Slovan v šlágri porazil domáci Spartak, dva góly padli na konci prvého polčasu

Kapitán Trnavy Lukáš Greššák a hráč Slovana José Delgado.
Kapitán Trnavy Lukáš Greššák a hráč Slovana José Delgado. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|29. sep 2018 o 00:00

Prenos ste mohli sledovať online s nami

TRNAVA. V sobotňajšom šlágri 10. kola Fortuna ligy prehrali futbalisti úradujúceho slovenského majstra Spartaka Trnava s lídrom súťaže Slovanom Bratislava 1:2 a strácajú na neho priepastných 18 bodov.

Už v 24. minúte hlavný rozhodca Pavol Chmura vykázal na tribúnu za protesty trénera domáceho Spartaka Radoslava Látala.

Skóre najslávnejšieho slovenského derby otvoril v 42. minúte hosťujúci Andraž Šporar, v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Marek Bakoš. V 78. minúte rozhodol o víťazstve "belasých" Dejan Dražič.

Tri žlté karty za desať minút

Úvod stretnutia sa niesol v nervóznej atmosfére, keď rozhodca v priebehu desiatich minút napomenul žltou kartou až troch hráčov. V 14. minúte mohol ako prvý udrieť Slovan, Moha z "druhej vlny" však netrafil bránu.

Trnavčania sa skúšali dostať dopredu nakopávanými loptami, ale táto taktika neslávila úspech. V 24. minúte domáci kouč Látal opakovane reklamoval aut pre svoj tím, za čo ho rozhodca vykázal na tribúnu.

Následne sa do dobrej šance mohol dostať Bakoš, ale Bajrič pred ním v poslednej chvíli odkopol loptu. V 34. minúte sa po rohu dostal k strele z diaľky Čanturišvili, no Greif bol pripravený.

Trnava vyrovnala gólom do šatne

Slovan sa ujal vedenia v 42. minúte po rýchlej kombinačnej akcii, na konci ktorej Šporar zasunul loptu do prázdnej brány - 0:1. Spartak odpovedal ešte do prestávky. Po rohu sa v skrumáži najlepšie zorientoval Bakošovi a v páde napálil loptu k pravej žrdi - 1:1.

Po zmene strán dali o sebe ako prví vedieť domáci, hlavičke Hladíka však chýbala razancia i presnosť. Slovan sa snažil oklamať pozornú obranu súpera kombinačnými akciami na jeden dotyk, ale vyloženú šancu si po nich nedokázal utvoriť.

Pozrite si momentky zo zápasu FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

6.10.2018

V 66. minúte Moha vystrelil z uhla tvrdo, ale nepresne. Slovan so šťastím ustál situáciu zo 74. minúty, keď sa po jemnom centri Grendela ocitol v tutovke Bakoš, lenže pred prázdnou bránou poslal loptu trestuhodne nad.

Nepremenené šance

Trnava túžila rozhodnúť, jej hráči sa tlačili dopredu, ale z náznakov šancí nič nevyťažili. Naopak, v 78. minúte Moha naservíroval loptu do malého vápna Dražičovi a ten bol pri nej skôr ako Chudý - 1:2.

V 81. minúte mohol zasadiť Spartaku rozhodujúci úder Šporar, ktorému chýbal polkrok, aby loptu zasunul do brány. Trnave sa nepodarilo dostať v závere do tlaku a po štvrtej prehre v sérii sa jej bodovo vzdialila miestenka v hornej polovici tabuľky.

Trnavu čaká vo štvrtok 4. októbra o 18.55 SELČ druhé vystúpenie v D-skupine Európskej ligy UEFA 2018/2019 na pôde Fenerbahce Istanbul.

