Cibulková zdolala svetovú jednotku, stačili jej na to dva sety

Dominika Cibulková sa raduje z víťazstva nad Simonou Halepovou na turnaji vo Wu-chane. (Autor: TASR/Sin-chua)
Igor Dopirák|25. sep 2018 o 15:00

Slovenke sa proti Halepovej darí.

WU-CHAN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková (31. v rebríčku WTA) postúpila do tretieho kola dvojhry na turnaji WTA v čínskom Wu-chane.

V utorňajšom stretnutí zdolala za 1:25 hodiny najvyššie nasadenú svetovú jednotku Simonu Halepovú 6:0, 7:5.

S Rumunkou má priaznivú bilanciu 5:2, z toho na tvrdom povrchu 4:0.

V prvom kole mala čeliť Rybárikovej

Wu-chan - 2. kolo:

Dominika Cibulková (SR) - Simona Halepová (1-Rum.) 6:0, 7:5

/za 1:25 h/

Cibulková získala po piaty raz v kariére skalp aktuálnej svetovej jednotky.

V roku 2011 na turnaji v Sydney i vo Wimbledone zdolala Dánku Caroline Wozniacku, v roku 2012 na Roland Garros Bielorusku Victoriu Azarenkovú a v roku 2016 vo finále MS WTA Tour v Singapure Nemku Angelique Kerberovú.

V osemfinálovom treťom kole čaká na Cibulkovú trinásta nasadená Ruska Daria Kasatkinová.

Zaujímavosťou je, že Cibulková mala v prvom kole hrať proti krajanke Magdaléne Rybárikovej. Tá sa však na poslednú chvíľu zo zdravotných dôvodov z turnaja odhlásila.

V úvodnom kole tak Cibulková čelila Halepovej krajanke Monice Niculescuovej (6:4, 6:3).

Rozladil ju Halepovej medical time out

Z triumfu nad Halepovou mala slovenská jednotka veľkú radosť. "Celý zápas som hrala konštantne dobre a agresívne. Naháňala som súperku po kurte a nedala som jej veľa príležitostí na to, aby rozvíjala svoju hru," uviedla Slovenka pre TASR.

"V druhom sete Simona viackrát požiadala o medical time out, čo ma trochu vyviedlo z tempa. Stratila som koncentráciu a začala sa sústrediť na iné veci, ako bolo potrebné," priznala.

"Záver som však zvládla na jednotku a hrala som ešte lepšie ako v prvom sete. Toto víťazstvo si veľmi cením, lebo som si ho musela uhrať a zaslúžiť. Teraz musím čo najlepšie zregenerovať a sústrediť sa na stredajší duel proti Kasatkinovej," pokračovala Cibulková.

"Daria je veľmi šikovná hráčka, nebude to jednoduché. Chcem si zobrať sebavedomie z víťazného zápasu s Halepovou. Na kurte sa cítim veľmi dobre a urobím všetko pre to, aby som sa na turnaji dostala čo najďalej," dodala.

Simona Halepová sa necháva ošetrovať.
Simona Halepová sa necháva ošetrovať. (Autor: TASR/Sin-chua)

Ďalšie výsledky 2. kola:

Caroline Wozniacka (Dán.-2) - Rebecca Petersonová (Švéd.) 6:4, 6:1

Angelique Kerberová (Nem.-3) - Madison Keysová (USA) 6:0, 4:1 - skreč

Kateřina Siniaková (ČR) - Caroline Garciová (Fr.-4) 3:6, 7:6 (5), 7:6 (4)

Petra Kvitová (ČR-5) - Aleksandra Kruničová (Srb.) 6:3, 6:4

Arina Sobolenková (Biel.) - Elina Svitolinová (Ukr.-6) 6:4, 2:6, 6:1

Wang Čchiang (Čína) - Karolína Plíšková (ČR-8) 6:1, 3:6, 6:3

Sofia Keninová (USA) - Julia Görgesová (Nem.-11) 6:3, 2:6, 6:4

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) - Kiki Bertensová (Hol.-12) 6:4, 6:2

