Slovan nezvládol zápas na ľade súpera, prehral s Chabarovskom

Športové prenosy SME, TASR|19. sep 2018 o 00:00

Hokejisti Slovana ešte túto sezónu vonku nezvíťazili.

KHL 2018/2019 - základná časť:

Amur Chabarovsk - Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 17. Rudenkov, 28. Gorškov (Pjanov, Koriagin), 59. Vj. Ušenin - 15. Řepík (Taffe).

Rozhodcovia: Sergejev, Gusev - Palei, Sysujev, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4914 divákov

Amur: Alikin - Kondratiev, Kolář, Turbin, Vorobjov, Koriagin, Jordán, Kuzmin - Gorškov, Zohorna, Pjanov - Rudenkov, Filippi, Popugajev - Potechin, Golubev, Vj. Ušenin - Veličkin, Železkov, Gizdatullin

Slovan: Čiliak - Sersen, Gelinas, Grman, Klok, Meszároš, Jánošík, Švarný - Řepík, Taffe, Virta - Sukeľ, Rau, Červený - Lamper, Chipchura, Liška - Hrnka, Buc, Lunter

CHABAROVSK. Hráči HC Slovan Bratislava prehrali v stredu v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Amuru Chabarovsk 3:2.

Prvú šancu v zápase mali domáci hokejisti, Zohorna však stroskotal na Čiliakovi. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, v ďalšej šanci sa však opäť ocitli hráči Amuru.

Myslím, že minimálne bod sme si tu zaslúžili. V samom závere ale prišla hrúbka, ktorú domáci potrestali.

Vladimír Országh, tréner HC Slovan Bratislava

Do vedenia mohol ísť Slovan v 14. minúte, prečíslenie Sersena s Liškom sa ešte gólom neskončilo, ale už o pár sekúnd neskôr si Taffe počkal na Řepíka, ktorý tečoval jeho strieľanú prihrávku za chrbát brankára - 0:1.

Strelec prvého gólu však o dve minúty neskôr prihral priamo na hokejku Rudenkova, ktorý stanovil skóre prvej tretiny na 1:1.

V druhej tretine boli hráči Chabarovska lepší najmä po korčuliarskej stránke. Brankár Slovana sa zaskvel niekoľkými dobrými zákrokmi, ale v 28. minúte korunoval prevahu Amuru druhým gólom Gorškov.

Aj v ďalšom priebehu podržal svojich spoluhráčov Čiliak, Slovanisti mohli odpovedať v závere tretiny. Virta s Řepíkom však neuspeli.

Slovan sa prevažne bránil aj od začiatku tretieho dejstva, ale šance si dokázal vypracovať. Najskôr sa v jednej z nich ocitol Taffe, ale vyrovnanie prinieslo až šikovné zasunutie puku spoza bránky od Luntera v 49. minúte.

Päť minút pred koncom tretej tretiny mohli najskôr rozhodnúť domáci, ale po skvelom zákroku Čiliaka sa dostala do prečíslenia trojica hostí. Aj Alikin však vytiahol skvelý zákrok.

Minútu a pol pred záverečnou sirénu však prišiel ďalší tlak Amuru, o výhre domácich napokon rozhodla strela Ušenina.

Hlas po zápase:

Vladimír Országh, tréner HC Slovan: "Bol to pre nás ďalší ťažký zápas. Rozdelil by som ho na dve časti. V tej prvej sme boli horším tímom, prehrávali sme osobné súboje, slabšie korčuľovali. Od polovice zápasu sme hru vyrovnali, v tretej tretine sme boli lepší a dokázali vyrovnať na 2:2. Myslím, že minimálne bod sme si tu zaslúžili. V samom závere ale prišla hrúbka, ktorú domáci potrestali."

