Góly: 22. Gojak, 36. Kadlec (vlastný), 80. Oršič - 63. Čanturišvili

ŽK: Rada, Ghorbani, Schirtladze (všetci Spartak). Rozhodovali: Bojko - Volodin, Šlončak (všetci Ukr.), 20 000 divákov.

Dinamo: Livakovič - Stojanovič, Théophile-Catherine, Perič, Rrahmani - Gojak, Ademi - Hajrovič, Olmo (90. Budimir), Oršič (81. Šunjič) - Gavranovič (76. Petkovič)

Spartak: Chudý - Kadlec (86. Dangubič), Tóth, Godál, Čonka - Greššák, Rada - Jirka, Schirtladze (83. Kulhánek), Čanturišvili - Ghorbani (70. Malecki)

• Fenerbahce Istanbul - Anderlecht Brusel 2:0 (0:0)

Góly: 71. Valbuena, 74. Frey

ČK: 79. Bakkali (Anderlecht) po 2. ŽK

Fenerbahce: Tekin - Özbayrakli, Neustädter, ŠKRTEL, Kaldirim - Elmas, Jailson (88. Isla), Valbuena (82. Köybasi) - Ayew, Slimani, Frey

Anderlecht: Didillon - Saelemaekers (77. Najar), Vranješ, Bornauw (46. Sanneh), Milič - Gerkens, Kums, Trebel (77. Lokonga), Makarenko - Bakkali, Dimata

ZÁHREB. Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali vo štvrtkovom zápase 4. kola D-skupiny Európskej ligy UEFA 2018/2019 na pôde Dinama Záhreb 1:3.

Chorvátsky šampión si vďaka víťazstvu už dve kolá pred koncom skupinových bojov zaistil postup do jarného 16-finále.

Na konte má plný počet 12 bodov, druhé je Fenerbahce Istanbul (7 bodov), tretia Trnava s tromi bodmi ešte teoreticky môže pomýšľať na obsadenie druhej postupovej priečky, posledný Anderlecht Brusel s jedným bodom už nie.

Trnavčanom chýbali v Záhrebe pre zranenia dvaja najskúsenejší hráči - útočník Marek Bakoš a stredopoliar Erik Grendel.

Zaujímavosťou stretnutia bolo, že podmienky komplikovala veľmi hustá hmla. Kvôli tomu sa od záveru prvého polčasu hralo s krikľavo oranžovou loptou.

Najbližšie sa zverenci trénera Radoslava Látala predstavia 29. novembra o 18:55 na ihrisku Anderlechtu, 13. decembra o 21:00 uzavrú skupinové boje domácim zápasom s Fenerbahce.

Z každej z dvanástich skupín postúpia do jarného 16-finále Európskej ligy prvé dva tímy.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Dinamo Záhreb - Spartak Trnava: fotogaléria

/zdroj: RTVS, TASR/

Radoslav Látal, tréner Spartaka: "Podmienky boli pre hmlu náročné, bohužiaľ, zápas sme museli odohrať, pretože aj rozhodcovia na to tlačili. Mali sme aj dobré pasáže, úvod bol z našej strany výborný, ale potom sme po individuálnych chybách inkasovali. Na takomto fóre si ich dovoliť nemôžeme, súper ich trestal.

V druhom polčase sme znížili, ale po ďalšej zlej rozohrávke dali domáci na 3:1 a bolo po zápase. V otázke postupu sme realisti, ideme od zápasu k zápasu a uvidíme, ako sa to vyvinie. V každom prípade chceme aj záverečné dva duely odohrať so cťou."

Nenad Bjelica, tréner Dinama Záhreb: "Veľmi sme dnes túžili zvíťaziť a spečatiť postup pred našimi fantastickými divákmi. Sme radi, že sa nám tento cieľ podarilo dosiahnuť. Už sa však sústredíme na nedeľu, čaká nás veľmi dôležitý zápas v lige s Lokomotivou. Aj preto oslavy z dnešného postupu musíme odložiť na neskôr."

Lukáš Greššák, stredopoliar Spartaka Trnava

Martin Chudý, brankár Spartaka: "Začali sme celkom dobre, prvých 15 - 20 minút sme ich do šancí nepúšťali. Škoda, že potom sa začali dostávať do nebezpečných pozícií a dvakrát sme inkasovali.

