyšné pondelňajšie výsledky

HK Soči - Metallurg Magnitogorsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 27. O'Dell - 44. Rasmussen, 51. Ľubimov

Spartak Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 9. Hanzl, 39. Leščenko - 4. Ljamin, 23. Kučerjavenko, 28. Sexton, 56. Da Costa

Jokerit Helsinki - Traktor Čeľabinsk 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)
Góly: 22. O'Neill, 25. Norman, 29. Norman, 36. Anttila, 37. Norman, 58. Jormakka, 59. O'Neill, 60. Anttila

Amur Chabarovsk - Dinamo Riga 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly:
7. Vj. Ušenin, 23. Potechin - 3. Fairchild

Admiral Vladivostok - CSKA Moskva 3:4 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly:
12. Butuzov, 25. Konkov, 33. Glazačev - 10. Kalinin, 13. Okulov, 53. Robinson, 62. Nesterov

Online prenos: Červená Hviezda Kunlun - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
17.09.2018 o 13:30
Red Star Kunlun
4:3
(0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0)
66' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 37. Savinainen (Palola, V. Lajunen), 48. V. Lajunen, 54. Palola, rozh. náj. Yip – 18. Řepík (Taffe, Virta), 22. Řepík (Sersen, Rau), 42. Řepík (Rau, Taffe). Rozhodca: Beljajev, Birin – Šalagin, Šišlo.
Slovan tak napokon z jasného zápasu vyťažil len jeden bod namiesto dvoch! Belasí vyhrávali o dva góly v priebehu tretej tretiny, ale nepodarilo sa im zápas dotiahnuť do úspešného konca, keď domáci v ten správny čas dvakrát skórovali. V nájazdoch napokon uspeli domáci hokejisti a tak oba body berie Kunlun, ktorý do 48. minúty ešte prehrával o dva góly. Najväčšou hviezdou tohto stretnutia je však hosťujúci Řepík, ktorý zaznamenal hattrick, ale Slovanu to stačilo len na jeden bod. Belasí sa najbližšie predstavia v stredu na ľade Chabarovsku.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim, príjemný zvyšok dňa želá Miroslav Revaj.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Kunlun.
Autorom víťazného gólu je BRANDON YIP.
Yip premenil svoj nájazd a tak sa z víťazstva bude radovať domáci celok!
Až teraz išiel na nájazd hviezda stretnutia Řepík, ale svoj blafák nedotiahol do úspešného konca.
Michael LATTA nepremieňa.
Jeff TAFFE nepremieňa.
Sundström išiel do blafáku, ale Štěpánek si postrážil tyčku a puk do bránky nepustil.
Červený svoj nájazd premenil po peknom oklamaní brankára a tak je stav v nájazdoch vyrovnaný.
Squires takisto nedal, jeho strelu pohodlne kryje český brankár v službách Slovanu Bratislava.
Ani druhá hokejista hosťujúceho celku, ktorým bol Rau svoj nájazd nepremenil.
Domáci idú do vedenia! Beck to vymyslel oveľa lepšie a parádnou strelou vymietol pavučinu Štěpánkovej bránky.
Ako prvý išiel na samostatný nájazd Sukeľ, ktorý len pribrzdil pred bránkou a puk poslal do Lazušina.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ani v predĺžení sme tak víťaza nespoznali a určiť ho budú musieť samostatné nájazdy. Pre oba tímy to bude po prvýkrát v tejto sezóne, čo si vyskúšajú samostatné nájazdy. Uvidíme, kto v nich bude úspešnejší.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:01
Prebieha posledná minúta predĺženia!
63:42
Nebezpečná strela smerovala na domácu bránku z hokejky Chipchuru, ale napokon puk tesne míňa priestor troch žrdí.
63:18
Až teraz sa poriadne Slovan dostáva k puku v predĺžení a skúša tak preniknúť do útočného pásma. Kunlun sa bude musieť brániť, ale ihneď aktívne napáda súperovu rozohrávku.
62:33
importantBeck si skúsene počkal na výbornú prihrávku pred hosťujúcou bránkou, ale jeho zakončenie z prvej smerovalo len do Štěpánka, ktorý tak hru prerušuje a podobne aj veľký tlak domáceho tímu!
61:49
Kunlun opäť krúži v útočnom pásme a drží Slovan pod tlakom. Hrá sa tri na tri a tak je veľa priestoru na ľade.
61:05
Aktívnejšie hrajú v predĺžení domáci hokejisti, Palola sa po dobrej prihrávke dostával pred bránku hostí, ale našťastie nestihol včas zakončiť.
60:32
Domáci sa však ihneď zmocnili puku a natlačili sa pred bránku súpera. Štěpánek nevedel kde je puk, našťastie pre Slovan však neskončil za jeho chrbtom.
60:10
Predĺženie sa už teda naplno rozbehlo, buly v prospech hosťujúceho celku, ktorý však musí začínať zo svojho pásma.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Slovan vyhrával aj v priebehu tretej tretiny o dva góly, ale toto vedenie stratil a každý tím tak teraz získal po jednom bode. V predĺžení, či prípadne samostatných nájazdoch sa bude rozhodovať o tom druhom, ale belasí mali toto stretnutie rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase. Nič sa však nedá robiť, uvidíme predĺženie tri na tri.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:10
