Tatar strelil svoj prvý gól za Montreal, rozhodol zápas

Tomáš Tatar (vľavo).
Tomáš Tatar (vľavo). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. sep 2018 o 07:32

V akcii bolo viacero Slovákov.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar rozhodol v noci na nedeľu svojím gólom o víťazstve Montrealu nad Ottawou v prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL.

Domáci Canadiens dokázali otočiť stav z 0:2 na 3:2, pričom o víťazný zásah sa postaral Tatar v 42. minúte, keď s prispením korčule tečoval strelu Brendana Gallaghera od modrej čiary.

Pre 27-ročného útočníka to bol prvý gól v drese Montrealu od nedávnej výmeny z Vegas. Tatar odohral vyše 15 minút a zaznamenal aj plusový bod.

V zápase sa predstavil aj jeho krajan Christián Jaroš, ktorý asistoval pri prvom góle Ottawy z hokejky Bradyho Tkachuka.

Dvaja Slováci sa bodovo presadili i v dueli Detroit - Boston (4:3 pp). Kapitán hostí Zdeno Chára a jeho spoluhráč Martin Bakoš si zhodne pripísali v drese Bruins asistenciu.

V zostave Bostonu sa objavil aj ich krajan Peter Cehlárik.

Do hry zasiahol v noci i obranca Erik Černák, ktorý sa radoval z domáceho víťazstva Tampy Bay nad Nashvillom (5:2).

NHL - prípravné zápasy pred sezónou 2018/2019:

Pittsburgh - Columbus 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Minnesota - Colorado 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Buffalo - Toronto 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Detroit - Boston 4:3 pp (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

/Zdeno Chára odohral 19:23 minúty, asistoval pri jednom z gólov, trikrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa tromi bodyčekmi, dostal dve trestné minúty, zaznamenal dva mínusové body a zablokoval jednu strelu

/Martin Bakoš odohral 10:24 minúty, asistoval pri jednom z gólov, dvakrát vystrelil na bránu súpera a prezentoval sa aj jedným bodyčekom/

/Peter Cehlárik (všetci Boston) odohral 16:25 minúty, dva razy vystrelil na bránu súpera, zaznamenal jeden mínusový bod a prezentoval sa dvomi bodyčekmi/

Montreal - Ottawa 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:16 minúty, strelil gól, mal jednu strelu na bránu a zaznamenal aj jeden plusový bod/

/Christián Jaroš (Ottawa) odohral 18:05 minúty, zaznamenal asistenciu, raz vystrelil na bránu súpera, mal štyri trestné minúty, prezentoval sa dvomi bodyčekmi a jednou zablokovanou strelou/

/VIDEO: Gól Tomáša Tatara v čase 2:35/

NY Islanders - NY Rangers 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Tampa Bay - Nashville 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:05 minúty, zaznamenal jeden plusový bod, rozdal tri bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

Dallas - Florida 3:4 pp (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)

Arizona - Anaheim 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Calgary - Vancouver 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

San Jose - Vegas 4:5 sn (2:1, 2:1, 0:2- 0:1)