Majster z Bystrice ďalšie prekvapenie nedopustil, tentoraz Budapešť zdolal

Momentka zo zápasu Banská Bystrica - MAC Budapešť.
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - MAC Budapešť. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|25. sep 2018 o 00:00

Zvolen doma deklasoval mladíkov.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice sa revanšovali Budapešti za minulotýždňovú prehru v treťom kole Tipsport ligy 2018/2019 a v utorňajšej predohrávke 14. kola zvíťazili na domácom ľade nad MAC 2:0.

Oba góly strelili domáci v druhej časti hry.

Najprv sa presadil Alex Tamáši v presilovej hre. O trinásť minút neskôr pridal druhý a zároveň posledný zásah stretnutia Andrej Šťastný.

Minulý týždeň uspela Budapešť doma nad úradujúcim slovenský majstrom 4:0.

Banská Bystrica má po šiestich odohraných zápasoch na konte jedenásť bodov a je v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže štvrtá, nováčik súťaže z Budapešti je na dvanástom mieste.

Tipsport liga: Pozrite si momentky zo zápasu Banská Bystrica - MAC Budapešť: fotogaléria

25.9.2018

Hokejisti Zvolena deklasovali hráčov HK Orange 20 jasne 6:1 v utorňajšom zápase 7. kola. Hetrikom sa prezentoval Lukáš Handlovský, ktorý sa do listiny strelcov zapísal trikrát.

Na dva góly 32-ročnému krídelníkovi prihral kanadský bek Davis Vandane.

Zvyšné presné zásahy domácich dosiahli Rastislav Špirko, Marko Pöyhönen a Marco Halama. Jediný gól zverencov Ernesta Bokroša strelil v 50. minúte Miloš Fafrák vo vlastnom oslabení.

Tipsport liga 2018/2019 - predohrávka 14. kola a zápas 7. kola:

Banská Bystrica - Budapešť 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Gól: 25. Tamáši (Asselin, B. Marshall), 38. A. Šťastný (J. Sýkora)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, A. Nagy - M. Orolin, Kis-Király, 2289 divákov

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, I. Ďatelinka, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, V. Mihálik, Giľák, Biro - J. Sýkora, Faille, A. Šťastný - Asselin , Zigo, Róbert Varga - Belluš, T. Surový, Tamáši - Kabáč, Češík, T. Török

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Fejes, Garát, G. Bugár - Odnoga, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Szabad - Bodó, Langkow, B. Orbán - Szigeti, Kreisz, Pápa

Zvolen - Orange 20 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Gól: 17. Handlovský (Vandane, Špirko), 31. Špirko (Handlovský, Vandane), 38. Handlovský (Vandane), 44. Pöyhönen (Michal Chovan, Obdržálek), 48. Handlovský, 58. M. Halama (P. Zuzin, Lušňák) - 50. Fafrák (A. Kollár)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Adamec, M. Novák - M. Kollár, Rojík, 682 divákov

Zvolen: Tomek - Michal Roman, Drgoň, Pöyhönen, Vandane, Ulrych, V. Zeleňák, Charnaok, Andrisík - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Handlovský, Špirko, Vandas - P. Zuzin, M. Halama, Lušňák - S. Petráš, M. Holovič, Šišovský

HK Orange 20: Sklenár - Golian, Juraj Štefanka ml., Enrik Švec, B. Brincko, Boldižár, Maňák, Nahálka, M. Kupec - O. Giertl, A. Kollár, Fafrák - Urbánek, Köver, Džugan - Zahradník, Havrila, R. Svitana - Juščák, Čenka, L. Lunter

Online prenos: HC '05 iClinic Banská Bystrica - MAC Budapešť (Tipsport liga 2018/2019)

