Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Džudistka Majorošová vypadla z MS po prvom kole

Slovenka opustila turnaj bez výhry.

Viktória MajorošováViktória Majorošová (Zdroj: TASR/Pavel Neubauer)

BAKU. Slovenská reprezentantka Viktória Majorošová prehrala na džudistických majstrovstvách sveta v azerbajdžanskom Baku v hmotnostnej kategórii do 57 kg v 1. kole s Miryam Roperovou z Panamy a vypadla.

V aktuálnom svetovom rebríčku patrí Roperovej 11. miesto, až 91. Majorošovej a na tatami sa tento rozdiel aj prejavil, Roperová hodila 26-ročnú slovenskú džudistku na ippon po 63 sekundách.

Majorošovej žreb určil 36-ročnú veteránku, pôvodom Nemku, no od roku 2017 nastupujúcu za Panamu, ktorá mala pozoruhodné predchádzajúce výsledky na turnajoch najvyššej kategórie.

Vlani v Jekaterinburgu zvíťazila na Grand Slame, na budapeštianskych MS skončila piata, v roku 2013 však bola na MS bronzová a na kontinentálnych šampionátoch ju zdobili až štyri vzácne kovy.

Na turnajoch IJF World Tour prenikla na medailové stupne dokonca 17-krát. Pred dvoma rokmi na ME v Kazani zdolala Majorošovú vo štvrťfinále, teraz už v 1. kole.

Vo finálových súbojoch už tretí deň za sebou žiarilo japonské džudo, aj keď nie absolútne. Zlato si v hmotnosti do 57 kg vybojovala vlaňajšia vicemajsterka sveta len 22-ročná Cukasa Jošidová, ktorá zdolala na ippon už po 1:20 min Britku Smythe-Davisovú, minulý rok na MS bronzovú.

Medzi mužmi do 73 kg obhajca titulu Japonec Soiči Hašimoto prehral vo finále s Kórejčanom Čang-rim Anom v 2:09 min na ippon. Tesne predtým Japonca otriasol úder do tváre, na začiatku aj výrazný škrabanec.

Dvadsaťštyriročného Kórejčana v kariére ozdobili predtým na MS dva individuálne bronzy v rokoch 2015 a 2017 a až teraz vynikol naplno.