Ďalšie stredajšie výsledky KHL:

Admiral Vladivostok - Dinamo Riga 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly:
15. Strelcov, 24. Černikov - 19. Videll, 38. Maione, rozh. nájazd: Videll

Červená hviezda Kchun-lun - CSKA Moskva 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly:
7. Kaprizov 13. Tolčinskij, 30. Nesterov

Jokerit Helsinki - Metallurg Magnitogorsk 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly:
8. Norman, 24. Platt, 30. Platt, 32. Lööv, 59. Niemi - 7. Pakarinen, 38. Wolski, 59. Ljubimov

HK Soči - Avtomobilist Jekaterinburg 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)
Góly:
28. Auvitu - 37. Milovzorov, 41. Paré, 42. Sexton, 53. Krikunov, 54. S. Da Costa

Spartak Moskva - Traktor Čeľabinsk 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Góly:
1. Nikoncev, 16. Hanzl, 31. Nikoncev (J. HUDÁČEK), 37. Chochlačov, 40. Karsums, 41. Daugavinš - 54. Polygalov

Online prenos: Amur Chabarovsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
19.09.2018 o 11:30
Chabarovsk
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 17. Rudenkov, 28. Gorškov (Pjanov, Koriagin), 59. Vj. Ušenin – 15. Řepík (Taffe), 49. Lunter. Rozhodca: Alexander Sergeyev, Sergei Gusev – Yakov Palei, Alexander Sysuyev.
Tretiu tretinu začal Slovan veľmi aktívne a odmenou mu bol vyrovnávajúci gól Lunter zo 49. minúty. Následne sa hra vyrovnala a útočné výpady sme sledovali na oboch stranách, podobne pribúdali aj zaujímavé situácie. V rozhodujúcej chvíli však udreli domáci, keď necelú minútu pred koncom tretej tretiny rozhodol toto stretnutie Ušenin gólom na 3:2! Belasí ešte odvolali brankára a vytvorili si veľký tlak, ktorý však domáci aj vďaka Alkinovi ubránili a dva body tak ostávajú v Platinum Aréne. Skvelý výkon dnes predviedol v bránke hosťujúceho celku aj Čiliak, ktorý pochytal veľké šance domácich. Slovan nezvládol hlavne druhú tretinu, ale inak by si aspoň ten bod zaslúžil.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
59:55
importantPoriadny závar pred domácou bránkou, azda všetci hosťujúci hráči sa vrhli za pukom pred súperovu bránku, ale ten končí pod ležiacim Alikinom, takže ani z toho nieje gól!
59:46
Rudenkov to skúsil cez celé klzisko, chcel tak rozhodnúť gólom do prázdnej bránky. Neporadilo sa mu to a je z toho len zakázané uvoľnenie.
59:38
Opäť pálil na domácu bránku Gelinas, ale pozorný Alikin puk kryje. Veľký nápor belasých pokračuje, domáci odolávajú úspešne.
59:34
importantOddychový čas domácich! Veľký nápor Slovana prerušuje timeout domácich.
59:34
Po úspešnom buly sa k strele dostal Gelinas, jeho pokus vyrazil domáci brankár na ochrannú sieť. Tlak hosťujúceho tímu pokračuje, ale plynnú posledné sekundy tretej tretiny.
59:18
importantOddychový čas hostí! Logický ťah slovenského trénera, ešte je tu nejaký čas niečo vymyslieť. Amur to už bude chcieť len ubrániť.
59:10
importantVeľká šanca na vyrovnanie! Švarného pokus vyrazil domáci brankár len pred seba, ale Lampera ho nedokázal upratať do siete! Domáci mali teraz aj kus šťastia.
59:00
importantMarek Čiliak je na striedačke, Slovan to skúša so šiestimi hráčmi na ľadovej ploche a okamžite sa presúva do útočného pásma!
58:37
goalChabarovsk dal gól!