importantOpäť bolo veselo pred Štěpánkom! Domáci už zdvíhali ruky nad hlavu, ale puk sa našťastie pre Slovan do bránky nedostal!
58:43
Palola sa dostal k nebezpečnej strele po chybe hosťujúcej obrany, ale Štěpánek všetko včas vyriešil, Kunlun ešte získava buly v útočnom pásme.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!
57:43
Belasí len v týchto chvíľach vyvážajú puk do bezpečia, častejšie sa musia brániť. Pre Kuknlun bolo to vyrovnanie poriadnou vzpruhou, nebojí sa o víťazstvo zabojovať ešte v riadnom hracom čase.
56:28
Opäť sa však častejšie hrá v obrannom pásme hosťujúceho celku, ktorý začína robiť aj chyby v rozohrávke, ktoré sú zbytočné a môžu byť aj potrestané.
55:57
Na druhej strane musel zasahovať aj Lazušin, ale počínal si podobne ako jeho náprotivok. Zatiaľ to teda vyzerá, že sa bude predlžovať, čo je pre Slovan škoda, keďže vyhrával o dva góly.
55:41
Sledovali sme peknú kombináciu domáceho tímu v útočnom pásme, výsledkom bolo však len slabé nahodenie na Štěpánka, s ktorým český brankár nemal žiadne problémy.
55:01
Približne päť minút ostáva do konca riadnej hracej doby, útočné výpady predsa len ešte sledujeme na oboch stranách. S pribúdajúcim časom je však potrebné šetriť sily na predĺženie.
54:33
Sme teda zvedaví, ako sa bude ešte tretia tretina vyvíjať, či sa pokúsi niekto z aktérov zabojovať o víťazstvo ešte v riadnom hracom čase. Víťaz zápasu, ale aj predĺženia berie rovnako dva body.
53:33
53:33
goalKunlun dal gól!
A je vyrovnané! Slovan premárnil svoje dvojgólové vedenie a začíname tak krátko pred koncom tretej tretiny odznova. Domáci hokejisti boli v týchto chvíľach aktívnejší a odmenou im je vyrovnávajúci gól, o ktorý sa po dobrej prihrávke a parádnej strele postaral OLLI PALOLA – 3:3!
52:37
Chipchura nahodil len taký ľahký puk na domácu bránku, Lazušin ho rýchlo rozohráva na svojich spoluhráčov, pretože Kunlun potrebuje hrať v útočnom pásme.
51:10
Slovan sa na malú chvíľu dostal aj do útočného pásma, ale k zakončeniu to už neviedlo a tak vyráža smerom dopredu Kunlun. Uvidíme, kedy začnú domáci aj viacej riskovať.
50:49
Hosťujúci celok však dokáže úspešne vyvážať puk do bezpečia, nemôžme teda hovoriť o nejakom drvivom tlaku zo strany domáceho tímu. Ten však môže hocikedy prísť.
50:05
Necelých desať minút ostáva do konca tretej tretiny a ťažko povedať, či aj do celého stretnutia. Kunlun sa snaží o vyrovnávajúci gól, hostia sa momentálne musia brániť.
49:37
Domáci hokejisti čoraz viac ožívajú a častejšie sa hrá v obrannom pásme hosťujúceho celku. Slovan tak určite čakajú ešte poriadne náročné chvíle.
48:27
Chipchura teraz dobre zakombinoval s Gelinasom, ale Lazušin pozorným zákrokom všetko vyriešil. Slovan teda ešte získava buly v útočnom pásme.
48:14
O drámu tak máme zrejme znova postarané, domáci prehrávajú už len o jeden gól a snažia sa aj to zmeniť. Uvidíme, čo zaujímavé nás teda ešte čaká.
47:14
47:14
Domáci hokejisti využívajú presilovku a sú tak opäť späť v zápase! Bola to bleskovo využitá početná výhoda, keď sa Kunlun po buly dobre rozostavil v útočnom pásme a VILLE LAJUNEN presnou strelou prekonáva Štěpánka – 2:3!
47:05
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kyle Chipchura – 2 min., sekanie).
46:57
importantMohlo byť definitívne rozhodnutéť! Slovan sa dostal do situácie dva na dva, Taffe poslal presnú prihrávku na Virtu, ale ten v tesnej blízkosti nedokázal dostať puk za Lazušinov chrbát, celé mu to ešte znemožňoval aj Sundström.
46:40
Momentálne sledujeme menší nápor domáceho tímu, ale do výraznejšej šance sa Kunlun nedostal. Stále však ešte ostáva dostatok času do konca tretej tretiny, stať sa tak môže čokoľvek.
46:28
Domáci hokejisti sa však ešte nevzdávajú a skúšajú niečo vymyslieť. Potrebujú opäť čo najrýchlejšie znova dosiahnuť kontaktný gól, ale defenzíva súpera je teraz veľmi pozorná.
45:08
Opäť to tak bolo veľmi hektické na úvod tretiny, podobne ako v tej druhej. Vlna vylúčení na oboch stranách a aj presný zásah hosťujúceho celku. Slovan teda vedie o dva góly a ak nič nepokazí, mal by si pripísať svoje tretie víťazstvo v tejto sezóne.
44:24
Hostia v plnom počte.
43:11
Squires je späť na ľadovej ploche a tak sa začína spomínaná skrátená presilovka domáceho tímu.
42:34
Tempo zápasu opäť trpí. Znova sa vylučovalo a uvidíme teda znova formát štyri na štyri, po ktorom bude nasledovať skrátená presilovka domáceho celku.
42:24
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
41:34
Slovan ešte pokračuje v klasickej presilovke päť na štyri, môže tak navýšiť svoje vedenie a definitívne tak zlomiť toto stretnutie vo svoj prospech.
41:24
41:24
goalSlovan Bratislava dal gól!

