Momentka zo zápasu HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki.
Momentka zo zápasu HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|27. sep 2018 o 00:00

Slovanisti prehrali ďalší zápas.

KHL 2018/2019 - základná časť:

HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Góly: 6. Červený (Taffe, Gelinas), 17. Švarný (Chipchura, Liška), 35. Sersen (Taffe) - 16. Jormakka (Manninen, Lepistö), 27. Manninen (Moses, Lepistö), 41. Anttila (Niemi), 45. Ikonen (Stollery, Manninen), 46. Manninen (Lepistö)

Rozhodovali: Kuľov, Naumov - Kučava, Novikov (všetci Rus.), vylúčení: 4:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 7190 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek - Sersen, Gelinas, Grman, Meszároš, Schaus, Švarný, Klok - Řepík, Taffe, Virta - Sukeľ, Bailey, Červený - Liška, Chipchura, Rau - Lamper, Buc, Lunter

Jokerit Helsinki: Zapolski - Lepistö, Kivistö, Grant, Stollery, Lauridsen, Lööv, Räsänen - O'Neill, Norman, Joensuu - Jensen, Platt, Jormakka - Moses, Manninen, Ikonen - Anttila, Niemi, Mäki

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom domácom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige s fínskym klubom Jokerit Helsinki 3:5, hoci ešte po druhej tretine viedli 3:2.

Zverenci trénera Vladimíra Országha nezvládli začiatok tretej časti, keď za nedôslednosti v obrane zaplatili tromi inkasovanými gólmi v priebehu necelých piatich minút.

Slovanisti v zápase trikrát viedli, no nedokázali ho dotiahnuť do víťazného konca. Po prehre so Spartakom Moskva (1:4) tak neuspeli ani v druhom domácom stretnutí za sebou.

KHL: Pozrite si momentky zo zápasu HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki: fotogaléria

27.9.2018

V priebežnej tabuľke Západnej konferencie zostávajú so ziskom ôsmich bodov na predposlednom jedenástom mieste, Jokerit sa s osemnástimi bodmi vrátil na čelo tej istej konferencie.

Trojzápasovú domácu sériu zakončí Slovan sobotňajším duelom s HK Soči (17.00).

Vo štvrtok okrem Jokeritu uspel aj Jekaterinburg, ktorý zdolal Čerepovec 4:0. Jekaterinburg tak nenašiel premožiteľa ani v jedenástom vystúpení v sezóne a s plným počtom 22 bodov je na čele celej súťaže.

Hlasy po stretnutí:

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Prehra nás mrzí. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, najmä prvé dve tretiny boli z našej strany veľmi dobré. Chalani sa presvedčili, že keď dajú do toho všetko a hrajú so srdcom, tak dokážu odohrať viac ako vyrovnanú partiu aj proti top tímu v KHL.

V tretej tretine sme urobili chyby, dostali sme tri góly, dosť nás poznačil gól v našej presilovke. Jokerit má skúsený tím, ktorý si to potom ustrážil. Potrebovali by sme sa zlepšiť mentálne, po inkasovanom góle išiel náš výkon dole. Také chyby vie tím ako Jokerit potrestať. Potlesk na záver od fanúšikov bol zadosťučením po tom, čo nám predošlý zápas so Spartakom nevyšiel."

Podľa môjho názoru sme 50 minút ťahali za jeden povraz, položil nás gól pri našej vlastnej presilovke. Tam sa to rozhodlo.

Ivan Švarný, hráč Slovana

Lauri Marjamäki, tréner Jokeritu: "Bol to ťažký zápas. Začali sme celkom dobre, prvá tretina bola vyrovnaná, potom sme mali trochu problémy. Mali sme veľké očakávania, spravili sme však chyby, čo je negatívny znak.

Som veľmi hrdý na hráčov, že to dokázali otočiť. Gól v oslabení nás nakopol a tretiu tretinu sme odohrali výborne. V predošlých dvoch zápasoch sme si nezaslúžili vyhrať, dnes ale áno."

Michal Sersen, kapitán Slovana a autor tretieho gólu domácich: "Je to veľká škoda. Niečo sme si povedali po predchádzajúcom zápase, v ktorom nám možno trošku chýbala aj energia. Dnes to vyzeralo úplne inak.

Mali sme dobré dve tretiny, hrali sme proti kvalitnému mužstvu, dokázali sme, že v tejto lige môžeme hrať s kýmkoľvek, bohužiaľ, opäť sme to nedotiahli do konca. Nehrali sme celých 60 minút. Ukázala sa veľkosť Jokeritu, po štvrtom a piatom góle to výborne takticky zvládli a už nás k ničomu nepustili. Škoda tých inkasovaných gólov, nemalo by sa nám to stávať, ale stalo sa."

