Plzeň prišla o víťazstvo v nadstavenom čase, Ronaldo dostal červenú

Cristiano Ronaldo (vpravo) dostal červenú kartu ešte v prvom polčase.
Cristiano Ronaldo (vpravo) dostal červenú kartu ešte v prvom polčase. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, SITA|19. sep 2018 o 00:00

Real Madrid, Bayern ani Manchester United nezaváhali.

BRATISLAVA. Cristianovi Ronaldovi nevyšiel debut v drese Juventusu Turín v novom ročníku futbalovej Ligy majstrov 2018/2019.

Už v 29. minúte ho hlavný rozhodca Felix Brych vylúčil za nešportové správanie. Juventus však zvládol úvodný zápas H-skupiny a vo Valencii triumfoval 2:0.

Liga majstrov: Najlepšie momentky zo zápasu FC Valencia - Juventus Turín: fotogaléria

20.9.2018

Oba góly strelil z pokutového kopu Miralem Pjanič. V druhom zápase "háčka" si anglický vicemajster Manchester United poradil s domácim Young Boys Bern hladko 3:0.

Hviezdou hostí sa stal Paul Pogba, ktorý sa presadil dvakrát - raz z bieleho bodu, tretí zásah pridal Anthony Martial.

Plzeň aj so Slovákmi remizovala

Do LM vstúpila úspešne Viktoria Plzeň aj so slovenskou účasťou. V domácom prostredí remizovala v G-skupine s CSKA Moskva 2:2.

Český majster bol blízko k triumfu, po dvoch góloch Michaela Krmenčíka z prvého polčasu viedol 2:0.

Liga majstrov: Najlepšie momentky zo zápasu Viktoria Plzeň - CSKA Moskva: fotogaléria

19.9.2018

V druhom polčase však najprv skorigoval Fedor Čalov a v nadstavenom čase premenil pokutový kop Nikola Vlašič.

Bránku domácich hájil slovenský reprezentant Matúš Kozáčik. Za domácich sa predstavil aj jeho krajan Patrik Hrošovský, pre ktorého to bol vôbec prvý duel v Lige majstrov.

Favorit skupiny Real Madrid potvrdil papierové predpoklady a na vlastnom ihrisku zdolal AS Rím 3:0.

Liga majstrov: Najlepšie momentky zo zápasu Real Madrid - AS Rím: fotogaléria

20.9.2018

Lyon šokoval Manchester City

O najväčšie prekvapenie stredajšieho programu sa postarali futbalisti Lyonu, ktorí v Manchestri pokorili hráčov City 2:1 v zápase F-skupiny.

V prvom polčase otvoril skóre Maxvel Cornet, tesne pred prestávkou zdvojnásobil vedenie Francúzov Nabil Fekir.

Liga majstrov: Najlepšie momentky zo zápasu Manchester City - Olympique Lyon: fotogaléria

19.9.2018

Zverenci Pepa Guardiolu vykresali iskierku nádeje v druhej časti hry, gól Bernarda Silvu však na bodový zápis nestačil.

V prvom dueli "efka" Šachtar Doneck a Hoffenheim - s najmladším trénerom v histórii Ligy majstrov Julianom Nagelsmannom - remizoval 2:2.

Bayern nezaváhal

Nemecký úradujúci šampión Bayern Mníchov sa nenechal zahanbiť a s domácou Benficou si poradil 2:0.

V prvom stretnutí E-skupiny sa predstavil grécky majster AEK Atény, ktorý sa do skupinovej fázy LM vrátil po 11 rokoch.

Návrat však Aténčanom nevyšiel, v Amsterdame podľahli 0:3.

Liga majstrov 2018/2019, 1. kolo:

E-skupina:

Ajax Amsterdam - AEK Atény 3:0 (0:0)

Góly: 46. a 90. Tagliafico, 77. Van de Beek. Rozhodoval: Juan Yuste (Šp.)

Ajax: Onana - Mazraoui, De Jong, Daley Blind, Tagliafico - Ziyech, Schöne, Eiting - Neres (78. Dolberg), Huntelaar (62. Van de Beek), Tadič

AEK Atény: Barkas - Čosič, Lampropoulos, Oikonomou, Hult - Galanopoulos (61. Alef), Simoes - Bakakis (70. Gianniotas), Klonaridis, Mantalos - Ponce (81. Giakoumakis)

Benfica Lisabon - Bayern Mníchov 0:2 (0:1)

Góly: 10. Lewandowski, 54. Sanches. Rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