Hlasy:

Michal Ščasný, asistent trénera Trnavy: "Pripravovali sme sa na Slovan ako na každého iného súpera. Vedeli sme o jeho výnimočnej útočnej kvalite, po rýchlom brejku sme však prehrávali. Vedeli sme aj o jeho slabinách pri štandardných situáciách, škoda, že sme po Bakošovom góle v závere prvého polčasu nevyužili ďalšie šance. V druhej 45-minútovke to bol tvrdý a taktický zápas. Bohužiaľ, po chybe sme inkasovali a derby tak nezvládli. Tréner Látal vybehol z lavičky a bol z nej vykázaný na tribúnu, ale emócie sú podľa môjho názoru v derby normálne. Godál má natiahnutý zadný stehenný sval, skúšal to, ale nechceli sme riskovať, aby kvôli jednému zápasu nehral polovicu sezóny."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Bol to solídny zápas z obidvoch strán. Škoda, že sa nehralo na lepšom teréne. Takto to bolo viac o boji a o tom, kto získa druhú loptu a pôjde dopredu. Otvorili sme skóre po peknej kontre, ale záverečných päť minút v prvom polčase sme stratili koncentráciu a súper vyrovnal. Počas prestávky sme nabádali hráčov, aby sa neuspokojili s remízou. Nakoniec sa nám vydarila pekná akcia, po ktorej sme strelili víťazný gól. Tešili sme sa na derby a sme šťastní, že si vezieme do Bratislavy tri body."

Marek Bakoš, útočník Trnavy: "Keby som bol strelec, dnes dám dva góly a vyhráme. Výsledky nemáme, je to v každom jednom z nás. Robíme chyby, musíme začať pracovať na ich odstránení, aby sme opäť začali vyhrávať. Futbal je podľa mňa spravodlivý, Slovan dal dva góly a vyhral zaslúžene."

Dominik Greif, brankár Slovana: "Rozhodla naša efektivita. Keby Bakoš premenil šancu na 2:1, bolo by to celé o inom. Uplynulé zápasy možno neboli z našej strany herne excelentné, ale bojovnosťou sme ich výsledkovo zvládli. Týmto spôsobom sa vyhrávajú tituly, ale musíme ísť od zápasu k zápasu."

Zvyšné výsledky - Fortuna liga 2018/2019, 10. kolo

ŠKF iClinic Sereď - FC Nitra 2:1 (1:1)

Góly: 39., 88. Adekuoroye - 6. Vestenický. Rozhodovali: Ziemba - Ádám, Jánošík, ŽK: Sus, Pankaričan - Križan, Charizopulos.

Sereď: Penksa - Sus, Michalík, Ba, Mečiar - Adekuoroye, Ventúra (62. Baez) - Gatarić, Pankarićan (80. Subotič), Morong - Ulrich (85. Loduha)

Nitra: Hroššo - Charizopulos, Farkaš, Križan, Chovanec - Šimončič - Fábry (71. Kotrík), Kóňa - Taiwo, Vestenický (85. Machovec), Chobot (53. Čeredničenko)

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 2:2 (0:2)

Góly: 58. Sulley, 84. Beskorovajnij - 24. Kostadinov, 41. Qose. Rozhodovali: Somoláni - Roszbeck, Pozor, ŽK: Turik - Kostadinov, 924 divákov

Michalovce: Kira - Nawotka, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Turik - Diarra (46. Sulley), Žofčák, Kolesár (80. Kurminowski), Regáli (46. Rota) - Vaščák

Ružomberok: Macík - Jonec (82. Kružliak), J. Maslo, Twardzik, Urdinov - Qose, Kochan - Daniel, Mustedanagič (86. Takáč), Kostadinov (77. Gál-Andrezly) - Tandir

FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 2:0 (2:0)

Góly: 29, 36. Leško. Rozhodovali: Smolák - E. Weiss, Galo. ŽK: Yem, El Mahdioui, Šulek (všetci Trenčín), 903 divákov

Železiarne: Kuciak - Turňa, Edge, Bartoš, Mojžiš - Leško (90+2 M. Mikuš), Obročník, M. Baran, Sedláček, Breznaník (38. Wiezik) - Bernadina (89. Magda)

Trenčín: Šemrinec - Yem (80. Roguljić), Šulek, Kleščík, Skovajsa - El Mahdioui - Bukari (35. Mbombo), Zubairu, Čataković, Sleegers - Mance (73. Corryn)

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:0)

Góly: 61. Deretti - 56. Kalmár (z 11 m) , 85. K. Vida. Rozhodovali: Ochotnický - Hrčka, Ferenc, ŽK: Kučra, Nirennold, Petshi, Deretti - K. Vida,(všetci Senica), ČK: 65. Nirennold po druhej ŽK, 895 divákov

Senica: Taborda - Nirennold, Kotula, Krč - Kučera (71. Kováč), Zezinho, Deretti (85. Cuadros), Petshi, Asmah - Ségbé (75. Klapan), Castaňeda

