Slovanu návrat na domáci ľad nevyšiel, v bráne hostí sa tešil Hudáček

Július Hudáček, brankár Spartaka Moskva.
Július Hudáček, brankár Spartaka Moskva. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|25. sep 2018 o 00:00

V Bratislave uspel moskovský klub.

KHL 2018/2019 - základná časť:

HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Gól: 40. Grman (Virta, M. Sukeľ) - 16. Kosov (Talalujev, Šaškov), 30. I. Zubov (Kutejkin), 44. Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 59. Chochlačov

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Cyplakov - Kučava, Novikov (všetci Rus.), 6746 divákov

Slovan: Čiliak - Sersen, É. Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Schaus, Švarný, Hedera, Jánošík - Řepík, Taffe, Virta - Lamper, Chipchura, M. Lunter - M. Sukeľ, C. Rau, Červený - Liška, Šimun, T. Hrnka

Spartak Moskva: J. Hudáček - Provoľnev, Gončarov, Kutejkin, Osipov, D. Kalinin, Kulik, V. Sorokin - Daugavinš, Hanzl, Karsums - Chochlačov, Maxwell, Leščenko - Truňov, I, Zubov, Nikoncev - Kosov, Šaškov, Talalujev.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava nebodovali v utorňajšom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), Spartaku Moskva podľahli na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 1:4.

Hostí, za ktorých odchystal celé stretnutie slovenský gólman Július Hudáček, poslal do vedenia v 16. minúte Jaroslav Kosov a presne v polovici zápasu sa v presilovke presadil Iľja Zubov.

Slovanisti znížili v závere druhej tretiny presnou koncovkou Mária Grmana, ale po prestávke rýchlo inkasovali z hokejky Benjamina Maxwella.

KHL: Pozrite si momentky zo zápasu HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva: fotogaléria

25.9.2018

Vo zvyšku tretej časti hry domáci už neskórovali, naopak do prázdnej bránky sa presadil Alexander Chochlačov.

Zverenci Vladimíra Országha si pripísali ôsmu prehru v aktuálnom ročníku.

Dvanásty duel aktuálnej ligovej sezóny odohrá Slovan vo štvrtok na domácom klzisku v tradičnom čase o 18:30 proti fínskemu Jokeritu Helsinku, ktorý je momentálne lídrom západnej konferencie.

Hlasy po stretnutí:

Vladimir Jepančincev, tréner Spartaka: "Sme radi, že sme vyhrali. Okrem prvej tretiny som s výkonom spokojný. Po prvej časti hry som hráčom dohovoril."

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Až na pár momentov sme dnes boli jednoznačne slabším mužstvom. Išli sme po víťazstve, hrali sme doma, ale nič sme neukázali.

Michal Sersen, obranca Slovana

Hrali sme veľmi komplikovane v obrannom pásme, dnes to bola najhoršia druhá tretina, akú som zažil v Slovane. Musíme si uvedomiť, že pre nás je každý zápas play off.

Prehrať sa dá, ale pokiaľ nebudeme mať vôľu a emócie, tak prehráme. Dnes sme prehrali zaslúžene. Ďalší zápas musí byť z našej strany úplne iný."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Prehra ma mrzí. V prvej tretine sme hrali dobre, ale potom sme prestali. Mali sme dať v prvej tretine gól."

Zvyšné utorňajšie stretnutia:

Magnitogorsk - Čerepovec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly:
4. Kaletnik, 30. Čibisov - 14. Ashton

Jekaterinburg - Jaroslavľ 5:4 pp (1:2, 0:2, 3:0 - 1:0)
Góly:
8. Milovzorov, 45. Paré, 50. Paré, 55. Golyšev, 63. Sexton - 13. Sannikov, 16. Loktionov, 31. Alexejev, 40. Sannikov

CSKA Moskva - Soči 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly:
15. Okulov, rozh. náj. Šalunov - 35. Archipov

Dinamo Riga - Jokerit Helsinki 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly:
39. Videll, 63. Videll - 51. Grant