Benfica: Vlachodimos - A. Almeida, R. Dias, Jardel, Grimaldo - G. Fernandes (75. A. Živkovič), Fejsa, Pizzi (63. R. Silva) - Salvio (62. Gabriel), Seferovič, Cervi

Bayern: Neuer - Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba - Javi Martínez (88. T. Müller), Renato Sánches - Robben, James Rodríguez (79. Goretzka), Ribéry (62. Gnabry) - Lewandowski

Tabuľka E-skupiny:

1.Ajax Amsterdam11003:03
2.Bayern Mníchov11002:03
3.Benfica Lisabon10010:20
4.AEK Atény10010:30

F-skupina:

Šachtar Doneck - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (1:2)

Góly: 27. Ismaily, 81. Maycon - 6. Grillitsch, 38. Nordtveit. Rozhodoval: Jakob Kehlet (Dán.)

Šachtar: Pjatov - Butko, Chočolava, Rakickij, Ismaily - Stepanenko, Alan Patrick (76. Maycon) - Marlos, Taison, Bolbat (57. Kovalenko) - Júnior Moraes

Hoffenheim: Baumann - Nordtveit, Vogt, Posch - Kadeřábek, Grillitsch, Schulz - Bittencourt (64. Demirbay) - Szalai (75. Zuber), Joelinton, Kramarič (85. R. Nelson)

Manchester City - Olympique Lyon 1:2 (0:2)

Góly: 67. B. Silva - 26. Cornet, 43. Fekir. Rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Manchester City: Ederson - K. Walker, Stones, Laporte, Delph - Gündogan (L. Sané), Fernandinho, David Silva - Bernardo Silva, Gabriel Jesus (63. Agüero), Sterling (76. Mahrez)

Lyon: A. Lopes - Rafael (76. Dubois), Marcelo, Denayer, Mendy - Cornet (90.+ B. Traoré), Ndombélé, Diop, Aouar - Fekir (79. Tousart) - Depay

Real Madrid - AS Rím 3:0 (1:0)

Góly: 45. Isco, 58. Bale, 90.+2 Mariano. Rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Real Madrid: K. Navas - Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrič (85. Ceballos) - Bale (73. Mariano), Benzema (62. Asensio), Isco

AS Rím: Olsen - Florenzi, Manolas, Fazio, A. Kolarov - Zaniolo (54. Lorenzo Pellegrini), De Rossi, N'Zonzi (69. Schick) - Ünder, Džeko, El Shaarawy (62. Perotti)

Viktoria Plzeň - CSKA Moskva 2:2 (2:0)

Góly: 29. a 42. Krmenčík - 49. Čalov, 90.+5 Vlašič (z 11 m). Rozhodoval: Benoit Bastien (Fr.)

/Matúš Kozáčik odchytal a Patrik Hrošovský odohral celé stretnutie, Roman Procházka (všetci Plzeň) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Pernica, Hubník, Limberský - Hořava (89. Hejda), Hrošovský - Kopič, Kolář (64. Čermák), Kovařík - Krmenčík (74. Řezníček)

CSKA: Akinfejev - Becao, Černov, Nababkin - Obljakov - M. Fernandes, Vlašič, Dzagojev (74. Žamaletdinov), Jefremov (46. Achmetov) - Bijol, Čalov (81. A. Sigurdsson)

Tabuľka G-skupiny:

1.Real Madrid11003:03
2.CSKA Moskva10102:21
3.Viktoria Plzeň10102:21
4.AS Rím10010:30

H-skupina:

Young Boys Bern - Manchester United 0:3 (0:2)

Góly: 35. a 43. Pogba (druhý z 11 m), 66. Martial. Rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

Young Boys: Von Ballmoos - Mbabu, M. Camara, Von Bergen, Benito - Fassnacht (65. Ngamaleu), Sow (59. Aebischer), Sanogo Junior, Sulejmani - Hoarau (75. Nsame), Assale

Manchester United: De Gea - Dalot, Smalling, Lidelöf, Shaw - Fred (69. Fellaini), N. Matič, P. Pogba (75. A. Pereira) - Martial, R. Lukaku, Rashford (69. Mata)

FC Valencia - Juventus Turín 0:2 (0:1)

Góly: 45. a 51. Pjanič (oba z 11 m). ČK: 29. Ronaldo (Juventus). Rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Valencia: Neto - Vezo (57. Čeryšev), Gabriel, Murillo, Gaya - Soler, Parejo, Wass, Guedes (70. Mina) - Rodrigo, Batshuayi (70. Gameiro)

Juventus: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - S. Khedira (23. Emre Can), Pjanič (66. Douglas Costa, 89. Rugani), Matuidi - Bernardeschi, Mandžukič, C. Ronaldo