Ivan Švarný, obranca Slovana a autor druhého gólu domácich: "Podľa môjho názoru sme 50 minút ťahali za jeden povraz, položil nás gól pri našej vlastnej presilovke. Tam sa to rozhodlo."

Zvyšné štvrtkové stretnutia:

Magnitogorsk - Dinamo Moskva 6:5 pp (3:2, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly:
4. Moziakin, 13. Antipin, 15. Wolski, 26. Ellison, 52. Moziakin, 63. Ellison - 12. Indrašis, 13. Tarasov, 21. Kagarlickij, 31. Šipačiov, 53. Šipačiov

Čeljabinsk - Jaroslavľ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly:
6. Rybakov - 19. Jurtaikin, 25. Sannikov

Jekaterinburg - Čerepovec 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly:
23. Višnevskij, 39. Dawes, 41. Da Costa, 46. Dawes

CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly:
9. Grigorenko, 24. Grigorenko - 51. Chochlačev
/Július Hudáček (Spartak) odchytal celý zápas, kryl 24 z 26 striel súpera/

Dinamo Riga - Soči 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Góly:
56. Videll - 3. Kapustin, 11. Tochickij, 57. Ščitov, 59. Rachimullin

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
27.09.2018 o 18:30
Slovan
3:5
(2:1, 1:1, 0:3)
60' minúta
Helsinki
Góly a asistencie: 6. Červený (Taffe, Gelinas), 17. Švarný (Chipchura, Liška), 35. Sersen (Taffe) – 16. Jormakka (Manninen, Lepistö), 27. Manninen (Moses, Lepistö), 41. Anttila (Niemi), 45. H. Ikonen (Stollery, Manninen), 46. Manninen (Lepistö). Rozhodca: Kuľov, Naumov – Kučava, Novikov. Diváci: 7.190.
Dobojované. Dovidenia. Slovan nastupoval do tretej periódy s výhodou presilovky, inkasoval a Jokerit sa posadil na koňa. Následne dvomi zlepenými gólmi unikol do dvojgólového brejku a zamuroval svoju obrannú modrú čiaru. Slovan tento šok už nedokázal stráviť a nájsť recept na výborne zorganizovanú defenzívu súpera. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Sami Lepistö a Jeff Taffe. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 7:9, celkom 24:24. Dobrú noc z Bratislavy želá priaznivcom športu Vladimír Korduliak.
59:57
Tak nie, ďalšie zakázané uvoľnenie a posledné buly dnešného večera.
59:50
Ešte jedno vhadzovanie v pásme Jokeritu po zakázanom uvoľnení.
59:00
Jokerit v snahe o akciu vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje do zóny Severanov.
58:00
Jokerit na výlete v pásme domácich, prázdnu bránku ohroziť ale nedokázal.
57:20
Arbitri videli prihrávku rukou a hru vykazujú do stredného pásma, Štěpánek stále na lavičke domácich.
56:59
importantŠtěpánek na striedačke, Slovan ide hrať power play bez brankára.
56:59
importantOddychový čas domácich, ktorí mobilizujú sily na záver duelu.
56:59
Akcia belasých a puk v moci brankára hostí, rozhodcovia už šarvátku nepripustili, vylučovať sa nebude.
56:27
Nie nie nie, dnes sme dohrali, Slovan sa nevie dostať kombinačne cez útočnú modrú, Jokerit si víťazstvo pevne stráži.
54:58
Z pravej strany od kruhu reklamná strela v podaní Lauridsena, Štěpánek v strehu a puk pri ľavej žrdi končí v jeho moci.
53:42
Slovan sa snaží, Jokerit bráni svoju polovicu územia a zápas už akoby sme len dohrávali.
52:09
O'Neill priviezol puk na hokejke pred bránkovisko, bol tiesnený a efektne zakončiť nedokázal, Štěpánek s prehľadom puk schoval pod svoje rukavice.
51:19
Meszároš pekne vystrelil po "narážačke" s kolegom z vnútornej strany ľavého kruhu, Zapolski bol proti a žiadnu zmenu skóre nepripustil.
50:29
Řepík vybojoval puk v strednom pásme, Slovan hral s pukom v pásme hostí, Zapolski v bránke ale veľa práce nemal.
47:52
Hostia v plnom počte, ani táto presilovka domácim veru nevyšla podľa predstáv.
47:26
Jokerit poslal ďalší pozdrav Štěpánkovi a odišiel striedať.
46:11
Chybná prihrávka domácich v pásme, Niemi puk poslal von z pásma a sekundy z presilovky plynú.
45:52
Za vrazenie na mantinel dve minúty pre Normana a presilovka pre domácich.
45:14
45:14
goalJokerit Helsinki dáva gól!
Jokerit vyhral buly, Štěpánek puk poslal za svoju bránku, SAKARI MANNINEN prepol na vyšší rýchlostný stupeň a z druhej strany puk po ľade zasunul do odkrytej časti domácej bránky. Asistencia: Sami Lepistö.
45:03
Jensen si chystal pridlho puk na zakončenie, napokon vystrelil z ľavej strany a puk poslal na ochranné sklo, hostia dokončili akciou strelou z pravej strany, Štěpánek puk schoval do rukavice.
44:16
44:16
