Pánik a Čajkovský skórovali, Budaj gól nedostal

Richard Pánik (vpravo) sa raduje so spoluhráčmi z výhry.
Richard Pánik (vpravo) sa raduje so spoluhráčmi z výhry. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. sep 2018 o 07:54

Prípravné zápasy pred novým ročníkom NHL pokračujú.

NEW YORK. Slovenský útočník Richard Pánik prispel gólom k víťazstvu Arizony nad Los Angeles (4:2) v utorkovom prípravnom súboji pred novou sezónou Národnej hokejovej ligy (NHL).

Pánik otvoril skóre zápasu už v 5. min v presilovej hre, celkovo až tri zo štyroch gólov Coyotes padli v početnej výhode. Pánik odohral vyše 16 minút a pripísal si aj 2 strely na bránku.

V druhej polovici zápasu nastúpil do bránky Los Angeles Peter Budaj a pochytal všetkých 8 striel, ktoré na neho smerovali. Budaj vystriedal Jacka Campbella za stavu 1:4 z pohľadu Kings.

Gól si vo svojej premiére v drese Caroliny pripísal aj obranca Michal Čajkovský, ktorý je tam na skúške.

Robustný zadák ako prvý už v 5. min strelou zápästím prekonal skvelého ruského brankára v službách Tampy Bay Andreja Vasilevského. Hurricanes napokon zvíťazili na ľade Lightning 4:1.

Čajkovský absolvoval necelých 14 minút s 3 streleckými pokusmi a štyrmi trestnými minútami.

Prípravné zápasy NHL 2018/2019 - utorok:

• Buffalo - Pittsburgh 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
  • Columbus - Chicago 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
  • New York Islanders - Philadelphia 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
  • Washington - Boston 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
  • Tampa Bay - Carolina 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)Michal Čajkovský (Carolina) odohral 13:39 min, 1 gól, 3 strely, 4 trestné minúty
  • Toronto - Ottawa 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
  • Dallas - St. Louis 5:3 (0:0, 1:2, 4:1)
  • Colorado - Vegas 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
  • Arizona - Los Angeles 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)Richard Pánik (Arizona) odohral 16:02 min, 1 gól, 2 strely - Peter Budaj (Los Angeles) odchytal 28:48 min, kryl všetkých 8 striel súpera
  • Los Angeles - Arizona 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
  • San Jose - Anaheim 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
  • Vancouver - Edmonton 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)