Tipsport Liga (SR)  2018/2019
25.09.2018 o 17:30
B. Bystrica
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)
60' minúta
MAC Budapešť
Góly a asistencie: 25. Tamáši (Asselin, Marshall), 38. Štastný (Sýkora, Sloboda). Rozhodca: Baluška, Nagy – Orolin, Kis-Király – Neuzer (video).
V tretej tretine sme sa gólu nedočkali a víťazstvo si tak postrážili hokejisti Banskej Bystrice, ktorí tak oplatili svojmu súperovi porážku z pred niekoľkých dní. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.
59:56
Záverečné sekundy už nič zaujímavé nepriniesli a z víťazstva sa tak budú tešiť domáci hokejisti.
59:23
To už neplatí v tomto momente a hostia tak hrajú so 6 korčuliarmi. Burt sa následne dostal k zakončeniu, no Williams je dnes fantastický.
58:52
Nasledovať bude posledná minúta a brankár Rajna je zatiaľ stále vo svojej bráne.
58:05
importantObrovská príležitosť na ukončenie zápasu. Faille sa rútil na Rajnu, no jeho zakončenie nebolo úspešné. Trochu sa hnevá jeho spoluhráč, ktorý tiež stál v dobrej pozícii a očakával prihrávku.
57:04
Mihalik si nerozumel so svojim spoluhráčom a tak sa píska ofsajd. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.
56:17
Ďalšie strelecké zakončenie domácich, keď sa k strele dostal Marshall. Domáci tak dobre zvládajú záverečné minúty.
55:27
Varga to skúšal strelou od modrej no neúspešne. O puk však ešte dobre zabojoval Faille a pri puku sú stále domáci.
54:58
Zigo sa dostával do nádejnej situácie, no v poslednej chvíli mu puk skĺzol z hokejky a hostia sa tak dokázali ubrániť.
54:14
Domáci v plnom počte.
54:03
Šťastný dokázal poslať puk cez všetky čiary a zdá sa, že domáci v tejto presilovej hre neinkasujú.
53:21
Hostia majú stále problémy pri rozohrávke a Banská Bystrica sa tak pomaličky približuje k víťazstvu.
52:49
Hostia tak majú ideálnu príležitosť na strelenie gólu, no zatiaľ sa im nedarí usadiť sa v útočnom pásme.
52:14
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., faul lakťom).
51:34
Odnoga sa dostal k puku a strelou spomedzi kruhov sa snažil prekonať Williamsa, no ten s týmto zakončením nemal problémy.
50:48
Pri puku sú tak stále domáci hokejisti. Zigo s Vargom teraz narobili menšie problémy obrancom hostí, no nakoniec sa bude vhadzovať v strednom pásme.
50:08
Takto to však nepôjde, keď sa pri zakladaní útoku dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzuje sa tak pred Rajnom.
49:16
Hostia sa tak dokázali ubrániť a ak by sa im podarilo streliť kontaktný gól, mohli by sme sledovať zaujímavý záver zápasu.
48:11
importantSýkora mohol streliť tretí gól tohto stretnutia, no jeho strela len o pár centimetrov minula Rajnovu bránu. Následná strela Šťastného tiež neslávila úspech, keď trafil žrď.
47:43
Na opačnej strane musel zasahovať po rýchlej akcii Williams, no ten je dneska dobre pripravený.
47:16
Zigo s Asselinom sa snažili zakombinovať v pásme súpera, no tam o puk prichádzajú a dopredu môžu vyraziť hostia.
46:27
Ďatelinka si nevšimol, že má v pásme svojho spoluhráča a tak sa pre ofsajd hra presúva do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.
45:33
Čas sa pomaličky kráti pre hosťujúci celok, ktorý si v tejto tretine ešte nevypracoval vyloženú šancu.
44:38
importantFaille dostal fantastickú prihrávku, po ktorej sa rútil osamotený na Rajnu, no jeho forhendové zakončenie neprinieslo tretí gól stretnutia.
44:02
Zigo dobre napádal rozohrávku hostí, no puk opustil ľadovú plochu a vhadzovať sa tak bude až v strednom pásme.
43:25
Na opačnej strane bol v akcii aj brankár domácich Williams, no ten tiež radšej prerušuje hru a ukľudňuje tak situáciu na ľade.
42:55
Zmätok pred bránou hosťujúceho celku, no Rajna nakoniec puk dokázala prikryť a vhadzovať sa tak bude v pásme Budapešti.
42:29
Bodó si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, no jeho strela švihom si nenašla cestu do brány Williamsa.
41:43
Ďatelinka skúšal nájsť svojou prihrávkou osamoteného Failleho, no obrana hostí si s touto situáciou dokázala poradiť.
40:57
Akcia hosťujúceho celku bola zastavená ofsajdovým postavením a vhadzuje sa tak pred Rajnom.
40:25
importantHneď z úvodu veľká šanca domáceho Vargu, no ten ani na dvakrát nedokázal prestreliť Rajnu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli hneď dva presné zásahy, o ktoré sa postarali domáci hokejisti. Najskôr sa v 25. minúte v presilovej hre presadil Tamáši a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v závere tretiny Šťastný. Hostia tak majú posledných 20 minút na to, aby ešte niečo s výsledkom spravili.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:34
Ďatelinka to ešte skúsil strelou spomedzi kruhov, no jeho zakončenie nebolo presné a skóre sa tak meniť nebude.
38:37
Bude nasledovať posledná minúta tejto tretiny a hostia sa ešte snažia niečo spraviť s týmto výsledkom, no proti je brankár Williams.
37:40
A mohlo byť znížené, keď sa na opačnej strane do zakončenia dostal Brown, no Williams dnes zatiahol roletu.
37:21
goalBanská Bystrica dala gól!