Tak to je veľká smola pre hosťujúci celok, domáci dávajú tesne pred koncom tretej tretiny možno aj rozhodujúci gól tohto stretnutia! Amur sa usadil v útočnom pásme, spoza bránky prišla prihrávka pred Čiliaka, ale slovenský brankár stihol včas zasiahnúť. Meszároš sa následne snažil vyhodiť puk do bezpečia, ale len ho prihral na hokejku VJAČESLAVA UŠENINA a ten presnou strelou prekonáva Čiliaka – 3:2!
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!
57:15
Bucovo nahodenie na domácu bránku musel Alikin podržať vo svojej lapačke. Slovan môže pokračovať ešte vo svojej aktivite, blíži sa záver tretej tretiny.
55:46
Predsa len v závere stretnutia sledujeme útočné výpady z oboch strán, aktéri zápasu sa neboja útočiť aj vo väčšom počte. Sledujeme teraz naozaj skvelý hokej.
55:23
importantA na druhej strane tu bola takisto gólová príležitosť! Skvelý útočný výpad sa snažil zakončiť gólom Lunter, po výbornej prihrávke od Lapmera, ale v dobrej pozícii tesne minul domácu bránku.
54:51
importantRozhodnúť toto stretnutie však mohli domáci hokejisti! Amur sa skvelo natlačil pred bránku belasých a Čiliak výborným zákrokom podržal svoj celok a stále tak platí nerozhodný stav 2:2!
53:32
Opäť sa však útoky striedajú na oboch stranách a ťažko teraz niečo predpovedať. Zrejem to už oba tímy nechajú na predĺženie, nikto z aktérov nijak obzvlášť neriskuje.
52:13
Gólom povzbudený Lunter sa aktívne prebíjal pred domácu bránku, ale až k zakončeniu sa nedostal. Slovan ešte môže ostať v útočnom pásme, domáci sú pod menším tlakom.
51:39
Možno je troška škoda pre Slovan, že nehral takto po celé stretnutie. Stále však nejaký ten čas ostáva do konca tretej tretiny, rozhodnúť sa tak dá ešte v riadnom hracom čase.
51:03
Zaujímavý strelecký pokus vyslal na bránku domácich Červený, ale nemieril presne. Hra je v týchto chvíľach vyrovnaná, stať sa teda môže čokoľvek.
50:37
Domáci sa zakrátko snažili o ďalší útočný výpad, ale Popugajev sa previnil zakázaným uvoľnením. Slovan sa tak zadarmo dostáva do útočného pásma a môže sa pokúsiť niečo vymyslieť.
50:02
Sledovali sme rýchly brejk domáceho tímu, Železkov pálil na bránku súpera, ale Čiliak si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Amur ešte získava buly v útočnom pásme.
49:21
Útočné výpady sa striedajú na oboch stranách, zrejme nás ešte čaká zaujímavý zvyšok tretej tretiny. Žeby Slovan išiel aj v druhom zápase za sebou do predĺženia? Odpoveď dostaneme v nasledujúcich minútach.
49:10
Sme teda zvedaví, ako sa bude ďalej toto stretnutie vyvíjať. Belasí by určite mali pokračovať vo svojej aktivite, nieje dôvod obzvlášť poľavovať. Treba sa však samozrejme vyvarovať aj zbytočným chybám.
48:01
goalSlovan Bratislava dal gól!

