Trnavčan Matúš Čonka (vľavo) a hosťujúci Andy Najar v súboji o loptu. (Autor: TASR)

Prečítajte si stručný priebeh duelu.

Európska liga 2018/2019 - skupinová fáza (D-skupina):

Spartak Trnava - Anderlecht Brusel 1:0 (0:0)

Gól: 79. Oravec

Rozhodcovia: Clancy - Ross, Carr (Škót.), ŽK: Grendel, Kadlec, Bakoš, Tóth, Čanturišvili (všetci Trnava), 17.114 divákov.

Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka (51. Kulhánek) - Oravec, Rada - Jirka (64. Malecki), Grendel, Čanturišvili - Bakoš (88. Janso)

Anderlecht Brusel: Didillon - Najar (64. Saief), Vranješ, Sanneh, Milič - Musona (84. Gerkens), Kums, Trebel, Amuzu - Santini, Dimata (84. Makarenko)

Priebeh zápasu:

I. polčas:

Spartak začal nebojácne, prvých päť minút mal loptu na svojich kopačkách, ale prvý zákrok musel vytiahnuť brankár Chudý. Ten mal čo robiť aj na konci 15. minúty, keď tesne pred ním nedosiahol na center do šestnástky Dimata.

Hráči Anderlechtu postupne preberali hru do svojej réžie, boli častejšie pri lopte, snažili sa o prechod do šestnástky po krídlach i stredom. K streľbe ich však nepúšťala pozorná obrana Trnavy.

Dimata sa napokon k zakončeniu dostal päť minút pred koncom polčasu, ale hlavičkoval nepresne.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Trnava - Anderlecht Brusel: fotogaléria

21.9.2018

II. polčas:

Druhý polčas sa od toho prvého veľmi nelíšil, oba tímy si dávali pozor v obrane a šancí bolo málo. V 67. minúte si však na center z pravej strany naskočil Bakoš a len tesne minul bránku Didillona.

Anderlecht kontroval vzápätí, keď Chudý končekmi prstov vytlačil loptu na brvno po teči Trebela.

Zápas napokon rozhodla štandardná situácia a na radosť zaplnenej arény sa z gólu tešil Spartak. Grendel posadil loptu z rohového kopu na hlavu Mateja Oravca a ten zabezpečil Trnave víťazstvo 1:0.

Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, ale Spartak si už tri body ustrážil.

Domov»Futbal»Európska liga»Spartak Trnava zdolal Anderlecht Brusel 1:0 v Európskej lige 2018/2019 (Priebeh zápasu)