V úplnom závere premenila penaltu. Nitra nečakane zdolala Trenčín

Rozhodujúci gól v zápase Nitra - Trenčín.
Rozhodujúci gól v zápase Nitra - Trenčín. (Autor: SITA)
Sportnet|25. sep 2018 o 20:20

Hostia ostali na tretej priečke.

NITRA. Futbalisti Trenčína prehrali v utorňajšej dohrávke úvodného kola Fortuna ligy 2018/2019 na ihrisku Nitry 1:2.

Hostia prehrávali už po štyroch minútach, v drese Nitry sa presadil Tomáš Kóňa. Ďalšiu ranu uštedril Trenčanom Jakub Paur, ktorý si v 40. minúte vykoledoval druhú žltú a teda červenú kartu.

Nitrania síce polčasové vedenie udržali, ale v druhom polčase inkasovali z kopačky Antonia Manceho.

Chorvátsky útočník si v šestnástke prebral prihrávku od Lukáša Skovajsu a na dvakrát prekonal gólmana Lukáša Hrošša.

O víťazný gól sa v nadstavenom čase duelu postaral kapitán Nitry Miloš Šimončič z pokutového kopu.

Nitra poskočila na siedmu priečku, Trenčín je tretí. Na čele je Slovan Bratislava s päťbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou.

Fortuna liga 2018/2019 - dohrávka 1. kola:

Nitra - Trenčín 2:1 (1:0)

Gól: 4. T. Kóňa, 90.+ Šimončič (z pok. kopu) - 58. Antonio Mance

ŽK: 63. Ján Chovanec, 83.Ch. Steinhübel - 30. Paur, ČK: 40. Paur (Trenčín) po druhej ŽK, rozhodovali: I. Kružliak - T. Somoláni, B. Hancko, 1 289 divákov

Nitra: Hroššo - Charizopulos, R. Križan, Pavol Farkaš, Ján Chovanec - Šimončič, T. Kóňa - Abdulrahman Taiwo, A. Fábry (90. Machovec), Chobot (66. Ch. Steinhübel) - T. Vestenický (81. M. Fábry)

Trenčín: Šemrinec - Martin Šulek, Paur, Kleščík, Yem - El Mahdioui, Zubairu - Sleegers (46. Bukari), Čatakovič (89. Umeh), Ubbink (46. Skovajsa) - Antonio Mance

Domov»Futbalnet»V úplnom závere premenila penaltu. Nitra nečakane zdolala Trenčín