Je vyrovnané! Veľká aktivita hosťujúceho tímu konečne prináša druhý gól v Alikinovej sieti a začíname tak v tomto stretnutí odznova. Slovan pokračoval vo svojom ťažení v útočnom pásme, hostia sa výborne natlačili pred bránku súpera a vo veľkom zmätku dostal MÁRIO LUNTER puk za Alikinov chrbát – 2:2! Nebol to zrovna výstavný gólový kúsok, ale podstatné je že puk skončil v domácej bránke.
47:07
importantVyrovnanie mal teraz na hokejke Řepík! Hosťujúci hokejista získal parádnu prihrávku pred domácu bránku, položil si Alikina, ale svoj blafák nedotiahol do úspešného konca a puk napálil na zadný mantinel!
46:56
Tých buly v obrannom pásme súpera pribúda, ale domáca bránka je stále zakliata. Belasí pokračujú vo svojom tlaku, ale čas sa začína pomaličky krátiť.
46:03
Ani teraz sa puk za chrbát domáceho brankára nedostal, pretože Alikin v páde dostal puk po sebe a hra je teda prerušená. Belasí teda ešte zostávajú v útočnom pásme.
45:41
Veľká tak hosťujúceho celku stále pokračuje a domáci sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia. K dokonalosti krásy už chýba len druhý gól v Alikinovej sieti.
45:24
Taffe len s takým propagačným pokusom na Alikina, ale Slovan ešte ostáva v útočnom pásme. Domáci hrajú v úvodných minútach tretej tretiny veľmi pasívne, ale dva body zatiaľ ostávajú doma.
44:56
Slovan sa opäť usadil v útočnom pásme, ale obrana súpera pracuje veľmi dobre a nepúšťa hosťujúci celok k streleckým pokusom. Belasí začali tretiu tretinu veľmi dobre, ale domáci stále vyhrávajú 2:1!
44:26
Po dlhšej dobe tu bol útočný výpad aj na strane domácich, Kolář sa odhodlal k strele od modrej, ale Čiliak nemusel zasahovať. Dopredu teda opäť vyráža Slovan.
43:21
importantNebezpečenstvo pred domácou bránkou! K puku sa dostal Taffe, ktorý pálil veľmi zaujímavo a Alikin vyrazil tento pokus len pred seba. Okamžite sa k dorážke dostával Řepík, ale situácia ako pri prvom góle sa nezopakovala, Filippi znemožnil kanonierovi belasých skórovať.
42:56
Na malú chvíľu boli teraz hostia vyhnaní z útočného pásma, ale puk za svojou bránkou získavajú späť a snažia sa o ďalší útočný tlak.
42:23
Stále sledujeme aktívnu hru belasých v útočnom pásme, v dobrom svetle sa ukazujú všetky štyri formácie. Už to len chce ten vytúžený gól v súperovej sieti.
41:41
Ďalší strelecký pokus sme sledovali z hokejky Lampera, ten však len vyprášil betón domáceho brankára. Treba však Alikina zasypávať strelami čo sa len dá.
41:29
Rau pálil od rohu kliziska, Alikin nemal zrovna nejlepší výhľad, ale puk len preletel okolo domácej bránky. Slovan sa snaží pokračovať vo svojej aktivite aj naďalej.
41:10
Už sa však belasí pokúšajú prebiť do útočného pásma, ale nedarí sa im to podľa predstáv. Amur si teda stále drží svoje tesné vedenie, ale ako to teraz vyzerá na ľade, bude musieť oň ešte tvrdo bojovať.
40:56
importantAle aj úvodná veľká šanca v tretej tretine patrí domácim hokejistom! Filippi si dobre zbehol pred bránku súpera, jeho zakončenie Čiliak len tesne vyrazil vedľa tyčky!
40:26
Slovan však ihneď napáda súperovu rozohrávku, snaží sa získať tak puk na svoje hokejky a pokračovať v tej aktivite z konca druhej tretiny.
40:10
Posledná tretia tretina je už v plnom prúde, aj toto buly ide v prospech Amuru Chabarovsk.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Aj druhá tretina začala veľkou aktivitou domáceho tímu a v 28. minúte Gorškov zaslúžene poslal Amur do vedenia 2:1! Krátko pred koncom druhej tretiny však Slovan zaradil vyššiu rýchlosť a ihneď z toho boli aj nebezpečné situácie pred Alikinom, ale skóre zápasu sa zatiaľ nemenilo. Všetko je tak v tretej tretine ešte otvorené, začne sa približne o 13:08.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:54