Daria Kasatkinová (Rus.-13) - Wang Si-jü (Čína) 6:1, 3:6, 7:6 (8)

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-14) - Viktorija Golubicová (Švaj.) 6:0, 6:1

Ashleigh Bartyová (Aus.-16) - Čeng Saj-saj (Čína) 4:6, 6:1, 6:2

Daria Gavrilovová (Aus.) - Barbora Strýcová (ČR) 6:2, 7:6 (3)

Anett Kontaveitová (Est.) - Donna Vekičová (Chor.) 6:2, 6:4

Mónica Puigová (Portor.) - Alexandra Sasnovičová (Biel.) 6:2, 6:2

Online prenos: Dominika Cibulková - Simona Halepová (Wu-chan 2018, 2. kolo)

Koniec druhého setu a zároveň aj celého zápasu, Cibulková zdolala Halepovú 6:0, 7:5.

II. set

7:5 - Cibulková to dokázala, za stavu 40:30 pri podaní súperky využila hneď prvý mečbal.

6:5 - Cibulkovú delia štyri loptičky od víťazstva. Hoci sa pri vlastnom podaní trápila a čelila aj jednému brejkbalu, dokázala uspieť.

5:5 - Dráma pokračuje. Halepová premárnila šancu na víťazstvo v druhom sete, Cibulková za stavu 40:15 premenila brejkbal.

4:5 - Slovenskí fanúšikovia sa neradovali dlho. Cibulková opäť stratila vlastné podanie a Halepová bude podávať na víťazstvo v druhom sete.

4:4 - Halepová teraz pri vlastnom podaní zaváhala, získala iba jeden fiftín a Cibulková vyrovnáva.

3:4 - Cibulková dramatizuje priebeh druhého setu, napriek dvom strateným fiftínom získala gem.

2:4 - Halepová je definitívne späť v zápase, hoci pri vlastnom podaní stratila dva fiftíny.

2:3 - Cibulková má problémy. Opäť stratila vlastný servis, keď Halepová za stavu 40:30 premenila brejkbal.

2:2 - Tentoraz Halepová už predviedla čistú hru.

2:1 - Po prvý raz v stretnutí Cibulková stratila svoj servis. Halepová viedla už 40:0, ale využila až brejkbal za stavu 40:30.

2:0 - Aj ôsmy gem v zápase vyhrala Cibulková. Halepová nevyužila gembal a po prvej zhode sa radovala Slovenka.

1:0 - Halepová stále čaká na prvý brejkbal. Cibulkovú potrápila, no od stavu 30:30 bodovala už iba Slovenka.

Ako prvá podáva Dominika Cibulková.

I. set

Koniec prvého setu, Cibulková ho vyhrala 6:0

6:0 - Cibulková pokračuje vo skvelom výkone a Halepovej aj do tretice berie podanie.

5:0 - Ďalšia čistá hra, Cibulková hrá famózne.

4:0 - Halepová má veľké problémy, pri vlastnom podaní nezískala dokonca ani jeden fiftín.

3:0 - Cibulková vyhráva ďalší gem, hoci mala mierne problémy. Halepová si vynútila dve zhody, ale k brejkbalu sa nedostala.

2:0 - Halepová získala pri vlastnom podaní iba jeden fiftín, Cibulková využila hneď prvý brejkbal.

1:0 - Cibulková vstúpila do stretnutia úspešne, súperke dovolila získať iba dva fiftíny.

Zápas sa začal, ako prvá podáva Dominika Cibulková.

Zápas sa mal pôvodne začať už o 15:00, ale jeho úvod bol presunutý na 16:57. Dôvodom bolo, že pred ním sa hral duel Kateřina Siniaková - Caroline Garciová, v ktorom Češka zdolala Francúzku až po trojsetovej bitke 3:6, 7:6 (5), 7:6 (4).