DAC: Jedlička - Koštrna (21. Bednár), Šatka, Huk, Davis - M. Vida - Divković (71. Tretiakov), Herc (81. Pačinda), Kalmár, K. Vida - Bayo

FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:2 (1:2)

Góly: 14. Cassado - 38. Káčer, 40. Holúbek. Rozhodovali: Hrčka - Bednár, Poláček, ŽK: Švec, Banovič, Karlík, Brašeň, Dimitrijevič - Boženík, Balaj, Káčer, 1007 divákov

Zlaté Moravce: Krnáč - Čögley, Karlík, Banovič, Chren - Richtárech (64. Urgela) - Ewerton, Cassado, Ľupták (72. Ďubek), Brašeň - Švec (75. Dimitrijevič)

Žilina: Holec - Anang, Kaša, Králik, Sluka - Fazlagič - Holúbek (66. Tomič), Káčer, Škvarka, Diaz (86. Susniar) - Boženík (62. Balaj)

Online prenos: FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga 2018/2019, 10. kolo)

Fortuna liga  2018/2019
29.09.2018 o 18:00
Trnava
1:2
(1:1, 0:1)
90+4 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 45+2. Bakoš (J. Rada) – 42. Šporar (Dražić), 78. Dražić. ŽK: 6. Bakoš (TRN), 11. Greššák (TRN), 55. Čanturišvili (TRN), 75. A. Kadlec (TRN) – 7. Apau (SBA), 18. Dražić (SBA), 48. Nono (SBA), 68. de Kamps (SBA). Rozhodca: Chmura – Benko, Kováč. Diváci: 6345.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:17.
Máme za sebou najväčšie slovenské derby, z ktorého vyšiel víťazne Slovan Bratislava.
Zápas nebol pekný, ale bol nabitý emóciami, ako sme mohli očakávať. Za Slovan sa presadil aj najlepší strelec Fortuna Ligy Andraž Šporar, na ktorý dokázal odpovedať ešte do polčasovej prestávky Marek Bakoš.

Obraz hry v druhom polčase sa trocha zmenil, ale gól sa podarilo vsietiť len hosťom, konkrétne to bol Dražić, ktorý rozhodol zápas.

Slovan je po 10.kolách stále neporazený, dnes zaknihoval 4. výhru v rade, Trnava naopak 4.prehru v rade.