Tabuľka H-skupiny:

1.Manchester United11003:03
2.Juventus Turín11002:03
3.FC Valencia10010:20
4.Young Boys Bern10010:30

Online prenos: Viktoria Plzeň - CSKA Moskva (Liga majstrov 2018/2019, 1. kolo)

Liga majstrov Skupina G 2018/2019
19.09.2018 o 21:00
Plzeň
2:2
(2:0, 0:2)
90+6 minúta
CSKA Moskva
Góly: 29. Krmenčík, 41. Krmenčík – 49. Čalov, 90+5. Vlašić (pen.). ŽK: 80. Hrošovský (PLZ), 88. Jakub Řezníček (PLZ), 90+5. Limberský (PLZ) – 68. I. Achmetov (CSK), 73. Bijol (CSK), 86. Becao (CSK). Rozhodca: Bastien – Zakrani, Haquette – Pacelli (všetci Francúzsko).
Tak ktovie, Plzeň by možno pred samotným stretnutím ten jeden bod aj brala, teraz však smúti po remíze 2:2! CSKA Moskva dokázala v druhom polčase streliť tie dva potrebné góly, keď udrela na jeho začiatku a na jeho konci. Aj v druhom polčase to bol sympatický výkon českého majstra, ale ako som spomínal, nezachytil úvod a záver druhého dejstva a tak sa musí uspokojiť len s jedným bodom. Hviezdou domácich dnes bol Krmenčík, ktorý dal oba dva góly Plzne, výbornými zákrokmi sa však prezentoval aj slovenský brankár Matúš Kozáčik. Za hostí skóroval Čalov a remízu zariadil v závere nadstaveného času z premenenej penalty Vlašić.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem už teda dobrú noc. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+6
90+5
yellowCardŽltú kartu dostáva David Limberský (FC Viktoria Plzeň).
90+5
goalCSKA Moskva dala gól!
Veľkú zodpovednosť na svoje plecia zobral NIKOLA VLAŠIĆ a bez nervov poslal loptu do stredu bránky, čím prekonáva Kozáčika, ktorý si vybral stranu a Dossan Aréna má hlavu v smútku – 2:2!
90+4
90+4
importantBola nariadená penalta pre CSKA Moskva! Tak presa len majú hostia veľkú šancu na vyrovnávajúci gól! Po realizácii rohového kopu bol k zemi stiahnutý Fernandes a hlavný rozhodca nekompromisne ukazuje na biely bod.
90+3
Jedno je však už určite jasné, Plzeň v tomto zápase bude bodovať. Len malinký kúsok ju však delí od všetkých troch bodov.
90+2
90+2
importantĎalšia gólová radosť CSKA bola predčasná! Žamaletdinov dostal loptu do Kozáčikovej siete, ale podľa postranných rozhodcov sa nachádzal v ofsajde. Futbalistov ruského tímu ide už asi trafiť aj šľak.
90+1
Ešte minimálne o päť minút sa predĺži druhý polčas!
90
Hra sa teraz ešte poriadne kúskovala, čo domácim len vyhovuje. Hlavný rozhodca tohto zápasu Bastien z Francúzska to však zrejme zohľadní na nadstavenom čase.
89
changeStriedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Tomáš Hořava, prichádza Lukáš Hejda.
88
yellowCardŽltú kartu dostáva Jakub Řezníček (FC Viktoria Plzeň).
87
Pokračujeme tak ďalej za stavu 2:1 a čas sa moskovskému klubu začína krátiť. Domáci to už zrejme budú chcieť hlavne ubrániť, už nebudú zakladať útočné výpady.
86
yellowCardŽltú kartu dostáva Rodrigo Becao (CSKA Moskva).
85
85
importantDoosan Aréna v Plzni teraz prežila klinickú smrť! Hostia sa už radovali z gólu na 2:2, ale táto radosť bola predčasná, kedže sa hlavný rozhodca po zásahu hosťujúceho celku odpískal útočný faul na kapitána Hubníka. Futbalisti CSKA sa však s týmto názorom pochopiteľne nechcú stotožniť a vedú veľké protesty.
84
Český majster sa snaží kombinovať čo naďalej od svojej brány, ale nedarí sa mu to. Hostia už začínajú aj riskovať, veľa času na vyrovnanie im neostáva.
83
Už sme sa dostali do záverečnej časti tohto stretnutia, Plzeň stále vyhráva 2:1 po dvoch presných zásahoch Krmenčíka a dva parádne zákroky predviedol počas stretnutia brankár Kozáčik. To sú zatiaľ strojcovia rodiaceho sa víťazstva domáceho tímu.
82
82
importantMohlo byť vyrovnané! Žamaletdinov sa dokázal presadiť v pokutovom území domáceho tímu, vytvoril si parádnu pozíciu na zakončenie, ale jeho strelu skvelým zákrokom vyráža do bezpečia Kozáčik!
81
changeStriedanie v tíme CSKA Moskva: z ihriska odchádza Fjodor Čalov, prichádza Arnór Sigurdsson.
80
yellowCardŽltú kartu dostáva Patrik Hrošovský (FC Viktoria Plzeň).
79