Belasí znova vyhrávajú v tomto zápase o dva góly, keď dokázali využiť presilovku o dvoch hráčov! Slovan sa rýchlo usadil v útočnom pásme, na konci výbornej kombinácie stal MICHAL ŘEPÍK a ten čistým priestrelom završuje svoj hattrick – 1:3!
Asistencia: Chad Rau, Jeff Taffe.
41:11
Vylúčenie v tíme Kunlun (Greg Squires – 2 min., zdržiavanie hry /porušenie pravidiel pri vhadzovaní.
41:11
importantSlovan bude hrať presilovku 5 na 3! Squires sa previnil technickým priestupkom na vhadzovaní a to je obrovská šanca pre hosťujúci celok získať späť vedenie o dva góly.
41:08
Vylúčenie v tíme Kunlun (Olli Palola – 2 min., podrazenie).
41:02
Skrátená presilovka belasých sa skončila, Červený to skúšal strelou z uhla, ale puk sa až na brankára Lazušina nedostal.
40:52
Domáci v plnom počte.
40:10
Posledná tretia tretina sa tak už naplno rozbehla, buly v prospech hosťujúceho celku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Druhá tretina trvala veľmi dlho, hra sa často prerušovala vlnou vylúčení na oboch stranách. Slovan dokázal využiť jednu presilovku ešte v úvode druhej tretiny, keď sa opäť presadil Řepík a belasí tak vyhrávali o dva góly. V závere prostredného dejstva však domáci dokázali znížiť z hokejky Savinainena a všetko je tak ešte v tretej tretine otvorené, začne sa približne o 15:26.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:31
V závere druhej tretiny hrá tak ešte hosťujúci celok presilovku, ale nedarí sa mu poriadne sa usadiť v útočnom pásme.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:52
Vylúčenie v tíme Kunlun (Josh Nicholls – 2 min., hodenie hokejky alebo predmetu).
38:16
Lunter pálil po dobrej prihrávke z prvej, ale nemieril presne. Slovan ešte ostáva usadený v útočnom pásme a snaží sa tak niečo zaujímavé vymyslieť.
37:28
Znova je teda všetko otvorené, domáci podobne ako hostia v prvej tretine dávajú gól tesne pred prestávkou a ešte to teda bude veselé. Uvidíme, čo všetko nás tak ešte pri sledovaní tohto stretnutia čaká.
36:28
36:28
Zrejme som to privolal či zakríkol! Domáci hokejisti sa úspešne rozostavili v útočnom pásme, najprv dostal puk na modrú Palola a podarilo sa mu ho úspešne nahodiť na bránku súpera. Vo veľkej skrumáži pred Štěpánkom sa najlepšie zorientoval VELI-MATTI SAVINAINEN a odrazený puk od českého brankára doklepol do siete – 1:2!
Asistencia: Olli Palola, Ville Lajunen.
35:06
Pomaly sa blíži záver druhej tretiny, Slovan stále vyhráva o dva góly a vyzerá to teda veľmi nádejne. Domáci však majú k dispozícii ešte celú tretiu tretinu a zvyšok tejto.
34:41
34:17
Lamper a Tam sú späť na ľadovej ploche, Slovan má ešte k dispozícii skrátenú presilovku päť na štyri, ale opäť sú tu problémy s prechodom do útočného pásma.
33:41
Hosťujúcemu celku sa však nedarí usadiť sa presne v útočnom pásme, Lazušin musel riešiť len ľahké situácie pred svojou bránkou.
32:51
A vylučovalo sa opäť, bolo to na domácej strane a Slovan získava presilovku štyri na tri, čo je určte veľmi zaujímavý formát. Belasí teda môžu skúsiť definitívne zlomiť toto stretnutie.
32:41
Vylúčenie v tíme Kunlun (Johan Sundström – 2 min., sekanie).
32:27