Od nás je to dnes všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
90+4
90+4
importantMoha obišiel Hladíka a preveril pozornosť Chudého.
90+3
Trnava lopty nakopáva, hostia hlavičkujú späť.
90+2
Domáci to skúšali stredom ihriska, ale neúspešne.
90
Nadstavený čas v druhom polčase sú 3 minúty.
90
Trnava sa snaží dostať na polovicu súpera, ale lopta je stále v zámedzí.
89
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dejan Dražić, prichádza Adam Laczkó.
88
Faul Miesenböcka v strede ihriska na Salátu.
87
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Erik Jirka, prichádza Patryk Małecki.
87
Po rohu napokon hvizd, fauloval Tóth.
86
Jirka sa dostal do šestnástky, vystrelil, ale lopta bola tečovaná. Roh Trnavy.
85
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Joeri de Kamps, prichádza Vukan Savičevič.
84
Po dlhom aute lopta lietala v šestnástke Greifa, ktorý to napokon vyriešil ukrytím lopty do rukavíc.
83
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Jakub Rada, prichádza Fabian Miesenböck.
82
importantŠanca domácich! Čanturišvili z ľavej strany centroval na vzdialenejšiu žrď, tam sa do vzduchu zavesil Grendel, ale hlavičkoval vedľa brány.
81
importantDe Kamps krásne vysunul Mohu, ktorý si poradil s Kadlecom, poslal loptu na druhú stranu, kde bežal Šporar, ktorý z pol metra netrafil prázdnu bránu.
80
Opäť pokus o vysokú loptu zo strany Martina Chudého, ktorý vybehol ďaleko z brány, ale Greif si loptu postrážil.
78
goalSlovan dal gól!
Staré známe nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo. Hostia sa dostali k 16-ke Trnavy, vyšachovali obranu a napokon DEJAN DRAŽIČ zblízka prekonal Martina Chudého. Slovan sa ujíma vedenia 1-2 a je bližšie k 3 bodom.
77
Domáci sa tlačia dopredu, k strele sa opäť dostal Čanturišvili, ale jeho strelu zblokoval Apau.
Dnešné stretnutie sleduje 6345 divákov.
76
Na štadióne fanúšikovia odpálili pyrotechniku.
76
importantČanturišvili sa k lopte dostal pred 16-kou, no poslal loptu opäť vysoko.
75
yellowCardŽltú kartu dostáva Andrej Kadlec (FC Spartak Trnava).
74
importantGrendel poslal perfektnú loptu Marekovi Bakošovi, Apau túto prihrávku neprečítal, no Bakoš poslal loptu vysoko nad bránu. Zahodená 100% šanca.
73
Aj teraz držali loptu na kopačkách, ale nevymysleli nič. Napokon letela vysoko až ku Greifovi.
73
Domáci v druhom polčase s lepším držaním lopty.
71
Po ďalšej akcii sa do šance dostal Kadlec, ale Greif bol pozorný.
69
importantPo priamom kope lopta letela vysoko, Greif myslel, že pôjde za bránu, ale lopta spadla tesne pred bránu a hostia ju len s ťažkosťami odohrali do bezpečia.
69
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Lukáš Greššák, prichádza Jiří Kulhánek.
68
Apau pridržal pri šestnástke Bakoša, nasleduje priamy kop.
68
yellowCardŽltú kartu dostáva Mitch Apau (ŠK Slovan Bratislava).
66
Lopta z rohu letela ďalej ako na vzdialenejšiu žrď, kde číhal Moha, ale ten netrafil bránu.
65
Čavrič sa po pravej strane preštrikoval až do 16-ky a vybojoval roh.
64
Lopta lietala okolo 16-ky Dominika Greifa, napokon sa k strele odhodlal Kadlec, ale loptu trafil veľmi zle a Greif ju s pokojom ukryl do rukavíc.
62
Priamy kop z veľkej diaľky zahral Rada, no napokon akcia skončila ofsajdovým hvizdom.
61
Bakoš ostáva na zemi, bežia k nemu lekári.
60
Moha trafil z priameho kopu len múr, následne sa do lopty oprel Nono, ale ani ten nebol presný.
59
importantTóth zbúral Dražića pred 16-kou, hostia majú k dispozícii priamy kop z dobrej pozície.
58
Ďalší center Apaua pokryl Chudý.
57
Apau poslal loptu do 16-ky domácich, tam to však bolo prehustené, následne sa k nej dostal Šporar, ale netrafil to dobre a lopta letela mimo brány Martina Chudého.
55
Čanturišvili musel faulovať na polovici hostí, za taktický faul vidí žltú kartu.
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Vachtang Čanturišvili (FC Spartak Trnava).
54
Roh hostia nezahrali dobre.
53
Hostia opäť pri lopte, center Čavriča neprešiel na Šporara, zabránil tomu Hladík. Roh hostí.
52
Po rohu nenastalo žiadne nebezpečenstvo.
52
Hladík hasil nebezpečenstvo po chybe Kadleca, roh pre hostí.
48
importantPo priamom kope sa lopta odrazila späť k hráčom Trnavy, Greššák z ľavej strany nacentroval do 16-ky, kde sa zabudol stopér Hladík, ale ten nedokázal loptu usmerniť do siete. Greif ostal pokojný.
48
yellowCardŽltú kartu dostáva Nono (ŠK Slovan Bratislava).
47
Trnava vstúpila do zápasu ostro. Greif však nemal problémy so zneškodnením Greššákovej strely.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvých 45 minút. Loptu mali na kopačkách viac hostia, domáci loptu viac-menej nakopávali. Zväčša sme sledovali medzišestnástkový futbal, šancí bolo málo.
Prvý gól padol v 42.minúte po rýchlom brejku hostí, strelcom bol Šporar. O pár minút však domáci po góle Bakoša vyrovnali.