Útok domácich však zakrátko pokračuje ďalej, český majster sa s loptou usadil na súperovej polovici a zbiera tak veľmi cenný čas.
78
Limberský sa dostal k lopte a snažil sa dlhou prihrávkou vysunúť Hrošovského. Slovenskému reprezentantovi však zahatila cestu obrana súpera.
76
Plzeň však túži po všetkých troch bodoch. Čaká ju však ešte náročná cesta, ale za predvedený výkon by tri body mohli ostať v Doosan Aréne.
75
Domáci teraz pohodlne kombinujú na svojej polovici ihriska, súperovi sa nedarí napádať ich rozohrávku. Celkovo to začína byť ohľadom bodového zápisu českého majstra reálne.
74
changeStriedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Michael Krmenčík, prichádza Jakub Řezníček.
74
changeStriedanie v tíme CSKA Moskva: z ihriska odchádza Alan Dzagojev, prichádza Timur Žamaletdinov.
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Jaka Bijol (CSKA Moskva).
72
Ruský celok si musí dávať pozor aj v zadných radoch, prípadný tretí gól v Akinfejovej sieti by už mohol znamenať aj definitívne rozhodnutie. Doosan Aréna verí, že po záverečnom hvizde sa bude radovať zo skvelého vstupu.
71
Stále tak môžme konštatovať, že český majster predvádza veľmi sympatický výkon a zaň by si aj tie tri body zaslúžil. Podstatné však je, či udržia toto vedenie.
70
Čas pomaličky začína plynúť, domáci si držia svoje tesné vedenie. Všetko je však určite ešte otvorené, ale hostia zase toho okrem gól uv druhom polčase veľa nepredviedli.
69
69
importantPlzeň získali priamy kop na súperovej polovici a k jeho rozohrávke sa postavil Kopic. Jeho strela nebola vôbec zlá, ale išla tesne nad moskovskú bránu!
68
yellowCardŽltú kartu dostáva Ilzat Achmetov (CSKA Moskva).
67
Mali sme možnosť sledovať kombináciu domáceho tímu, ktorá sa presťahovala až pred pokutové územie súpera. Tam sa však Čermák prezentoval len veľmi nepresným pokusom.
66
Teraz sledujeme trocha hluchšiu pasáž hry, čo však domácim futbalistom nijak neprekáža. Snažia sa hlavne kontrolovať dianie na ihrisku, stále majú ešte dostatočne nahraté smerom k trom bodom.
65
CSKA Moskva operovala s loptou na útočnej polovici, ale k zakončeniu na bránu domácich to neviedlo. Plzeň sa prezentuje výborným napádaním súperovej rozohrávky.
64
changeStriedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Daniel Kolář, prichádza Aleš Čermák.
63
63
Nasledoval rýchly útočný výpad domáceho celku, Kolář to vyskúšal strelou zo strednej vzdialenosti, ale mieril len do stredu brány a tam stál pripravený Akinfejev.
62
Aj to je moment, ktorý dokazuje, že domáci sa ešte budú musieť poriadne nadrieť na svoje víťazstvo. Českému majstrovi by prípadný tretí gól v sieti súpera veľmi pomohol.
61
61
importantRuský tím však začína opäť hrýzť a Objakov nemal ďaleko od vyrovnávajúceho gólu! Dzagojev sklepol hruďou loptu pre spomínaného Objakova, ten však v stopercentnej šanci bránu domácich prestrelil!
60
Po hodine hry totižto český majster stále vyhráva 2:1! Hosťom sa podarilo dosiahnuť rýchly kontaktný gól v úvode druhého dejstva, ale odvety sa na viac nezmohli.
59
Dzagojev to vyskúšal zo strednej vzdialenosti, Kozáčik si však pripisuje úspešný zákrok. Ešte to vyzerá na veselé stretnutie v Doosan Aréne, ale domáci fanúšikovia stále majú dôvod na radosť.
58
Kopic to chcel skúsiť cez individuálnu akciu, ale nepodarilo sa mu prejsť cez obrancov súpera. CSKA Moskva zakladá rýchly protiútok, domáci sa vracajú späť na svoju polovicu.
57
Achmetov zastavuje útočnú akciu svojho tímu po útočnom faule. Domáci tak znova môžu rozohrať loptu zo svojej polovice ihriska a pokúsiť sa vymyslieť niečo zaujímavé.
56
Avšak, už aj domáci futbalisti začínajú častejšie strácať lopty vplyvom nepresných prihrávok a dopredu sa opäť prebíjajú hostia. Plzeň však vie ukazovať aj svoje defenzívne kvality.
55
Tento útočný výpad hosťujúceho celku zastavuje ofsajd, v ktorom sa ocitol Dzagojev. Plzeň získava loptu na svoje kopačky a snaží sa o postupnú rozohrávku smerom dopredu.
54