V prestávke sme si povedali, že to skúsime zvrátiť, dali sme aj kontaktný gól. Potom ale prišla chyba a tretím gólom domáci už prakticky rozhodli. Chytať v tejto hmle bolo náročné, ale oba tímy mali rovnaké podmienky."

Boris Godál, kapitán Spartaka: "Bolo to ťažké, nevidel som v prvom polčase na ich brankára. Ale podmienky boli pre oboch rovnaké. Dinamo bolo dominantné, strelilo dva góly.

My sme získali iskierku nádeje po presnom zásahu Vakha, ale bolo to málo, aby sme mohli pomýšľať na úspech. Fanúšikom patrí veľká vďaka, prišlo ich skutočne veľké množstvo na vonkajší zápas. Mrzí nás, že sme nedosiali lepší výsledok, ale tieto zápasy sú pre nás obrovská škola."

Lukáš Greššák, stredopoliar Spartaka: "Asi som pochoval šance na dobrý výsledok chybou pred tretím gólom. Nemali by sa nám stávať, veľmi ma to mrzí. Fanúšikom veľmi pekne ďakujeme, že prišli, aj keď z toho zápasu asi veľa nemali."

Online prenos: Dinamo Záhreb - FC Spartak Trnava (Európska liga 2018/2019, 4. kolo)