Po prestávke sa opäť prihlásime.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
goalTrnava dala gól!
Rada poslal loptu do päťky, kde bola skrumáž, lopta padla pred MAREKA BAKOŠA a ten poslal loptu popri žrdi do brány.
Stav je vyrovnaný 1-1.
45+2
Po Grendelovej akcii po pravej strane majú domáci k dispozícii 3. roh.
45
Nadstavený čas sú 2 minúty.
42
Po zlom centri Bakoša sa hostia dostali do protiútoku, Šporar nahral Mohovi, ten našiel Dražiča, ktorý pred vybiehajúcim Chudým našiel ANDRAŽA ŠPORARA a ten už sa nemýlil a poslal loptu do prázdnej brány. Stav stretnutia 0-1.
41
Domáci držia loptu na svojich kopačkách, no loptu často posúvajú dozadu.
39
Bakoš s Čanturšvilim si nerozumeli a napokon o loptu na ľavej strane prišli. Hostia vhadzujú aut.
38
importantPriamy kop hostia zahrali nebezpečne, Chudý vybehol, ale na loptu si nesiahol, no tá sa napokon dokotúľala mimo bránu. Veľké šťastie prev Bílych Andelov.
36
Grendel fauloval Apaua, hostia budú mať k dispozícii priamy kop.
35
Grendel skúšal vysunúť Čanturišvili na ľavej strane, ale loptu zachytil Apau a rozohral akciu hostí.
33
importantRada loptu poslal na prednú žrď, lopta sa dostala pred šestnástku, kde bol osamotený Čanturišvili, ktorý ju napálil na bránu, kde bol však pripravený hosťujúci gólman a loptu chytil.
32
Kadelc vybojoval druhý rohový kop pre Trnavu.
30
Grendel zahral priamy kop, ale loptu poslal len do rukavíc Dominika Greifa.
30
De Kamps fauloval na vlastnej polovici Grendela.
29
Po skupine prihrávok domácich sa na polovici ihriska prezentuje faulom kapitán hostí Saláta. Bol to skôr taký taktický faul.
27
Rada poslal loptu od rohovej zastávky na vzdialenejšiu žrď. Na loptu si vyskočil Matej Oravec, ale poslal ju mimo brány. Stav sa nemení 0-0.
27
Prvý rohový kop domácich.
25
importantGreššák nahrával loptu na hranicu šestnástky, kde číhal Bakoš, ale ten zakončil najhoršie ako mohol. Greif nemal s touto loptou žiadne problémy.
24
importantChmura najskôr napomenul trénera domcácich Radoslava Látala, ale keď tréner stále rečnil, rozhodca ho vylúčil na tribúnu.
23
Štandardku rozohrával Rada, ktorý loptu nacentroval pred Greifa, ktorý loptu vyboxoval a zažehnal nebezpečie.
22
importantJirka a Bakoš sa rútili dopredu po praveu strane, kde boli zastavení a majú k dispozícii štandardku.
21
Po dvadsiatich minútach môžeme skonštatovať, že hra je viac-menej medzišestnástková s takmer žiadnymi šancami a s veľa prerušeniami.
19
Lopta sa dokotúľala až ku Greifovi, ktorý si konečne aspoň takto siahol na loptu a následne ju poslal pravému obrancovi Slovana.
18
yellowCardŽltú kartu dostáva Dejan Dražić (ŠK Slovan Bratislava).
17
Po 17-tich minútach leží na trávniku Bakoš, ktorý inkasoval úder do hlavy od Salátu.
16
Po pravej strane sa dral dopredu Apau, Tóth odkopáva do autu.
14
importantDomáci stratili loptu v strede ihriska a po spolupráci Mohu a Nona sa k strele odhodlal prvý menovaný, no nanešťastie pre hostí, netrafil bránu. Prvý strelecký pokus tak vidíme po takmer 15-tich minútach.
13
Hostia sa už-už dostávali do šance, ale Šporar sa ocitol v ofsajde.
12
Po pravej strane sa chcel presadiť Jirka, ale dvojica Slovanistov mu v tom zabránili.
11
Greššák bol potrestaný za rečnenie.
11
yellowCardŽltú kartu dostáva Lukáš Greššák (FC Spartak Trnava).
10
Domáci sa skúšajú dopredu dostať nakopnutými loptami, ale neúspešne. Jirka po jednom zo vzdušných súbojov ostal na zemi, hostia loptu zakopávajú.
8
Hostia to skúšali po pravej strane, kde na pozícii obrancu operuje Oravec. Čavrič nebol úspešný, nakoľko mladíkovi pomohol Čanturišvili.
7
Apau zbúral Čanturišviliho, čo Chmura ocenil žltým napomenutím.
7
6
Hra je opäť prerušená, Rada fauloval opäť v strede ihriska.
6
Žlté napomenutie dostáva Bakoš za ďalší úder do tváre súpera.
6
yellowCardŽltú kartu dostáva Marek Bakoš (FC Spartak Trnava).
5
S dôrazom to v strede ihriska prehnali hostia, loptu rozohrá Čanturišvili.
3
Nono centroval do 16-ky hostí. Chudý loptu pokryl, no do hlavičkového súboja šli Hladík s Dražićom. Hladík ostal otrasený, ale bude v poriadku.
2
Marek Bakoš trafil do tváre De Kampsa v strede ihriska. Lopta pre hostí.
1
Po autovom vhadzovaní sa hostia prezentovali centrom z ľavej strany, ale Chudý ho chytil do rukavíc a rýchlo rozohral.
1
Výkop zaobstarali hostia.
1
Na štadióne sa nachádza asi 200-300 fanúšikov Slovana.
Domáci fanúšikovia predstavili ďalšie choreo.
Hráči oboch tímov vychádzajú na trávnik.