Dôležité však je, že sa domáci hráči nezložili a naďalej pokračujú vo svojej aktivite. Doosan Arena sa stará o parádnu atmosféru, čo futbalistom českého majstra určite pomáha.
53
Ruský tím sa pokúša pridať aj svoj druhý gól, ale sledujeme len nepresné kombinácie tejto družiny. Aj ten gól CSKA Moskva bol z ojedinelej útočnej akcie.
52
Zatiaľ to vyzerá, že aj druhý polčas bude podobne zaujímavý ako ten prvý. Stále je bližšie k trom bodom český majster, zvedie však o ne ešte poriadne náročný boj.
51
51
importantVeľa nechýbalo a domáci si mohli prinavrátiť svoje vedenie o dva góly! Kolář si prebral výborne centrovanú loptu od Kovaříka, ale jeho zakončenie tesne míňa bránu súpera.
50
Sme tak určite zvedaví, ako tento gól ovplyvní zvyšok zápasu. Pre hostí to môže byť poriadna psychická vzpruha, domáci sa však nesmú položiť a musia pokračovať vo svojej hre aj naďalej.
49
Tak toto je veľmi dôležitý moment pre CKSA Moskva, rýchlo prišiel kontaktný gól a tak z toho ešte môže byť poriadna dráma! Pred bránu domáceho tímu smeroval vydarený center, kapitán Hubník prehral azda prvý osobný súboj a FJODOR ČALOV s dávkou poriadneho šťastia dostal loptu do Kozáčikovej brány – 2:1!
48
Ruský celok tak čaká veľmi náročná úloha, musí doháňať až dvojgólovú stratu. Ak český majster bude pokračovať vo svojej hre z prvého polčasu, o výsledku nemôže byť plochých.
47
Druhý polčas odštartovali svojim výkopom domáci futbalisti, ktorý zatiaľ smerujú sa senzačným výsledkom. Hostia spravili jednu zmenu, Pavel Vrba ešte nestriedal.
46
changeStriedanie v tíme CSKA Moskva: z ihriska odchádza Dmitrij Jefremov, prichádza Ilzat Achmetov.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Doosan Aréna v Plzni prežíva nádherné stretnutie! Český majster vyhráva po prvom polčase nad CSKA Moskva 2:0, keď sa o oba presné zásahy postaral Krmenčík. Plzeň hrá veľmi aktívne, súpera do šancí nepúšťa a ponúknuté šance domáci plne využili. Za stavu 1:0 podržal domácich brankár Kozáčik, inak hostia nič viac nevymsleli. Ruský tím tak čaká v druhom polčase veľmi náročná úloha, druhé dejstvo sa začne približne o 22:01.
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Rohový kop rozohral za domácich Hrošovský, jeho center však hosťujúca obrana upratala do bezpečia. Čoskoro sa naplní aj riadny hrací čas, počkáme si na údaj o nadstavenom čase.
43
Plzeň aj naďalej pokračuje vo svojej aktivite a získava rohový kop. Ten pred záverom prvého polčasu určite padne veľmi vhod, ruský tím sa musí znova len brániť.
42
No, takýto prieneh stretnutia čakal asi málokto. Český majster však jasne dominuje v zápase a toto vedenie je viac než zaslúžené. CSKA tak čaká veľmi náročná úloha.
41
41
goalViktoria Plzeň dala gól!
Tak to je famózny prvý polčas v podaní domáceho celku! Plzeň sa dostala k lopte a postupne sa presunula až pred pokutové územie svojho súpera, David Limberský vyslal prízemný center na MICHAELA KRMENČÍKA a ten parádnou strelou prekonáva Akinfejeva aj po druhýkrát v tomto zápase – 2:0!
40
Rohový kop súpera sa podarilo domácim futbalistom ubrániť, získavajú loptu na svoje kopačky a snažia sa už hru upokojiť. Približne päť minút ostáva do konca prvého polčasu.
39
39
importantMatúš Kozáčik však teraz predviedol svoje kvality! Čalov sa dostal k lopte a pálil v pokutovom území veľmi nebezpečne k pravej tyčke, slovenský brankár výborným zákrokom vyrazil loptu na rohový kop!
38
K hlavičkovému zakončeniu sa teraz dostal Becao, ale mieril len nad bránu Matúša Kozáčika. Slovenský brankár sa s rozohrávkou nikam pochopiteľne neponáhľa.
37
Zatiaľ sa im to však nedarí, domáci kontrolujú dianie na ihrisku a včas riešia čo i len malinký náznak problému. Plzeň sa veľmi zodpovedne pripravila na toto stretnutie, ale stále čaká českého majstra ešte dlhá cesta.
36
Rohový kop však nič zaujímavého neponúkol, lopta sa dostáva na domáce kopačky. Pomaly sa blíži záver prvého polčasu, hostia sa snažia vyrovnať ešte pred prestávkou.
35