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
25.09.2018 o 18:30
Slovan
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)
60' minúta
S.Moskva
Góly a asistencie: 40. Grman (Virta, Sukel') – 16. Kosov (Talalujev, Šaškov), 30. Zubov (Kutejkin), 44. Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 59. Chochlačov (Daugavinš). Diváci: 6 746.
Ani v tretej tretine Slovan nedokázal zabrať a inkasoval dvakrát. Najprv z hokejky Maxwella a do prázdnej brány zakončil Chochlačov. Víťazstvo hostí je zaslúžené, Slovan mal len dobrý vstup do zápasu, potom jeho výkon postupne klesal a Spartak Moskva ukázal svoju dominanciu.
59:12
Vylúčenie v tíme Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min.).
58:27
goalSpartak Moskva dal gól!
ALEXANDER CHOCHLAČOV definitívne rozhoduje o víťazstve svojho tímu gólom do prázdnej brány. Najprv mu puk odskočil do rohu, ale dokorčuľoval ho, obišiel bránu aj brániaceho hráča a puk zasunul do opustenej brány.

Asistencia: Kaspars Daugavinš
57:38
Schausovu strelu Hudáček chytil.
57:08
importantČiliak opúšťa bránu a belasí hrajú šiesti!
56:34
Komplikovaná rozohrávka belasých vyústila v nastrelenie puku na zadný mantinel, odkiaľ sa puk po prihrávke dostal ku Gelinasovi, ktorého strela bola zblokovaná. Slovan však musí opustiť útočné pásmo, pretože sa píska ofsajd.
55:40
Vylúčenie v tíme Spartak Moskva (Alexander Chochlačov – 2 min., podrazenie).
55:27
Schausov pokus tečoval Sukeľ, belasí s na chvíľu udržali v útočnom pásme, ale nedokážu si vypracovať gólové šance.
54:29
Zubov hľadal Trunyova na pravej strane, ale poslal mu ťažký puk vzduchom, ktorý Trunyov nespracoval.
53:36
Belasí už vrhajú všetky sily do útoku, nič iné im ani nezostáva. Je to ale celé nervózne, kombinácie sa nedaria a navyše sa píska aj ofsajd.
52:55
Bielo-červení sa valia dopredu, Chochlačov hľadal na ľavom krídle spoluhráča, ale prihrávka neprešla, zasiahol Sersen.
52:15
Kosov sa k zakončeniu nedostal, zato Kutejkin už áno, Čiliak schoval puk v lapačke.
51:44
Virta sa preštrikoval cez niekoľkých súperových hráčov, tí ho potom vytlačili na modrú, odkiaľ Virta švihom nahadzoval puk, ktorý Taffe tečoval. Pekný moment, snáď ich bude pribúdať.
50:39
Provolnev preveril Čiliaka z ľavého kruhu, v čase keď sa Slovanu vracal hráč z trestnej lavice.
50:01
Krížna prihrávka Zubova a Maxwell páli, Čiliak zasahuje betónmi, následne prišla strela od modrej.
48:39
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
48:39
Slovanu táto presilovka vôbec nevyšla. Hostia sa dostali do útoku, ktorý aj zakončili, naopak Slovan sa do zakončenia nedostával. Ani divákom sa už takáto hra nepáči a dávajú to najavo.
47:04
Slovanisti rozostavení v útočnom pásme, no Gelinas na modrej zle trafil puk a hostia sa oslobodzujú.
46:33
Vylúčenie v tíme Spartak Moskva (Viačeslav Leščenko – 2 min., podrazenie).
46:23
Liška naháňa puk, ale nedostal sa k nemu, prihrávka na krídlo Šimunovi, ten puk tiež stráca na zadnom mantineli.
45:39
So Slovanom to vyzerá zle nedobre, ale ešte nie je koniec. Zatiaľ však nič nenaznačuje, že by belasí chystali nejaký veľký obrat.
43:48
43:48
Hostia strieľajú podobný gól, ako ten prvý. Chochlačov spoza brány našiel Leščenka, ktorému sa ešte nepodarilo skórovať, no puku sa ujal BEN MAXWELL a jeho dorážka už za chrbát Čiliaka prešla.