A je tu druhý gól dnešného stretnutia. Celú akcia začal Sýkora, no potom sa puk odrazil ku ANDREJOVI ŠŤASTNÉMU, ktorý osamotený pred Rajnom nezaváhal. Asistencie: Sýkora, Sloboda.
36:42
Hostia sa snažia o vyrovnanie, no ich snaha v útočnom pásme in neprináša žiadnu možnosť na zakončenie.
35:56
Zdalo sa nám, že teraz došlo k faulu na domáceho Millera, no rozhodcovia nepískajú a hra sa stále 5 na 5.
34:52
Domáci sa snažia usadiť v útočnom pásme, no tam sú dobre napádaní a nedokážu ohroziť bránu Rajnu.
34:14
Bodó sa dobre uvoľnil cez dvojicu obrancov domácich, no už viac nedokázal vymyslieť a domáci ho dokázali odzbrojiť.
33:35
Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Hra trochu stratila tempo a tak je výsledok stále 1:0 v prospech domácich.
32:55
Brown to skúšal svojou aktivitou v útočnom pásme, no tam nemal potrebnú podporu spoluhráčov a o puk prišiel.
32:14
Zigo takmer prišiel o puk vo vlastnom pásme, no jeho chybu hostia nedokázali potrestať.
31:25
Hra sa v týchto momentoch odohráva v pásme Budapešti, kde sa do zakončenia dostal Asselin, no Rajna teraz podržal svoj celok.
30:40
Klempa sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, no tam ho dobre pri mantinely odzbrojili domáci.
30:01
Belluš to dobre skúsil strelou švihom, no Rajna sa nenechal nachytať a lapačkou chytá.
29:31
Domáci sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a rozhodca vracia na ľad hráčov, ktorí si to zamierili na striedačku.
29:15
Asselin sa teraz dobre uvoľnil v útočnej tretine, no s jeho zakončením nemal problémy brankár Rajna.
28:25
V týchto momentoch sme svedkami nepresností na oboch stranách a ani jeden z celkov sa nevie usadiť v útočnom pásme.
27:56
Klempa to skúšal individuálnou akciou a nespravil to vôbec zle, no Williamsova lapačka bola v pozore.
27:29
Brown to skúsil šikovnou strelou spomedzi kruhov, no jeho zakončeniu chýbala potrebná razancia.
26:57
Dobrá šanca hostí, keď sa na zemi ocitol Williams, no ani tak sa hokejistom Budapešti nepodarilo vyrovnať.
26:33
Hostia sa pokúšajú o vyrovnanie, no ich snaha je zastavená ofsajdovým postavením a tak sa vhadzuje pre Rajnom.
25:51
Tamáši dobre našiel spätnou prihrávkou Mihalika, no jeho zakončenie nebolo presné a skóre sa tak nemení.
25:20
Domáci sa tak ujímajú vedenia, keď dokázali využiť presilovú hru a sme zvedaví ako na tento presný zásah zareagujú hostia.
24:31

