Tatar asistoval pri výhre nad obhajcom titulu, Daňo dal ďalší gól

Tomáš Tatar (uprostred) debutoval za Montreal Canadiens.
Tomáš Tatar (uprostred) debutoval za Montreal Canadiens. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. sep 2018 o 07:07

Pozrite si súhrn nočných prípravných zápasov NHL.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marko Daňo sa zapísal do streleckej listiny aj v druhom prípravnom zápase pred novou sezónou NHL.

Presadil sa vo štvrtkovom dueli na ľade Edmontonu Oilers, v ktorom jeho Winnipeg prehral vysoko 3:7.

Prvý bod v príprave aj v novom pôsobisku má na konte ďalší útočník Tomáš Tatar, ktorý jednou asistenciou prispel k triumfu Montrealu Canadiens nad obhajcom Stanleyho pohára z Washingtonu (5:2).

Premiéru v bránke Detroitu Red Wings si odkrútil reprezentačný gólman Patrik Rybár.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Skalice nastúpil do zápasu s Chicagom (4:2) v polovici druhej tretiny a nepustil za svoj chrbát ani jednu z desiatich striel, ktoré naňho smerovali.

Menej sa darilo inému slovenskému brankárovi Petrovi Budajovi z Los Angeles Kings.

Skúsený 36-ročný Banskobystričan chytal v dueli vo Vancouveri od začiatku tretej časti hry, z deviatich striel 2-krát inkasoval a Kings napokon prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch.

V akcii bol aj mladý útočník New Jersey Devils Marián Studenič, ktorý na ľade New Yorku Islanders (0:2) odohral vyše 13 minút, trikrát ohrozil bránku protivníka a zaskvel sa dvomi bodyčekmi.

NHL - prípravné zápasy:

Montreal - Washington 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

/Tomáš Tatar (Montreal) si pripísal 1 asistenciu, 2 plusové body a prezentoval sa 3 strelami/

New York Islanders - New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 13:35 min, 3-krát vystrelil na bránku, 2 bodyčeky/

Detroit - Chicago 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

/Patrik Rybár (Detroit) chytal od 30. min, neinkasoval a pripísal si 10 úspešných zákrokov/

Minnesota - Dallas 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Edmonton - Winnipeg 7:3 (1:0, 2:2, 4:1)

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 14:34 min, strelil gól, 3-krát vystrelil na bránku a na konte mal jednu mínusku/

Anaheim - San Jose 3:7 (2:1, 1:3, 0:3)

Vancouver - Los Angeles 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0, 1:0)

/Peter Budaj (Los Angeles) chytal od 3. tretiny, z deviatich striel 2-krát inkasoval/

Los Angeles - Vegas 2:7 (0:3, 1:3, 1:1)

Domov»Hokej»NHL»Tatar asistoval pri výhre nad obhajcom titulu, Daňo dal ďalší gól