To čo zdobí toto stretnutie sú vylúčenia, v tomto prípade sa vylučovalo na oboch stranách a tak už po niekoľkýkrát uvidíme formát štyri na štyri. Slovan je aktívnejší sa dokázal sa usadiť v útočnom pásme.
32:17
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Lamper – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Kunlun (Mikael Tam – 2 min., hrubosť).
31:43
Znova sa však domáci hokejisti usadili v útočnom pásme a zasypávajú Štěpánka poriadnou dávkou svojich striel. Český brankár sa tak teraz na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemôže.
31:10
Po krátkej dobe sa opäť vhadzovalo v obrannom pásme belasých, ale aj tento nápor hostia zvládli a snažia sa už zaútočiť. Nemajú sa však kam ponáhľať a je to tak postupná rozohrávka.
30:29
Domáci ešte ťažili z tlaku, ktorý získali v početnej výhode. Štěpánek však úspešne pokryl nahodenie na jeho bránku a tak Kunlun stále čaká na prvý presný zásah v tomto zápase.
30:19
30:05
importantChipchura sa v oslabení rútil na domácu bránku, ale nepodarilo sa mu presne zakončiť a puk končí pod brankárom Lazušinom! Slovan však získava ešte buly v útočnom pásme.
29:15
K puku sa dostal Beck a pálil veľmi nebezpečne, ale nepodarilo sa mu zasiahnuť súperovu bránku. Slovan sa však dokázal oslobodiť a nazbierať tak cenné sekundy.
28:58
Palola je späť na ľadovej ploche, Kunlun rozbieha spomínanú skrátenú presilovku. Domáci sa už stihli usadiť v útočnom pásme.
28:29
Opäť sa dostávame k formátu štyri na štyri, potom bude nasledovať skrátená presilovka domáceho tímu.
28:19
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Hrnka – 2 min., sekanie).
27:58
Hosťujúcemu celku sa však zatiaľ v tejto početnej výhode nedarí, Kunlun viackrát vyhodil puk do bezpečia a Slovan má veľké problémy sa usadiť v útočnom pásme.
27:06
Belasí získavajú ďalšiu presilovku kvôli technickému prehrešku súpera a črtá sa tak šanca možno definitívne zlomiť toto stretnutie.
26:58
Vylúčenie v tíme Kunlun (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Olli Palola.
26:28
Postupne sa však útočné výpady striedajú na oboch stranách, podobne ako tomu bolo aj v prvej tretine. Belasí hrajú však vo väčšej pohode, vyhrávajú o dva góly a nemusia sa nikam ponáhľať.
25:49
Stále však do konca stretnutia ešte ostáva veľmi veľa času, domáci sa nevzdávajú a čoraz viac sa hrá pred Štěpánkom. Český brankár je však veľkou oporou svojho tímu.
25:15
Tak, úvod druhej tretiny bol poriadne hektický, hra sa prerušovala kvôli trestom na oboch stranách. Podstatné však je, že Slovan využil početnú výhodu a vďaka dvom gólom Řepíka vyhráva na ľade Kunlunu o dva góly!
24:10
23:56
Slovan úspešne vyváža puk do bezpečia a vyzerá to, že zvládne aj toto oslabenie, čo je veľmi podstatné.
23:10
Polovica z tejto presilovky domácich uplynula, Kunlun je síce usadený v útočnom pásme, ale nedostáva sa až do presného zakončenia. Štěpánek si tak aj naďalej drží čisté konto.
22:15
Boli sme svedkami ďalšieho vylúčenia a presilovku si teraz zahrajú domáci hokejisti, ktorí tak majú šancu vsietiť kontaktný gól.
22:10
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min., držanie).
21:30
21:30