Asistencie: Vyačeslav Leščenko, Alexander Chochlačov.
43:29
Belasí si nerozumeli v zakladaní útoku, Taffe sa puku nedotkol a tak sa hra sťahuje pred Čiliaka.
Dnešné stretnutie sleduje 6 746 divákov.
43:03
Grman nerozohral presne, čo sa snažil využiť Šaškov, no ani ten sa ďaleko nedostal. Čakáme na prvú vážnejšiu šancu tretej tretiny.
42:07
Strela Osipova už platiť nebude, píska sa ofsajd.
41:32
Slovan sa vysporiadal s vysokým napádaním hostí, no tretí útok len nastreľuje puk na zadný mantinel.
40:30
Oblúčik na Řepíka presný nebol a tak to Slovan skúsi opäť až spoza Čiliaka.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli po jednom góle na každej strane. Najprv sa presadil na strane hostí Zubov, v 40. minúte znížil Grman.

Tretia tretina sa začne približne o 20:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
Slovanu gól jednoznačne pomohol a teraz sa hra odohráva pred Hudáčkom, ktorý čelí ďalším strelám, takto by to mohlo vyzerať aj v záverečnej tretine.
39:01
39:01
goalSlovan Bratislava dal gól!
MÁRIO GRMAN je šťastným strelcom Slovana a minútu pred prestávkou strieľa kontaktný gól. Strela od modrej mu sadla ideálne a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Patrik Virta, Matúš Sukeľ
38:41
Slovan presilovú hru nevyužil, ale dokázal sa dostať do šancí a zakončovať. Řepíkovi nesadol puk a aj preto mal Hudáček zľahčenú robotu.
37:42
No belasí musia po puk korčuľovať až za vlastnú bránu. Od modrej strieľal Gelinas, Slovan sa nasťahoval pred Hudáčka. Řepíkov bekhend do siete neprešiel, ani strela Gelinasa.
36:43
Aj Slovan má k dispozícii presilovú hru, prvú v tomto zápase, ideálne by bolo, využiť ju a streliť kontaktný gól.
36:16
Vylúčenie v tíme Spartak Moskva (Andrej Kutejkin – 2 min., podrazenie).
35:56
Virta prihrával z pravého krídla do druhej vlny, no Klok bol pokrytý.
35:27
Jedna strela za druhou lieta na Čiliaka, tentokrát z ľavej strany, Čiliak si nebol istý, kde skončil puk, našťastie pre Slovan sa odrazil vedľa ľavej žrde.
33:57
importantZdalo sa, že Slovan pôjde do prečíslenia, no v poslednej chvíli sa stihol vrátiť aj druhý hráč Spartaka. Sukeľ tak počkal s prihrávkou, napokon prihral Rauovi, ktorý sa puk snažil pretlačiť za Hudáčkov chrbát. Pred bránou bolo husto, nepodarilo sa to ani Červenému.
33:25
Až príliš často sa hrá pred Čiliakom, Slovan nevie predviesť ucelenú kombináciu.
32:28
Virta zabojoval v útočnom pásme a zobral brániacemu hráčovi puk, no pomohol mu spoluhráč a tak Spartaku žiadne nebezpečie nehrozilo.
31:13
Po strele Provolneva a zákroku Čiliaka vznikla menšia roztržka, ktorá je už ale minulosťou, vylučovať sa nebude.
30:29
Ak chce Slovan so zápasom niečo urobiť, musí jednoznačne pridať a tlačiť sa do útoku.
29:04
29:04
Hostia využívajú presilovú hru. Od modrej čiary strieľal vystrelil Kutejkin, ktorého strelu Čiliak vyrazil pred seba, no obrana mu veľmi nepomohla a z dorážky sa presadil IĽJA ZUBOV.