importantTeraz však vynikajúco zasiahol brankár Alikin! Najprv výborne zapracoval betónom pri strele Řepíka, potom si poradil aj so zakončením Virtu!
38:49
importantVeľký závar pred domácou bránkou! Virta v dobrej pozícii bránku minul a Klokovo nahodenie na poslednú chvíľu dostala obrana domácich do bezpečia.
38:14
Hostia sa vracajú do útočného pásma a znova si vytvárajú veľký tlak. Sme teda určite zvedaví, či ešte padne nejaký presný zásah, pre Slovan samozrejme ideálne do súperovej siete.
37:28
Belasí však musia zlepšiť úspešnosť vhazdovania, pretože tých mal teraz viac než dosť v pásme súpera, ale čo z toho že puk získali domáci hokejisti.
36:49
Slovan pridáva na svojej aktivite a domáci sa musia brániť. Snáď hosťujúci celok konečne zlepšil svoju hru a ešte zabojuje aj o prípadné víťazstvo.
36:16
Liška to skúsil sám, potiahol si puk pred bránku domácich, ale Alikina sa mu prekonať nepodarilo. Slovan teraz usadený v útočnom pásme a vyvíja veľký tlak na domácu bránku.
35:20
Teraz sme sledovali konečne aj dobrú pasáž hry v podaní Slovana Bratislava, Červený a Rau dobre nahdozovali puk na súperovu bránku, ale za Alikinov chrbát sa napokon tieto pokusy nedostali.
34:256
importantNebezpečenstvo na druhej strane! Opäť musel Marek Čiliak výrazne zasahovať, ale puk znova sa svoj chrbát nepustil, slovenský brankár je dnes veľkou oporou svojho tímu. Popugajev sa dostal k odrazenému puku, ale Čiliak v páde betónom vyrazil puk do bezpečia!
33:49
Štvrtá formácia hosťujúceho tímu teraz hrala veľmi aktívne v útočnom pásme, ale k vytúženej strele na bránku súpera to neviedlo. Mladí hráči Lunter, Buc či Hrnka sa však ukazujú v dobrom svetle.
33:26
Kolář nahodil bekhendom puk na bránku Mareka Čiliaka, ale slovenský brankár podržal puk vo svojej výstroji.
33:15
Ofsajd zastavil útočnú akciu domáceho tímu, ocitol sa v ňom Michal Jordán. Útočné výpady sa teraz začínajú striedať na oboch stranách.
32:28
Stále teda Amur vyhráva 2:1 a toto vedenie je určite zaslúžené. Slovan musí zlepšiť svoju hru hlavne v útočnom pásme, ak chce z toho zápasu vyťažiť bodový zápis.
32:11
importantVeľká šanca pre domáci celok! Potěchin si krásne stiahol puk a ocitol sa sám pred Čiliakom, slovenský brankár si však pripisuje ďalší výborný zákrok a drží tak Slovan nad vodou!
32:01
Oba tímy hrajú v plnom počte!
31:28
O ďalšie zakončenie na bránku domácich sa postaral Taffe, ale Alikin mal dobrý výhľad a puk ukryl vo svojej výstroji. Konečne je tu aj lepšia pasáž hry v podaní hosťujúceho celku.
30:52
No a aktivita je teraz na hokejkách belasých, dobre pálil od modrej Mesároš, ale Hrnkov teč skončil len na zadnom mantinely.
30:10
Prvýkrát v tomto stretnutí sledujeme hru štyri na štyri, čo môže byť celkom zaujímavé, otvára sa viacej priestoru na ľade.
30:01
Súčasné vylúčenie:
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Nikita Popugajev – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., hrubosť).
29:24
To sa už tak trocha hosťujúcemu celku aj darí, konečne je živo aj pred domácim brankára Alikinom. Slovan však zatiaľ čaká na svoju prvú veľkú príležitosť v druhej tretine.
28:57
Stále sa však ešte nič vážneho nedeje, do konca stretnutia je času dostať a Slovan sa to ešte môže pokúsiť celé zvrátiť. Musí však zlepšiť prechod cez stredné pásmo a takisto dostávať súpera pod tlak.
27:57
27:57