Európska liga Skupina D 2018/2019
08.11.2018 o 21:00
D. Záhreb
3:1
(2:0, 1:1)
90+4 minúta
Trnava
Góly: 22. Gojak, 35. A. Kadlec (vla.), 79. Oršić – 63. Čanturišvili. ŽK: 21. J. Rada (TRN), 54. Ghorbani (TRN), 66. Schirtladze (TRN). Rozhodca: Boiko – Volodin, Slončak (UKR).
Spartak Trnava nestačil v Záhrebe na domáce Dinamo a podľahol mu 1:3. Jediný gól Spartaka strelil Vachtang Čanturišvili. Za domácich skórovali Gojak, vlastný gól si dal Kadlec a tretí gól pridal Oršič. Dinamo tak už získali miestenku v jarných vyraďovacích bojoch. Zápas v hmle bol na hranici hrania a nehrania, ale rozhodcovia rozhodli ako rozhodli.
90+4
90+3
Hrá sa posledná minúta zápasu.
90+1
Livakovič zobral loptu z centrovaného pokusu z ľavej strany, Jirka už nemal nárok niečo dohrávať.
90
Nadstavujú sa minimálne štyri minúty.
90
changeStriedanie v tíme Dinamo Záhreb: z ihriska odchádza Dani Olmo, prichádza Mario Budimir.
89
Blíži sa koniec zápasu, Spartak zrejme odíde zo Záhrebu bez bodu.
87
Godál ostáva sedieť na zemi, zdá sa, že sa jedná o drobné zranenie.
86
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Andrej Kadlec, prichádza Filip Dangubič.
85
Godál fauloval Petkoviča, jeden z rozumných faulov, nedovolil domácim ísť do nebezpečnej akcie.
85
Chudý má loptu v rukách, Spartak sa ešte nevzdáva, na body by musel streliť dva góly.
84
Roh pre Dinamo, Tóth musel odkopnúť loptu na rohový kop.
83
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Davit Schirtladze, prichádza Jiří Kulhánek.
82
Oršič to mal pri zakončení jednoduché a stačilo trafiť iba bránu. Tento hráč práve dohral, inak, presadil sa aj v súboji v Trnave.
81
changeStriedanie v tíme Dinamo Záhreb: z ihriska odchádza Mislav Oršić, prichádza Ivan Šunjić.
79
79
goalDinamo Záhreb dalo gól!MISLAV ORŠIČ skóruje po chybe Trnavy a prihrávke Petkoviča. Greššákova chybná prihrávka posadila na koňa opäť Dinamo.
79
Priamy kop opäť pre Spartak. Kadlec po prihrávke od Radu centroval, ale viac z toho Trnava nevyťažila.
78
Maleckiho center do ohňa, ale akciu zastavuje signalizovaný ofsajd.
77
Priamy kop Spartaka. Lopta na ľavej strane na úrovni šestnástky. Dobrá možnosť pre andelov.
76
changeStriedanie v tíme Dinamo Záhreb: z ihriska odchádza Mario Gavranović, prichádza Bruno Petković.
75
Gavranovič robil stresy hosťujúcej obrane, ale Tóth si dal pozor. Dinamo už bude viac a viac hroziť z kontier.
73
Domáci sa viac starajú o obranu, nechávajú Trnavu hrať, andeli to teraz skúšajú cez Kadleca, následne strelu vyslal Malecki. Jeho pokus bol však nepresný.
71
Livakovič zobral loptu do svojej moci, Spartak cíti šancu, dominancia Dinama z prvého polčasu už nie je tak výrazná.
70
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Ali Ghorbani, prichádza Patryk Małecki.
70
Čakáme na prvé striedanie.
68
Godál fauloval Oršiča, domáci tím je pri lopte a skúša ako si prinavrátiť vedenia o dva góly.
67
Martin Chudý prečítal črtajúcu sa šancu Dinama a vybehol, loptu odkopol.
66
yellowCardSchirtladze videl žltú kartu za hru vysokou nohou.
64
V podstate z nenápadnej akcie Trnavčania znížili a majú šancu na bod. Do konca zápasu ostáva 25 minút a nadstavenie.
63
63
goalTrnava dala gól!
VACHTANG ČANTURIŠVILI dostal prihrávku od Davita Schirtladzeho, potiahol po ľavej strane a obaľovačkou nedal šancu Livakovičovi. Obišiel aj obrancu Stojanoviča a znižuje na rozdiel jediného gólu.
61
Máme za sebou hodinu hry, Dinamo viedie o dva góly a úplne kontroluje zápas.
60
Čonka takmer stratil loptu, ale pomohol mu spoluhráč Čanturišvili. Godál pomotm ukázal svoju extratriedu, keď Olmovi čisto zobral loptu.
59
Stojanovič padá v šestnástke a penalta z toho nebude. Hráme ďalej.
58
importantKontra Dinama a Gavranovič preloboval okrem Chudého aj jeho bránu. Mohlo to byť rozdielom troch gólov, Trnava mala šťastie.
57
Pokus o únik Ghorbaniho nedopadol podľa jeho predstáv, lopta bolo príliš rýchla a unikla mu.
56
Lopta na polovici Dinama, Spartak pokračuje v útoku autovým vhadzovaním.
54
yellowCardFaul Ghorbaniho na Ademiho. Žltá karta pre trnavského útočníka.
53
Ihneď ako Čonka poslal loptu na Čanturišviliho boli pri ňom dvaja súperovi hráči a nedali mu dýchať. Lopta na kopačkách domácich.
52
Roh pre Dinamo.
50
Rada poslal loptu do šestnástky a Tóth ju nezasiahol ako chcel. Skóre sa nemení.
49
Faul a priamy kop pre Spartak. Čonka rozohráva na Ghorbaniho, Kadlec skúša center z pravej strany. Trnava sa Radom dostala k strele, lopta bola tečovaná a roh pre Spartak.
47
Hrá sa s oranžovou loptou, ale nie je celkom isté pre koho. Tento zápas z divákov poriadne nevidí nikto.
47
Oba tímy pokračujú bez polčasového striedania.
46
Začal sa druhý polčas.
V zápase sa bude napriek hmle bude zrejme pokračovať.
