Cibulková famózne otočila prvý set, vo Wu-Chane ide ďalej

Dominika Cibulková na turnaji v Tokiu.
Dominika Cibulková na turnaji v Tokiu. (Autor: Eugene Hoshiko SITA/AP)
SITA|24. sep 2018 o 10:41

Ďalšou súperkou našej tenistky bude svetová jednotka Simona Halepová.

WU-CHAN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 2. kola na turnaji WTA Premier 5 Dongfeng Motor Wuhan Open v čínskom Wu-chane.

V pondelňajšom stretnutí 1. kola zdolala za 90 minút 6:4, 6:3 Rumunku Monicu Niculescovú. V druhom kole ju čaká svetová jednotka Rumunka Simona Halepová, s ktorou má pozitívnu bilanciu vo vzájomných zápasoch (4:2).

Aktuálna slovenská ženská jednotka Cibulková (31. v rebríčku WTA) prehrávala v prvom sete už 1:4, no šnúrou piatich víťazných hier otočila skóre a zvíťazila 6:4.

V druhom dejstve viedla slovenská tenistka 4:1, Rumunke sa podarilo znížiť na 3:4. Cibulková však obrat nepripustila a za stavu 5:3 pri svojom podaní premenila prvý mečbal.

Dvadsaťdeväťročná Cibulková sa po úspešnom US Open, na ktorom postúpila do osemfinále, predstavila minulý týždeň na turnaji v japonskom Tokiu.

V 1. kole si poradila s domácou Nao Hibinovou. V 2. kole jej vystavila stopku ďalšia Japonka Naomi Osaková.