Momentálne sledujeme menší nápor hosťujúceho tímu. Jefremov vybojoval svojou aktivitou rohový kop, Plzeň sa tak ešte bude musieť brániť.
34
Slovenský reprezentant však už teraz zasahovať musel, ale i nič vážneho sa nejednalo. Dzagojev založil rýchly brejk svojho tímu, Pernica sa prezentoval kvalitným defenzívnym zákrokom a Kozáčik tak mal svoju robotu uľahčenú.
33
Odkop od svojej brány si teraz vyskúšal aj Kozáčik. Hostia ešte poriadne nepreverili kvality domáceho brankára, ten sa však určite nesťažuje, keďže jeho celok aj naďalej vyhráva 1:0!
32
Útočná aktivita domáceho tímu však stále pokračuje, Kovařík sa dostal k lopte a keďže nemal komu poriadne prihrať, rozhodol sa pre zakončenie zo strednej vzdialenosti. To napokon nijak nebezpečné nebolo.
31
Mali sme však možnosť sledovať rýchly brejk domáceho tímu, ktorý sa však konči len útočným faulom Kopica. CSKA rozohráva loptu zo svojej polovice ihriska.
30
Z úvodnou polhodinou tak môžu byť domáci veľmi spokojní. Hrajú veľmi aktívne a dočkali sa aj gólu v súperovej sieti. Ruský tím však určite svoje zbrane neskladá, už sa snaží o rýchle vyrovnanie.
29
A aj sa dočkala! Český majster dáva úvodný gól tohto stretnutia a môžme povedať, že aj celkom zaslúžene, keďže posledné minúty patrili práve domácemu tímu. Centrovaná lopta z priameho kopu našla hlavu Řezníka, ktorý poslal loptu na MICHAELA KRMENČÍKA a ten prekonáva kapitána súpera – 1:0!
28
Zo strany hosťujúceho celu tu bol nedovolený zákrok a domáci získavajú priamy kop z celkom nádejnej pozície. Doosan Arena by už najradšej videla gól v Akinfejevej sieti.
27
Slovenský reprezentant Hrošovský sa pokúsil o prenesenie hry na druhú stranu, ale Kopic nestihol včas reagovať. Zakrátko sa však domáci vracajú späť na útočnú polovicu.
26
Ešte sme sledovali menší nápor hosťujúceho celku, ale aj ten domáci ustáli a už sa cez postupné prihrávky presúvajú na útočnú polovicu. Ruský tím sa tak musí rýchlo vrátiť na svoju polovicu.
25
Hostia sa tak snažili o rýchlu odpoveď, ale kapitán českého majstra Hubník zastavil aj tento útok súpera včas, lopta sa tak vracia na kopačky domáceho tímu.
24
24
Boli sme svedkami ďalšieho útočného výpadu zo strany domáceho tímu. K lopte sa dostal Limberský, jeho celkom zaujímavé zakončenie končí len tesne nad bránou súpera.
23
Ruský tím teraz kombinuje na útočnej polovici, ale nedarí sa mu prekonať domácu defenzívu. Stále tak môžme konštatovať, že sledujeme zaujímavé stretnutie, veľa nechýbalo, aby sa Doosan Aréna mohla radovať aj z gólu.
22
Aj hosťujúci celok sa po dlhšej dobe dostal do útoku, Čalov reagoval včas na odrazenú loptu, ale jeho následný pokus našiel len dobre postaveného Hubníka.
21
Po rohovom kope sa lopta odrazila na hranicu pokutového územia, odkiaľ sa k strele odhodlal Limberský, ale nemieril presne a lopta ide nad bránu hosťujúceho celku.
20
Toto je veľmi dobrá pasáž hry v podaní domáceho celku, ktorý po aktivite Krmenčíka získava opäť rohový kop. Ruský tím sa tak teraz musí brániť, domáci by mohli skúsiť z tejto situácie vyťažiť úvodný gól stretnutia.
19
Onedlho tu však bola ďalšia štandardná situácia pre domácich, teraz to bol pre zmenu rohový kop. Jeho rozohrávky sa ujal Kovařík, centroval do pokutového územia, ale hlavička Kopica nič zaujímavého neponúkla.
18
Zvládli to však úspešne, futbalisti ruského celku získavajú loptu na svoje kopačky a snažia sa odpovedať niečím podobným. Štruncove sady sa tak určite nenudia, ale chceli by už vidieť gól v Akinfejevej sieti.
17
Svoj prvý rohový kop v tomto zápase získava už aj Plzeň. Stalo sa tak po rýchlom útočnom výpade domáceho celku, CSKA sa tak ešte bude musieť brániť.
16
Je tu však ďalší faul, ktorým sa previnil domáci celok, konkrétne to bol Řezník. Sledujeme tak troška rozkúskovaný úsek hry, snáď sa to čoskoro vráti do starých koľají.
15
Nedovolený zákrok sa následne konal aj na druhej strane, proti pravidlám sa previnil Becao. Viktoriáni tak môžu skúsiť opäť zaútočiť, zvolili však postupnú rozohrávku.
14