Blesk z jasného neba, HENRI IKONEN z ľavej strany vystrelil do hornej časti domácej klietky a Štěpánek si na puk nesiahol. Asistencie: Karl Stollery a Sakari Manninen.
43:15
Norman na pravej strane dostihol puk, dokázal vystreliť, minul bránku domácich. Predtým mohol Slovan do brejku, Červený však v strednom pásme poslal ťažký puk Lamperovi.
41:39
Puk letiaci tesne nad ľadom z pravej strany Štěpánek pri ľavej žrdi schoval vo svojej rukavici.
41:12
Hostia v plnom počte a dokonca pri vlastnom oslabení vsietili.
40:42
40:42
MARKO ANTTILA sa dostal do brejku a zoči-voči Štěpánkovi nedal Jakubovi šancu. Slovan inkasuje pri presilovke vyrovnávajúci gól. Asistencia: Mika Niemi.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:17.
V druhej tretine Slovan držal taktovku hry vo svojich rukách. Jokerit doťahoval tempo domácich, Slovan hral technickejšie a využíval priestor na streľbu. Hostia najskôr pri hre štyroch proti štyrom vyrovnali, aby sa neskôr Sersen predviedol ukážkovým gólom rovnako pri hre štyria proti štyrom. Jokerit začal hrať tvrdší hokej, zatiaľ je to bez vážnejšej odozvy mužov v pruhovaných dresoch. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 10:9.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
importantTaffe nabil z pravej strany pred bránku, kde stál Rau, ten po ľade v dobrej pozícii minul bránku súpera.
39:12
Joensuu hrubosť, Chipchura hrubosť, trest aj pre hráčsku lavičku hostí za príliš veľa hráčov na ľade, presilovka pre Slovan.
38:56
Lauridsen vystrelil z pravého kruhu, Štěpánek puk chytil, vypadol mu, domáci to však zvládli bez ujmy.
38:02
Po prechode modrou vystrelil Jensen, Štěpánek puk chytil do lapačky a rozohral na hokejky svojim parťákom.
36:20
Klok naskočil na ľad, dostal puk na palicu a ťahal sám vpred, vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, minul však cieľ, aká to škoda.
36:17
Oba tímy s plným počtom hráčov.
35:34
importantMeszároš vystrelil príklepom od modrej, Zapolski puk vyrazil pred seba, Červený pátral pred bránkoviskom po puku, nepodarilo sa mu zakončiť.
34:19
34:19
goalSlovan Bratislava dal gól!
Belasí vyhrali buly, puk smeroval na modrú a MICHAL SERSEN sťaby delostrelec vymietol sieť v bránke hostí. Asistencia: Jeff Taffe.
34:17
Klok a Grant putovali na lavicu hanby, obaja po dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.
34:17
importantLiška z ľavej strany vystrelil z uhla, Zapolski puk vyrazil oblúčikom pred seba, malá trma-vrma v bránkovisku a následne šarvátka a ideme vylučovať.
32:50
Bailey sa ukázal strelou z ľavej strany z ostrého uhla, rovnako tak Zapolski vykryl priestor pri pravej žrdi a puk schoval v náručí.
32:30
Joensuu vystrelil z ľavej strany od kruhu, Štěpánek v pokľaku pri pravej žrdi puk kryje vo svojom náručí, nasleduje reklamná prestávka.
31:30
Moses sa snažil o hokejovú parádu, s pukom sa dostal pred brankára, jeho strela sa však neujala, vhadzujeme pred Štěpánkom.
30:10
Hostia v plnom počte, ani nebolo vidieť na ľadovej ploche, že by Slovan hral presilovku, Jokerit to pohodlne ubránil.
29:48
Gélinas vystrelil švihom z ľavého kruhu, Zapolski puk poslal pred seba, hostia to v obrane zvládli a puk dostali pod svoju kontrolu.
28:48
Slovan hrá presilovku, cez modrú sa zatiaľ nedostal, naopak, hostia sa prezentovali strelou od modrej, Anttila vystrelil, domáci puk zblokovali na ochrannú sieť.
28:10
Bailey bol v akcii hákovaný, dvojku dostal Kivistö a Slovan ponuku na gól.
27:36
Oba tímy s plným počtom hráčov, pri hre štyroch proti štyrom Jokerit vyrovnal.
27:18
Hra dostala tempo, väčší priestor na ľade pri hre štyria proti štyrom, Jokerit sa previnil ofsajdom a hra musela byť prerušená.
26:23
26:23
Akcia hostí slávi úspech, z pravej strany po ľade Moses poslal puk pred bránkovisko a SAKARI MANNINEN puk usmernil do bránky domácich. Asistencie: Steve Moses a Sami Lepistö.
25:36
Lunter a Lööv po dve minúty za hrubosť, hrať budeme štyria proti štyrom.
25:36
Švarný posunul puk Lunterovi, ktorý sa prezentoval strelou z ľavého kruhu, Zapolski mal dobrý výhľad a puk zneškodnil.
24:00
Gélinas strelou od červenej preveril pozornosť brankára hostí, Zapolski puk chytil do rukavice a rozohral na hokejky svojim kolegom.
23:24
Trochu slabšia pasáž duelu, teraz na modrej ofsajdom chyboval Slovan, keď puk na okamih opustil pásmo Jokeritu.
21:21
Po zakázanom uvoľnení sa teraz Jokerit previnil proti pravidlám ofsajdom.
20:42
