Ronaldo rozhodol o výhre Juventusu, Hamšík bol pri triumfe Neapola

Marek Hamšík.
Marek Hamšík. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. sep 2018 o 14:36

Favorit strelil tri góly.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom zápase piateho kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na trávniku FC Turín 3:1 a dotiahli sa na prvý Juventus.

Hostia boli od úvodu aktívnejší a už vo 4. minúte ich poslal do vedenia Lorenzo Insigne, na ktorého o štvrťhodinu neskôr nadviazal Simone Verdi.

Turínčania sa vrátili do boja o body na začiatku druhého polčasu, keď znížil z pokutového kopu Andrea Belotti, ale zverenci trénera Ancelottiho nedopustili drámu a zásluhou druhého gólu Insigneho definitívne zlomili odpor súpera.

Rímske Lazio privítalo na Olympijskom štadióne FC Janov, hostia napriek gólu najlepšieho strelca súťaže Krzysztofa Piateka podľahli favoritovi 1:3.

V drese domácich sa dvakrát presadil Ciro Immobile, skórovali aj Felipe Caicedo a srbský stredopoliar Sergej Milinkovič-Savič.

Futbalisti AS Rím prekvapivo podľahli domácim hráčom Bologne 0:2. O úvodnom víťazstve zverencov Filippa Inzaghiho v aktuálnej sezóne rozhodli presnými zásahmi Federico Mattiello a Federico Santander.

Juventus Turín sa trápil na ihrisku Frosinone, no napokon ho zbavil nervozity gólom v 81. minúte Cristiano Ronaldo. V nadstavenom čase pridal druhý gól Federico Bernardeschi.

Obhajca majstrovského titulu má naďalej stopercentnú bilanciu a vedie ligu o tri body pred Neapolom.

Góly: 81. C. Ronaldo, 90.+ Bernardeschi

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ronaldo rozhodol o výhre Juventusu, Hamšík bol pri triumfe Neapola