Napokon z toho bola presilovka pre hosťujúci celok a tú dokázal Slovan aj využiť, čím sa ujíma vedenia o dva góly! Domáci sa najprv stihli oslobodiť, ale belasí založili ďalší rýchly útočný výpad a MICHAL ŘEPÍK presnou strelou prekonáva domáceho brankára a dáva svoj druhý gól v tomto zápase – 0:2!
Asistencia: Michal Sersen, Chad Rau.
20:51
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min.).
Vylúčenie v tíme Kunlun (Veli-Matti Savinainen – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
Troška zmätok na ľadovej ploche, na trestnú lavicu odchádza Gelinas, ale aj dvaja domáci hokejisti. Dlhšie sa teraz nehrá, rozhodcovia sa radia o udelení trestov.
20:41
importantSlovan nezačal druhú tretinu najlepšie, domáci prepli na aktívnejší režim a Štěpánek mal čo robiť, aby svoj celok podržal! Kunlun sa snaží čo najrýchlejšie vyrovnať.
20:10
Druhá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, buly v prospech hosťujúceho celku, ktorý je teda zatiaľ v lepšej východiskovej pozícii.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Po prvej tretine vyhráva Slovan Bratislava na ľade Kunlunu 1:0! Úvod zápasu patril práve hosťujúcemu celku, ktorý hral aktívnejšie a Lazušin musel veľmi často zasahovať. Postupne sa však už hra vyrovnávala a pribúdali aj vylúčenia, ale ani pri nerovnovážnom počte hráčov góly nepadali. Krátko pred koncom prvej tretiny domáci chybovali pred svojou bránkou a Řepík poslal svoj tím do vedenia. Uvidíme, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 14:27.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Škoda tejto situácie, Slovan troška zbytočne spravil chybu v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie. Kunlun ešte má pár sekúnd k dispozícii, aby ešte ohrozil súperovu bránku.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:20
Veľmi dôležitý gól pre hosťujúci celok, ktorý sa ujal vedenie, keď hra bola vyrovnaná. Je však potrebné ešte dohrať bez väčších problémov záver prvej tretiny.
17:22
17:22