Útočný faul pokazil akciu domáceho tímu, takže sa k lopte na svojej polovici ihriska dostáva k lopte ruský celok. Zaujímavý úvod stretnutia však stále pokračuje.
13
Aj naďalej sledujeme rýchle útočné výpady na oboch stranách, možno sa tak dnes dočkáme aj väčšieho počtu gólov. Avšak, predsa len je ešte úvod stretnutia, môže sa teda zmeniť všetko.
12
To na druhej strane si Matúš Kozáčik ešte bude musieť počkať na svoj úvodný väčší zákrok. Čalov pálil zo strednej vzdialenosti, ale tečovaný pokus smeroval len mimo bránu domáceho tímu.
11
Už samotný úvod zápasu teda naznačuje, že sa dnes rozhodne máme na čo tešiť. Oba tímy vstúpili do stretnutia nebojácne a to hlavne domáci, ktorí predsa len sú v pozícii menšieho outsidera tohto stretnutia.
10
10
importantPrvá veľká šanca tohto zápasu patrí domácim futbalistom! Krmenčík si prebral parádnu prihrávku v pokutovom území a následne sa sám dostal až pred brankára súpera, ale Akinfejev parádnym zákrokom zachránil svoj tím od inkasovaného gólu!
9
Český majster pokračoval vo svojom útočnom ťažení, ale Fernandes sa v rozhodujúcej chvíli ocitol len v ofsajde. Dopredu sa už snaží preniknúť ruský celok, stále teda sledujeme vyrovnaný obraz hry.
8
Zakrátko sme však opäť sledovali dianie pred hosťujocu bránou, keď Kovařík centroval, ale lopta končí u pozorného brankára Akinfejeva. Kapitán CSKA Moskva už stihol rozohrať loptu na svojich spoluhráčov.
7
Sledovali sme rýchly protiútok domáceho celku, Pernica potiahol u pozícii obrancu loptu až pred pokutové územie, ale jeho individuálne zakončenie končí len na dobre postavenom obrancovi súpera.
6
Oba tímy sa teda snažia po zisku lopty zakladať útočné výpady, zatiaľ však pozorne pracujú aj defenzívy aktérov tohto stretnutia. Zrejme na ďalšiu zaujímavú príležitosť dlho čakať nebudeme.
5
Domáci ešte malú chvíľu kombinovali na útočnej polovici, ale po útočnom faule od Krmenčíka sa lopta vracia späť na kopačky CSKA Moskva. Celkom svižný úvod stretnutia z oboch strán.
4
importantPrvý náznak gólovej situácie sme však videli na druhej strane! Domáci ubránili rohový kop a tak Plzeň vyrazil do rýchleho brejku. Kopic v pokutovom území prihrával na Kolářa, ale Akinfejev išiel včas zo svojej brány a zmaril akékoľvek nebezpečenstvo.
3
Postupnou kombináciou sa hosťujúci tím z Ruska prepracoval znova až pred pokutové územie, ďalšia aktivita od Dzagojeva prináša prvý rohový kop v tomto zápase.
2
Momentálne sledujeme úvodný nápor CSKA Moskva. Hosťujúci celok sa dokázal prebojovať až do pokutového územia, ale Dzagojev sa už k zakončeniu nedostal. Aj naďalej však držia loptu na svojich kopačkách futbalisti v bielych dresoch.
1
Prvý polčas v Doosan Aréne sa už naplno odštartoval, výkop patril ruskému celku, ktorý odohrá toto stretnutie v bielych dresoch. Domáci futbalisti nastupujú na úvodné stretnutie v skupine G v červenomodrej kombinácii.
1
Práve doznievajú tóny hymny Ligy majstrov, čoskoro sa tak odštartuje stretnutie na Štruncových sadoch, Česká repuplika a hlavne Plzeň si tak opäť užije túto najprestížnejšú ligovú súťaž v Európe!
Hlavný rozhodca Bastien z Francúzska spoločne so svojimi asistentmi Zakranim a Haquettem privádza oba celky na hraciu plochu Doosan Arény v Plzni. Po úvodných formalitách sa tak prvý polčas tohto stretnutia začne, prajem vám príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný futbalový večer s Ligou majstrov! Aj dnes pokračujú úvodné stretnutia v novom ročníku najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. V tomto prenose zavítame do Štruncovych sadov, kde český šampión Viktoria Plzeň privíta ruský celok CSKA Moskva. Kto zaháji svoje pôsobenie v skupine G lepšie? To sa dozvieme až po skončení tohto stretnutia, ktoré bude určite veľmi zaujímavé. V základnej zostave domáceho tímu nájdeme aj dvoch slovenských reprezentantov, konkrétne bránu Plzne bude strážiť Matúš Kozáčik, v poli sa predstaví aj Patrik Hrošovský. Zatiaľ si teda podrobne naštuduje obe základné jedenástky, o malú chvíľu začíname!