Sersenov puk od modrej sa neujal, Slovan držal súpera v pásme, z ľavej strany od kruhu puk nahadzoval pred bránku Gélinas, Taffe ho tečoval, Zapolski v rozkľaku pravým betónom puk poslal za svoju bránku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:23
Od úvodu bol aktívnejší Jokerit, ktorý diktoval tempo hry. Slovan si však nenechal vnútiť jeho spôsob hry, hru v poli vyrovnal a v presilovke sa ujal vedenia. Potom sme boli svedkami vyrovnanej partie. S blížiacim sa klaksónom dostal výhodu presilovky aj Jokerit a vyrovnal. Domáci však našli na gól rýchlu odpoveď a Švarný poslal hostí do šatne s hlavami dole. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 7:6.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Platt zakončil z pravého kruhu, Štěpánek puk poslal pred seba a spoluhráči napokon puk poslali do bezpečia.
18:53
Joensuu sa natlačil s pukom na palici z ľavej strany pred bránku, defenzíva domácich mu nedovolila vystreliť a puk popred Štěpánka preletel do rohu klziska.
18:41
Grman vystrelil po ľade z pravej strany od modrej, teraz jeho puk minul bránku hostí.
18:19
Jokerit sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje do pásma Severanov.
16:55
16:55
IVAN ŠVARNÝ sa oprel na modrej do puku a keď mal Zapolski zakrytý výhľad, puk sa zatrepotal za jeho chrbtom. Asistencie: Kyle Chipchura a Adam Liška.
16:26
Bailey spred bránkového priestoru pálil z pravej strany, do dráhy puku vložil hokejku bek hostí a puk skončil vysoko na ochrannej sieti.
15:04
15:04
Jokerit vyhral buly, posadil domácich na kolotoč a PEKKA JORMAKKA vyrovnáva, keď jeho strela bola ešte tečovaná do rohu bránky domácich. Asistencie: Sakari Manninen a Sami Lepistö.
14:30
Schaus sa zbytočne čuduje, za podrazenie mu hlavný ukázal smer trestná lavička, presilovka pre Jokerit.
12:55
importantSukeľ neuspel pri streľbe z ľavej strany, Zapolski puk vyrazil späť do hry, následne Jokerit vyrobil akciu a strelou z pravej strany sa prezentoval Norman, Štěpánek puk pravým betónom poslal späť do hry.
12:27
Bailey pálil z ostrého uhla z pravej strany, puk oprel o ochranné sklo, ten napokon na chvíľku opustil pásmo hostí, belasí ho poslali späť a čiarový odpískal úmyselný ofsajd. Vhadzovať budeme pred Štěpánkom.
11:18
Brejk hostí, Ikonen z ľavej strany poslal puk pred bránku, Stollery ho cez korčule poslal vedľa bránky domácich, ako dobre pre defenzívu belasých, toto naozaj dobre dopadlo.
09:43
Kivistö od modrej nahadzoval puk pred bránku, Sukeľ v dobrom obrannom zákroku puk zachytil, založil akciu domácich, Slovan chyboval pri prechode do pásma súpera ofsajdom.
08:36
importantGrman od modrej z pravej strany vyprášil betóny gólmana, puk potom z ľavej strany od modrej pálil Švarný, defenzíva Jokeritu akciu belasých napokon zvládla.
07:31
importantKivistö príklepom vystrelil spoza kruhov, puk bol tečovaný hráčom pred bránkoviskom, Štěpánek ho zrazil dole na ľad, ľahol na chrbát a v akcii puk efektne schoval pod svojimi betónmi.
05:44
05:44
Taffe poslal puk z pravej strany pred bránkovisko a RUDOLF ČERVENÝ otvoril účet dnešného večera. Hostia reklamovali gól u arbitrov, tí po porade gól uznali. Asistencie: Jeff Taffe a Eric Gélinas.
05:27
Taffe z pravého kruhu poslal puk na ľavý, Řepíkovi puk dobre na hokejku nesadol.
05:10
Mäki za podrazenie Chipchuru dvojka, presilovka pre belasých.
04:45
Štěpánek na striedačke, signalizované vylúčenie, za podrazenie pôjde von Mäki.
03:35
Meszároš hľadal pukom spoza bránkovej čiary na ľavom kruhu Řepíka, Zapolski v bránke súpera bol bez práce, akcia domácim nevyšla podľa predstáv publika.
02:08
Štěpánek kryje puk pod rukavicou po akcii hostí z pravej strany, Jokerit má výhodu pásma na vhadzovanie.
01:44
Moses sa s pukom spoza bránky dostal pred bránkovisko, jeho zakončenie po ľade bolo však nepresné.
00:49
Jensen z ľavej strany nahadzoval puk pred bránku domácich, Gélinas jeho úmysel vystihol, puk zachytil a založil akciu belasých, ktorá skončila v strednom pásme.
00:01
Príjemný podvečer želám priaznivcom hokeja z Bratislavy, belasí dnes budú hostiť Jokerit, ktorý na zápas zvolil bielo-červené dresy. Je po rozkorčuľovaní a na tribúnach si pomaly nachádzajú miesto diváci, ktorí sa rozhodli osobne pozrieť si dnešné hokejové menu.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Švarný, Klok – Řepík (A), Taffe, Virta – Sukeľ, Bailey, Červený – Liška, Chipchura, Rau – Lamper, Buc, Lunter