Krátko pred koncom prvej tretiny tu je otvárací gól stretnutia! Slovan sa presunul do útočného pásma a dokázal využiť zaváhanie súperovej obrany, keď sa k puku dostal Taffe, našiel presnou prihrávkou výborne postaveného MICHALA ŘEPÍKA a ten svojou strelou prestrelil Lazušina – 0:1!
Asistencia: Jeff Taffe, Patrik Virta.
16:38
Sledovali sme útočný výpad hosťujúceho celku, je však prerušený kvôli ofsajdu. Hra sa presťahuje do stredného pásma.
15:51
Domáci Sundström sa dostal do zakončenia na bránku súpera, ale Štěpánek bol pozorný a puk ukryl vo svojej lapačke. Kunlun ešte získava buly v útočnom pásme.
15:34
Všetky tresty už boli odsedené a tak sú oba celky v plnom počte. Dosť sa tak teraz hra kúskovala, pomaly sa blíži záver prvej tretiny a stále čakáme na otvárací zásah toho stretnutia.
14:56
Späť na ľadovej ploche je už aj domáci Mertl, takže tu je skrátená presilovka domáceho celku.
13:39
Lamper je späť na ľadovej ploche, teraz sa hrá so štyrmi hráčmi na oboch stranách. Troška chaotické to je a aj to narušuje dianie na ľadovej ploche.
13:34
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min., podrazenie).
13:34
importantBeck sa krásne uvoľnil a už postupoval na bránku súpera, Grman musel zatiahnúť ručnú brzdu a domáci si tak zahrajú presilovky štyri na tri!
13:05
Presilovka domácich predčasne končí, budeme sledovať hru štyri na štyri a potom bude nasledovať skrátená presilovka hosťujúceho tímu. Uvidíme, čo nám ponúkne takýto formát hry.
12:56
Vylúčenie v tíme Kunlun (Tomáš Mertl – 2 min., sekanie).
12:06
Domáci celok pekne zavrel súpera v obrannom pásme, Štěpánek musel pokryť nebezpečnú strelu od modrej a hra je teda prerušená. Slovan tak ustál prvý nápor súpera v oslabení, ale presilovka stále ešte trvá.
11:49
Je tu teda už aj prvá presilovka v tomto zápase pre domáci celok. Kunlun sa už stihol usadiť v útočnom pásme, hostia tak musia úspešne prečkať nasledujúce dve minúty.
11:39
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Lamper – 2 min., sekanie).
11:02
Kunlun obliehal hosťujúcu bránku, ale až do presného zakončenia to neviedlo. Slovan sa už teda snaží vyviesť puk do bezpečia a prípadne odpovedať rovnakou mincou.
10:42
Teraz je tu prvá lepšia pasáž hry zo strany domáceho celku, ktorý sa dokázal usadiť v útočnom pásme a troška pritlačiť na svojho súpera. Slovan si tak musí dávať pozor pred svojou bránkou.
10:13
Hostia opäť prevetrali obranu súpera, streleckým pokusom sa prezentoval Chipchura, ale Lazušin je zatiaľ nepriestrelný. Belasí sa môžu opäť nasťahovať do útočného pásma.
09:46
Rýchly útočný výpad hosťujúceho celku, Grman našiel presnou prihrávkou Červeného, ale aj Lazušin si pripisuje úspešný zákrok lapačkou. Slovan teda ešte získava buly v útočnom pásme.
08:47
Zasahovať teraz už musel hosťujúci brankár, ale propagačný pokus od Palola schoval do svojej lapačky. Kunlun tak ešte získava buly v útočnom pásme.
08:10
Postupne sa už hra čoraz viac vyrovnáva, útočné výpady sledujeme na oboch stranách. Dlhšiu dobu tu však nebolo presné zakončenie, po ktorom by jeden či druhý brankár musel zasahovať.
07:40
Hra sa na malú chvíľu prerušila, prebiehala úprava ľadu a tak tu bol priestor, aby tréneri rozdali nejaké tie pokyny svojim zverencom.
07:08
Teraz tu bol strelecký pokus domáceho tímu, o ktorý sa postaral Kane. Ani on však nemieril presne. Opäť má tak šancu zaútočiť hosťujúci celok.
