Oslabená Barcelona doma nečakane stratila body, pred Realom je už iba o skóre

Futbalisti FC Sevilla.
Futbalisti FC Sevilla. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. sep 2018 o 14:02

V Španielsku strelil gól bývalý Trenčan.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona iba remizovali v nedeľňajšom dueli piateho kola španielskej La Ligy na domácej pôde s Gironou 2:2.

Stratili tak prvé body v novej ligovej sezóne a tabuľku vedú už iba o skóre pred Realom Madrid.

V katalánskom derby síce favorita poslal do vedenia v 19. minúte Lionel Messi, Barcelona ale potom doplatila na vylúčenie obrancu Clementa Lengleta.

Ten opustil ihrisko po faule lakťom a Christian Stuani dvoma gólmi otočil skóre stretnutia. Aspoň bod pre domácich zabezpečil v 63. minúte hlavou Gerard Pique.

Sevilla zvíťazila na ihrisku Levante 6:2. Ústrednou postavou stretnutia bol hosťujúci útočník Wissam Ben Yedder, ktorý strelil hetrik už v priebehu prvého polčasu.

O presné zásahy domácich sa postarali Marti Roger a bývalý hráč AS Trenčín Moses Simon.

La Liga 2018/2019 - 5. kolo:

Levante - FC Sevilla 2:6 (1:4)

Góly: 12. Roger, 90. M. Simon - 11., 35. a 45. Ben Yedder, 21. Carrico, 49. A. Silva, 59. Sarabia

Villarreal - Valencia 0:0

ČK: 58. Parejo (Valencia)

Betis Sevilla - Athletic Bilbao 2:2 (0:2)

Góly: 51. Bartra, 68. Canales - 7. Williams, 18. Raul Garcia

ČK: 45. Susaeta (Bilbao)

FC Barcelona - Girona 2:2 (1:1)

Góly: 19. Messi, 64. Pique - 45. a 52. Stuani

ČK: 35. Lenglet (Barcelona)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Oslabená Barcelona doma nečakane stratila body, pred Realom je už iba o skóre