Po prvom polčase vedú favorizovaní domáci 2:0, keď skóre otváral Gojak v 22. minúte a v 35. minúte si Kadlec strelil vlastný gól. Dinamo je aktívnejšie a po prvom polčase sa zdá, že na body môže Trnava dnes zabudnúť. Uvidíme, čo tréner Látal so svojou družinou vymyslí do druhej časti.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Nadstavuje sa jedna minúta.
44
Čonka ostal ležať na zemi, chvíľu sa nehrá. Polčas sa blíži k svojmu záveru.
43
Ďalší pokus domácich, Dinamo pokračuje rohovým kopom.
42
Viac ako 1500 fanúšikov, ktorí merali cestu z Trnavy zrejme veľa zo zápasu neuvidí..
40
Päť minút pred koncom riadnej hracej doby v prvom polčase majú loptu na kopačkách domáci futbalisti, majú dosť času, nikam sa nenáhlia.
39
Schirtladze faulovaný, Spartak sa dostáva na súperovu polovicu. Rada a jeho center však neuspeli, Trnava však ostáva na dostrel.
38
Oršič si stavia loptu, poslal center do ohňa, ale Perič hlavičkoval vysoko nad.
37
Faul pred šestnástkou Spartaka, Čanturišvili fauloval Olma a hostia sa budú brániť.
35
35
goalDinamo Záhreb dalo gól!Vlastný gól ANDREJA KADLECA posiela Dinamo do dvojgólového vedenia. Stojanovič poslal prihrávku na Oršiča, Kadlec chcel zabrániť prieniku lopty a poslal ju do vlastnej brány.
34
Trnavčania ubránili ďalší z mnohých atakov Dinama, skóre sa tak nemení, Trnava stráca jeden gól.
33
21-ročný Gojak je stále pri chuti. Teraz sa dostal k odrazenej lopte a skúsil strelu. Lopta mieri mimo brány Chudého.
32
importantViditeľnosť je naozaj hrozná, rozhodca určil, že sa bude hrať s oranžovou loptou.
31
Jirka v súboji so Stojanovičom padol, ale rozhodca necháva hrať ďalej. Naopak pri Čonkovi už signalizoval faul na Olma.
30
Máme za sebou polhodinu hry, Trnavčania majú pomerne dosť štandardiek, väčšiu šancu však andeli nemali.
29
Trnavčan Schirtladze bol faulovaný, priamy kop pre Spartak.
27
Rada centroval a Rrahmani poslal loptu do bezpečia. Ešte pred týmto odvrátením sa Trnavčania dopustili faulu.
27
Roh pre Spartak. Aktívny je najmä Čanturišvili.
25
Kadlec vysunul Čanturišviliho, jeho center bol blokovaný, nebude z toho ani rohový kop pre Trnavu.
25
Perič odhlavičkoval center Radu, Trnava ostáva pri dostrele na bránu, andeli budú kopať roh.
24
24
Prevaha domácich sa pretavila do úvodného gólu, Trnava reaguje Čanturišvilim, ktorý je faulovaný. Rada pošle loptu do šestnástky.
22
22
goalDinamo Záhreb dalo gól!Domáci sa po tlaku predsa len dostávajú do vedenia. Po centri z pravej strany sa lopta dostala k Gavranovičovi , ten priťukol pred bránou našiel AMERA GOJAKA ten už musel dať gól.
22
Žltú kartu dostal Rada ešte za faul po priamom kope Spartaka.
21
yellowCardŽltú kartu dostáva Jakub Rada (FC Spartak Trnava).
20
Faul na Ghorbaniho, priamy kop pre Spartak. Rada centruje smerom na šestnástku, lopty sa však zhostili domáci.
19
Dinamo opäť zakončuje prostredníctvom Rrahmaniho, avšak obetavo sa tam hodil do jeho strely Tóth a nedovolil súperovi skórovať.
18
Zdalo sa, že hmla už zmizne, ale stav nie je vôbec lepší.
17
Schirtladze unikal s loptou na súperovu polovicu, ale nenašiel nikoho komu by prihral a napokon o pozíciu aj loptu prišiel.
16
Odvetná akcia aj na druhej strane, Tóth vyviezol loptu a Čanturišvili z vnútra šestnástky zakončil mimo bránu Livakoviča.
16
Gojak si priťukol s Olmom, ale po prekonaní obrany Spartak mieril do bočnej siete.
15
15
Po štvrťhodine hry je stav bezgólový, hoci Trnava už mohla prehrávať.
13
Čonka sa po dlhšom čase dostal k centru, ale jeho pokus o prihrávku pred bránu Dinama končí v rukách Livakoviča.
12
Taktovku nad zápasom prebrali jednoznačne favorizovaní majstri Chorvátska, Chudý si dnes rozhodne zachytá.
11
Strelu teraz po tlaku vyslal na bránu hostí aj Ademi, rohový kop už našťastie pre Trnavu Dinamo pokazilo.
10
Super zákrok Chudého, gólman Trnavy si poradil so strelou Periča následne aj Rrahmaniho. Skóre sa nemení, ale tlak domácich ostáva.
9
Faul Tótha na Gavranoviča, Priamy kop z ľavej strany domácich. Trnava si musí dať pozor.
8
Faul Schirtladze a nepokračuje ani kombinácia Trnavy. Rozohrávajú Chorváti, hustá hmla prináša so sebou aj množstvo nepresností.
7
Akcia domácich skončila na kopačkách Kadleca. Oršič sa do šance nedostal, odkopáva od svojej brány Chudý.
5
Útok domácich, trnavská obranná činnosť celého tímu zabrala a andeli môžu hrať vpred.
4
Práve Kadlec sa musel rýchlo vrátiť pred rozbiehajúcim sa Gojakom, Trnava šancu ustála a Čanturišvili skúsil strelu na bránu Dinama. Gruzínec však prízemnou strelou minul.
3
Lopta skončila v rukách Chudého, Trnava môže ísť vpred, deje sa tak cez pravú stranu a Kadleca.
2
Na štadióne je hustá hmla, identifikácia hráčov je veľmi ťažká.
1
Obe mužstvá prichádzajú na hraciu plochu. Trnavčania budú hrať v bielom, domáci v tmavom.