Asistencia: Andrej Kutejkin.
28:34
Spartak si posúva puk, krížnu prihrávku Slovanisti zblokovali a posielajú puk cez všetky čiary.
28:02
Od modrej tvrdo vypálil Kutejkin, Čiliak chytá a prerušuje hru.
27:54
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Adam Jánošík – 2 min., sekanie).
27:50
Momentálne to na ľade vyzerá, akoby hostia hrali presilovku. A teraz si ju aj skutočne zahrajú...
27:02
Spartak zatlačil svojho súpera v obrannom pásme, Slovan sa nevie vymaniť spod tlaku, ktorá narastá.
26:11
Šaškov to skúsil strelou švihom k bližšej žrdi, tú si Čiliak postrážil a vyslúžil si potlesk.
25:53
Hostia sa motajú po rohoch v útočnej tretine. Prišla nepresná strela od modrej, avšak Slovanu sa nepodarilo puk vyhodiť.
24:45
Lunter prenikal po pravom krídle, no bol tiesnený a zakončiť sa mu nepodarilo. Puk sa dostal na modrú na Švarného, ten posunul Schausovi, ktorého tvrdú strelu Hudáček pokryl.
23:48
Čiliakov istý zákrok po zakončení Karsumsa, puk radšej podržal v lapačke. Slovanu sa podarilo dostať rýchlo dopredu, Taffe prešiel cez brániaceho hráča a ohrozil Hudáčka, ten najprv nevedel, kde má puk, no napokon ho našiel pod ramenom.
23:01
Strela od modrej z hokejky Gelinasa presná nebola, následne sa Slovan dopustil zakázaného uvoľnenia a hra sa sťahuje pred Čiliaka.
22:21
Kuteikin strieľal nebezpečne z osi ihriska a Čiliak sa musel mať na pozore. Na druhej strane Šimun tesne pre Hudáčkom zmenil dráhu puku, slovenský gólman si s jeho pokusom poradil.
21:11
Chipchura sa snažil trafiť puk vo vzduchu pri ľavej tyčke, čo sa mu nepodarilo a Slovan stráca pásmo. Musel sa rýchlo vrátiť späť a čeliť ďalšiemu útoku hostí.
20:36
Na začiatku druhej tretiny sa hra odvíja pred Čiliakom, ktorý musel čeliť niekoľkým strelám moskovských hokejsitov, s ktorými si však úspešne poradil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovan začal veľmi aktívne, mal viac z hry, no Spartak využil chvíľkovú nepozornosť belasých a podarilo sa mu skórovať, stav po prvej tretine je teda pre belasých nepriaznivý – 0:1. Určite však nič nie je stratené a veríme, že Slovanu sa v druhej tretine podarí minimálne vyrovnať.

Druhá tretina sa začne približne o 19:22.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:39
Belasí jednoducho nastreľujú puk do tretiny, ale tam ho nik nedokorčuľoval. Dopredu išiel o malú chvíľu Taffe, Hudáček si s jeho pokusom na dvakrát poradil.
18:41
Po prihrávke Talaluyeva strieľal od modrej Osipov, puk končí na zadnom plexiskle. Slovanu sa podarilo dostať puk do stredného pásma, no musí sa opäť brániť.
17:22
Slovan sa snaží byť naďalej aktívny a zamestnávať Hudáčka, no pozorný musí byť aj vzadu, Čiliak kryje strelu z ľavého kruhu.
15:23
Slovan si nedal pozor na hráča pred bránou, ktorý ostal na malú chvíľu voľný, čo hostia dokonale využili. Spoza brány prihrával Talaluyev presne na hokejku JAROSLAVA KOSOVA, ktorý sa z prvej zblízka nemýlil a prekonal Čiliaka.