Prvý gól tohto zápasu strieľajú domáci v presilovej hre. Dobrú prácu Asselina využil ALEX TAMÁŠI, ktorý to trafil ideálne a nedal šancu Rajnovi. Asistencie: Asselin, Marshall.
24:05
Šanca na úvodný gól aj pre domáci celok. Rajna však teraz dobre zakročil a hostia sa zatiaľ bránia.
23:42
Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Nagy – 2 min., podrazenie).
23:30
Hostia sa teraz trocha osmelili a opäť narobili problémy domácim obrancom. Na prvý gól však stále čakáme.
22:48
importantNajväčšia šanca doterajšieho priebehu, keď sa Pozsgai dostal pred brankára Williamsa, no ten predviedol vynikajúci zákrok lapačkou.
22:17
Brown sa dostával do dobrej pozície, no jeho snahu zastavilo ofsajdové postavenie a vhadzuje sa tak v strednom pásme.
21:44
21:25
Sú tu ešte posledné sekundy presilovej hry, no Šťastný dobre vyviezol puk a oslobodil tak svoj celok.
20:48
Brown svojim zakončením poriadne vystrašil domáci celok a nám sa zdalo, že trafil hornú tyč Williamsovej brány.
20:14
Hostia sa usadili v útočnom pásme, no Dudásova strela nebola presná a o pásmo tak prišli.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je na konci a stav je stále nerozhodný 0:0. Aktívnejším celkom boli domáci, no tým chýbala nejaká vyložená šanca. Oba celky tak majú ešte 40 minút na strelenie gólu, pričom hostia budú pokračovať v presilovej hre.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
Ďalšia presilovka hostí, no do zakončenia sa dostal aktívny Kabáč, ktorému sa však nepodarilo zmeniť skóre tohto zápasu.
19:44
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., sekanie).
19:25
Domáci to teraz trochu prekombinovali v útočnom pásme a o puk prišli. Hostia sa však bránia len vyhodením cez všetky čiary.
18:42
Zigo neuspel v súboji s obrancom hostí, no svojou snahou aspoň vybojoval buly v útočnej tretine.
18:18
Tamáši si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, no strelou spomedzi kruhov nechal vyniknúť brankára Rajnu.
17:38
Faille so Sýkorom teraz dobre zabojovali v útočnom pásme, no hostia sa aj s vypätím všetkých síl zatiaľ bránia.
17:08
Sýkora to skúšal z ťažkej pozície, no ani jemu sa nepodarilo streliť prvý gól tohto duelu.
16:17
Kabáč sa takmer dostal k odrazenému puku, no v bránkovisku ho dobre odtlačili obrancovia hostí. Domáci sú však čoraz viac nebezpeční.
15:51
Hostia v plnom počte.
15:35
Domáci sa usadili v útočnom pásme, no Tamášiho zakončenie bolo nepresné a domáci tak o útočné pásmo prišli.
14:20
Domáci hrajú ďalšiu presilovku, no takmer inkasovali, keď sa do zakončenia pretlačil Szabad, no Williams podržal svoj celok.
13:51
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., hrubosť).
13:51
Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Odnoga – 2+2 min., hrubosť).
13:21
Ďatelinka mal menšie problémy pri rozohrávke, no nakoniec si s touto situáciou dokázal poradiť.
12:50
Varga dobre tečoval puk pred brankárom Rajnom, no jeho zakončenie letí tesne mimo brány.
12:20
Ani domáci celok tak nevyužíva ponúknutú príležitosť. Po nepresností domácich nasleduje zakázané uvoľnenie.
11:47
11:22
Domácim sa v týchto chvíľach nedarí usadiť v útočnom pásme, navyše sa previnili ofsajdovým postavením a vhadzuje sa strednom pásme.
10:52
Sýkora sa dobre uvoľnil v útočnej tretine, no jeho zakončenie už nebolo dôrazné a hostia sa tak dokázali ubrániť.
10:15
Presilovú hru tak budú mať k dispozícii aj domáci, no tí ju nezačali ideálne a hostia posielajú puk cez všetky čiary.
9:47
Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Szabad.
09:11
Surový dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde prišlo k zakončeniu domácich, no s odrazeným pukom si hostia poradili.
08:57
Snaha domáceho celku je zastavená ofsajdovým postavením a vhadzovať sa bude pred Williamsom.
08:13
Hra tak pokračovala v strednom pásme odkiaľ sa domáci okamžite presúvajú do útočnej tretiny.
07:58
Kabáč dostál puk do brány Rajnu, no rozhodca mal na celú situáciu dobrý výhľad a rozhodol, že tento gól platiť nebude, kvôli postaveniu útočiaceho hráča v bránkovisku.
07:33
Faille sa skúšal presadiť v útočnom pásme, čo sa mu nakoniec aj podarilo, no s týmto zakončením nemohol mať Rajna problém.
06:40
Hra sa v týchto chvíľach takmer vôbec neprerušuje, no zápasu zatiaľ chýbajú vyložené príležitosti na oboch stranách.
05:54
Domáci sa tak dokázali ubrániť a Surový okamžite zamieril do útoku, no s jeho zakončením si poradil Rajna.
05:17
04:55
Súboje v rohu klziska oberajú hostí o cenné sekundy. Nakoniec predsa len prišlo zakončenie, no Williams vyrazil puk na ochrannú sieť.
04:22
Domáci teraz dobre zapracovali v obrannej činnosti a Ďatelinka tak oslobodzuje svoj tím.
03:35
Hostia tak budú mať k dispozícii prvú presilovú hru tohto zápasu. Brown to hneď skúšal strelou od modrej, no Williams je pozorný.
03:17
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Török – 2 min., držanie).
02:31
Pri puku sú stále hokejisti domáceho celku, no nedarí sa im dostať sa do zakončenia a ohroziť tak Rajnu.
01:22
Domáci sa teraz dokázali usadiť v útočnom pásme, no tam dobre zabojovali hostia a vytlačili Bystričanov do stredného pásma.
00:45
Prvá zaujímavá šanca v podaní MAC Budapešť, no Williams si s touto situáciou dokázal poradiť.
00:01
Úvodné buly tohto zápasu patrilo hosťujúcim hokejistom.
00:01
Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Varga, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