Tak som to zakríkol! Veľká aktivita domáci logicky vyústila v gól a Amur sa prvýkrát v tomto zápase dostáva do vedenia. Slovan nezvládol buly v obrannom pásme, po vydarenej kombinácii sa puk dostal na hokejku ALEXANDRA GORŠKOVA a ten bol už v tejto situácii nezaváhal – 2:1!
Asistencia: Gleb Korjagin, Valentin Pjanov.
26:37
Ani teraz sa Slovan nedokázal vymaniť z vlastného obranného pásma a znova tak domáci rozbiehajú svoj kolotoč pred Čiliakom. Podstatné však je, že stále platí nerozhodný stav.
26:02
importantĎalší skvelý zákrok Mareka Čiliaka! Gorškov sa opäť dostal k puku a to po laxnom bránení obrancov hosťujúceho tímu, natlačil sa až pred bránku, ale slovenského brankára sa mu prekonať nepodarilo!
25:23
Gorškov nepríjemne nahadzoval puk na bránku hosťujúceho tímu, ale Rudenkov teč nebol našťastie pre Slovan úspešný. Amur pokračuje vo svojom veľkom nápore.
24:56
Domáci hokejisti však pokračujú vo svojej aktivite, zatiaľ to je ako cez kopirák v druhej tretine. Belasí sa bránia úspešne, ale stojí ich to strašne veľa síl.
24:10
Slovan teda prečkal veľmi krušné chvíle v úvode druhej tretiny, gól neinkasoval a tak pokračujeme v zápase za stavu 1:1!
23:54
Hostia v plnom počte.
23:45
importantV závere presilovky tu bola veľká šanca pre domácich dostať sa do vedenia, Marek Čiliak však výborne zapracoval svojim betónom pri tyčke a puk do svojej bránky nepustil!
23:04
Kolář pálil nebezpečne od modrej, puk len tesne preletel okolo ľavej tyčky. Teraz tu je veľký tlak Amuru, ktorý sa už úspešne usadil v útočnom pásme.
22:54
Prvú polovicu dokázali hostia ustáť bezproblémovo, Amur sa prakticky nedostal do útočného pásma a Slovan tak nazbieral veľmi cenné sekundy. Stále však presilovka domácich nekončí.
22:10
Belasí sa dostali do početnej nevýhody a domáci sa už snažia o prenik do útočného pása. Dôležité buly Slovan zvládol a ihneď sa tak dokázal oslobodiť.
21:54
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rudolf Červený – 2 min., sekanie).
21:48
Domáci hokejisti sa na malú chvíľu usadili v útočnom pásme, ale zatiaľ sa Amur nedostal k zakončeniu na bránku Mareka Čiliaka. Hokejisti v červenom však stále pokračujú vo svojej aktivite.
21:06
Buly vyznelo v prospech domáceho tímu a tak Amuru rýchlo prenikol do útočného pásma. Slovan sa tak opäť musí v úvode tretiny brániť, čo však zatiaľ úspešne zvláda.
20:47
Amuru nevyšiel prechod do útočného pásma, je z toho len zakázané uvoľnenie a tak Slovan získava buly pred Alikinom.
20:10
Druhá tretina je už teda v plnom prúde, buly v prospech Amuru. Domáci sa už snažia usadiť v útočnom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
V prvej tretine sme napokon videli dva presné zásahy. Amur vstúpil do stretnutia oveľa lepšie, bol aktívnejší a Čiliak sa nemohol sťažovať na nedostatok práce, slovenský brankár v prvej tretine vytiahol približne tri veľmi dobré zákroky. Krátko pred koncom prvej tretiny sa začala hra vyrovnávať a Michal Řepík poslal Slovan do vedenia o jeden gól. Belasí sa však dlho z vedenia neradovali, v 17. minúte vyrovnal Rudenkov a tak je po prvej tretine stav zápasu vyrovnaný 1:1! Druhá tretina sa začne približne o 12:19.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
Domáci v plnom počte.
19:17
Dobre operoval pred bránkou súpera Sukeľ, ale ani jemu sa nepodarilo presne zakončiť. Presilovka belasých je už skoro na svojom konci.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:37
Polovička z presilovky hostí je už minulosťou, Slovan sa dobre rozostavil v útočnom pásme, ale nepodarilo sa mu presne zakončiť a napokon Červenému v dobrej pozícii puk odskočil.
17:47
Slovan hrá svoju prvú presilovku v tomto zápase, ale domáci sa dokázali rýchlo oslobodiť.
17:37
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Denis Kuzmin – 2 min., sekanie).
16:56
importantA domáci sa mohli dostať aj do vedenia! Golubev sa natlačil pred bránku súpera, ale Čiliak si pripisuje ďalší úspešný zákrok, ktorým podržal svoj celok!
16:34
16:34