06:23
Po dlhšej dobe tu bol útok zo strany Kunlunu, ale dobre zapracovala defenzíva belasých a puk má tak opäť v moci hosťujúci celok. Hrá sa celkom rýchly hokej, až tak často sa neprerušuje.
05:49
Aktivita je teda stále na hosťujúcich hokejkách, ale na úvodný presný zásah stále čakáme. Postupne sa však hra začína mierne vyrovnávať, ale domáci ešte prakticky v útoku nič nevmysleli.
05:12
importantLazušin je teraz doslova v jednom ohni, tento zákrok je už z kategórie tých náročnejších! Adam Liška sa výborne pretlačil pred domácu bránku, ale puk už do siete prepasovať nedokázal.
05:06
Zatiaľ je to veľmi komorná atmosféra v LeSports Center, podľa dostupných štatistík veľa ľudí na hokej sem nechodí. Čo je určite škoda, domáci nemajú v publiku potrebnú a dovolenú podporu.
04:26
Hostia sa stále držia v útočnom pásme a snažia sa pokračovať vo svojej úvodnej aktivite. Sersen to vyskúšal od modrej veľmi tvrdou strelou, tá však končí na zadnom mantinely.
04:05
03:56
Presilovka hosťujúceho celku sa už bude končiť, sledovali sme pár veľmi dobrých striel, ale žiadna z nich sa nedostala až sa Lazušinov chrbát. Slovan ešte usadený v útočnom pásme.
03:06
Teraz je tu aj druhé, postaral sa oň Virta, ale Lazušin zatiaľ chytá vo veľkej pohode a puk opäť končí v jeho výstroji. Slovan získava buly v útočnom pásme, polovička presilovky je však už minulosťou.
02:49
Kunlun vyviezol puk do bezpečia, ale hosťujúci celok zakladá ďalší útok. Zatiaľ sme počas početnej výhody belasých videli len jedno zakončenie na domácu bránku.
02:12
Slovan rozbehol svoju prvú presilovku v tomto zápase a Červený sa po buly dostal aj k pohotovej strele. Brankár domácich je zatiaľ úspešný a na svoje konto si pripisuje ďalší zákrok.
02:05
Vylúčenie v tíme Kunlun (Mikael Tam – 2 min., podrazenie).
01:39
Prvá strela domáceho celku na bránku súpera. Parlett sa odhodlal k tvrdej strele od modrej čiary a nemieril to vôbec zle. Štěpánek síce zasahovať nemusel, ale puk tesne míňa priestor troch žrdí.
01:15
Zákrok domáceho brankára s poradovým číslom tri. K puku sa dostal Červený, ale jeho slabší pokus bol ľahkou korisťou pre muža s maskou v domácej bránke.
00:16
Domáci brankár si v krátkom slede pripisuje aj druhý presný zákrok. Slovan začal veľmi aktívne, prvé minúty zápasu strávi v útočnom pásme.
00:10
Prvá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, buly vyhrali hostia a ihneď musel zasahovať domáci brankár Lazušin. Domáci odohrajú toto stretnutie v červených dresoch, hostia tak ako aj v tom minulom v dresoch bielych.
00:01
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, ešte si vypočujeme hymny oboch krajín a úvodné buly môže byť vhodené. Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné hokejové popoludnie! Aj dnes pokračuje svojimi ďalšími stretnutiami nadnárodná KHL a po dvojdňovej pauze sa slovenský zástupca HC Slovan Bratislava predstaví na klzisku ďalšieho súpera, cestovať musel až na ďaleký východ. V Šanghaji ho čaká čínsky celok Kunlun a bude to určite dôležité stretnutie pre oba celky, ktoré potrebujú zbierať práve v takýchto zápasoch body. Dnes dostáva v bránke hosťujúceho tímu príležitosť Štěpánek a aj v zostave sú viaceré zmeny. Uvidíme, či budú napokon aj úspešné. Zatiaľ si teda prezrite zostavy oboch celkov, o malú chvíľu začíname!