MAC Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Garát, Fejes, Bugár – Klempa, Brown, Odnoga – Szabad, Nagy, Terbócs – Orban, Langkow, Bodó – Pápa, Kreisz, Szigeti

Rozhodca: Baluška, Nagy – Orolin, Kis-Király – Neuzer (video).
Vitajte pri tomto online textovom prenose. Najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga pokračuje duelom 14. kola, v ktorom proti sebe nastúpia celky HC 05 iClinic Banská Bystrica a MAC Budapešť. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 17:30.

HC 05 iClinic Banská Bystrica:
Obhajca titulu nezačal tento ročník najlepšie, keď z piatich zápasov dokázali vybojovať iba 8 bodov, čo im momentálne stačí na 7. pozíciu v tabuľke. V minulom kole zavítali do Žiliny, kde po napínavom priebehu podľahli 3:2 po predĺžení. Obe výhry v tomto ročníku však vybojovali na vlastnom štadióne a aj v tomto zápase sa budú spoliehať na tento faktor. Najproduktívnejším hráčom tohto celku je 6 bodový Ján Sýkora.

MAC Budapešť:
Hosťom sa ako nováčikovi v najvyššej súťaže príliš nedarí, keď im s piatimi bodmi patrí až 12. miesto v tabuľke. O jedinú výhru sa postarali práve proti svojmu dnešnému súperovi, ktorého na domácom štadióne zdolali jasne 4:0. Práve na tento zápas budú chcieť nadviazať a odlepiť sa tak z dna tabuľky. Najproduktívnejším hráčom je Kevin Szabad, ktorý v doterajšom priebehu stihol nazbierať štyri kanadské body.

Jasným kurzovým favoritom sú hokejisti Banskej Bystrice, no hostia už raz dokázali tento tím poraziť, preto si tento duel nenechajte ujsť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»Slovensko»Majster z Bystrice ďalšie prekvapenie nedopustil, tentoraz Budapešť zdolal