FC Spartak Trnava: Chudý – A. Kadlec, Čanturišvili, Hladík, Grendel – Tóth, Bakoš, Oravec, J. Rada – Jirka, Greššák (C).
Náhradníci: Rusov – Janso, Kulhánek, Dangubič, Schirtladze, Miesenböck, Małecki.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, de Kamps, Moha, Šporar – Dražić, Nono, Saláta (C), Suchockij – Čavrić, Bajrić.
Náhradníci: Šulla – Savičevič, Medvěděv, Cmiljanić, van Haaren, Laczkó, Hološko.

Rozhodca: Chmura – Benko, Kováč.
Vážení športoví nadšenci, vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z najväčšieho slovenského derby. Trnavský Spartak privíta v 10.kole Fortuna ligy bratislavský Slovan.

SPARTAK TRNAVA

Spartak to má rozohrané na viacerých frontoch. V 1. zápase skupinovej fázy Európskej ligy UEFA prekvapivo zdolal na svojom trávniku Anderlecht Brusel 1:0. Hrdinom Spartaka sa stal 20-ročný Matej Oravec.

V stredu 26.9.sa predstavil v Slovnaft Cupe na ihrisku Mostu Bratislava, kde tiež zvíťazili 1:3. Góly trnavského tímu vsietili Miesenbock, Skhirtladze a Ghorbani.

Posledným frontom, kde majster "bojuje" je Fortuna liga. Tam sa majstrovi príliš nedarí. Momentálne je až na 9.mieste s 8 bodmi (skóre je 7:8). Na vedúci Slovan stráca 15 bodov a od posledných Michaloviec ich delia len 4 body. Od začiatku sezóny 2018/2019 vyhrali vo Fortuna lige len 2x (v zápase proti Zlatým Moravciam a proti Michalovciam).

SLOVAN BRATISLAVA
Nakoľko bratislavský tím neuspel v Európskej lige a nešťastne vypadol v Slovanft Cupe, naplno sa sústreďuje na domácu ligovú súťaž.

Bratislavčania vyhrali 7 z deviatich zápasov a v 2 prípadoch remizovali (s Nitrou a Trenčínom). Tabuľku tak s prehľadom ovládli, na konte majú 23 bodov a pred druhou Dunajskou Stredou majú náskok 5 bodov (ich skóre je 21:9).

Derby nemá favorita, ale je pravdou, že hráči Slovana budú oddýchnutejší ako Spartakovci. Defenzíva Spartaka si bude musieť dať pozor najmä na najlepšieho strelca Fortuna ligy Andraza Šporara , ktorý rozvlnil sieť súperov už 8x.

Atmosféra bude skvelá, domácich bude štandardne poháňať dopredu "kotel" na severnej tribúne a isto prídu aj fanúšikovia bratislavského tímu.
Ak nemôžete zápas sledovať priamo na štadióne, môžete najväčšie derby sledovať na našej stránke. Úvodný výkop je naplánovaný na 18:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Futbalnet»Slovan v šlágri porazil domáci Spartak, dva góly padli na konci prvého polčasu