Dinamo Záhreb: Livakovič – Stojanovič, Théophile-Catherine , Perič, Rrahmani – Gojak, Ademi (K) – Hajrović, Dani Olmo, Oršič – Gavranović
Náhradníci: Zagorac – Budimir, Petkovič, Leškovič, Šunjič, Dilaver, Kadzior

FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál (K), Čonka – Greššák, Rada – Jirka, Skhirtladze, Čanturišvili – Ghorbani
Náhradníci: Rusov – Janso, Kulhánek, Yilmaz, Dangubič, Miesenboeck, Malecki

Rozhodca: Boiko – Volodin, Slončak (UKR).
Štvrté kolo základnej skupiny Európskej ligy odohrá Spartak Trnava na štadióne Maksimir proti Dinamu Záhreb. Zápas sa začína vo štvrtok 8. novembra 2018 o 21.00.

Trnavčania prekvapili v prvom kole bruselský Anderlecht a po hlavičke Mateja Oravca vyhrali 1:0. V druhom stretnutí prehrali na pôde Fenerbahce Istanbul 0:2. Doma proti Dinamu viedli po polčase 1:0, keď skóroval Ali Ghorbani, ale hostia v Trnave napokon vyhrali 2:1. V druhom dejstve skórovali Gavranovič a Orsič.

Trnava je v skupine D na treťom mieste so ziskom troch bodov, posledný je Anderlecht s jedným bodov. Na postupových pozíciách sú Dinamo (9 bodov) a Fenerbahce (4 body).

Trénerovi Látalovi bude v zápase chýbať okrem dlhšie zraneného Antona Slobodu aj Marek Bakoš, štartovať nebude ani Erik Grendel. Pripravený hrať je Fabian Miesenböck.

Dinamo Záhreb

Hostia vyhrali tri doterajšie zápasy Európskej ligy, najprv porazili doma Fenerbahce 4:1, potom vyhrali v Bruseli 2:0. Vyhrali aj spomínaný zápas v Trnave (2:1).

Hráčom Dinama iste pomôže vypredaný štadión, už dva dni domáci avizujú plný dom. Voľné ostanú iba sektory, ktoré majú pre trest od UEFA zatvorené.

K dispozícii nebude bek Marin Leovac.

Na predzápasovej tlačovke tréner domácich Nenad Bjelica povedal, že tím je nastavený na výhru, nálada a atmosféra je údajne skvelá. Jeho zverenci strávia noc pred duelom v hoteli, aby sa tak vyhli akýmkoľvek rušivých vplyvov. Rovnako tak naznačil, že si je vedomý kvalít Trnavy, podľa jeho slov dokázala už potrápiť viacerých favoritov.

Favoritom je samozrejme hosťujúci celok, kurz na výhru Dinama je 1,25, triumf Trnavy sa skrýva za kurzom 14,50. Remíza sa dá tipovať za kurz 6,80. Za výhru v zápase dostane tím 570 tisíc eur a za remízu 190 tisíc eur.

Svoje ligové zápasy pred týmto duelom vyhrali ako Trnavčania (doma proti Podbrezovej 2:0), tak aj Dinamo 2:0 v Osijeku.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Sergij Bojko z Ukrajiny, na čiarach mu budú asistovať krajania Volodymyr Volodin a Semjon Šlončak.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Trnava v Záhrebe strelila gól, no prehrala. Zápas komplikovala hustá hmla