Dlho sa hostia z vedenia neradovali, domácim sa podarilo pomerne rýchlo vyrovnať! Amur ubránil tkal súpera a okamžite vyrazil do útočného pásma, puk za svojou bránkou vybojoval Řepík, ale zle vyhodil puk priamo na hokejku IGORA RUDENKOVA a ten z tesnej blízkosti prekonáva Čiliaka – 1:1!
15:21
Belasí sa už čoraz viac snažia preniknúť do útočného pásma, tu je vidno, čo dokáže s tímom spraviť jeden strelený gól. Amur sa však úspešne bráni a už sa skúša vrátiť k tej svojej aktivite z úvode stretnutia.
14:38
Veľmi dôležitý gól, ktorý môže Slovanu pomôcť. Akonáhle sa hosťom podarilo hru vyrovnať, vsietili vedúci gól a to môže domácich trochu znervózniť. Uvidíme, čo nám prinesie záver prvej tretiny.
14:08
14:08

Máme tu otvárací gól tohto stretnutia, ktorý sa podarilo vsietiť hosťujúcemu celku, čo je možno troška prekvapenie, ale hrá sa predsa len na góly! Belasí založili rýchly protiútok, z uhla nahadzoval puk na bránku súpera Taffe a presným tečom sa prezentoval MICHAL ŘEPÍK, ktorý tak pokračuje vo svojej gólovej kanonáde – 0:1!
Asistencia: Jeff Taffe.
13:16
importantPrvý náznak väčšej príležitosti pre hosťujúci celok! Sersen výborne potiahol puk do útočného pásma a hľadal svojou prihrávkou Lišku, druhý menovaný mal pred sebou odkrytý priestor, ale nedokázal puk ideálne zasiahnuť!
13:02
Je tu druhá reklamná prestávka v prvej tretine, po nej by sa malo vhadzovať v strednom pásme. Slovan už postupne hru vyrovnáva, snáď sa hostia konečne dostali poriadne do stretnutia.
12:46
Slovan teraz drží útočné pásmo, čo je vôbec po prvýkrát v tomto stretnutí. Bránenie svojej tretiny si tak teraz vyskúša aj Amur, zatiaľ to však domáci zvládajú veľmi úspešne.
11:06
Hra na ľadovej ploche sa teraz trocha upokojila, oba tímy predvádzajú kvalitné bránenie a tak si zrejme na ďalšie zaujímavé príležitosti budeme musieť počkať.
10:48
Aj ďalší tlak dokázal hosťujúci celok ustáť, ale už by to chcelo odpovedať rovnakou mincou zo strany belasých. Hostia však majú problémy s prechodom cez stredné pásmo.
10:14
Amur však znova kombinuje v útočnom pásme, k aktivite ho ženie aj veľká podpora v hľadisku. Na prvý gól stále čakáme, najbližšie k nemu mali pochopiteľne domáci hokejisti.
09:37
Belasí vyvážajú puk do bezpečia, zatiaľ sa im v útočnom pásme vôbec nedarí. Do konca stretnutia je však času dosť, všetko sa ešte dá zmeniť k lepšiemu.
09:14
importantPo skončení presilovky ešte Amur pokračoval vo svojom tlaku a opäť mal Čiliak plné ruky a nohy práce! Bolo tam viacero nahodení a nebyť slovenského brankára, tak nešťastný teč Taffeho by aj skončil vo vlastnej sieti.
08:26
08:10
Slovan aj v oslabení dokázal zaútočiť a získal tak veľmi cenné sekundy v súperovom pásme. Už to tak vyzerá, že toto oslabenie belasí ubránia.
07:26
Prvú polovicu oslabenia Slovan zvládol a súpera do výraznejšej šance nepustil. Ešte však presilovka domácich pokračuje, ale Amur je hrá veľmi zle.
07:02
Už sme boli aj svedkami zakončenia na Čiliakovu bránku, ale bol to skôr taký propagačný pokus. Slovenský brankár si tak stále drží čisté konto, aj od výkony brankára vždy záleží dobrý výsledok.
06:36
Domáci hokejisti hrajú prvú presilovku v tomto zápase, súper však dokázal veľmi rýchlo dostať puk do bezpečia. Slovan sa však bude musieť teraz brániť, čo môže ten tlak domácich len podporiť.
06:26
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
06:01
Po dlhšej dobe sa o útočný výpad pokúsili aj belasí, ale Lamper sa ocitol len v postavení mimo hru. Vhadzovať sa teda bude v strednom pásme.
05:32
Toto tvrdenie teraz potvrdil Gorškov, ktorý veľmi aktívne pracoval pred súperovou bránkou, ale až k strele do neviedlo. Slovan je však stále uzavretý v obrannom pásme.
05:02
Krušné chvíle teraz zažíva Slovan, domáci podnikajú jeden úspešný výpad za druhým, až moc ľahko Amur preniká do útočného pásma. Čiliak je tak v jednom ohni, ale presný zásah sme ešte nevideli.
04:35
Železkov sa dostal k puku a pálil nebezpečne k tyčke, ale Čiliak bol aj v tomto prípade úspešný. Opäť sa teda bude vhadzovať v obrannom pásme hosťujúceho celku.
04:06
Amuru sa však podarilo vypracovať útočnú akciu a opäť to vyzeralo veľmi živo pred Čiliakom. Slovenský brankár si však pripísal ďalší úspešný zákrok a v úvode stretnutia drží Slovan nad vodou.
03:49
Hra sa teraz trocha upokojia, puk drží na svojich hokejkách Slovan. Nedarí sa mu však teraz preniknúť do útočného pásma a vymyslieť niečo podobné, ako pred malou chvíľou jeho súper.
03:05
Domáci celok teraz operoval v útočnom pásme, ale už z toho nebolo žiadne podobné zakončenie na bránku Mareka Čiliaka. Celkom svižný úvod zápasu, oba tímy sa po zisku puku snažia hrať aktívne v súperovej tretine.
02:26
importantPrvá veľká šanca však patrí domácim hokejistom! Amur sa dobre rozostavil v útočnom pásme a pred bránkou hosťujúceho tímu vznikol poriadny závar, ale Zohorna nedokázal prekonať Čiliaka!
01:28
Slovan sa snaží pokračovať vo svojej útočnej aktivite, usadil sa v útočnom pásme, ale k ďalším strelám sa už hosťujúci celok nedostáva. Amur sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.
01:05
To na druhej strane už brankár domácich zasahovať musel. Alikin si však bez problémov poradil so strelou Červeného. Belasí teda ešte získavajú buly v útočnom pásme.
00:43
Amur sa ihneď usadil v útočnom pásme, ale nepodarilo sa mu ohroziť Čiliaka. Dobre zapracovala defenzíva hosťujúceho tímu a pri puku je tak už Slovan.
00:10
Prvá tretina tohto stretnutia sa naplno rozbehla, buly v prospech domáceho celku, ktorý odohrá toto stretnutie v červených dresoch, hostia zase v bielych.
00:01
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, vypočujeme si tak štátne hymny a po nich môže byť vhodené úvodné buly tohto stretnutia. Prajem teda príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné hokejové dopoludnie! Aj dnes pokračuje svojimi ďalšími stretnutiami nadnárodná KHL a po jednodňovej pauze sa slovenský zástupca HC Slovan Bratislava predstaví na klzisku ďalšieho súpera, tentokrát tu bude v Platinum Aréne proti Amuru Chabarovsk. Oba tímy potrebujú práve v takýchto zápasoch zbierať body a tak sa môžme tešiť na zaujímavé stretnutie. V bránke belasých dnes dostáva prednosť Marek Čiliak, oproti minulom zápase sú opäť aj zmeny v jednotlivých formáciach. Zatiaľ si prezrite podrobne zostavy oboch celkov, o malú chvíľu začíname.