Kunlun: Lazušin (Nalimov) – Parlett, Tam, Vitásek, Kundrátek (A), V. Lajunen, Gragnani – Jaw, Squires, Kane – Savinainen, Palola, Mertl – Sundström, Beck (A), Lundh – Yip (C), Latta, Nicholls

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Gelinas, Sersen (C), Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Švarný (A), Hedera – Taffe, Virta (A), Řepík – Sukel', Rau, Červený – Chipchura, Liška, Lamper – Hrnka, Lunter, Šimun

Rozhodca: Beljajev, Birin – Šalagin, Šišlo
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Red Star Kunlun a HC Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 13:30.

Nadnárodná KHL plynule pokračuje ďalšími zápasmi a slovenského zástupcu HC Slovan Bratislava čaká druhý trip v novej sezóny. Po úspešne zvládnutých domácich stretnutiach, keď belasí vyťažili z troch zápasov štyri body, ich čakajú súboje na ľade Viťazu, Kunlunu a Chabarovsku.

Red Star Kunlun:
Mužstvo z Číny odohralo v tejto sezóny doposiaľ päť zápasov a na svojom konte má tri body. Kunlun započal novú sezónu na klziskách súperov a prvý trip odštartoval prehrou s Jokeritom 6:3. V druhom stretnutí sa zrodil prvý bodový zápis, konkrétne za prehru po predĺžení 2:1 so Soči. Nasledovalo potom aj prvé víťazstvo v novej sezóne, keď Kunlun zdolal Spartak Moskva 2:1. Sériu zápasov u súpera Kunlun zakončil prehrou s Magnitogorskom 1:3. Po štyroch zápasoch sa teda Kunlun presunul do domáceho prostredia a sériu domácich stretnutí odštaroval s Dinamom Riga. Ani v tomto stretnutí sa mu však bodovať nepodarilo, keď podľahol súperovi 2:4. Domácich tak čakajú dva zápasy po sebe.

HC Slovan Bratislava:
Belasí takisto odštartovali novú sezónu na ľade súperov. V prvom zápase sa zrodila prehra s Magnitogorskom 1:5, ale výsledok bol až moc krutý pre Slovan, keďže súpera dokázal v každej tretine prestrielať, ale doplatil na nedisciplinovanosť a hlavne veľké chyby v obrane. O nič lepšie to však ani nebolo na ľade Čeljabinsku, kde slovenský zástupca prehral s domácim tímom 3:0. Prvý trip v novej sezóne však Slovan zakončil úspešne, keď dokázal vyťažiť prvý bod po prehre v predĺžení s aktuálne vedúcim tímov Východnej konferencie, konkrétne Jekaterinburgom. Prvé domáce stretnutie slovenskému tímu nevyšlo, keď podľahlo Lokomotivu Jaroslavľ 1:4, ale následne prišli prvé dve víťazstvá v novej sezóne. Najprv sa zrodila výhra s Čerepovecom 2:1 a potom senzačné víťazstvo nad Dynamom Moskva 3:2. Svoj druhý trip však Slovan nezačal úspešne, keď podľahol Viťazu 5:4, ale v tretej tretine doťahoval úspešne z 5:2 na spomínaných 5:4, na body to však už nestačilo, ale bojovný a hlavne zlepšený výkon v tretej tretine môže byť impulzom do ďalších stretnutí.

Pre oba tímy je toto stretnutie veľmi dôležité, potrebujú nutne bodovať, aby sa priblížili na pozície, ktoré zaručujú play-off. Určite sa teda máme na čo tešiť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan premárnil dvojgólový náskok a v Číne prehral po nájazdoch