Jokerit Helsinki: Zapolski (Kalninš) – Lepistö (C), Kivistö, Grant, Stollery, Lauridsen, Lööv, Räsänen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Jensen, Platt, Jormakka – Moses, Manninen, Ikonen – Anttila, Niemi, Mäki

Rozhodca: Kuľov, Naumov – Kučava, Novikov.
Hokejisti Slovana začali ďalšiu sériu domácich zápasov prehrou so Spartakom Moskva, vo štvrtok večer ich čaká náročný a húževnatý súper, belasí privítajú „žolíkov“ zo severu Európy, Aréna Ondreja Nepelu bude hostiť Jokerit Helsinki.

Jokerit Helsinki, šesťnásobný majster krajiny tisícich jazier, vznikol v roku 1967. Do KHL vstúpil v jej siedmej sezóne a rozhodne nebol len tímom do počtu. Svojimi výkonmi sa prebojoval do play-off súťaže, kde najskôr vyradil Dinamo Minsk po sérii 4:1 na zápasy, no v semifinále konferencie nestačil na CSKA Moskva a zo súťaže sa porúčal po sérii 1:4, no bola z toho krásna 6. priečka v celkovom hodnotení klubov. V tej ôsmej sezóne to bola opäť účasť v play-off, v prvom kole však Jokerit nestačil na Nižnij Novgorod a po sérii 2:4 na zápasy zaknihoval celkové 10. miesto. V deviatej sezóne Jokerit opäť vybojoval miestenku v play-off súťaže, no v prvom kole nezvíťazil ani v jednom meraní síl s vojakmi z Moskvy a tak CSKA postupoval ďalej po sérii 4:0 na zápasy. Jokerit v konečnom hodnotení klubov obsadil 13. miesto. V tej ostatnej sa Jokerit prebojoval do play-off a v prvom kole vystavil stopku pre Soči, séria skončila v pomere 4:1 na zápasy. V konferenčnom semifinále však Jokerit nestačil na vojakov z Moskvy a po sérii 2:4 na zápasy v súťaži skončil. V celkovom hodnotení klubov to bolo historicky najlepšie umiestnenie na 5. pozícii. Aj tento rok v silnej konkurencii ruských tímov má Jokerit len tie najvyššie ciele – získať Gagarinov pohár.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Jokerit Helsinki a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.