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – Kolář (C), Kondratěv (A), D. Vorobjov, Turbin, Jordán, Koriagin, Kuzmin – Pjanov, Gorškov, T. Zohorna – Filippi, Rudenkov, Golubev (A) – Vj. Ušenin, Potěchin, Železkov – Veličkin, Gizdatullin

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gelinas, Grman, Klok, Jánošík (A), Meszároš, Baranov, Švarný – Taffe, Virta, Řepík – Sukel' (A), Rau, Červený – Chipchura, Liška, Lamper – Lunter, Buc, Hrnka

Rozhodca: Alexander Sergeyev, Sergei Gusev – Yakov Palei, Alexander Sysuyev
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Amur Chabarovsk a HC Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 11:30.

Nadnárodná KHL plynule pokračuje ďalšími zápasmi a slovenského zástupcu HC Slovan Bratislava čaká druhý trip v novej sezóny. Po úspešne zvládnutých domácich stretnutiach, keď belasí vyťažili z troch zápasov štyri body, ich čakajú súboje na ľade Viťazu, Kunlunu, Chabarovsku a Vladivostoku.

Amur Chabarovsk:
Domácim hokejistom sa v úvode nového ročník zatiaľ nedarí. Na svojom konte majú doposiaľ štyri body za dve víťazstva, v ostatných štyroch stretnutiach Chabarovsk prehral. Amuru sa nevydaril prvý trip, ale doma už začína zbierať body. V poslednom stretnutí zdolali domáci možno troška prekvapivo Dinamo Riga 2:1 a budú sa určite pokúšať bodovať aj v zápase so slovenským celkom.

HC Slovan Bratislava:
Belasí sa po troch stretnutiach na domácom ľade, z ktorých dva dokázali vyhrať, presunuli na druhý tohtoročný trip. Svoj druhý trip však Slovan nezačal úspešne, keď podľahol Viťazu 5:4, ale v tretej tretine doťahoval úspešne z 5:2 na spomínaných 5:4, na body to však už nestačilo. V druhom stretnutí to vyzeralo veľmi nádejne, Slovan na ľade Kunlunu vyhrával ešte v tretej tretine 3:1, ale napokon podľahol čínskemu celku 4:3 po samostatných nájazdoch a zbytočne teda stratil jeden bod.

Toto stretnutie podľa mňa nemá jasného favorita, aj keď stávkové kancelárie favorizujú domáci celok. Môžme sa určite tešiť na zaujímavé stretnutie, obom tímom ide o dôležité body.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.