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – J. Kopic, D. Kolář, J. Kovařík – Krmenčík

Náhradníci: A. Hruška – Hejda, Ma. Zeman, M. Havel, Al. Čermák, Jakub Řezníček, Ekpai

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Becao, N. Černov, Nababkin – Mário Fernandes, Vlašić, Obljakov, Dzagojev, Jefremov – Bijol, Čalov

Náhradníci: Kyrnac – Sigurdsson, Nišimura, Ščennikov, Gorďušenko, Žamaletdinov, I. Achmetov

Rozhodca: Bastien – Zakrani, Haquette – Pacelli (všetci Francúzsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá FC Viktoria Plzeň a CSKA Moskva. Zápas sa začína o 21:00.

Po začatí novej sezóny v prestížnych futbalových ligách je tu začiatok aj najväčšej európskej futbalovej súťaže na svete, teda Ligy majstrov! V netradičnom novom hracom čase o 18:55 a o 21:00 budú proti sebe nastupovať tie najlepšie európske celky. V tomto prenose spoločne zavítame na Doosan Arena v Plzni, kde české mužstvo privíta ruského protivníka.

FC Viktoria Plzeň:
Český celok v minulej sezóne ovládol svoju súťaž a tak bol rovno nasadený do skupinovej fázy Ligy majstrov. V prebiehajúcom ročníku sa zatiaľ Plzni darí, z ôsmych zápasov má na svojom konte 21 bodov za sedem výhier a nachádza sa na druhom mieste za prvou Slaviou, ktorá má však rovnaký počet bodov. V celkovej histórii sa Plzeň predstavila v základnej skupine Ligy majstrov dvakrát, ale viacej ako účasť v skupine z toho nebolo. Naposledy si Plzeň zahrala Ligu majstrov v sezóne 2013/2014.

CSKA Moskva:
Ruský celok obsadil v uplynulej sezóne druhé miesto len s dvojbodovou stratou na prvé miesto v ruskej najvyššej súťaži a bol takisto nasadený priamo do skupinovej fázy. V prebiehajúcej sezóne ruskej ligy má CSKA na svojom konte 12 bodov a nachádza sa tak na piatom mieste. Ruský tím si zahral v Lige majstrov aj v uplynulej sezóne, v základnej skupine obsadil tretie miesto a tak ešte putoval do Európskej ligy. V štvrťfinále CSKA stroskotalo na Arsenale.

Tento zápas jasného favorita nemá. Predpokladá sa, že v spoločnosti AS Rímu a Realu Madrid budú práve Plzeň a Moskva bojovať o tretie miesto. Môžme sa tak tešiť na zaujímavé stretnutie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Plzeň prišla o víťazstvo v nadstavenom čase, Ronaldo dostal červenú