Asistencie: Talalujev Ilya, Šaškov Gleb.
15:23
15:13
Belasí zazmätkovali na obrannej modre, čo využil Osipov, nešpekuloval, hneď strieľal, no Čiliak mal odkrytý výhľad a s jeho projektilom si poradil bez väčších problémov.
14:37
Oba tímy striedajú, Spartak s pukom na hokejke, z ľavého kruhu tvrdo vypálil Nikoncev, ale bránu Čiliaka prestrelil.
12:45
Hanzl prihrával spoza brány, ale jeho úmysel vystihol Gelinas a odpaľuje puk cez všetky čiary.
11:52
Lamper sa už už dostával k puku pred Hudáčkom, padá k ľadu, no faul sa nepíska. Slovan sa bráni veľmi dobre.
11:43
Teraz sa už Spartaku podarilo nasťahovať sa do útočného pásma, prišla strela z ľavého kruhu s ktorou si Čiliak poradil.
11:23
importantLamper mohol udrieť v oslabení! Išiel sám na Hudáčka, skúšal bekhend, no ten ho vychytal! Neuveriteľné, pár sekúnd nato išiel Slovan 2 na 1 vo vlastnom oslabení, tentokrát Liška pálil z prvej po prihrávke, zdá sa, že zvoní horná žŕdka!
10:43
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., držanie).
10:31
O puk sa bojuje pri mantineli v útočnom pásme Slovana, Sukeľ sa snaží niečo vymyslieť, no o puk prišiel, predtým než stihol zakončiť.
10:09
Talaluyev zblízka prestrelil, Čiliak len kontroloval puk.
09:26
Trunyov dostal priveľa priestoru a predral sa až do blízkosti Čiliaka, ešte chcel prihrávať pred bránu, no tam nemal nikoho zo spoluhráčov.
08:14
Gončarov hľadal prihrávkou Daugavinsa, no výborne hokejkou zasiahol Grman a puk končí na domácej striedačke. Na druhej strane pálil švihom Rau a následne aj Sukeľ z osi ihriska. Divákom sa takýto hokej páči.
06:49
Útočná akcia Spartaka stroskotala už na červenej čiare, no následne Slovanisti prišli o puk a Kosovovi sa otvoril priestor, Čiliak puk vyráža pred seba.
06:00
Hudáček čelil ďalšiemu zakončeniu, následne puk v skrumáži netrafil Taffe.
05:26
Hudáčkovu rozohrávku zachytil pri mantineli Šimun a aj štvrtý útok belasých na chvíľu zamkol Spartak v jeho tretine.
04:14
Slovan vysoko napáda a Spartak má problém dostať sa z vlastného obranného pásma, puk len nahodil za Čiliaka, no nedokorčuľoval ho.
03:10
Slovan sa do súpera pustil hneď od začiatku, teraz pálil od modrej Gelinas, jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
01:45
importantBelasí sa radovali z gólu, no hlavý rozhodca rozpažil! Sukeľ potiahol akciu po pravom krídle, strieľal švihom, pred Hudáčkom puk ešte tečoval Červený, no Hudáček úspešne zasiahol!
00:25
Slovan sa hneď v úvodných sekundách dostal do šance, Virta zakončoval bekhendom, no Hudáček si dal pozor.
00:01
Kontinentálna hokejová liga pokračuje v rýchlom slede ďalšími zápasmi a pred nami je v poradí už druhá domáca séria zápasov HC Slovan Bratislava. Prvým súperom, ktorý sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu je tradičný moskovský klub Spartak Moskva. Úvodné buly je na programe dnes o 18:30.

SLOVAN nezačal nový ročník súťaže ideálne, postrácal veľa bodov, ale podarilo sa mu aj nejaké zozbierať. Na konte ich má celkovo 8, čo mu stačí na priebežné 10. miesto Západnej konferencie. Belasí sa len pred pár dňami vrátili zo štvorzápasového tripu na Ďalekom Východe, kde získali 3 body z ôsmich možných. Postupne prehrali s Podoľskom, s Kunlunom Red Star po samostatných nájazdoch, následne podľahli aj Chabarovsku, no a na záver tripu zdolali Vladivostok.

SPARTAK má po deviatich odohraných zápasoch na konte 10 bodov za päť výhier a štyri prehry, patrí mu 6. miesto Západnej konferencie. V posledných sezónach nebol tento klub na tom práve najlepšie, ale už minulá naznačila posun vpred. Spartak si zahral v play-off, čo chce v prebiehajúcom ročníku súťaže opäť zopakovať. V minulom zápase porazil Dinamo Riga na jeho ľade 3:1. Zaujímavosťou pre slovenských fanúšikov je fakt, že v kádri Spartaka figuruje aj slovenský gólman Július Hudáček.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovanu návrat na domáci ľad nevyšiel, v bráne hostí sa tešil Hudáček